• Aktualności 

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ KŁAMSTWA

      Każdemu z nas zdarzyło się przynajmniej raz skłamać. Powodów takiego postępowania jest mnóstwo. Wstydzimy się czegoś, boimy się konsekwencji lub nie chcemy zranić drugiej osoby. W celu propagowania prawdomówności, ustanowiono Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa. To wyjątkowe święto jest obchodzone 28 marca. To dzień, kiedy powinniśmy jeszcze bardziej uważać na to, co mówimy. Tego dnia w sali świetlicy szkolnej obejrzeliśmy wspólnie bajkę pt. "Pinokio". Zaraz po projekcji omówiliśmy temat kłamstwa w aspekcie wartości uniwersalnych takich jak: prawda, miłość, przyjaźń, pomoc, uprzejmość czy zaufanie.

     • AKCJA "GÓRA GROSZA"

      Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w charytatywnej akcji "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem, na który zbierane są te drobne monety podczas akcji, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną. Akcja ma również na celu działania edukacyjne pokazujące najmłodszym, jaką siłę stanowi niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. W tym roku nasza szkoła zebrała około 130 kg groszy o łącznej kwocie 1100zł. Najwięcej pieniędzy udało się zebrać w klasach piątych. Uczniowie tych klas otrzymają za udział w akcji słodkie upominki. Bardzo dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie, włożony trud i każdy grosik.

     • KONKURSY LOGOPEDYCZNE

      W marcu obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały konkursy logopedyczne dla wszystkich chętnych uczniów. Wyróżnienia za udział w konkursach otrzymują:

      - Hanna Bronowska kl. I a,
      - Agata Cygan kl. I b,
      - Angelika Molęda kl. I b,
      - Oliwia Shmidt kl. II a,
      - Patrycja Cicha kl. V a,

      - Kacper Rumik kl. V a.

     • KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS TRZECICH „MISTRZ ORTOGRAFII”

      W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza odbył się konkurs dla uczniów klas 3 pt. „Mistrz ortografii”. Składał sięz 2 etapów. Dnia 16.03.2023r. odbył się 1 etap konkursu. Przystąpili do niego wszyscy uczniowie klas 3. Natomiast w dniu 23.03.2023r. zwycięzcy 1 etapu przystąpili do rozwiązania testu ortograficzno - gramatycznego.

     • KONCERT FILHARMONII

      W dniu 30 marca 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach mieli możliwość uczestniczenia w Koncercie Filharmonii. Tematem tego ciekawego spotkania była muzyka pochodząca z Meksyku. Uczniowie wsłuchiwali się w dźwięki najbardziej znanych utworów muzycznych meksykańskich. Poznali kulturę Meksyku. Ponadto muzycy zaprezentowali naszym uczniom budowę instrumentu - bijela inaczej (gitara meksykańska). Dzisiejszy koncert filharmonii przeniósł nas do dalekiego, egzotycznego Meksyku.

     • II OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ANTYSMOGOWA

      Wszyscy wiemy, jak ważna jest w dzisiejszych czasach wiedza o powietrzu i zmianach klimatu.

      Z jednej strony powinniśmy wiedzieć: co najbardziej zatruwa powietrze, jakie związki znajdują się w smogu i jaki mają wpływ na nasze zdrowie. Z drugiej, jak ograniczać emisję gazów, które powodują ocieplenie klimatu.

     • SOLENIZANCI Z MIESIĄCA MARCA

      Jak co miesiąc… świetliczaki, we współpracy z uczennicą klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wykonały własnoręcznie kartkę z życzeniami dla pensjonariuszy zamieszkujących Dom Pomocy Społecznej ,,Przystań” we Wronikowie. Tym gestem nasi uczniowie i wychowawcy świetlicy chcieli umilić ten wyjątkowy dzień solenizantom, którzy swoje urodziny obchodzą w miesiącu MARCU.

     • DZIEŃ POEZJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. H. SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

      "Nie wiem, co to poezja,
      nie wiem, po co i na co,
      wiem, że czasami ludzie
      czytają wiersze i płaczą,
      a potem sami piszą,
      mozolnie i nieudolnie,
      by od dławiącej ciszy

      łkające serce uwolnić."

      Władysław Broniewski

      Poezja jest dla każdego – łączy ludzi w różnym wieku. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi. Wymaga od odbiorców uwagi, otwartości i empatii. 21 marca przypada Międzynarodowy Dzień Poezji. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”. Dlatego, aby uczcić taki ważny dla tradycji, kultury i literatury pięknej dzień, w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach zorganizowano konkurs recytatorski pn."Dzień poezji z Wisławą Szymborską". W konkursie mogli wzi

     • KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W IV LO

      Dwoje uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach było dziś gośćmi IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Ada Wilczek z klasy 7a i Jan Źródelny z klasy 8c zmierzyli się z uczniami z wielu innych szkół. Było to dla nich ciekawym doświadczeniem, a sam udział w konkursie został doceniony przez organizatorów. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek w zamian za wkład pracy włożony w poszerzanie swojej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

     • ŚWIĄTECZNE KARTY W ŚWIETICY SZKOLNEJ

      Jak co roku uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach podjęli wyzwanie artystyczne wykonując świąteczne karty – „Wesołego Alleluja”. Uczniowie przy pomocy nauczycieli wykazali się ogromną determinacją i talentami wykonując prawie 200 kart , które wzbogacą świąteczne stoły obdarowanych nimi osób .

     • WARSZTATY ŚWIETLICOWE - PALMY WIELKANOCNE

      Zbliżające się Święta Wielkanocne są inspiracją do tworzenia różnorodnych świątecznych ozdób oraz palm wielkanocnych. Podczas warsztatów świetlicowych w dniu 27.03.23r. uczniowie wykonali piękne palmy wielkanocne według własnej inwencji twórczej. Powstało wiele wspaniałych prac, które odzwierciedliły talent i ogromną wyobraźnię uczniów.

     • PISANKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

      „Pisanki, pisanki, jajka malowane…”. Kolorowe pisanki i stroiki wielkanocne to zbiór świątecznych ozdób, które wykonali uczniowie w ramach konkursu zorganizowanego w świetlicy szkolnej „Pisanka Wielkanocna”. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem i pomysłowością wykonując przepiękne prace konkursowe, a wyłonieni laureaci otrzymają ciekawe nagrody.

     • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

      22 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach został przeprowadzony Konkurs - Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

      Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego; kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu; popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ważnym zadaniem jest popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

     • TRZYMAJ FORMĘ

      22 marca w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbył się konkurs organizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców jako inicjatywa towarzysząca Ogólnopolskiemu Programowi Edukacyjnemu "Trzymaj Formę!".

      Konkurs adresowany był do uczniów klas VI, VII i VIII zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

     • NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA

      24.03.2023r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach obchodziliśmy Narodowy Dzień Życia. To Święto obchodzone co roku 24 marca, zostało uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 27 sierpnia 2004 roku. Celem obchodów Narodowego Dnia Życia jest promowanie dobrych wzorców i budowanie pozytywnego klimatu wokół rodziny poprzez podejmowanie różnych działań i inicjatyw o charakterze prorodzinnym oraz okazja do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, a w szczególności ludzi najmniejszych najsłabszych i tych, którzy potrzebują pomocy od innych.

     • Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

      Z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy 24 Marca ustanowiony został Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybrana na dzień obchodów data - 24 marca, jest symboliczna. Tego dnia w 1944 roku dokonano egzekucji na rodzinie Ulmów. Niemiecka żandarmeria zamordowała wówczas Józefa Ulmę, jego ciężarną żonę Wiktorię i sześcioro ich małoletnich dzieci oraz ośmioro ukrywanych przez nich Żydów: Gołdę Grünfeld, Leę Didner z córeczką oraz Saula Goldmana i jego czterech synów. W 1995 r. Józefowi i Wiktorii nadano pośmiertnie tytuł Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. W 2010 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył ich Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

     • GIEŁDA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      Zbliża się czas, kiedy uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej muszą podjąć jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu, którą szkołę wybrać, by w niej kontynuować naukę. Większość młodych ludzi nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość. Nie wiedzą, gdzie chcą poznawać tajniki wybranego przez siebie zawodu. Ta decyzja nie należy do najłatwiejszych. Tuż przed ostatecznym wyborem warto poznać oferty szkół. Takie spotkania często pozwalają rozwiać wiele wątpliwości.

     • ŚWIĘTO MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE

      „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.“

      Roger Bacon

      Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych , którzy myślą że jej nie lubią.

      Zaproponowane w tym dniu przez nauczycieli matematyki zadania w szkole w Gorzkowicach nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

     • APEL STARSZEJ GRUPY WIEKOWEJ

      17 marca 2023 roku w hali sportowej szkoły Podstawowej w Gorzkowicach odbył się apel porządkowy starszej grupy wiekowej. Prowadząca apel zwrówciła szczególną uwagę uczniów na kulturę wypowiedzi oraz zachowanie na terenie szkoły. Ponadto przypomniała o najbliższych wydarzeniach, m.in. o organizowanej na terenie naszej szkoły "Giełdzie szkół", gdzie zarówno ósmoklasisci, jak i ich rodzice będa mogli zapoznać się ofertą szkół ponadpodstawowych. Ponadto prowadząca wspomniała również o organizowanych rekolekcjach wielkopostnych i sposobie udziału uczniów w tym wydarzeniu religijnym.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia