• Witamy na naszej stronie

   Zapraszamy Cię na naszą nową stronę internetową, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły.
  • Aktualności 

     • KONKURS PLASTYCZNY „WIERSZEM MALOWANE”

      Biblioteka Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach była organizatorem Konkursu Plastycznego „Wierszem malowane”. Wzięło w nim udział 27 uczniów z klas trzecich. Zadaniem uczestników było staranne przepisanie wybranego wiersza o tematyce wiosennej wraz z podaniem tytułu i autora oraz wykonanie do niego ilustracji. Konkurs został przeprowadzony w ramach obchodów Święta Wiosny i Światowego Dnia Poezji.

     • KONKURS RECYTATORSKI „POEZJA CZESŁAWA MIŁOSZA”

      Biblioteka Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach była organizatorem Konkursu Recytatorskiego „Poezja Czesława Miłosza”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas szóstych i siódmych. Prezentacje wierszy odbyły się 21 marca 2024 roku z okazji Światowego Dnia Poezji.

      Celem konkursu było:

      - rozwijanie zdolności recytatorskich,

     • WYCIECZKA DO WARSZAWY

      W dniu 21.03.2024 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy w ramach edukacji patriotycznej z inicjatywy pana Oskara Kulińskiego. Uczestnikami byli uczniowie klasy 8A Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach i z Krzemieniewic oraz Młodzieżowa Rada Gminy.

      Wyruszyliśmy do stolicy we wczesnych godzinach porannych. Celem naszej wycieczki było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz miejsc związanych z historią naszego kraju. Podczas wizyty w sejmie zaplanowana była trasa zwiedzania. Rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających i objęła przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana była wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. W dalszej kolejności zwiedzający mogli obejrzeć galerię Sali Posiedzeń Sejmu oraz wziąć udział w krótkiej prelekcji na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. N

     • ŚWIATOWY DZIEŃ LASU

      21 marca w związku z obchodami Światowego Dnia Lasu uczniowie klas I-III uczestniczyli w wyjątkowej lekcji przyrody poprowadzonej przez starszego strażnika leśnego pana Rafała Taranowskiego. Głównym celem spotkania było pogłębienie wiedzy na temat tego cennego ekosystemu jakim jest las. Produkuje on tlen, oczyszcza powietrze, bytują w nim zwierzęta, jest ważnym surowcem w życiu codziennym (papier, opał czy też meble), a także jest atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Nieoceniona rola lasów zasługuje na podkreślenie i docenienie, ale przede wszystkim należy o nie dbać, ponieważ są naszym wspólnym dobrem. Przykrym problemem jest ciągłe pojawianie się dzikich wysypisk, wynikające z braku świadomości na temat rangi jaką spełniają lasy w naszym życiu. Uczniowie aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, a na zakończenie otrzymali upominki w postaci odblasków. Z

     • #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI – PHOTONY – ROBOTY (KOTY) NA LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO SP GORZKOWICE

      Cele kształcenia językowego wyznaczone przez podstawę programową dla języków obcych nowożytnych: skuteczne porozumiewanie się w języku obcym, w mowie i w piśmie, poprawność językowa nie jest nadrzędnym celem dydaktycznym, choć odgrywa istotną rolę, uczeń współdziała w grupie, wykorzystuje techniki samodzielnej pracy nad językiem, stosuje strategie komunikacyjne, posiada świadomość językową, korzysta ze źródeł informacji w języku obcym m.in. za pomocą TIK.

     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA ‘READING ISYOURPOWER! ‘DINO’S DAY IN LONDON’

      Uczennice klasy 4 b w tym roku szkolnym realizują innowację pedagogiczną na lekcjach języka angielskiego. Mają okazję sprawdzić, czy faktycznie czytanie ze zrozumieniem w obcym języku jest ich supermocą. W tym tygodniu wróciłyśmy do Londynu, tym razem to Dino, a właściwie nie on, tylko podstępny mały Sam jeden z głównych bohaterów książeczki z serii Pearson English Reader – ‘Dino’s Day in London zabrał nas tam w podróż.

     • WYCIECZKA SZKOLNA KLASY 7B DO ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. WŁ. ST. REYMONTA W DOBRYSZYCACH

      W dniu 20.03.2024 roku uczniowie klasy 7B i 8A Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach mieli okazję obejrzeć wystawę pt. "Znani Nieznani Polacy Światu", która odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach. Poznali sylwetki wybitnych polskich emigrantów, którzy są doceniani za granicą a często zapomniani we własnej ojczyźnie. Polacy, przebywając na różnych kontynentach, przyczyniali się do budowy mostów, prowadzili badania geologiczne w Afryce oraz budowali szpitale. Na wystawie zaprezentowano różnorodne postaci, wśród nich inżynierów, naukowców, lekarzy i przedstawicieli wielu innych zawodów. Jedną z osób przypomnianych na tej ekspozycji jest Benedykt Dybowski. Człowiek ten opisał dokładnie Bajkał i za swoją pracę dostał medal od cara. Miał na swoim koncie także wiele innych ciekawych prac. Mówi się, że nasi rodacy ucywilizowali Syberię. In

     • ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

      Wiosna puka do drzwi, powoli uśmiecha się do nas słońce, a za chwilę Święta Wielkanocne. Dookoła widać wiele powodów do uśmiechu i radości.

      W naszej świetlicy panuje od dwóch tygodni taka świąteczna atmosfera. Wspólnie z nauczycielami świetlicy uczniowie przygotowują się do świąt, ale i do kiermaszu organizowanego przez Radę Rodziców naszej szkoły. Powstają pisanki z masy solnej, kolorowe jajeczka z bibuły, ale i piękne palemki i stroiki świąteczne. Uczniowie uczą się dobierać kolory, ćwiczą umiejętności manualne, pracują w grupach. Nauczyciele nadzorują pracę uczniów, ale sami również tworzą małe cuda, które wkrótce ozdobią wielkanocne stoły czy umilą Niedzielę Palmową.

     • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ANTYSMOGOWA

      Uczennice z koła chemicznego „Szalone atomy” - Anna Korzela, Maja Korpas i Amelia Orlik wzięły udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej, która realizowana jest w ramach programu cyfrowej edukacji ekologicznej w całej Polsce.

      Celem jej jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.

     • URODZINY LUDOLFINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      14 marca obchodzimy Światowy Dzień Liczby Pi (amerykański sposób zapisu tej daty to 3.14). W tym dniu swoje urodziny obchodzili również Albert Einstein i polski matematyk Wacław Sierpiński. Po raz pierwszy dzień liczby Pi obchodzono w 1988 r. w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco i od tego momentu wielbiciele tej szczególnej liczby na różne sposoby propagują ją na całym świecie.

      Pi można zdefiniować jako stosunek długości obwodu koła do jego średnicy. Albo też jako pole koła o promieniu 1.

      Jej rozwinięcie dziesiętne nigdy nie będzie miało końca. Tak więc nawet 3,14159265358979323846264338327950288419716939937510582097494459230781640628620899862803 42534211706…to dopiero jego początek.

      Pi zwana jest także ludolfiną na cześć Ludolpha van Ceulena, który w XVI wieku obliczył wartość liczby Pi do 35. miejsca po przecinku.

      W naszej szkole obchodziliśmy święto liczby Pi we wszystk

     • HALOWE MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ LZS

      Drużyna do lat 15 GUKS/SP Gorzkowice udanie rywalizowała w Mistrzostwach Powiatu Piotrkowskiego w Halowej Piłce Nożnej LZS. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn. Nasi piłkarze w drodze po srebrny medal zmierzyli się i uzyskali następujące wyniki:

      GUKS/SP Gorzkowice – MGKS Skalnik Sulejów 0:3

      GUKS/SP Gorzkowice – SP Rozprza 2:0

     • WYJAZD DO KINA HELIOS W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

      13 marca 2024 r. uczniowie klas 4a, 4b, 4c oraz 5b Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach, przenieśli się do niezwykłego świata magii i czarów, do niezwykłej szkoły profesora Ambrożego Kleksa.

      Widzowie zapoznali się z piękną historią pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki, która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Pod kierunkiem wybitnego i szalonego pedagoga - profesora Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

     • LEKCJA FIZYKI NA WESOŁO

      Ostatnia lekcja fizyki w klasie 7c przebiegała w niecodzienny sposób. Była nauka, zabawa i rywalizacja. Uczniowie wykorzystali do tego roboty Photon zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Wyścigi robotów to praktyczny sposób obliczania prędkości. W tym celu uczniowie mierzyli czas przejazdu na wyznaczonym odcinku drogi.

     • SZKOLNY KONKURS BRD

      W dniu 4 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach został przeprowadzony konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów klas piątych i szóstych.

      Uczestnicy konkursu rozwiązywali test obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych,
      urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym.

     • HISTORIA HARCERSTWA

      W dniu 11 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach uczennice - harcerki: Antonina Rumik oraz Zuzanna Ziemba - przygotowały dla starszych kolegów i koleżanek prezentację multimedialną oraz prelekcję na temat: Historii Harcerstwa.

      Organizacja powstała w tle tradycji niepodległościowych kiedy Polska znajdowała się pod zaborami Prus, Austrii i Rosji. Bezpośredni wpływ na tworzący się Skauting Polski miały organizacje: SOKÓŁ, ELEUSIS i ZARZEWIE. W 1910 roku Andrzej Małkowski przetłumaczył na język polski książkę „SCOUTING FOR BOYS” Roberta Baden-Powella. Powstają pierwsze drużyny we Lwowie i Warszawie. Małkowskiemu pomagali tworzyć Harcerstwo - m.in. Jerzy Grodyński, Tadeusz Strumiłło, Olga Drahonowska - od roku 1913 żona Małkowskiego, oraz Jadwiga Falkowska. Reprezentacja skautów polskich ze wszystkich trzech zaborów bierze udział w III wszechbrytyjskim

     • DZIEŃ KOBIET

      „Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.
      Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

      Dzień Kobiet na stałe wpisał się do kalendarza szkolnego. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszyskim kobietom i dziewczętom serdeczne życzenia wręczając bukiety kwiatów oraz własnoręcznie wykonane kolorowe kwiatki – naklejki. Uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia w przygotowanej wczesniej fotobudce. Współnie z Sk Caritas, SK Wolontariatu "Pomocniaki" Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz, podczas którego można było zakupić przepyszne ciasta, desery oraz piękne kwiaty. Zarówno kiermasz jak i fotobudka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Chłopcy zachow

     • WYJAZD KLAS III DO TEATRU ARLEKIN

      Dnia 7 marca uczniowie klasy III a i III c wybrali się do Teatru Arlekin w Łodzi na spektakl teatralny „Momo”.

      Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali przedstawienie o dziewczynce o imieniu Momo, która próbuje uratować swoich przyjaciół oraz innych ludzi przed Szarymi Panami – złodziejami czasu. Szarzy Panowie namawiają ludzi, aby oszczędzali czas, czyli nie marnowali go na przyjemności, zabawę czy spotkania z przyjaciółmi. „Momo” bohaterka przedstawienia chce nam przekazać, że pomimo wielu ważnych czynności w życiu, najważniejsze są relacje z bliskimi osobami i wspólnie spędzony z nimi czas.

     • KONKURS PLASTYCZNY

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza wzięli udział w MAZOWIECKIM KONKURSIE HISTORYCZNO – PLASTYCZNYM „NIGDY WIĘCEJ WOJNY” .Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem: Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia