• Aktualności 

     • FILHARMONIA

      Nikt z nas nie pomyślał, że w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach nadal będzie tak świątecznie i klimatycznie. W podróż wigilijnych wspomnień zabrali nas artyści czwartkowej filharmonii. Uczniowie mieli okazję posłuchać pastorałek i kolęd, a także sprawdzić swoją wiedzę odnośnie Świąt Bożego Narodzenia. Nie możemy doczekać się następnego spotkania.

     • PODZIĘKOWANIA

      „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. (Janusz Korczak)

      Uczniowie świetlicy Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach serdecznie dziękują Dyrekcji, Pracownikom i Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej „Przystań” we Wronikowie za przekazanie pięknego, świątecznego upominku oraz pysznych słodkości.

     • SUKCESY MUZYCZNE UCZNIA KLASY PIERWSZEJ - JULIANA ŁOJKA

      Julian Łojek - obecnie uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach oraz uczeń klasy drugiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz, klasa gitary, swoją przygodę ze śpiewem i piosenką rozpoczął uczęszczając do Artystycznego Przedszkola "Świat Bajek" Gorzkowice. Jako trzylatek, po raz pierwszy wziął udział w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Właśnie tam, w Koninie, na deskach tamtejszego Domu Kultury rozpoczęła się jego podróż ze śpiewem. Wystąpił tam jako najmłodszy uczestnik z piosenką pt. "Kotek Kłopotek". Przez kilka lat brał udział w licznych festiwalach i konkursach. Dziś, zaprzyjaźniony ze sceną, dumnie reprezentuje swoją szkołę podstawową i Gminę Gorzkowice. Ciężka praca połączona z wciąż rosnącą pasją pozwala mu sięgać coraz wyżej i dalej, a tym samym ma przyjemność reprezentować szkołę i gmin

     • PROGRAM DLA SZKÓŁ - KLASA 4A

      Wszyscy uczniowie naszej klasy 4a Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach uczestniczą od września 2022 roku w – „Programie dla szkół”. Głównym celem Programu jest nauczenie nas regularnego spożywania owoców, warzyw i produktów mlecznych. Ogromny wpływ na to co jemy mają nasze koleżanki i koledzy z klasy. W szkole spędzamy kilka godzin dziennie, a że jesteśmy bacznymi obserwatorami wiemy, co je nasz kolega z ławki, co super pachnie z ostatniego rzędu.

     • JASEŁKA

      „Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci,

      siądziemy wszyscy przy stole,

      rodzice, krewni i dzieci.

      Zaczniemy od opłatka

      i życzeń dla każdego:

      zdrowia, radości, szczęścia,

      wszystkiego najlepszego.”

      To jeden z piękniejszych fragmentów Jasełek, które przygotowane zostały w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach. Wśród wigilijnych potraw, zapachu świerkowej choinki i udekorowanym stole, zasiądźmy wszyscy razem, wdzięczni za obecność najbliższych. Niech smutki i troski zastąpi radość z oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W ten magiczny czas wprowadzili nas uczniowie najstarszych klas przedziału I – III, którzy z pełną powagą odwzorowali najważniejszy moment dla ludzkości – przyjście na świat małego Dzieciątka, które zbawia świat od ponad dwóch tysiącleci. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Gorzkowice pani Iwona Kadir, Komendant Komisariatu Policji w Gorzkowic

     • KARTKA OD ŚWIETLICZAKÓW

      Świetliczaki ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach również w miesiącu grudniu pamiętały o pensjonariuszach z Domu Pomocy Społecznej „Przystań” we Wronikowie.

      Uczniowie wykonali kartkę, śliczny stroik świąteczny oraz przekazali Dyrekcji, Pracownikom i Pensjonariuszom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

      20 XII 2022 przedstawiciele społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach odwiedzili Urząd Gminy i złożyli świąteczne życzenia Panu Alojzemu Włodarczykowi, Wójtowi Gminy i pracownikom urzędu życząc:

      Wesołych świąt

      dużo uśmiechu,

      miłości, radości,

      szczęścia i wrażliwości.

     • ŚWIĄTECZNA AKCJA PCK

      ,,Kto słodycze rozdaje świętym Mikołajem zostaje” – to motto corocznej akcji szkolnego koła PCK. Nieważne jaką będziesz niósł pomoc, ważne, że włożysz w nią swoje serce, a okazanie miłości i troski o drugiego człowieka przyniesie ci ogromną radość.

      Zgodnie z coroczną tradycją członkowieszkolnego koła PCK wraz z opiekunami przygotowali paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Oprócz tego własnoręcznie wykonali kartki świąteczne z życzeniami i słodkie serca z piernika, które podarowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły. Kartka z życzeniami i piernikowe serce powędrowało również do Wójta Gminy Gorzkowice.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD SKW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      "Białe myśli lekkie jak puch

      niech anioł przywieje z nieba,

      otworzy skrzydłem nadziei

      i kolędę zaśpiewa.

      Bo dzisiaj jest piękny dzień,

      wszystko się rodzi na nowo,

      więc w blasku tajemnych Świąt

      żyj zdrowo i kolorowo."

      W tym magicznym okresie oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa, Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach życzy pięknych, radosnych, a przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Kolęda przygotowana przez Wolontariuszy została nagrana za pomocą sprzętu, który został zakupiony do naszej szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości, w celu rozwijania umiejętności uczniów na wielu płaszczyznach.

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

      Zapach aromatycznych pierników i ciast oraz świerkowych stroików przez wiele godzin rozchodził się po szkolnych korytarzach Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach. Szkolne Koło Wolontariatu, Szkolne Koło Caritas oraz Świetlica Szkolna zorganizowali kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe szkoły. Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom zajmującym się sprzedażą (Mateusz Pechta, Amelia Ziemba, Natalia Dąbrowska z klasy 8a oraz Anna Pieścik i Nikola Tarnowska z klasy 8c), a także wszystkim, którzy wsparli działania organizacji i w tym "napiętym" przedświątecznym czasie znaleźli chwilę, aby upiec wszystkie smakołyki czy przygotować stroiki (Maja Kowalczyk 8a, Nadia Matuszczyk 4a, Filip Matuszczyk 6c, Maja Pielużek 8b, Lena Pielużek 6a, Maja Jachimczak 3a, Viktoria Strzewiczek 7a, Amelia Orlik 6b, Mateusz Pechta 8a, Alicja Włóka 8a, Dominika Grzejszczak 8c, Igor F

     • ŚWIĄTECZNY WYJAZD DO KINA

      14 grudnia uczniowie klasy 8a i 8b SP w Gorzkowicach uczestniczyli w wycieczce do Piotrkowa Trybunalskiego. Jej celem było obejrzenie filmu o tematyce świątecznej pt. „Święta inaczej” w kinie „Helios” oraz integracja zespołów klasowych.

      To polska komedia romantyczna zrealizowana przez twórców „Rodzinki.pl” iListów do M 4”, której bohaterką jest Ewa, perfekcyjna pani domu, kochająca święta Bożego Narodzenia. Szykuje się na nie już od wakacji. Jest przekonana, że nic nie może pójść źle, niezgodnie z jej planem. Niestety, bardzo się myli.

     • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA WYBRANA! KONKURS SKW

      Szkolne Koło Wolontariatu było organizatorem konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

      Celem inicjatywy było:

      - kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,

      - udział w przedsięwzięciu o charakterze charytatywnym,

      - rozwijanie kreatywności w podejściu do tematu.

      W konkursie plastycznym wzięło udział 15 uczniów.

     • MAŁE PRZYJEMNOŚCI, CZYLI KOLEJNA AKCJA SKW

      Rolą wolontariusza jest nie tylko niesienie pomocy, ale także chęć czynienia dobra i sprawiania przyjemności drobnymi gestami. W odpowiedzi na zaproszenie kierownika Samorządowego Klubu Dziecięcego pani Agnieszki Sobczyk, uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach miło spędziły czas z maluchami, dekorując wraz z nimi aromatyczne, domowe pierniczki. Nie mogło również zabraknąć czasu na wspólną zabawę, na co wszyscy przystali z ogromną radością. Dzięki takim chwilom można odnieść wrażenie, że zmęczenie i kłopoty odchodzą w zapomnienie, a baterie na długo pozostaną naładowane. Udział w wydarzeniu wzięły uczennice: Maja Pielużek, Aleksandra Jarosińska oraz Anna Kukulska, a opiekę nad nimi sprawował koordynator SKW pani Izabela Jachimczak.

     • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "DEBATA"

      9 grudnia 2022r uczniowie klas Va, Vb, VI b i VI c uczestniczyli w rekomendowanym programie profilaktycznym „Debata”.Program trwał 3 godziny dydaktyczne w każdej klasie.

      Adresowany jest do dzieci i młodzieży, u której nie nastąpiła jeszcze inicjacja alkoholowa. Ma on charakter uprzedzający, ma na celu opóźnienie wieku inicjacji alkoholowej, a to z kolei powinno przyczynić się do ochrony młodych ludzi przed negatywnymi konsekwencjami związanymi ze spożywaniem alkoholu oraz przed rozwojem innych zachowań ryzykownych.

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      „Dzień ten w sercach Wam zostanie,
      bo dziś będzie pasowanie.”

      Tak powitaliśmy pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej.

      Spotkanie rozpoczęło się od konkursu. Przy użyciu „czarodziejskich słów” udało się otworzyć „Latający kufer”, a tam czekały zagadki i rekwizyty baśniowe. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie, zgłaszały się do odpowiedzi, padały poprawne rozwiązania: biblioteka, książka, bibliotekarz. Wykazały się też znajomością baśni, odgadując tytuły na podstawie oglądanych rekwizytów. Wysłuchały wiersza T. Kubiaka pt. „Książka” i dowiedziały się o co prosi książka. Następnie zaprosiliśmy naszych gości do teatru. Specjalnie na tę okazję przygotowane zostało przedstawienie teatralne na motywach baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, ale o szczęśliwym zakończeniu. „Dziewczynko z zapałkami spędź wigilię razem z nami” - tak mówią: Czerwony Kapturek i wilk, Jaś i Małgo

     • MIKOŁAJKOWY KIERMASZ

      9 grudnia 2022r. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach zorganizowała mikołajkowy kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na wsparcie zadań statutowych szkoły. Podczas kiermaszu można było zakupić pyszne ciasta, babeczki, pierniczki i inne domowe wypieki. Akcja odniosła ogromny sukces.

     • MIKOŁAJKI KLASY 2A I 2C W TEATRZE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CZĘSTOCHOWIE

      8 grudnia 2022 r. uczniowie z klasy 2a i 2c wraz z wychowawczyniami p. Marzeną Gorzędowską i p. Anetą Krawczyk oraz opiekunami p. Małgorzatą Rawicką i p. Marią Kurzawską wyruszyli na wycieczkę do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Wyjazd był zorganizowany z okazji mikołajek.

      Uczniowie obejrzeli spektakl pt: „Czerwony Kapturek” w reżyserii Dariusza Wiktorowicza. Jest to opowieść o dziewczynce w czerwonej czapeczce i wilku. Ma ona średniowieczne korzenie, a w XVII wieku ukazała się w zbiorze baśni spisanych przez Charles'a Perraulta. Bracia Wilhelm i Jacob Grimmowie uzupełnili ją później o szczęśliwe (nie dla wilka!) zakończenie.

     • LAUREACI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH KONKURSU PLASTYCZNEGO

      Laureaci Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach Konkursu Plastycznego „Prawa Dziecka oczami dzieci i młodzieży 2022”.

      6 grudnia odbyło się długo oczekiwane wręczenie nagród w ramach Konkursu Plastycznego „Prawa Dziecka oczami dzieci i młodzieży 2022”. W konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Euroaktywni mogli brać udział uczniowie klas I-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu piotrkowskiego.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia