• Aktualności 

     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

      Dzień Bezpiecznego Internetu to doskonały moment, aby poprzez różne inicjatywy poszerzać wiedzę uczniów w zakresie profilaktyki zagrożeń online i edukacji cyfrowej.

      Stale przybywa zjawisk, z którymi warto być na bieżąco, aby dobrze rozumieć świat nowych mediów i poruszać się w nim z rozwagą.

      Uczniowie z klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach w ramach ogłoszonego w szkole konkursu przygotowali prezentacje o zagrożeniach w Internecie i możliwościach chronienia się przed nimi.

     • ZABAWA CHOINKOWA 2023

      Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy i rozrywki. Świetną okazją ku temu są szkolne bale karnawałowe.

      4 lutego 2023r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach przy dźwiękach znanych przebojów muzycznych odbyła się zabawa choinkowa.

      Tradycyjnie dzień wcześniej uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego pięknie udekorowali salę taneczną kolorowymi balonami.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

      3 lutego 2023 r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli. Uczniowie z klas I – III zapoznali się z historią tej zabawy. Opowiadali swoje przygody związane z puzzlami. Oprócz tradycyjnych puzzli samodzielnie tworzyli własne układanki, wykorzystując przy tym tablicę interaktywną. Układanie puzzli to wspaniała zabawa, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Dzięki niej wszyscy mogli wykazać się swoją kreatywnością i umiejętnością logicznego myślenia.

     • DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA

      „ Podobno optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda „​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Dzień Pozytywnego Myślenia ma pomóc wszystkim przyjąć tę prawdę i uwierzyć, że wszystko zmierza we właściwym kierunku.

      Pomysłodawcą tego święta, które w USA obchodzi się 13 września, jest amerykańska psycholog KirstenHarrell. Od lat zajmuje się ona badaniem (również na własnej skórze) wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne myślenie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje. Optymista nie szuka problemów, wręcz przeciwnie, czerpie z życia pełnymi garściami. Prawdą jest również to, że przyjemniej żyje się z człowiekiem, który potrafi każdy dzień przywitać uśmiechem. Pamiętajmy ---> śmiech i radość są zaraźliwe, więc otaczajmy się ludźmi pozytywnie patrzącymi na świat :)

     • PODSUMOWANIE FINAŁU WOŚP

      Wolontariusze WOŚP ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach mogą być z siebie dumni! Łączna uzbierana przez nich kwota podczas 31. finału to 4746,28 zł :) Od połowy grudnia do 27. stycznia 2023 roku odbyła się w naszej szkole również stacjonarna zbiórka pieniążków na rzecz Wielkiej Orkiestry. Zebraliśmy niebagatelną kwotę, bo aż 1172,03 złotych, co spowodowało, że niemal dwukrotnie przebiliśmy kwotę z zeszłego roku. Dziękujemy wszystkich darczyńcom, a przede wszystkim naszym szkolnym Wolontariuszom:)

     • LEKCJE INFORMATYKI Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU Z #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI

      Uczymy Photony tańczyć

      Nowoczesne technologie stają się standardami w edukacji, uczą samodzielności w planowaniu i wykonywaniu zadań, pracy zespołowej i zwiększają motywację wewnętrzną uczniów.

      Uczniowie klasy 8c rozpoczęli naukę z robotami Photon zakupionymi w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości od stworzenia w interfejsie graficznym Photon Blocks wersji choreografii tanecznej. Jak się okazało, niektóre roboty też mylą kroki :-)

     • WIRTUALNA LEKCJA UCZNIÓW KLASY 2 C – WYKORZYSTANIE SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

      Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do Ogólnopolskiego Projektu „Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum Gov Tech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
      1 lutego 2023r. uczniowie klasy 2c wybrali się do pracowni komputerowej wyposażonej w nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez Pana Arkadiusza Krasonia – nauczyciela informatyki oraz wychowawcę klasy Panią Anetę Krawczyk. Tematem zajęć było poznawanie odległych zakątków świata z wykorzystaniem okularów Class VR, które uatrakcyjniły zdobywanie wiedzy przez uczniów oraz pomogły w lepszym jej przyswojeniu. Ucznio

     • PODZIĘKOWANIE ZA ODNOWIENIE I POMALOWANIE SALI

      Podczas ferii zimowych została pomalowana i odnowiona sala lekcyjna klasy 2c, której wychowawcą jest p. Aneta Krawczyk.

      Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów za wsparcie finansowe, zaangażowanie i poświęcenie wolnego czasu na rzecz placówki oraz Panu Zbigniewowi Cichoszowi, dziadkowi Gabrysia, który podjął się trudu pomalowania sali.

     • KOTYLIONY NA BAL KARNAWAŁOWY

      Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i tańca tradycja. Zgodnie z nią, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach organizuje Dobroczynny Bal Karnawałowy. Z tej okazji nauczyciele świetlicy szkolnej, współpracując z Radą Rodziców, wykonali różnobarwne kotyliony, które będą ciekawym elementem udanej zabawy do białego rana.

     • MITOLOGICZNA PODRÓŻ

      Tuż przed feriami 12 stycznia 2023 roku uczniowie klasy 4a, 4b, 4c oraz 5a uczestniczyli w wycieczce do Teatru Muzycznego w Łodzi. Celem wyjazdu było przybliżenie uczniom czasów mitologicznych na podstawie spektaklu pt. „Tadek na tropach Minotaura”. Podróżując z głównym bohaterem Tadkiem – Tezeuszem przez zakamarki mitycznego labiryntu, widzowie poznali greckich bogów i herosów, w tym m. in. Zeusa, Midasa, Dedala i Ikara, Orfeusza i wreszcie samego Minotaura. Analizując dzieło muzyczne młodzi odbiorcy znaleźli odpowiedź - jak przetrwać w świecie, w którym wszystko zmienia się w złoto, kamień nie daje się wtoczyć na górę, a w sieci ciemnych korytarzy czai się bestia. Najpopularniejsze mity stały się kanwą dla opowieści o poszukiwaniu celu i odkrywaniu siebie. Pełni wrażeń i emocji uczniowie czekają na kolejne wyzwania i podróże.

     • PODZIĘKOWANIA DLA RADY RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      W imieniu wszystkich uczniów korzystających z biblioteki szkolnej, chcemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za przekazanie w darze książek, dzięki któremu nasza biblioteka wzbogaciła się o 86 sztuk najpotrzebniejszych lektur.

      Książka to – zwłaszcza dla młodych ludzi – przyjemny sposób na poszerzenie horyzontów i spędzenie wolnego czasu. Bowiem jak mawiała nasza noblistka Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

     • NIEDZIELNE KWESTOWANIE WOLONTARIUSZY WOŚP

      Nie zważając na złe warunki pogodowe i jednocześnie poświęcając swój wolny czas, Wolontariusze WOŚP (Anna Śmigielska, Anna Pieścik, Zuzanna Magiera, Ksawery Orski, Igor Ziemba, Julia Jaroszewska, Arkadiusz Chmielewski, Kacper Lalek) ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach dzielnie kwestowali podczas niedzielnej zbiórki. Opiekę nad uczniami sprawowali: koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu p. Izabela Jachimczak, opiekun SKW p. Agnieszka Zyzik, wychowawcy klas 8: p. Aneta Zawada, p. Krystyna Miastkowska, p. Małgorzata Szulc, p. Agnieszka Ziemba oraz p. Agnieszka Kubiak i p. Lucyna Barańska.

     • KARTKA URODZINOWA DLA PENSJONARIUSZY

      W Nowym Roku 2023 Świetliczaki z klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach również pamiętają o akcji „Urodzinowa kartka dla pensjonariuszy” Domu Pomocy Społecznej „Przystań” we Wronikowie. Dlatego dnia 30 stycznia 2023r. została zrobiona karta z życzeniami dla solenizantów, którzy obchodzili swoje urodziny w miesiącu styczniu. Uczniowie chętnie angażują się w prace, a przy tym poznają metody ręcznego tworzenia kartki urodzinowej oraz zasady redagowania życzeń. Miła niespodzianka od naszych uczniów sprawiła wiele radości wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Przystań”, dlatego kontynuujemy akcję. W miesiącu styczniu akcję nadzorowały: p. Monika Jachimczak oraz p. Agnieszka Kubiak.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

      W dniu 30 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach została przygotowana wystawa dotycząca Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Koordynatorami tej wystawy są Panie: Agnieszka Kubiak, Anna Kubik i Agnieszka Zyzik. Holokaust jest to określenie stosowane do prześladowań i zagłady milionów Żydów przez władze Trzeciej Rzeszy. 1-Listopada 2005 roku rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, został ustanowiony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia - dzień wyzwolenia obozu Auschwitz - Birkenau w 1945 roku. W obozie byli więzieni i mordowani obywatele wszystkich europejskich krajów okupowanych przez Niemcy. W największej z hitlerowskich fabryk śmierci zginęło ok. 1mln 100 tys. osób. Ogólna liczba ofiar jest szacowana na 6 mln. 1/3 tej liczby stanowiły dzieci. "Dzień

     • PRZYGOTOWANIA DO WOŚP

      Podczas gdy pozostali uczniowie korzystają jeszcze z uroków czasu wolnego, Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach są już zwarci i gotowi na niedzielne kwestowanie na rzecz WOŚP. Identyfikatory i puszki zostały właśnie odebrane. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do zbiórki. Czekamy na darczyńców w najbliższą niedzielę w godzinach 9.00 - 13.00 w okolicach rynku, a od 13.00 do 15.00 przed sklepem Biedronka.

     • KOLEJNE ZAJĘCIA Z INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ ZA NAMI - „POZNAJEMY AMERYKĘ POŁUDNIOWĄ”

      W styczniu podczas naszych podróży poznaliśmy kolejny kontynent – Amerykę Południową.

      W poznawaniu tego odległego kontynentu niezwykle przydatne okazały się prezentacje multimedialne oraz książki przyrodnicze.

      Dzieci poznały kulturę Ameryki Południowej, położenie geograficzne - w tym m.in. jakie oblewają ją oceany, jakim językiem posługują się jej mieszkańcy oraz jaką mają walutę, klimat , a także florę i faunę.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

      W związku ze zbliżającym się świętem Dnia Babci i Dziadka w dniu dzisiejszym rozmawialiśmy w świetlicy Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach na temat ich święta. Uczniowie opowiadali o wyjątkowej więzi, jaka łączy ich z najbliższymi członkami rodziny. Podkreślali ogromne znaczenie miłości i troskliwości, którymi są obdarzani przez Babcie i Dziadków. Uczniowie bardzo doceniają czas spędzony z nimi oraz to, że zawsze mogą na nich liczyć. Podczas zajęć uczniowie wykonali piękne laurki i kolorowali tematyczne malowanki.

     • ZAPROSZENIE NA BAL

      W związku z mającym się odbyć Balem Charytatywnym dla Naszej Kochanej Hani, w dniu 18 lutego 2023r. w Domu Kultury w Gorzkowicach, uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach im. H. Sienkiewicza z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie wykonali zaproszenia karnawałowe dla osób, które zaszczycą swoją obecnością Bal Dobroczynny.

     • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE – APELE MŁODSZEJ I STARSZEJ GRUPY WIEKOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. H. SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

      ​​​​​

      ​​​"Czas ferii zimowych to fajna zabawa.
      Kto bezpiecznie się bawi,
      w kłopoty nie wpada!"

      Drodzy Uczniowie!

      W tym roku szkolnym ferie rozpoczynają się 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia.

      Życzymy Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Pamiętajcie, że ferie to czas, aby odpocząć od szkoły i obowiązków z nią związanych. Powinny być czasem wyjątkowym, w głównej mierze ukierunkowanym na odpoczynek i przyjemności, ale ograniczonym normami i granicami, które towarzyszą Wam każdego dnia, takimi, jak np. obowiązki domowe:). Odpoczywajcie, cieszcie się kontaktami z bliskimi, jednak zawsze dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu.

     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zmiana diety dla planety” organizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Lidl Polska.

      Celem konkursu jest przygotowanie plakatu - pracy plastycznej zachęcającej do stosowania diety planetarnej, przedstawiającej jej korzyści dla zdrowia człowieka i planety lub zasad diety planetarnej.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia