• Aktualności 

     • OD MODELU DO DRUKU 3D

      Uczniowie klasy 6a podczas zajęć techniki dowiedzieli się, co należy zrobić, aby otrzymać model przedmiotu do drukowania przestrzennego oraz jakim programem należy się posłużyć, aby przekształcić cyfrowy model na komplet instrukcji dla drukarki 3D.

      Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali proces drukowania polegający na nakładaniu na siebie kolejnych warstw filamentu według wcześniej utworzonego komputerowego modelu.

     • DZIEŃ DINOZAURA

      Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami.

      24 lutego w świetlicy Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach obchodziliśmy Dzień Dinozaura. W tym dniu dzieci przyniosły swoje kolekcje dinozaurów, tematyczne książki oraz mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat prehistorycznych zwierząt. Wykonywały również tematyczne malowanki.

     • 21 LUTEGO – DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W BIBLIOTECE

      Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999r., a obchodzimy go od 2000r. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową. Dlatego bibliotekarze w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach przeprowadzili lekcje biblioteczne, na których przypomnieli nie tylko jak ważne jest dbanie o swój język ojczysty, ale także kilka faktów z historii oraz ciekawostek języka polskiego. Uczestnicy zajęć mogli „połamać języki” czytając teksty trudne w wymowie, a także „pobawić się” językiem polskim wykonując różne ćwiczenia językowe. Zajęcia dopełniła krótka prezentacja multimedialna oraz wystawka i dekoracja ścienna. Niespodzi

     • DZIEŃ SKŁADANKI I ŁAMIGŁÓWKI DLA UCZNIÓW KLAS I-III

      W środę 22 lutego w naszej szkole został zorganizowany Dzień Składanki i Łamigłówki dla uczniów klas I-III. Wychowawcy we współpracy z nauczycielami świetlicy szkolnej przygotowali różnego rodzaju skrable, rebusy, krzyżówki, labirynty i zagadki. Rozwiązywanie ich to bardzo efektywnie spędzony czas. Zajęcia takie uczą logicznego myślenia, rozwijają kreatywność, ćwiczą pamięć i wyobraźnię. W tym dniu klasa Ib wzięła udział w zajęciach gdzie wykorzystano robota Photon Draw wchodzący w skład #Laboratoria Przyszłości.

     • OSTATKI

      Ostatki to czas poprzedzający Środę Popielcową, która rozpoczyna Wielki Post. W naszym regionie znana jest tradycja o nazwie „Przebierańce”, podczas której mieszkańcy odwiedzają się poprzebierani w różnego rodzaju kostiumy, wspólnie biesiadując, tańcząc i śpiewając. We wtorek świetlicę Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach odwiedzili przebrani uczniowie. Niezapowiedziana wizyta przebierańców sprawiła naszym świetliczakom wiele radości ze wspólnej zabawy.

     • DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ - #LaboratoriaPrzyszłości

      Dzień Nauki Polskiej, który obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach jest wyrazem najwyższego szacunki i uznania dokonań rodzimych naukowców

      Święto Nauki Polskiej jest obchodzone 19 lutego, w dniu urodzin astronoma Mikołaja Kopernika, jednego z najwybitniejszych polskich badaczy.

      Mikołaj Kopernik nie jest jedynym Polakiem, który zapisał się w historii z powodu wybitnych osiągnięć na polu naukowym. Możemy pochwalić się całym gronem wyróżniających się naukowców i badaczy. Maria Skłodowska-Curie, Ignacy Łukasiewicz, Karol Olszewski, Jan Heweliusz, Ludwik Hirszfeld. To tylko kilka wybitnych nazwisk, które warto przywołać.

     • KARTKA URODZINOWA DLA AMANDY

      Z okazji 18 urodzin uczennicy Amandy Marcioch Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach zorganizował akcję „Kartka urodzinowa dla Amandy”. Klasy miały za zadanie przygotować kartki z życzeniami dla swojej koleżanki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i starannością włączyli się w akcję. Przygotowali kartki i upominki wykonane różnymi technikami plastycznymi oraz przekazali Amandzie moc urodzinowych życzeń.

     • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
      iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
      Mikołaj Rej

      Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 jako upamiętnienie tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dhace, która została później stolicą niepodległego Bangladeszu. W 1947 r. Indie przestały być kolonią brytyjską, niepodległość uzyskał też Pakistan, a tereny Bengalu (na których znajdowała się Dhaka) zostały podzielone pomiędzy te dwa państwa. W 1948 r. rząd pakistański ustanowił język urdu jako jedyny język urzędowy, co spowodowało protesty społeczności zamieszkującej wschodnią część Bengalu i w większości mówiącej po bengalsku (język ten liczy prawie 200 mln użytkowników!). Wobec rosnących napięć etnicznych i powszechnego niezadowolenia z nowego prawa rząd zakazał publicznych zgromadz

     • ŚWIĘTO NAUKI POLSKIEJ „Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT”

      W przededniu Święta Nauki Polskiej uczniowie Szkolnego Koła Zainteresowań Chemią wraz z opiekunką p. Agnieszką Ziembą przygotowali dla uczniów kl.2. i 3. naszej szkoły ekscytujące spotkanie z nauką.

      Na początku przybliżyli historię tego święta oraz sylwetki wybitnych polskich naukowców: M.Skłodowskiej – Curie i J.Łukasiewicza.

     • W ŚWIECIE ROBOTYKI

      Najlepsza edukacja jest przez doświadczenie, dotyk i eksperymenty. Uczniowie z klas 8c i 8d samodzielnie, krok po kroku tworzyli roboty edukacyjne #SkriBot, pozyskane przez szkołę z programu #LaboratoriaPrzyszlości.

      Taka budowa robotów od zera dała uczniom nie tylko mnóstwo satysfakcji ale rozwijała ich kreatywność, umiejętność logicznego myślenia oraz uczyła organizacji pracy.

     • ZAJĘCIA W ŚWIETLICY - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

      Laboratoria Przyszłości to nowoczesne wyposażenie dla szkół, dzięki któremu zajęcia stają się bardziej atrakcyjne. Pozwalają uczniom poszerzać zainteresowania w ciągle rozwijającym się technologicznie świecie. Również w naszej szkole uczniowie chętnie uczestniczą w lekcjach z wykorzystaniem takiego sprzętu. W dniu 15.02., spędzając czas w świetlicy szkolnej, mieli możliwość poznać działanie okularów 3D, pobyć w wirtualnej rzeczywistości lecąc samolotem czy zjeżdżając kolejką górską. Lekcja okazała się świetną zabawą, którą na pewno powtórzymy!

     • SPOTKANIE ZE STARSZYM STRAŻNIKIEM LEŚNYM Z NADLEŚNICTWA PIOTRKÓW TRYB.

      15 lutego w naszej szkole odbyła się prelekcja ze Starszym Strażnikiem Leśnym z Nadleśnictwa Piotrków Tryb. p. Rafałem Taranowskim.

      Celem spotkania było zapoznanie uczniów z klas I-III z pracą leśnika, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, zachęcenie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

     • KONKURS PLASTYCZNY "KWIATY W SZAROŚCI"

      Anna Śmigielska uczennica klasy 8c Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kwiaty w szarości”. Konkurs jest popularyzacją technik monochromatycznych. Konkurs miał skłonić do przeniesienia swoich\refleksji rysunkowych, malarskich, graficznych w taki sposób, aby stworzyć pracę rysując, malując, fotografując, wyklejając najróżniejsze kwiaty, posługując się bogactwem tylko czerni, szarości i bieli.

     • KONKURS PLASTYCZNY: "BARWY POKOJU"

      Anna Śmigielska uczennica klasy 8C Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym: „BARWY POKOJU”.

      Organizatorem Konkursu jest Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim.

     • WALENTYNKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH POD HASŁEM „SERDUSZKO DLA HANI”

      Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od imienia św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów, kartek zawierających wyznania miłości lub sympatii. Już od samego rana w naszej szkole kursowała walentynkowa poczta, która dostarczyła je wszystkie do adresatów. By dodatkowo osłodzić ten dzień i przy okazji uczynić coś dobrego dla innych, SK Caritas wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowały kiermasz charytatywny, z którego cały zysk zostanie przekazany na leczenie naszej uczennicy Hani. Cała społeczność szkolna chętnie wspierała akcję kupując kwiaty oraz pyszne wyroby cukiernicze. Ten wyjątkowy dzień upłynął nam w miłej atmosferze przyjaźni i miłości.

     • WALENTYNKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

      Walentynki to szczególne święto. W tym dniu wysyłamy kartki, obdarowujemy się prezentami, spędzamy wspólnie czas. Ale skąd wzięło się to święto...? Na to właśnie pytanie odpowiedź poznali uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej w SP w Gorzkowicach. Mieli również możliwość własnoręcznie wykonać z masy solnej małe upominki dla przyjaciela. Takie zajęcia przyczyniają się do rozwoju twórczego myślenia i wyobraźni oraz wrażliwości zmysłowej. Wspólna praca zintegrowała uczniów i okazała się wspaniałą zabawą.

     • PRELEKCJA PEDAGOGÓW Z POWIATOWEJ PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W PIOTRKOWIE TRYB.

      „Wartości w wychowaniu. Rozwiązywanie trudnych sytuacji wychowawczych poprzez współpracę rodziców i nauczycieli”

      9 lutego 2023r w naszej szkole odbyło się spotkanie pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznej w Piotrkowie Tryb.: p. dr Jolantę Jarocką–Piesik oraz p. Bartłomieja Czerwińskiego z rodzicami uczniów i nauczycielami, na którym mieliśmy możliwość wspólnego zastanowienia się nad rolą wartości w wychowaniu dzieci.

     • WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

      Uczniowie klas pierwszych 10 lutego wybrali się na wycieczkę do Bełchatowa na spektakl teatralny pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował” przygotowany przez Narodowy Teatr Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.

     • „POZNAJEMY KULTURY KONTYNENTÓW”

      Tym razem zawitaliśmy do Ameryki Północnej.

      Uczniowie wspólnie zlokalizowali na mapie Amerykę Północną i wymieniali kraje, które znajdują się na tym kontynencie. Odnaleźli także kontur omawianego kontynentu i przykleili na naszej specjalnej mapie.

      Dowiedzieliśmy się, że to kontynent pełen różnorodności i przeciwności – z jednej strony duże, nowoczesne miasta, z drugiej natomiast – szczyty górskie, dzika przyroda i bogactwa naturalne. Ludność kontynentu jest także bardzo zróżnicowana pod względem etnicznym.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia