• Aktualności 

     • MATEMATYKA WOKÓŁ NAS

      Naklejki na schody to świetny sposób na to, by uczniowie każdego dnia utrwalali swoją wiedzę nawet podczas przerwy. Atrakcyjna forma graficzna i kolorystyczna przyciąga uwagę, uczy szybkiego zapamiętywania i stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną dostępną dla wszystkich uczniów.

      Biorąc pod uwagę zalety jakie daje stosowanie naklejek edukacyjnych Rada Rodziców zakupiła dla Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach komplet naklejek o tematyce matematycznej: tabliczka mnożenia oraz podstawowe wzory matematyczne.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

      W środę 18 kwietnia odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia oraz Europejski Dzień Praw Pacjenta. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia i wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Podczas obchodów tego święta na naszych uczniów czekało wiele atrakcji. Uczniowie klas I – IV uczestniczyli w spotkaniu ze szkolną higienistką panią Anettą Orłowską, która udzieliła wielu porad zdrowotnych i objaśniała piramidę żywienia. Następnie mali aktorzy zaprezentowali krótką inscenizację nawołującą do zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz dbania o higienę osobistą i higienę otoczenia. Na koniec wszyscy uczestnicy wzięli udział w degustacji zdrowej żywności jak również zdrowych przekąsek owocowo – warzywnych przygotowanych przez organizatorów ,,Światowego Dnia Zdrowia”. W tym samym czasie na hali sportowej uczniowie klas V – VIII ćwiczyli pod nadzorem pan

     • POWIATOWY TURNIEJ BRD

      Dnia 12 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Gomulinie został przeprowadzony Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

      Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

      - test ze znajomości przepisów ruchu drogowego,

      - udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,

      - rowerowy tor przeszkód.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z NIEWOLNICTWEM DZIECI

      "Niewolnictwo jest kradzieżą - kradzieżą życia, kradzieżą pracy,
      kradzieżą jakiejkolwiek własności lub produkcji [...]".

      Kevin Bales

      16 kwietnia 2023r. obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Niewolnictwem Dzieci, który w tym roku wypadał w niedzielę. W naszej szkole 17 kwietnia włączyliśmy się w obchody tego dnia. Zostały przeprowadzone pogadanki, które miały zwrócić uwagę na dramat dzieci wykorzystywanych do niewolniczej pracy.

     • WIZYTA KLAS SZÓSTYCH W TEATRZE

      13 kwietnia 2023 roku uczniowie klas szóstych pod opieką p. Lucyny Barańskiej, p. Moniki Jachimczak, p. Ewy Turkowskiej, p. Anny Kubik oraz p. Tomasza Filipczaka odwiedzili Teatr Muzyczny w Łodzi, by wziąć udział w spektaklu muzycznym pt. „Tadek na tropach Minotaura”.

      Przedstawienie w zabawny sposób opowiadało o przygodach tytułowego Tadka, który podróżując w poszukiwaniu potwora z labiryntu odwiedza mity znane z wierzeń starożytnych Greków. Uczniowie mogli sobie przypomnieć historie znane im już z lekcji języka polskiego, m. in. o dwunastu pracach Heraklesa, Dedalu i Ikarze czy poznać postać Orfeusza.

     • KONKURS – „NAJLEPSZY ZESTAW NA ŚNIADANIE” REALIZACJA PROJEKTU „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” W KLASIE 2C

      Śniadanie nie bez powodu jest nazywane najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Uzupełnia zapasy glukozy po czasie snu, zwiększa poziom energii i zdolność koncentracji, zapewniając jednocześnie organizmowi inne składniki odżywcze niezbędne dla dobrego zdrowia.

      Dziecko, stojące w szkole przed wieloma wyzwaniami potrzebuje właśnie takiego wsparcia. Kiedy zje zdrowe, pełnowartościowe śniadanie, poradzi sobie z przyswajaniem wiedzy i rozwiązywaniem wszelkich problemów. Śniadanie wpływa również na samopoczucie i odporność. Ten pierwszy posiłek – to nieodzowny element diety. Niestety, bardzo często zdarza się, że brakuje czasu oraz pomysłów, aby było ono nie tylko pełnowartościowe, lecz także atrakcyjne i smaczne.

     • ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu: “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużytysprzęt na rzecz szkoły.

     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI SZKOŁY PODOFICERSKIEJ SONDA

      Uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej w najbliższym czasie muszą podjąć jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu, kim chcą być w przyszłości. Większość z nich nie ma jeszcze sprecyzowanych planów. W podjęciu właściwego wyboru być może pomoże im spotkanie z przedstawicielami Szkoły Podoficerskiej SONDA im. Włodzimierza Markowskiego ps. „Rybka” z Zegrza, które odbyło się 14 kwietnia 2023r. w hali sportowej. Uczniowie klas ósmych i siódmej uczestniczyli w prezentacji przygotowanej przez:

     • ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

      W marcu w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. Społeczność szkolna z wielkim zapałem i ogromnym sercem zaangażowała się w akcję zorganizowaną przez SKO oraz SU. Jak zawsze wszyscy pragnęli pomóc i stanęli na wysokości zadania, w wyniku czego udało nam się zebrać pokaźną ilość karmy dla zwierząt, a także ciepłe koce i miski dla potrzebujących zwierzaków. Produkty te przekazaliśmy Fundacji „MASZ NOSA”. Opiekunowie fundacji serdecznie podziękowali nam za okazane serce i wsparcie. Życzymy zwierzakom, aby znalazły nowych, kochających właścicieli.

     • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA WYBRANA. KONKURS SKW W GORZKOWICACH

      Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach było organizatorem konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Spośród wielu prac, komisja pod przewodnictwem dyrektor szkoły pani Magdaleny Treścińskiej - Niemczyk oraz pani Małgorzaty Sadury, wyłoniła następujących zwycięzców:

      1 miejsce - Zuzanna Klekocińska z kl. 4c
      2 miejsce - Szymon Jeż z kl. 6b
      3 miejsce - Natalia Dąbrowska z kl. 8a i Kornelia Kaczmarek z kl. 8c
      Wyróżnienie: Oliwia Lasek z kl. 6a.

     • PODZIĘKOWANIA DLA RADY RODZICÓW

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach składa podziękowania Radzie Rodziców za wspieranie działalności statutowej szkoły. Tym razem rodzice przekazali do świetlicy szkolnej zestaw gier edukacyjnych, które łączą w sobie cechy gier logicznych, strategicznych, sprawnościowych itp. Nowe gry cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, podnoszą poziom atrakcyjności zajęć świetlicowych, a także umożliwiają doskonalenie różnorodnych talentów i umiejętności.

     • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ANTYSMOGOWA – ETAP II

      30.03.2023r trzech uczniów SP w Gorzkowicach: Mateusz Pechta, Mikołaj Miler i Mikołaj Sikora wzięło udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej.
      Wszyscy uzyskali wymaganą liczbę punktów (80%). Dzięki temu zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, który odbędzie się 13.04.2023r.
      Gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów.
      Opiekunem uczniów jest p. Agnieszka Ziemba

     • KONKURS PLASTYCZNY PN. „DROGI DO WOLNOŚCI” ROZSTRZYGNIĘTY

      Konkurs plastyczny pn. „Drogi do wolności”, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim, został rozstrzygnięty. Do konkursu przystąpiło 97 uczestników w dwóch kategoriach - uczniowie klas I-III oraz IV-VI z powiatu piotrkowskiego. Jury podczas oceny brało pod uwagę nie tylko sposób ich wykonania, ale również zgodność z regulaminem, tzn. czy praca była wykonana w formie plakatu w formacie A3 i nawiązywała do 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

     • WIELKANOCNE ZABAWY KREATYWNE ZORGANIZOWANE PRZEZ SKW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, zatem chętni uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do Przedszkola Samorządowego w celu przeprowadzenia zajęć kreatywnych. Wolontariusze pomagali młodszym kolegom ozdabiać uprzednio przygotowane wzory jajek wielkanocnych. Kreatywność przedszkolaków jest niesamowita, a chęć do pracy nieopisana :) Podopieczni SKW, mimo wielu zajęć lekcyjnych, po raz kolejny poświęcili swój wolny czas późnym popołudniem i spędzili czas z przedszkolakami. Serdeczne podziękowania za zorganizowanie zajęć dla Wiktorii Wędzonki, Anny Kukulskiej, Pawła Holz, Mai Pielużek, Filipa Ziemby, Aleksandry Jarosińskiej i Kornelii Kaczmarek.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

      Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez ONZ w 2007r. 2 kwietnia co roku obchodzony jest ten dzień. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia