• Witamy na naszej stronie

   Zapraszamy Cię na naszą nową stronę internetową, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły.
  • Aktualności 

     • KONKURS RECYTATORSKI "POEZJA JESIENNA"

      27 października 2023r. w bibliotece Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach 19 uczniów klas czwartych i piątych wzięło udział w konkursie recytatorskim "Poezja jesienna". Konkurs ten miał na celu rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentowanie umiejętności artystycznych, rozwijanie umiejętności językowych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz naukę rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy przygotowali piękne utwory o tematyce jesiennej, niektórzy zadbali również o strój i rekwizyty.

     • ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W RAMACH PRACY SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

      Gdy w piątkowe popołudnie wszyscy uczniowie zaczynają radować się z nadchodzącego weekendu, nasi Wolontariusze wrzucają piąty bieg i nadal są w pełni aktywni:) W określonych terminach dwie fantastyczne ekipy wybierają się do Przedszkola Samorządowego w ramach pracy Szkolnego Koła Wolontariatu. Uczniowie podejmują się różnych aktywności w celu integracji grupy, a jednym słowem, dbają o to, by obie strony bawiły się w swoim towarzystwie znakomicie:) Zatem gdy przebierają nogami z niecierpliwości i ochoczo wypatrują piątku, znaczyć to może tylko jedno... serduszka Wolontariuszy i ich bezinteresowna chęć czynienia dobra jest ogromna:) Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu, z wielkim optymizmem i nieskrywanym podziwem, przypatrują się działaniom swoich podopiecznych:)

     • WOJEWÓDZKIE PÓŁFINAŁY W DRUŻYNOWEJ GRZE W TENISA STOŁOWEGO

      W dniu 27.10.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się Wojewódzkie Półfinały w Drużynowej Grze w Tenisa Stołowego. Zawody rozgrywane były w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Naszą szkołę reprezentowali: Konrad Kaniowski i Cezary Gala. Wygrali oni kolejno z rówieśnikami z Lubochni 3:0, następnie pokonali Mniszków 3:1, w półfinale okazali się lepsi od Woli Krzysztoporskiej 3:0 i w finale zwyciężyli Wójcin 3:0. Zdobywając I miejsce uzyskali awans do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!

     • SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM ZAWADZKIM – BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GORZKOWICACH

      W dniu 27.10.2023r. w Bibliotece Publicznej w Gorzkowicach odbyło się spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Zawadzkim, który przedstawił swoją książkę pt. „Tropami Błyskawicy”. Gośćmi tego wydarzenia byli uczniowie klasy 8A Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Autor opowiedział losy bohaterów wojennych – żołnierzy Armii Krajowej walczących podczas drugiej wojny światowej w okolicach Gorzkowic, Przedborza, Sulejowa i Piotrkowa Trybunalskiego.

     • AKCJA # „SZKOŁA PAMIĘTA” – WYJŚCIE NA CMENTARZ W GORZKOWICACH

      Włączając się kolejny rok w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Szkoła pamięta”, uczniowie klasy 3a, 3c i 5a Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach udali się na cmentarz parafialny. Akcja ta polega na upamiętnieniu ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.

      Uczniowie odwiedzili miejsca spoczynku zmarłych nauczycieli, uczniów, żołnierzy i osób zasłużonych dla społeczności lokalnej. Został uporządkowany grób Kierownika szkoły w Gorzkowicach - Jana Kolasińskiego i jego żony Marii Kolasińskiej, która była nauczycielką. Jak co roku została złożona wiązanka kwiatów, którą zakupiła Rada Rodziców.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA GAZETKĘ KLASOWĄ O PATRONIE SZKOŁY HENRYKU SIENKIEWICZU

      Henryk Sienkiewicz jest patronem Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach i powinien być ważną postacią dla wszystkich uczniów. W celu popularyzacji sylwetki autora oraz utrwalania wiedzy o jego życiu i twórczości opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali konkurs dla klas na gazetkę ścienną.

      Ocena prac konkursowych odbyła się z podziałem na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i IV-VIII. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością.

     • KIERMASZ SŁODKOŚCI SK WOLONTARIATU

      "Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata,

      ale może zmienić świat dla JEDNEJ OSOBY"

      I to właśnie się dzieje. W holu głównym Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach dobro się dzieje. A konkretnie zbiórka pieniążków na leczenie i rehabilitację ucznia naszej szkoły Kacpra Zawady. My i Wy, Każdy z osobna i Wszyscy wspólnie - RAZEM możemy naprawdę dużo. Udowodniliśmy to już wiele razy.

     • MARSZ RÓŻOWEJ WSTĄŻKI

      Razem dla wspólnego celu

      Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Obchodzony jest na świecie od 1985 roku. W tym szczególnym okresie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. 15 października 2023 roku przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

     • PRZEMOC I AGRESJA W SZKOLE – JAK IM PRZECIWDZIAŁAĆ?

      W naszej szkole wszyscy pracujemy nad stworzeniem swoistego klimatu, który można określić jako kulturę pokoju, wyrażającą się między innymi w braku akceptacji dla przemocy i agresji, preferowaniu tolerancji i współpracy oraz stosowaniu metod rozwiązywania konfliktów bez użycia siły.

      W tym celu prowadzimy działania profilaktyczne kierując do uczniów mocny, jednoznaczny przekaz, że w szkole nie ma miejsca na jakiekolwiek formy przemocy.

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W DRUŻYNOWEJ GRZE W TENISA STOŁOWEGO

      W dniu 23.10.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Drużynowej Grze w Tenisa Stołowego. Zawody rozgrywane były w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Do rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn dziewcząt i 6 chłopców. Szkołę Podstawową z Gorzkowic reprezentowali: Konrad Kaniowski i Cezary Gala. Nasi uczniowie wygrali wszystkie mecze, zdobyli I miejsce i awansowali do półfinałów wojewódzkich. Gratulujemy!

     • NOC BIBLIOTEK

      Biblioteka Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach po raz kolejny przystąpiła do Nocy Bibliotek.

      Noc Bibliotek została zainicjowana w 2015 roku jako ogólnopolska akcja promująca czytanie. W tym roku pod hasłem „Absurd nie czytać”uczniowie klas II i III wysłuchali historii Nocy Bibliotek oraz wiersza Wisławy Szymborskiej „Nieczytanie”.

     • PRZERWA NA CZYTANIE

      Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach przyłączyła się do akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwie na czytanie”. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

      Celem akcji jest:

      – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

     • SPEKTAKL TANECZNY "SYRENKA ARIEL"

      18 października 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach mieli przyjemność obejrzeć spektakl taneczny pt.„Syrenka Ariel”. W ten podwodny, bajkowy świat zabrali nas tancerze Kieleckiego Teatru Tańca. Językiem tańca opowiedzieli historię wzajemnej miłości syreny – Ariel i człowieka – Księcia Eryka. Dzięki miłości przezwyciężają oni przeciwności losu i działania podstępnej Wiedźmy Morskiej Ursuli. Ta taneczna adaptacja baśni Hansa Christaiana Andersena na długo pozostanie w naszej pamięci. (Fot. ze spektaklu Bartosz Kruk – Kielecki Teatr Tańca).

     • SPOTKANIE Z POLICJĄ - Prelekcja aspiranta sztabowego Krzysztofa Kaczmarka

      „Bezpieczeństwo uczniów i odpowiedzialność karna nieletnich” to temat spotkania, które miało miejsce 18 października 2023r. w naszej szkole. Jego celem było poszerzenie kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych. Uczestniczyli w nim uczniowie na apelach w dwóch grupach wiekowych.

     • SPRZEDAŻ KREMÓWEK PAPIESKICH

      W poniedziałek, 16 października 2023 r., Szkolne Koło Caritas zaangażowało się w charytatywną sprzedaż papieskich kremówek z okazji Dnia Papieskiego. Niemal każdy chciał posmakować ulubionej słodkości Jana Pawła II. Sprzedano łącznie 350 sztuk przepysznych kremówek. Smakoszy słodkości było tak dużo, że wszystkie kremówki rozeszły się w ciągu zaledwie dwóch przerw międzylekcyjnych. Całkowity dochód ze sprzedaży, tj. 1563,90 zł przeznaczony zostanie na pomoc w leczeniu chorego Kacperka, ucznia naszej szkoły.

     • CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI - REALIZACJA PROJEKTU W KLASIE 3C

      Uczniowie klasy 3c Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach wraz z wychowawcą p. Anetą Krawczyk rozpoczęli udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja pod hasłem „NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI” to świetna zabawa, dzięki której, poprzez czytanie, będzie pielęgnowana w dzieciach DOBROCZYNNOŚĆ.

     • KONKURS „KSIĄŻKA MÓWI” - SZKOŁA PODSTAWOWA W GORZKOWICACH

      17 października 2023 r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny etap konkursu „Książka mówi” organizowanego przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego. Celem Konkursu jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych patronów roku 2023: Aleksandry Piłsudskiej, Wisławy Szymborskiej, Aleksandra Fredry i Włodzimierza Przerwy-Tetmajera. Każda z tych osobistości wniosła w historię i dziedzictwo kulturalne naszej ojczyzny wartościowy i trwały ślad.

     • KONKURS PLASTYCZNY

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w konkursie plastycznym:

      „Prawa Dziecka oczami dzieci i młodzieży 2023”

      pod patronatem Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka.

      Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Euroaktywni.

      Konkurs zorganizowany w ramach dotacji udzielonej przez Zarząd Powiatu Piotrkowskiego na realizację w roku 2023 zadań publicznych w zakresie powierzenia prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, punktu świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Piotrkowskiego.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia