• Witamy na naszej stronie

   Zapraszamy Cię na naszą nową stronę internetową, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły.
  • Aktualności 

     • PIŁKARSKA KADRA CZEKA 2024 - FINAŁ POWIATOWY

      Drużyna GUKS/SP Gorzkowice zajęła I miejsce w Finale Powiatowym Turnieju Piłkarska Kadra Czeka LZS 2024. Zwycięstwo jest przepustką do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 5 czerwca 2024 r. na obiektach Omegi Kleszczów.

      Skład drużyny: Bartosz Wiernicki, Filip Ziemba, Kacper Klęska, Przemysław Marusiński, Adam Trzebiński, Bartosz Foksowicz, Kamil Gozdek, Szymon Jeż, Dominik Remisz, Krystian Krawczyk, Olivier Ryszka, Dawid Jabłecki, Konrad Cichosz. Trenerzy: Piotr Potęga, Marek Siewierski.

     • TYMBARK 2024 - FINAŁ WOJEWÓDZKI

      Puchar Tymbarku to turniej piłkarski organizowany przez PZPN od 24 lat i jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci, rozgrywanym w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Sponsorem generalnym turnieju jest marka Tymbark, a od 2023 r. Puchar Tymbarku i jego uczestnicy są Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski. W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98% powiatów. Rywalizacja zaczyna się na etapach gminnych, a kończy zawodami ogólnopolskimi lub w przypadku najmłodszych na finale wojewódzkim.

     • WYCIECZKA DO TORUNIA I BYDGOSZCZY

      W dniach 21 i 22 maja 2024 r. uczniowie z klas: 4a, 4c, 5c i 5b wraz z opiekunami wybrali się na dwudniową wycieczkę do Torunia i Bydgoszczy. Słoneczna pogoda pozwoliła na odwiedzenie wszystkich miejsc zaplanowanych w harmonogramie wycieczki.

      Dzień pierwszy – „Dla Torunia tym jest piernik, czym dla statku dobry sternik”

      Pierwszym punktem wycieczki był seans filmowy w planetarium, który dostarczył wszystkim wielu wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach.

      Następnie wraz z przewodnikiem, kupcem Leonem Ryszardem Romanem, uczniowie wybrali się na spacer po Starym Mieście. Poznali historię miasta oraz zobaczyli najpiękniejsze zabytki. Ogromną atrakcją dla uczniów okazała się Krzywa Wieża, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Wieść głosi, że grzesznik, opierając się plecami o ścianę wieży, nigdy nie będzie w stanie utrzymać równowagi i się przewróci. Jedynie

     • KONKURS POETYCKI "PISZĘ SERCEM, SERCEM MALUJĘ..."

      „Chodzi mi o to, aby język giętki
      Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:
      A czasem był jak piorun jasny, prędki,
      A czasem smutny jako pieśń stepowa…”

      J. Słowacki

      Tak o tworzeniu pisał jeden z najwybitniejszych mistrzów słowa okresu romantyzmu. Minęło kilka wieków, a „poezja wciąż jest w modzie”.

     • PIKNIK NAUKI I TECHNIKI EXPLORER

      23 maja br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 odbyła się III edycja Piotrkowskiego Pikniku Nauki i Techniki EXPLORER. Piknik dał wyjątkową okazję do obcowania z techniką i nauką w niecodzienny sposób, uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wielu pokazach (m.in. biometryczne i druku 3D), mogli zgłębiać tajniki archeologii i daktyloskopii, samodzielnie wykonać doświadczenie chemiczne, wyprodukować niewielki odlew, zmierzyć wysokość drzewa, rozszyfrować zagadkowe pojęcia, sprawdzić własną kondycję fizyczną i popisać się sprawnością.
      Było wiele dodatkowych atrakcji – m.in. roboty mobilne w systemie Lego Mindstromes, symulatory (alkogogle), zabytkowe auta, samochody terenowe, quady, motocykle, tiry i drony. W dwóch prezentacjach motoshow zobaczyliśmy umiejętności kierowców motocykli crossowych i samochodów wyścigowych.

     • KONCERT FILHARMONII

      23 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się niezwykły koncert filharmonii, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-3 oraz 4-8. Na początku wydarzenia uczniowie usłyszeli kilka słów o historii hip-hopu. Dowiedzieliśmy się, że ten gatunek muzyczny powstał 51 lat temu w Stanach Zjednoczonych.

      Na scenie pojawili się tancerze Klaudia i Maciej, którzy zaprezentowali niezwykłe umiejętności w stylu hip hop dance. Ich występ był pełen energii i dynamicznych ruchów, co wzbudziło ogromny entuzjazm wśród publiczności.

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

      W dniu 22.05.2024 r. w Rozprzy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym. W zawodach wystartowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Nasza reprezentacja w składzie: Emilia Stelmaszczyk, Maja Baryła, Nikola Kubicka, Antonina Rumik, Nadia Matuszczyk, Amelia Gwóźdź, Joanna Krawczyk, Michał Krystek, Oliwier Magiera, Jakub Skrobek i Bartłomiej Szopa zdobyła V miejsce.

     • W MAGICZNYM KRÓLESTWIE PSZCZÓŁ – LEKCJE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      Z okazji Światowego Dnia Pszczół w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje, w których uczestniczyli uczniowie klas drugich.

      W trakcie zajęć dzieci wysłuchały fragmentu książki „Pszczoły” Piotra Sochy, obejrzały prezentację i bajki edukacyjne o tych pożytecznych i pracowitych owadach, a także książki i ciekawostki z wystawki.

     • WYCIECZKA UCZNIÓW DO TORUNIA - KLASA IIA, IIB

      W piątek 17 maja 2024r. uczniowie klasy IIa i IIb wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku i odważnym kocie. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP, Fontannę ze złotymi żabkami, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. oraz Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich.
      Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek.
      Ostatnim punktem wizyty w Toruniu był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób w jaki czyniono to ponad 500 lat temu.

     • SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM W BIBLIOTECE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      „Kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną tylko 4 lata”

      Albert Einstein

      20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Wymieranie pszczół to ogólnoświatowy problem, który dotyczy każdego człowieka na naszej planecie. Od kilkunastu lat, ze względu m. in. na zanieczyszczenie środowiska maleje populacja pszczół.

     • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH – HENRYKA SIENKIEWICZA

      20 maja 1982 r. odbyło się uroczyste nadanie szkole imienia Henryka Sienkiewicza i przekazanie sztandaru szkolnego. Dziś, 20 maja 2024 r., obchodziliśmy kolejną rocznicę tego ważnego dla naszej społeczności wydarzenia. W tym dniu oddaliśmy cześć naszemu patronowi przypominając ciekawy życiorys pisarza i wspominając jego bogaty dorobek literacki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i sprawowali wartę w kąciku patrona.

     • OSTATNI DZIEŃ EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTÓW

      Czwartek jest ostatnim dniem egzaminacyjnym dla ósmoklasistów.

      15 maja 2024r. uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach przystąpili do egzaminu z matematyki, natomiast 16 maja 2024 r. z języka angielskiego.

      Dzisiejszy dzień zakończył maraton egzaminacyjny. Dziękujemy Naszym Ósmoklasistom za poświęcenie, trud i pracę. Życzymy wspaniałych osiągnięć i sukcesów w nauce.

     • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA POLSKIEGO

      14 maja 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny.

      Pierwszego dnia odbył się egzamin klas ósmych z języka polskiego.

      Wszystkim naszym Ósmoklasistom życzymy powodzenia na dalsze dni zmagań egzaminacyjnych.

     • WYCIECZKA UCZNIÓW KL. 6A i 6B

      10 maja 2024 r. uczniowie kl. 6a i 6b Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.

      Pierwszym punktem programu było spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania miasta:

      Katedra wawelska z Dzwonem Zygmunta i kryptami, droga królewska, okno papieskie, Uniwersytet Jagielloński, Sukiennice, Kościół Mariacki i otwarcie ołtarza, który wykonał Wit Stwosz oraz Barbakan.

     • PROJEKT EDUKACYJNY - CYBERPRZESTĘPCY W ŚWIECIE FINANSÓW

      W związku z trwającym Rokiem Edukacji Ekonomicznej oraz kierunkiem polityki oświatowej - wspieranie rozwoju kompetencji cyfrowych ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w dn.13 maja 2024r. grupa uczniów kl.4-8 i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wzięła udział w webinarium zorganizowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu edukacyjnego „Cyberprzestępcy w świecie finansów”. Uczestnicy poznali zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać w cyberprzestrzeni, złośliwe linki, oprogramowania i metody ataków na urządzenia mobilne. Zwrócono też uwagę na oszustwa finansowe z wykorzystaniem kodów QR. Prowadzący wskazali również szereg dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa finansowego w urządzeniach mobilnych.

     • DYSTRYBUTORY WODY PITNEJ

      W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach z inicjatywy rodziców zostały zakupione i zamontowane dwa dystrybutory wody pitnej. Zakup został sfinansowany przez Radę Rodziców, która przeznaczyła na ten cel dochód z tegorocznego XVI dobroczynnego balu karnawałowego. Dyrektor wraz z całą społecznością szkolną składają podziękowania oraz wyrażają wdzięczność za ten wspaniały gest oraz aktywne uczestnictwo rodziców w życiu szkoły.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS III

      29 kwietnia 2024r. odbył się konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii”. Adresatami tego konkursu byli uczniowie klas: IIIA, IIIB, IIIC, i IIID Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych, oraz kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy.

      Do konkursu przystąpiło 20 uczniów po 5 uczniów z każdej klasy wyłonionych w ramach etapu klasowego. Kompetencje ortograficzne uczestników były sprawdzone w formie dyktanda oraz zadań ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni.

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W FESTIWALU SZTAFET W RĘCZNIE

      W dniu 08.05.2024 r. na stadionie sportowym w Ręcznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego Szkół Podstawowych w Festiwalu Sztafet. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Nasi chłopcy w kategorii Igrzyska Dzieci w sztafecie 4x100 m zajęli II miejsce (Jakub Skrobek, Szymon Adamczyk, Maciej Sikora i Oliwier Magiera). Sztafeta Szwedzka chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci również zajęła II miejsce (Bartosz Kabziński, Oskar Kordyzon, Maciej Sikora i Jan Zieliński). Nasze uczennice w Sztafecie Olimpijskiej w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zajęły III miejsce (Maja Mirek, Lena Skrobek, Zuzanna Wojdalska i Amelia Orlik). Sztafeta 4x100 m dziewcząt W kategorii Igrzyska Dzieci zajęła III miejsce (Emilia Stelmaszczyk, Antonina Rumik, Joanna Krawczyk i Nadia Matuszczyk). Na III miejscu rywalizację zakończyła ta

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W PIŁKĘ NOŻNĄ SZS IMS 2024

      7 maja 2024 r. na obiektach sportowych GUKS Gorzkowice odbyły się powiatowe zawody piłki nożnej z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowali się uczniowie SP Gorzkowice, którzy w ostatecznej klasyfikacji uplasowali się na drugim stopniu podium.

      W turnieju udział wzięło 7 ekip, które reprezentowały swoje gminy.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia