• Witamy na naszej stronie

   Zapraszamy Cię na naszą nową stronę internetową, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły.
  • Aktualności 

     • SZKOLNE MISTRZOSTWA SZS W TENISA STOŁOWEGO

      W dniu 14 listopada 2023 r. drużyna SP Gorzkowice w składzie: Konrad Kaniowski, Cezary Gala, wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Tenisie Stołowym Drużynowo SZS. Zawody rozegrano w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizacji SZS. Nasza drużyna zmierzyła się ze szkołami z Łodzi, Bełchatowa, Rawy Mazowieckiej oraz Lutomierska, a uzyskane wyniki pozwoliły na zajęcie III miejsca. Gratulujemy!

     • „SZKOŁA DO HYMNU” 2023

      10 listopada 2023 r., dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób cała społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      #szkoladohymnu
      #szkoladohymnu2023

     • WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

      Nauka matematyki to napotykanie na trudności, konieczność podejmowania wysiłku i poszukiwanie dróg rozwiązań, ale i olbrzymia satysfakcja, gdy w końcu pojawia się prawidłowy wynik.

      13 listopada 2023 roku ośmiu uczniów klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach przystąpiło do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

     • AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      „Pod jedną flagą jesteśmy wszyscy,
      Pod jednym znakiem.
      Niech nas połączy, by tworzył jedność
      Polak z Polakiem.“

      Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju kraju.

     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

      5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disneya. Święto stało się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować uczniów do wspólnej zabawy w “bajkowym wymiarze”.
      Najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Świetliczaki wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, kolorowały obrazki, układały puzzle i pląsały w rytm utworów bajkowych.
      To spotkanie w świetlicy szkolnej sprawiło dzieciom wiele radości. Uczniowie byli aktywni, otwarci i weseli. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Organizatorami tego spotkania byli nauczyciele świetlicy szkolnej.

     • WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

      Tegoroczny sezon Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych rozpoczął język niemiecki. W naszej szkole w dniu 9 listopada 2023 w szranki z zadaniami stanęło 3 uczniów. Powitała ich serdecznie Dyrektor Szkoły pani Magdalena Treścińska - Niemczyk. Życzyła uczniom spokojnej i owocnej pracy oraz wysokich lokat. Uczniowie podczas godzinnej pracy zmierzyli się z 11 zadaniami otwartymi i zamkniętymi. Konkurs przebiegł w miłej i spokojnej atmosferze, a wyniki zostaną przedstawione uczniom już wkrótce. W kolejnych konkursach życzymy startującym uczniom powodzenia!

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W DRUŻYNOWEJ GRZE W TENISA STOŁOWEGO

      W dniu 08.11.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Drużynowej Grze w Tenisa Stołowego. Zawody rozgrywane były w ramach Igrzysk Dzieci SZS. Do rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn dziewcząt i 7drużyn chłopców. Szkołę Podstawową z Gorzkowic reprezentowali: Milena Zochniak, Pola Jabłecka, Aleksander Bartnik i Jan Depczyński. Nasze dziewczęta zajęły IV miejsce, a chłopcy zajęli V miejsce w swoich kategoriach. W zawodach zwyciężyli uczennice i uczniowie z Moszczenicy. Pamiątkowe dyplomy i puchary wręczył zawodnikom Pan Alojzy Włodarczyk Wójt Gminy Gorzkowice i Pani Małgorzata Sadura Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach.

     • PODZIĘKOWANIE DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      Za udział w Narodowym Czytaniu dotarł do nas specjalny egzemplarz powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej oraz podziękowanie za zorganizowanie tego wydarzenia. Wszystkich, którzy chcą się zapoznać z listem i książką zapraszamy do biblioteki.

      Przedsięwzięcie zorganizowali p. Anna Maniecka i p. Tomasz Filipczak

     • KONKURS PLASTYCZNY

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w IX Konkursie plastycznym dla dzieci szkół podstawowych z okazji

      Dni Honorowego Krwiodawstwa

      pod hasłem

      ,,ODDAJĄC KREW – RATUJESZ ŻYCIE,,.

      Prace wykonali:


      1. Nadia Wiśniewska kl.1a
      2. Laura Mizera kl. 1b
      3. Patryk Kordyzon kl. 2b
      4. Filip Lasek kl. 2c
      5. Halina Łatacz kl. 3a
      6. Joanna Kowalczyk kl. 3a
      7. Leon Źródelny kl. 5b
      8. Agnieszka Włuka kl. 5c
      9. Julia Włuka kl. 7a
      10. Julia Krupa kl. 7a
      11. Oliwia Lasek kl. 7a
      12. Szymon Jeż kl. 7b
      13. Wiktoria Karlińska kl. 7c
      14. Kamil Gozdek kl. 7c

     • „DZIEŃ PLUSZOWEGO KAPCIA” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      W poniedziałek od samego rana pluszowe zwierzęta i inne miłe stwory pojawiły się na stopach uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Lwy, tygrysy, krowy, króliczki, niedźwiadki rozweselały nas i wprawiały w dobry nastrój mimo jesiennej, chłodnej pogody za oknem.

      Przypominamy jednocześnie, że od jutra rusza do pracy sekcja porządkowa Samorządu Uczniowskiego, która będzie kontrolować czy uczniowie wywiązują się z obowiązku zmiany obuwia na terenie szkoły.

     • PROGRAM SPOŁECZNY „19 DNI BEZ PRZEMOCY”

      Naszym marzeniem jest tworzenie świata,
      w którym nie ma przemocy wobec dziecii młodzieży…”

      Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacjapo DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

     • PROJEKT EDUKACYJNY "NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI"

      W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 3c pod przewodnictwem wychowawczyni p. Anety Krawczyk biorą udział w projekcie edukacyjnym „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” organizowanym przez grupę wydawniczą MAC.

      Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.

     • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "DEBATA"

      30-31 października 2023r uczniowie klas VIa, VIb, VIIa i VIIIa uczestniczyli w programie profilaktycznym „Debata”.Program trwał 3 godziny dydaktyczne w każdej klasie.

      Program profilaktyczny „Debata” skupia się na szeroko rozumianej profilaktyce uniwersalnej, której głównym celem jest wyposażenie młodzieży w umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, na poszukiwaniu pozytywnej alternatywy dla wielu zachowań poprzez dostarczenie odpowiedniej informacji oraz wzmacnianie czynników chroniących i redukcję czynników ryzyka.

     • URODZINOWA KARTKA

      Jak co miesiąc… uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach przygotowali i wysłali własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami dla pensjonariuszy zamieszkujących Dom Pomocy Społecznej ,,Przystań” we Wronikowie. Tym gestem nasi uczniowie chcieli umilić ten wyjątkowy dzień solenizantom , którzy swoje urodziny obchodzą w miesiącu październiku. Młodsi uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie angażują się w pracę nad ozdobieniem kartki jak i w redagowanie życzeń… Jeszcze raz sto lat, sto lat niech żyją, żyją nam.

     • #„LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”- KOLEJNA LEKCJA PROGRAMOWANIA W KLASIE 3C

      W ramach realizacji programu „Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest umożliwienie uczniom rozwijania ich zainteresowań, kreatywności oraz logicznego myślenia na zajęciach informatycznych uczniowie klasy 3c doskonalili naukę programowania i kodowania robota Photon.

      Nauka programowania połączona była z utrwaleniem wiedzy polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wszyscy byli bardzo aktywni i świetnie poradzili sobie z zadaniami.

     • KONKURS "KSIĄŻKA MÓWI"

      27 października w CER WŁ w Piotrkowie Trybunalskim odbył się kolejny etap konkursu "Książka mówi". Konkurs był wyjątkową okazją do przedstawienia utworów wybitnych polskich pisarzy w interpretacji młodych czytelników. Szkołę Podstawową w Gorzkowicach reprezentowały uczennice klasy 7c: Anna Korzela i Natalia Stasiak, przedstawiając ponadczasowe utwory Aleksandra Fredry "Koguty" oraz "Małpa w kąpieli".

     • DNI KULTURY ANTYCZNEJ

      W poniedziałek 23 października 2023r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza rozpoczął się Tydzień Kultury Antycznej. Antyk jest najstarszą epoką w dziejach kultury. Trwał od przełomu IX i VIII w p.n.e. do V w. n.e. Umowną datą kończącą ten czas jest rok 476 – data zdobycia Rzymu przez wojska germańskie i upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego. Ponieważ dorobek tego okresu jest niezwykle bogaty i różnorodny, nauczyciele języka polskiego, historii, plastyki i muzyki przygotowali harmonogram ciekawych i interesujących konkursów, które zainicjowały Tydzień Antyczny.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia