• Aktualności 

     • FINAŁ POWIATOWY W PIŁCE NOŻNEJ SZS IMS

      W dniu 9 maja 2023 r. na stadionie piłkarskim w Gorzkowicach odbył się turniej piłkarski Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Był to finał chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięło udział 9 drużyn, co było tegorocznym rekordem biorąc pod uwagę pozostałe dyscypliny sportowe z kalendarza SZS.

     • WYCIECZKA TARNOWSKIE GÓRY KL. 5A i 5B

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach z klasy 5a i 5b 8 maja 2023r uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Tarnowskich Gór. Zwiedzili zabytkową Kopalnię Srebra wraz ze Skansenem maszyn parowych i parowozów oraz Sztolnię Czarnego Pstrąga.

      Zabytkowa Kopalnia Srebra jako jedyna w Polsce pozwala zwiedzić podziemia dawnej kopalni kruszców srebronośnych. Obiekt znajduje się w Tarnowskich Górach. Jest fragmentem wyrobisk podziemnych Kopalni Fryderyk, która działała od 1784 do 1912 roku. Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to obiekt, w którym można podziwiać nie tylko dawne miejsca pracy górników, lecz także przyrodę. grzyby, porosty czy jedyny w Europie lej krasowy. Dzięki multimedialnej ekspozycji poznaliśmy informacje dotyczące tarnogórskiego górnictwa kruszcowego. Wraz ze Sztolnią Czarnego Pstrąga podziemia kopalni zostały uznane przez Prezydenta RP za pomnik

     • PIERWSZA GAZETA W NASZEJ SZKOLE

      W Krakowie 3 stycznia 1661 roku ukazała się pierwsza periodyczna gazeta w języku polskim. Merkuriusz Polski Ordynaryjny” dał początek czasopiśmiennictwa w Polsce.

      Gazetę redagowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach po raz pierwszy opublikujemy w 2023 roku. O 362 lata będzie młodsza od Merkuriusza Polski. To średnio około sześć pokoleń ludzkich. Czy to dużo? W zasadzie zależy od punktu odniesienia. Gigantyczna różnica jest natomiast w sposobie wydawania gazety. Merkuriusz ukazywał się 1-2 razy w tygodniu w nakładzie 100-200 egzemplarzy i 8-12 stron. NASZA GAZETA ukaże się w jednym egzemplarzu na platformie internetowej i będzie mógł ją przeczytać cały świat, a przynajmniej uczniowie NASZEJ SZKOŁY i ich rodziny, czyli najbliższy nam świat.

     • PROJEKT "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI"

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu: "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".
      W dniu 27.04.2023r. zakończyliśmy akcję, a zebrany sprzęt trafił do utylizacji. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy czynnie wzięli udział w zbiórce. Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

     • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LEKCJA MATEMATYKI

      Laboratoria przyszłości - okulary VR na lekcji matematyki w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach. Podczas lekcji matematyki uczniowie klasy VI A mieli okazję zapoznać się z wirtualnym światem brył. Zajęcia poprowadzono za pomocą nowoczesnej technologii, jaką są okulary VR, które szkoła pozyskała z projektu #LaboratoriumPrzyszłości. Okulary VR pozwalają przenieść się w wybraną wirtualną rzeczywistość oraz rozglądać się w niej wykorzystując jedynie ruchy głowy. Używając specjalnej aplikacji nauczyciel wybrał odpowiednie obrazy, które następnie ukazały się przed oczami podopiecznych. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji oraz co najważniejsze, z zainteresowaniem chłonęli wiedzę.

     • #LaboratoriaPrzyszłości – ZAJĘCIA REWALIDACYJNE

      Im więcej zabawy, tym więcej nauki i nawet 60 minut mija za szybko! Tak się składa, że w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach na zajęciach rewalidacyjnych kształtowanie procesów uwagi i koncentracji, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej przebiega w harmonijny sposób z wdrażaniem do świadomego korzystania z nowoczesnych technologii.

     • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

      W dniach 24-26 kwietnia 2023 r. w Sulejowie odbyły się finały powiatowe turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Ten organizowany od 23 lat przez PZPN turniej jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.

      W zawodach gminę Gorzkowice reprezentowały drużyny SP Gorzkowice, a w ich składach znaleźli się piłkarze GUKS „Gorzkowice”.

     • 232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

      „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,

      tu każdy kwiat do niej się przyzna,

      źdźbło trawy najmniejsze podszepnie mi wiersze.

      Tu wszędzie jest moja ojczyzna…”

      Tak dużo dziś możemy powiedzieć o najnowszych filmach, grach komputerowych, modelach telefonów. Ale czy równie wiele wiemy o przeszłości naszej Ojczyzny? Czy mamy świadomość, dzięki komu możemy żyć w wolnym państwie, swobodnie mówić po polsku?Dlaczego ustawa zasadnicza z 3 maja 1791 r., która była pierwszą konstytucją uchwaloną w Europie i drugą na świecie, miała takie duże znaczenie? Chyba niektórym Polakom trudno odpowiedzieć na powyższe pytania. Są jednak momenty, kiedy warto się na chwilę zatrzymać, zamyślić, zastanowić, uzmysłowić sobie, że: „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”. Okazję do refleksji i zrobienia pierwszego kroku, by uświadomić sobie, że: „Tu wszędzie jest moja Oj

     • KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

      „Kieszonkowe mamy w gotówce od Mamy.”

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w konkursie plastycznym „Kieszonkowe mamy w gotówce od Mamy.”

      Prace oddali:

      Filip Lasek uczeń klasy 1c oraz Oliwia Lasek uczennica klasy 6a.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

      Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. Z tego właśnie powodu w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbyły się spotkania i lekcje biblioteczne propagujące czytelnictwo. Nauczyciele omówili również ważny temat dotyczący praw autorskich również w przestrzeni internetowej. Uczniowie mieli możliwość obcowania z książkami, rozwiązywali quizy oraz przygotowywali ciekawe krzyżówki tematyczne.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ KAR CIELESNYCH

      30 kwietnia po raz siedemnasty na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci oraz Międzynarodowy Dzień Bez Kar Cielesnych. Ma uświadomić wszystkim dorosłym, jak szkodliwie i destrukcyjne jest stosowanie kar cielesnych.

      „Bicie dziecka jest porażką wychowania,
      przegraną dorosłego z własną frustracją
      i świadectwem braku jego kompetencji wychowawczych.”

     • DZIEŃ ZIEMI

      Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

     • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

      Wzorem poprzednich lat, również w tym roku nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w XIV–tej już edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

      W ramach programu zrealizowano następujące tematy:

      - Jesteśmy bezpieczni w szkole i na wycieczce.

      - Jesteśmy bezpieczni na drodze.

     • FESTIWAL SZTAFET

      W dniu 21 kwietnia 2023 r na stadionie lekkoatletycznym w Ręcznie odbył się Festiwal Sztafet. Zawody rozegrano w ramach rywalizacji sportowej szkół powiatu piotrkowskiego. Konkurencje toczyły się z podziałem na kategorie wiekowe, płeć oraz charakterystykę biegów.

      Wyniki SP Gorzkowice:

      Igrzyska Dzieci dziewczęta

     • KONKURS "NIEBO KOPERNIKA"

      Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach zgłosiła prace plastyczne uczniów do XXX edycji konkursu plastycznego „Niebo Kopernika” dla dzieci z niepełnosprawnościami z terenu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego.

      Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim, Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

     • SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

      Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach otrzymała nagrody z udziału w programie Szkoły Pełne Talentów:

      Zestaw znaczników drużynowych pozwoli w kilka chwil podzielić grupę na dwie drużyny. Zestaw składa się z 20 szt. znaczników w 2 różnych kolorach. W komplecie torba – praktyczny sposób przechowywania.

      Tablice magnetyczne – układ pokarmowy. Bezpośrednio na tablicy można zobrazować przebieg procesu trawienia u człowieka. W zależności od poziomu edukacji można go przedstawić i wyjaśnić w sposób bardzo prosty lub bardzo szczegółowy. Łatwy do zrozumienia i wyjątkowo kolorowy rysunek. Zestaw zawiera: 18 magnetycznych obrazków (wielkość głowy: ok. 23 × 18 cm), 11 zadrukowanych plakietek z nazwami, 1 podręczną instrukcję z materiałami dydaktycznymi.

     • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ANTYSMOGOWA - FINAŁ

      Im więcej wiesz, tym lepiej potrafisz zadbać o zdrowie swoje i innych.

      Uczniowie Mikołaj Sikora i Mateusz Pechta zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej, który odbędzie się 27.04.2023r.

      Uczniów przygotowała p. Agnieszka Ziemba

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatecznej rozgrywce

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia