• Witamy na naszej stronie

   Zapraszamy Cię na naszą nową stronę internetową, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły.
  • Aktualności 

     • WOJEWÓDZKI INTERDYSCYPLINARNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

      09 kwietnia 2024 r. w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi odbyły się przesłuchania eliminacyjne Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Na Biało – Czerwoną Nutę”.

      Celem konkursu było:

      • kształtowanie świadomości przynależności narodowej i pogłębiani
     • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

      W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu, w internecie oraz relacjach z rówieśnikami. Na zajęciach uczniowie poznawali podstawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich trudnych,oraz uczyli się właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w nim wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Po realizacji programu dzieci zweryfikowały zdobytą wiedzę w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni z pierwszaków, bo świetnie poradzili sobie z zadaniami w nim zawartymi.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

      5 kwietnia br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Przebiegał on pod hasłem „Jestem sprawny, jestem zdrowy”.Uroczystość rozpoczęła się od podziwiania występu cheerleaderek z Fitness Center Karolina Nowak oraz piłkarskich umiejętności starszych kolegów z GUKS Gorzkowice.

      Aby podkreślić znaczenie aktywności fizycznej w naszym życiu przystąpiliśmy do różnych rywalizacji sportowych oraz wspólnej rozgrzewki. Emocji było co niemiara...Cała społeczność uczniowska gorąco dopingowała przedstawicieli swoich klas.

      Uroczystości dopełniła degustacja zdrowej żywności i podziwianie prac plastycznych o tematyce prozdrowotnej, które wykonali uczniowie klas I-III.

     • OTWARCIE ALEI LIPOWEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      4 kwietnia 2024r. dokonano oficjalnego otwarcia Alei Lipowej na placu Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Uroczystość otworzyła Pani Ewa Nowicka-Mirek - przewodnicząca Rady Rodziców, która powitała przybyłych gości i podziękowałasponsorom, rodzicom i tym wszystkim, którzy z zapałem wspierali inicjatywę renowacji alejki, z ogromnym zaangażowaniem pracowali w weekendy, aby uzyskać efekt, który można było dziś podziwiać.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ KŁAMSTWA

      27 marca 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach obchodzili ,,Międzynarodowy Dzień bez kłamstwa”. Przesłanie tego dośćnietypowego święta jest oczywiste: MA ZMOTYWOWAĆ DOROSŁYCH I DZIECIDO PRAWDOMÓWNOŚCI, SZACUNKU DO DRUGIEJ OSOBY, MA SPRAWIĆ BY ŚWIAT STAŁSIĘ PO PROSTU DLA NAS LEPSZYM MIEJSCEM DO ŻYCIA.W związku z tym dniem uczniowie klas I-III przygotowali inscenizacjępt. ,,Nie kłam proszę” oraz wykonali plakaty dotyczące tego święta.Czy kłamstwo zawsze jest złe? Jakie skutki za sobą pociąga? Jakwalczyć z kłamstwami? - na te pytania uczniowie klas starszychudzielali odpowiedzi na zajęciach dotyczących kłamstwa, jego przyczyni konsekwencji. Mimo że od dziecka słyszymy, że „Kłamstwo ma krótkie nogi” i „Lepszabyle jaka prawda, niż dobre kłamstwo”, to kłamiemy bądź nie mówimycałej prawdy, bo wydaje nam się, że wybieramy pewnego rodzaju mniejszezło, nie chcemy sprawić komuś p

     • WYJAZD DO KINA KLAS VII

      26 marca 2024r. uczniowie klas VII ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Bełchatowie na projekcję filmu "Diuna 2".

      Zrealizowany z dużym rozmachem film "Diuna 2" jest adaptacją powieści Franka Herberta. Siódmoklasiści z zapartym tchem śledzili losy Paula i lady Jessiki, którzy przetrwali rzeź i przyłączyli się do Fremenów. W poprzednim filmie chłopak stracił wszystko – ojciec został zamordowany, a władzę przejął wrogi ród Harkonnenów. Na pustyni bohaterowie uczą się zwyczajów koczowniczego plemienia, planują zemstę i mierzą się z prawdopodobieństwem, iż książę może być mesjaszem, który wyzwoli pustynną planetę od obcych najeźdźców. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z przykładem gatunku science-fiction. Projekcja filmu była też dla niektórych uczestników bodźcem do przeczytania książki. Udział w wyjeździe przyczynił się do integracji uczniów w gronie kl

     • DZIESIĄTA MUZA. WYCIECZKA KINOMANÓW.

      Polecamy naszym kolegom, rodzicom i nauczycielom obejrzenie filmu pod tytułem „Za duży na bajki 2”. Reżyserem produkcji jest Kristoffer Rus, a na białym ekranie w role bohaterów wcielili się Maciej Karaś, Patryk Siemek, Amelia Fijałkowska, Karolina Gruszka, Dorota Kolak. Głównymi tematami podjętymi w filmie są poszukiwanie nieobecnego ojca i rozważania o poszczególnych funkcjach w rodzinie. Towarzyszą temu emocje, które nie zawsze przynoszą spokój, związane są z rozczarowaniem, zwątpieniem, ale prowadzą do wniosku, że słowo „rodzina” ma szerokie znaczenie i nie zawsze jednorodną formę. To ważny aspekt w obliczu naszej wiedzy, że obecnie w Polsce żyje około miliona rodzin zrekonstruowanych, tzw. patchworkowych.

     • WIZYTA W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ WE WRONIKOWIE

      Od wielu już lat uczniowie naszej szkolnej społeczności uczą się empatii, zrozumienia dla inności, wspierania osób potrzebujących. 26 marca 2024 pani Monika Jachimczak w imieniu naszych uczniów złożyła pensjonariuszom Domu Opieki Społecznej we Wronikowie serdeczne życzenia i podarowała kartkę wykonaną przez uczennicę klasy 4a Maję Jachimczak. Ponadto na ręce podopiecznych został przekazany stroik wielkanocny.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

      2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Data nie jest przypadkowa: to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, autora takich baśni jak: Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Brzydkie kaczątko.

      Co roku inny kraj jest gospodarzem Dnia Książki dla Dzieci. Zadaniem organizatora jest przygotowanie i rozesłanie do dzieci z całego świata listu oraz plakatu. Polska była Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w 1980 roku.

     • KONKURS JĘZYKOWY SŁUCHANIA ZE ZROZUMIENIEM "LISTENING COMPREHENSION"

      Licznie przybyła grupa uczestników konkursu "Listening Comprehension" pokazuje, że język angielski cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach. Zdania na temat poziomu trudności zadań były podzielone, ale uczniowie opuścili salę pozytywnie nastawieni. Zatem wyczekujcie wyników, które już niebawem podamy do wiadomości.

     • WIZYTA W PUBLICZNEJ BIBLIOTECE GMINNEJ W GORZKOWICACH

      W poniedziałek 25 marca 2024 w Publicznej Bibliotece Gminnej w Gorzkowicach odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym pt.: „Moja ulubiona książka europejskiego autora”, którego zadaniem było zaprojektowanie okładki książki.

      Dziewczęta zdobyły:

      Julia Tarnowska klasa 5b – I miejsce

     • SMART VOICES 2024 - Konkurs piosenki anglojęzyczne

      SMART VOICES 2024

      Konkurs piosenki anglojęzycznej.

      Uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych województw lubelskiego, mazowieckiego i łódzkiego są zaproszeni do udziału w zmaganiach konkursowych. To wyjątkowa okazja, by rozwijać pasje językowe i muzyczne młodych ludzi, wymieniać twórcze doświadczenia, rozwijać talenty estradowe, rozszerzać sieć cennych kontaktów, praktykować umiejętności wystąpień publicznych oraz kształtować umiejętności współzawodnictwa. To również unikalna szansa spotkania profesjonalistów z artystycznego świata. Na zwycięzcę konkursu czeka cenna nagroda - nagranie i produkcja utworu w profesjonalnym studiu nagraniowym.

     • WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA PO LONDYNIE

      Spacer po Londynie z samego rana? Why not? Dlaczego nie :-) Współczesna technologia daje nam nieskończenie wiele możliwości. Zatem uczniowie klasy 4a mieli okazję pospacerować głównymi ulicami Londynu, zwiedzili Teatr Globe i niemalże dotknęli Elizabeth Tower, czyli potocznie nazywając wieżę zegarową „Big Ben”. Dodatkowo z bliska przyjrzeli się budce telefonicznej i usiedli na trybunach stadionu olimpijskiego. Jednakże największą atrakcją okazał się „London by night” i przechadzka wśród przechodniów obok popularnych sklepów.

     • SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ

      „SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski już za nami. Każdy dzień tygodnia naszej szalonej akcji związany był z inną tematyką.

      W poniedziałek na naszych korytarzach spotkać można było przepiękne, barwne motyle. We wtorek uczniowie także wyglądali inaczej niż zwykle, gdyż założyli ubrania na lewą stronę. W środę zagościł kolor zielony. Kolejny dzień był natomiast pierwszym dniem wiosny, jak i również dniem solidarności z osobami z Zespołem Downa, więc uczniowie założyli dwie różne, kolorowe skarpetki. Ostatni dzień akcji związany był z szaloną fryzurą. Był to bardzo ciekawy i naprawdę szalony tydzień.

      Dziękujemy wszystkim za kreatywność i pomysłowość oraz za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy.

     • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI POLAKÓW RATUJĄCYCH ŻYDÓW POD OKUPACJĄ NIEMIECKĄ

      Z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy 24 marca ustanowiony został Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybrana na dzień obchodów data - 24 marca, jest symboliczna. Tego dnia w 1944 roku dokonano egzekucji na rodzinie Ulmów. Niemiecka żandarmeria zamordowała wówczas Józefa Ulmę, jego ciężarną żonę Wiktorię i sześcioro ich małoletnich dzieci oraz ośmioro ukrywanych przez nich Żydów: Gołdę Grünfeld, Leę Didner z córeczką oraz Saula Goldmana i jego czterech synów. W 1995 r. Józefowi i Wiktorii nadano pośmiertnie tytuł Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. W 2010 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył ich Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia