• Witamy na naszej stronie

   Zapraszamy Cię na naszą nową stronę internetową, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły.
  • Aktualności 

     • WIZYTA UCZNIÓW KLASY 3C W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GORZKOWICACH

      W piątek, 24 listopada uczniowie klasy 3c pod opieką wychowawcy – p. Anety Krawczyk oraz nauczyciela bibliotekarza – p. Tomasza Filipczaka wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzkowicach. Obejrzeli tam spektakl pt. „Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie", wystawiony przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

      Bohaterem przedstawienia był Misio Rysio - nazywany przez siebie - Królem Kamery. Cały swój czas spędzał przed ekranem telefonu na nagrywaniu, publikowaniu filmików w internecie. Jego największym marzeniem było spotkać celebrytów: Królewnę Śnieżkę, Jasia i Małgosię, Baba Jagę i nagrywać z nimi filmiki. Podczas poszukiwań zawędrował do lasu i bardzo się zasmucił kiedy dowiedział się, że w lesie nie ma dostępu do internetu i będzie się bardzo nudził. Na szczęście spotkał na swojej drodze przyjaciół, którzy powiedzieli mu, że jest wiele innych ciekawszych

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      „Miękki, puchaty i taki z łatką…” 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Przygoda naszego bohatera rozpoczyna się 14 listopada 1902r., kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Po wytropieniu zdobyczy okazało się, że jest to mały, przestraszony niedźwiadek. Prezydent odmówił udziału w dalszym polowaniu i uratował małego zwierzaczka. Wiadomość o tym zdarzeniu bardzo szybko dotarła do wielu osób m.in. do pewnego rysownika, który aby upamiętnić wyczyn prezydenta stworzył ilustracje z tego wydarzenia. Rysunki te zostały opublikowane w gazecie. Zamieszczone grafiki zainteresowały producenta zabawek – Morrisa Michtoma, który do swojej kolekcji dołączył kolejną zabawkę – misia.

     • KONCERT FILHARMONII

      24 listopada 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach mieli możliwość uczestniczenia w Koncercie Filharmonii. Tematem tego ciekawego spotkania była muzyka pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, mianowicie Hip-hop. Uczniowie wsłuchiwali się w dźwięki najbardziej znanych utworów muzycznych, mieli również możliwość zobaczenia i posłuchania Beathbox oraz tzw. Mixowania piosenek. Poznali tajniki nurtu muzycznego jakim jest Hip-hop. Dzisiejszy koncert filharmonii przeniósł Nas do dalekiego kontynentu Ameryki Północnej.

     • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

      22 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej Im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach dziewcząt i dwóch kategoriach chłopców. Poniżej końcowe wyniki zawodów:

      Dziewczęta klasy IV – VI:

      I miejsce Michalina Mucha
      II miejsce AnastasiiaBilokobylska
      III miejsce Emilia Stelmaszczyk

     • SPOTKANIE AUTORSKIE z p. CEZARYM GRACZYKOWSKIM W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

      22 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyło się spotkanie autorskie z p. Cezarym Graczykowskim przeznaczone dla uczniów klasy 8A. Celem tego wydarzenia było przypomnienie i omówienie ważnych miejsc, wydarzeń, nazwisk oraz dat historycznych związanych z trudnym okresem drugiej wojny światowej na terenie Gminy Gorzkowice. Dzięki relacji naszego gościa, uczniowie mogli usłyszeć i poznać historie partyzantów oraz żołnierzy biorących udział w ważnych bitwach wojennych związanych z początkiem wojny i całym terenem Gorzkowic. Jak wiemy p. Cezary Graczykowski jest autorem książki pt. "Moje Gorzkowice", która zawiera informacje związane z kilkuwiekową historią naszej miejscowości, jest laureatką nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi w kategorii: Najlepsza książka o Ziemii Łódzkie

     • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA SP GORZKOWICE

      Coś dla ciała i dla ducha, dla spragnionych i głodnych, czyli dyskoteka andrzejkowa, która odbyła się w miniony piątek w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach. Były tańce, śpiewy, moc radości i wspólnej zabawy. Uczniowie SU i SKW stanęli na wysokości zadania w przygotowaniu szalonej imprezy i nasyceniu brzuszków wszystkim zgłodniałym:) Ciekawi swoich dalszych losów, mogli skorzystać z profesjonalnych porad wróżbiarskich. Najnowsze doniesienia głoszą, że naszych uczniów czeka świetlana przyszłość, pełna piątek, szóstek i samych sukcesów. Wydarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych, a dla młodszej grupy wiekowej w czasie zajęć lekcyjnych.

     • KONKURS WOJEWÓDZKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      Uczniowie klas siódmych i ósmej podjęli 21 listopada 2023r. wyzwanie w postaci sprawdzenia własnych możliwości podczas konkursu wojewódzkiego z języka angielskiego. O ile można odnieść wrażenie, że tegoroczny test był odrobinę łatwiejszy niż w poprzednich latach, nadal wymaga on od uczniów wysokiego poziomu wiedzy.

     • III miejsce Przemysława Bielińskiego w Narodowym Teście Wiedzy o Sporcie

      17 listopada 2023r. w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie odbył się finał III edycji Narodowego Testu Wiedzy o Sporcie. W konkursie uczestniczył Przemysław Bieliński uczeń klasy 7a Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach.

      Z 8077 osób z całej Polski biorących udział w I etapie konkursu, który odbył się online, wyłoniono po 30 uczestników w dwóch grupach wiekowych 7-12 lat i 13-18 lat. Laureatów zaproszono do Warszawy na II – ostatni etap konkursu. Przemek jako trzynastolatek pisał test finałowy w grupie starszej. Stanął na III stopniu podium, zdobywając brązowy medal. Oprócz części konkursowej nie zabrakło atrakcji dla wszystkich uczestników – nagród oraz spotkania z wybitnymi sportowcami: mistrzami i medalistami olimpijskimi, mistrzami Europy oraz trenerami. Imprezę zorganizowała Fundacja Druga Droga Mistrza pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Polskim

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2023

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna akcja organizowana przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego, której celem jest propagowanie uczenia się matematyki poprzez zabawę oraz lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką.

      Jest to inicjatywa skierowana nie tylko do młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Głównym mottem akcji jest „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

     • KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

      19 listopada 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej pod patronatem Wójta Gminy Łęki Szlacheckie.

      Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 3-14 lat.

      I kat. wiekowa - 3-6 lat;

      II kat. wiekowa - 7-9 lat;

      III kat. wiekowa - 10-12 lat;

     • 107 ROCZNICA ŚMIERCI HENRYKA SIENKIEWICZA

      15 listopada 1916 roku zmarł jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy – Henryk Sienkiewicz. Chcąc upamiętnić to wydarzenie, bibliotekarze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach przygotowali tematyczną wystawę: pamiątki związane z pisarzem, książki autora - wydania obcojęzyczne, monety, pocztówki itp. Przy tej okazji warto przypomnieć kilka ważnych informacji o patronie naszej szkoły. Jest on twórcą prawdziwych arcydzieł. Jego książki, tłumaczone na wiele języków, rozchodzą się w dużych nakładach w wielu krajach. Do światowego rozgłosu pisarza przyczyniła się Nagroda Nobla, przyznana mu za całokształt twórczości w roku 1905. Jeszcze wcześniej nagrodził Sienkiewicza naród polski. W roku 1900, na trzydziestolecie jego pracy literackiej, społeczeństwo ofiarowało mu jako dar narodowy – majątek Oblęgorek (obecnie mieści się w tym pałacyku Muzeum Sienkiewiczowskie). Henryk Sien

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

      Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach obecnie realizuje program społeczny pt. „19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”.

      Kolejnym krokiem wynikającym z powyższego programu jest Dzień Tolerancji. Z tej okazji 15 listopada 2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla klas 1-3.
      Na początku przeprowadzona została rozmowa z uczniami na następujące tematy:
      - Jak różnią się między sobą?
      - Jak zachowują się podczas różnych sytuacji np. stresu czy radości?
      - Jak chcieliby, aby koledzy/koleżanki reagowali na ich zachowania?
      Dzieci chętnie zgłaszały swoje poglądy, wymieniały różnice w wyglądzie i charakterze. Na podstawie wymienionych wiadomości określone zostało pojęcie „tolerancja”.
      Następnie wykorzystany został film edukacyjny „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji” na podstawie, którego zostały wspólnie omówione różne rodzaje tolerancji m.in. tolerancja narodowośc

     • WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO ETAP SZKOLNY

      15 listopada w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach uczennice klas 7 i 8 wzięły udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Uczestniczki konkursu zmagały się z arkuszem, którego tematem przewodnim byli bohaterowie mitologiczni. Musiały również wykazać się wiedzą z zakresu językoznawstwa i retoryki. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki i sukcesy naszych uczennic.

     • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU SP W GORZKOWICACH Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM

      Z pewną regularnością uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach odwiedzają Przedszkole Samorządowe. Podobnie było w minionym tygodniu. Warto przypomnieć, że wszystkie czynności, których podejmują się nasi wolontariusze, wykonywane są w godzinach popołudniowych, w ich czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Spotkania i wspólne zabawy są dla naszych uczniów niewątpliwie miłym przypomnieniem wczesnego dzieciństwa.

     • SZKOLNE MISTRZOSTWA SZS W TENISA STOŁOWEGO

      W dniu 14 listopada 2023 r. drużyna SP Gorzkowice w składzie: Konrad Kaniowski, Cezary Gala, wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Tenisie Stołowym Drużynowo SZS. Zawody rozegrano w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizacji SZS. Nasza drużyna zmierzyła się ze szkołami z Łodzi, Bełchatowa, Rawy Mazowieckiej oraz Lutomierska, a uzyskane wyniki pozwoliły na zajęcie III miejsca. Gratulujemy!

     • „SZKOŁA DO HYMNU” 2023

      10 listopada 2023 r., dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób cała społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      #szkoladohymnu
      #szkoladohymnu2023

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia