• Aktualności 

     • KONKURS PLASTYCZNY "DROGI DO WOLNOŚCI" KLASY 1-3

      Uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w konkursie plastycznym „Drogi do wolności”, którego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej, nawiązującej do 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

     • WYCIECZKA DO KINA – KLASA 7a

      13 marca 2023r. uczniowie klasy 7a Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Bełchatowie na film „Comedy Queen.”

      Film przedstawia historię trzynastoletniej Saszy, której mama po długich zmaganiach z depresją popełniła samobójstwo. Dziewczynka sporządza więc listę zadań, których realizacja ma jej pomóc zapomnieć o bólu i nie skończyć tak jak mama. Po pierwsze, zetnie włosy, by jej nie przypominać. Po drugie, nie będzie nic czytać, bo mama czytała za dużo. Po trzecie, nie będzie płakać, bo mama ciągle płakała. Po czwarte, nie będzie się opiekować żadną żywą istotą, bo to zbyt duża odpowiedzialność i można tę istotę skrzywdzić. Wreszcie, po piąte, zostanie komiczką, comedy queen, królową stand-upu – i tym samym sprawi, że jej tata po raz pierwszy od śmierci mamy zacznie się śmiać.

     • WYCIECZKA DO KINA HELIOS – KLASY 2 A i 2 C

      15 marca 2023 roku uczniowie klasy 2a i 2 c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim na film „Szczęście Mikołajka”.

      Główny bohater filmu „Szczęście Mikołajka” próbował udzielić odpowiedzi: „Skąd się bierze radość?”. Zabrał nas w podróż do swojego zwariowanego świata pełnego humoru i ciepła oraz niekończących się przygód. To właśnie jego ciekawość, pewnego dnia kazała mu zakraść się do pracowni swoich twór­ców Renégo Goscinnego i Jean-Jacques’a Sempégo, którzy opowiedzieli mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili. Jest to opowieść o życiowej mądrości, sile przyjaźni, potędze wyobraźni i o tym, jak znaleźć niewyczerpane źródło radości życia. Wyjazd do kina tym bardziej był wspaniałym i wzruszającym przeżyciem, gdyż spotkaliśmy się z naszą Hanią, która obecnie nie może uczęszczać do szkoły z powodów zdrow

     • KONKURS PLASTYCZNY "DROGI DO WOLNOŚCI"

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w konkursie plastycznym „Drogi do wolności”. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim


      Celem konkursu było:

      1. Kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości narodowej wśród dzieci.

     • Z KALIGRAFIĄ NA CO DZIEŃ…

      Z kaligrafią na co dzień…

      Kaligrafia to sztuka pięknego, starannego pisania. Słowo to jest połączeniem dwóch greckich wyrazów – kalus („piękny” lub „dobry”) oraz gráfin („pisanie”, „opisywanie”, „przedstawianie”, „malowanie”).

      To właśnie literami malowali piękne obrazy uczniowie, którzy przystąpili do konkursu zorganizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos”. Ich zadaniem było przepisanie wydrukowanych tekstów literackich za pomocą ołówka, długopisu, pióra lub pisaka kaligraficznego. Do rywalizacji zgłosiło się 16 uczniów z klas: IV b, IV c, V a , VI c, VII a, VIII c, VIII d.

     • WYCIECZKA DO KINA

      Dnia 6 marca 2023r. uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach, wybrali się do kina Helios w Bełchatowie na seans filmowy pt. „Pimi w Krainie Tygrysów”. To film nakręcony dla dzieci z uwzględnieniem ich percepcji, potrzeb i zainteresowań. Fabuła wzbudza empatię u młodego odbiorcy i wywołuje pozytywne wrażenia niezwykłymi kadrami egzotycznej fauny.

     • UCZNIOWIE KLASY VI C UCZĄ SIĘ UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY

      W Szkole Podstawowej w Gorzkowicach, uczniowie klasy VI c uczestniczyli w warsztatach ratowniczych, które miały na celu przygotować uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza bądź ratownika medycznego.

      Uczniowie poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, złamań, oparzeń czy krwotoków z nosa. Mieli także okazję przećwiczyć układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Uczniowie utrwalali poznane już wcześniej numery alarmowe: 112, 999, 998, 997. Warsztaty przeprowadziła pielęgniarka z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie- p. Emilia Pietras.

     • WYCIECZKA DO KINA HELIOS - KLASY 3A I 3C - SP GORZKOWICE

      9 marca 2023r. uczniowie klasy 3a i 3c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Piotrkowie Tryb. na film pt. „Pimi z krainy tygrysów”.

      Historia głównego bohatera Balmani jest bardzo interesująca. Pewnej nocy osierocony chłopiec ratuje małego tygryska przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do odległego sanktuariumgdzie, jak wierzy chłopiec będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i młodym tygryskiem Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i przetrwać ekstremalne wyzwania, aby dotrzeć do nowego, bezpiecznego domu. Poruszając się po Himalajach przeżywają jedną z największych przygód życia.

     • „POZNAJEMY KULTURY KONTYNENTÓW”

      Podczas naszej kolejnej podróżyodwiedziliśmy kontynent, który jest jednocześnie państwem. Otoczona wodą Australia jest najmniejszym z kontynentów, krajem bogatym kulturowo i ekonomicznie. Australia - dom skocznych kangurów, sympatycznych koali i wielu innych ciekawych gatunków zwierząt.

      Australia jest jednym z najbardziej różnorodnych pod względem przyrody, kontynentów.

     • DZIEŃ KOBIET W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obchodzony w wielu państwach całego świata. Tego dnia uznawane są zasługi wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne. Jest to okazja, by spojrzeć wstecz na zmagania i dokonania z przeszłości, a co ważniejsze, by spojrzeć w przyszłość i zwrócić uwagę na niewykorzystany potencjał oraz możliwości, jakie otwierają się przed następnymi pokoleniami kobiet.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

      6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest „Europejski Dzień Logopedy”. W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień. Obchody rozpoczęły się od akcji „Logopedyczne igraszki słowne”, która odbywała się 7 marca 2023 r. w czasie przerw międzylekcyjnych. Wolontariusze przechadzali się po korytarzach naszej szkoły serwując wszystkim chętnym możliwość sprawdzenia poprawności wymowy, motywowali uczniów do pracy logopedycznej w domu oraz zdobycia małego co nieco. Uczniowie mieli również okazję wykonywać liczne ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny, ćwiczenia oddechowe i fonacyjne służące wydłużaniu fazy wydechowej. Kolejnym etapem obchodów było ogłoszenie konkursów logopedycznych.

     • LUTOWANIE NA FIZYCE #LaboratoriaPrzyszłości

      Podczas poniedziałkowej lekcji fizyki uczennice klasy 8b zapoznały się z zasadą działania stacji lutowniczej HotAir oraz podjęły swoje pierwsze próby lutowania. Urządzenie zostało zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Mimo początkowych obaw dziewczyny poradziły sobie wyśmienicie. Na pewno jeszcze kiedyś powtórzymy nasze zmagania z tym urządzeniem.

     • APEL KLAS 1-3 DOTYCZĄCY BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

      1 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach odbył się apel młodszej grupy wiekowej klas 1-3. Dotyczył on bezpieczeństwa na terenie szkoły oraz w drodze do i ze szkoły.

      Opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Aneta Krawczyk przypomniała uczniom podstawowe zasady funkcjonowania na terenie placówki, zachowania podczas przerw na korytarzach szkolnych i w toaletach oraz w czasie robienia zakupów w sklepiku szkolnym. Została również poruszona sprawa poszanowania mienia szkolnego i dbałości o czystość otoczenia. Uczniowie zostali poinformowani o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowego zachowania.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POMOCY POTRZEBUJĄCYM

      Dzień zwyczajny a jednak nadzwyczajny, 23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym.

      Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele osób, które mijamy na co dzień potrzebuje pomocy. Nie zawsze chodzi o wsparcie materialne ale o dobre słowo czy gest.
      Ile razy idąc na zakupy do marketu widzimy osoby proszące o drobny datek do puszki. Jeśli osoba kwestująca ma jakąkolwiek plakietkę jeszcze się zastanowimy. Gorzej jest w przypadku osób, które są bezdomne lub na skraju ubóstwa i z garnuszkiem w ręku na kolanach proszą do przysłowiowy grosz.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ

      20 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej – nie dla równych i równiejszych.

      Gdy w 26 listopada 2007 roku spotkali się członkowie ONZ bez głosu sprzeciwu podpisali rezolucję, która uprawomocniła się 20 lutego podczas ogłoszonego przez państwa członkowskie Światowego Dnia Sprawiedliwości Społecznej. Podjęte przez nich działania mają jak na ironię działać na korzyść drugiego człowieka, występując przeciw nietolerancji społecznej oraz rasowej.

     • PLEBISCYT EDUKACYJNY 2022

      27 lutego w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyła się uroczysta gala podsumowująca Plebiscyt Edukacyjny 2022.

      Nagrody i statuetki odebrali najlepsi nauczyciele z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego. Wyjątkowych nauczycieli i pedagogów wyróżnili ich uczniowie, wychowankowie oraz rodzice.

     • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTÓW - JĘZYK POLSKI

      W dniu 1 marca 2023 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbył się Próbny Egzamin Ósmoklasisty z języka polskiego. W teście egzaminacyjnym pojawiły się zadania, które odnosiły się do podanych fragmentów tekstów literackich oraz nieliterackich np. naukowych czy publicystycznych. Kolejne zadania polegały na sprawdzeniu wiedzy językowej. Bardzo ważna jest również dłuższa wypowiedź pisemna, którą uczniowie musieli napisać samodzielnie. Do wyboru były dwa tematy - drugi to rozprawka. Maksymalna liczba punktów jaką mogli otrzymać to: 45 punktów - (za pierwszą część egzaminu) oraz 20 punktów za drugą część. Życzymy powodzenia Naszym Ósmoklasistom na kolejne dni zmagań egzaminacyjnych z matematyki i języka angielskiego.

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ SZS

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach zajęli III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Piotrkowskiego w Piłkę Koszykową w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. W zawodach uczestniczyło siedem drużyn szkolnych reprezentujących gminy powiatu powiatu piotrkowskiego. Szkołę Podstawową w Gorzkowicach reprezentowali: Hubert Jaros, Hubert Wściubiak, Miłosz Miler, Krzysztof Mazurkiewicz, Mikołaj Sikora, Kacper Kanak, Filip Niepsuj, Michał Ziemba, Filip Ziemba i Przemysław Skrobek.

     • URODZINOWA KARTKA

      Jak co miesiąc… uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach przygotowali i wysłali własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami dla pensjonariuszy zamieszkujących Dom Pomocy Społecznej ,,Przystań” we Wronikowie. Tym gestem nasi uczniowie chcieli umilić ten wyjątkowy dzień solenizantom , którzy swoje urodziny obchodzą w lutym. Dodatkowy gestem naszych uczniów było obdarowanie mieszkańców niezwykłym upominkiem.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia