• Witamy na naszej stronie

   Zapraszamy Cię na naszą nową stronę internetową, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły.
  • Aktualności 

     • ŚWIĄTECZNA AKCJA PCK

      ,,Kto słodycze rozdaje świętym Mikołajem zostaje” – to motto corocznej akcji szkolnego koła PCK. Nieważne jaką będziesz niósł pomoc, ważne, że włożysz w nią swoje serce, a okazanie miłości i troski o drugiego człowieka przyniesie ci ogromną radość.

      Zgodnie z coroczną tradycją członkowieszkolnego koła PCK wraz z opiekunami przygotowali paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Oprócz tego własnoręcznie wykonali kartki świąteczne z życzeniami i słodkie serca z piernika, które podarowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły. Kartka z życzeniami i piernikowe serce powędrowało również do Wójta Gminy Gorzkowice.

     • ŚWIĄTECZNA LEKCJA JĘZYKA NIEMIECKIEGO W KLASIE 5A

      Na przedświątecznej lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy 5a „dopięli na ostatni guzik” Lapbooka. Co to takiego? Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, która pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, słówka, wierszyki, kolędy i historyjki obrazkowe. Lapbook uczy organizacji pracy, cierpliwości, rozwija kreatywność, porządkuje i pogłębia wiedzę. Lapbook może być na każdy temat. Uczniowie klasy 5a znaleźli wspaniały sposób na naukę słownictwa związanego z Bożym Narodzeniem, życzeniami świątecznymi i zimą, a to wszystko w języku niemieckim. Do przygotowania Lapbooka posłużyły własnoręcznie wykonane ilustracje, obrazki, rysunki dotyczące omawianego tematu. Dzieci pracowały z filmem w języku niemieckim, na podstawie którego poznawały nowe słownictwo i wykorzystywały je podczas tworzenia elementów przestrzennych Lapbooka. Film dostępny pod linkiem https://www.youtube.c

     • WIDOWISKO BOŻONARODZENIOWE W MAGICZNEJ OPRAWIE WOKALNO-ARTYSTYCZNEJ

      Mały Jezusek bezbronnie leżący w żłobie jest symbolem najpiękniejszego daru, jaki możemy sobie przekazać – miłości i pokoju. Boże Narodzenie to czas wspólnego gromadzenia się przy rodzinnym stole, co sprawia, że czas
      poświęcony drugiemu człowiekowi jest bezcenny. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię małego dzieciątka, którego przyjście na świat zmieniło dzieje ludzkości. Spektakl w wykonaniu uczniów klas trzecich, był widowiskiem magicznym i zapierającym dech w piersiach. Uroku dodawały misternie wykonane stroje, rekwizyty oraz dekoracja, a także umiejętności aktorskie i wokalne trzecioklasistów. Zwieńczeniem widowiska było symboliczne przełamanie się opłatkiem i złożenie życzeń Wójtowi Gminy Gorzkowice panu Alojzemu Włodarczykowi oraz Dyrekcji Szkoły. Idealnym dopełnieniem uroczystości był występ zespołu wokalnego przygotowany przez panią Renatę Ziembę. Miło nam

     • FREMDSPRACHENWETTBEWERB IN DER KATEGORIE DEUTSCH „WEIHNACHTSWÜNSCHE” SP GORZKOWICE

      18 grudnia 2023 roku rozstrzygnięto konkurs z języka obcego w kategorii – NIEMIECKI „Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia”. Konkurs klasowy został zorganizowany przez uczniów. Komisja konkursowa w skład, której
      weszli przedstawiciele klasy 7a i 7c wyłoniła zwycięzców:


      1. Platz – Zuzanna Wojdalska klasa 7c oraz Anna Korzela klasa 7c
      2. Platz – Bartosz Foksowicz klasa 7a oraz Julia Cyran klasa 7a
      3. Platz – Maja Kęsy klasa 7a oraz Adam Merk klasa 7a

     • APEL STARSZEJ GRUPY WIEKOWEJ

      19 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbył się apel, którego tematem było przypomnienie zasad zachowania na terenie szkoły, poszanowania mienia szkolnego oraz bezpieczeństwo podczas poruszania się po ulicach i podczas drogi do szkoły i do domu. Na koniec opiekunka Samorządu Uczniowskiego złożyła uczniom życzenia bożonarodzeniowe.

     • UCZNIOWIE SP GORZKOWICE PODSUMOWALI LISTOPAD!

      Co się odbiło ECHEM w naszej szkole? Najważniejsze fakty! Wiemy, wiemy już w starożytności do szkoły chodziło się, aby zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Obecnie młodzież spędza przeciętnie 33 godziny w tygodniu w szkole (prawie cały etat). Żartobliwie rzecz ujmując, musi tu być po prostu fajnie, żebyśmy się w szkole nie nudzili.

     • WYJAZD DO KINA KLASY 8A

      W piątek 15 grudnia uczniowie klasy 8a wybrali się do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim na seans filmowy pod tytułem ,,Wonka”. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To także doskonała okazja do integracji uczniów i wzmacniania więzi koleżeńskiej.

     • MIKOŁAJKOWY WYJAZD KLASY 6A i 6B DO TORUNIA

      6 grudnia uczniowie klasy 6a i 6b wzięli udział w Mikołajkowej wycieczce do Torunia.

      Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy:

      Wahadło Foucaulta

      To wizytówka, która wita po wejściu do budynku.
      Główną ideą ekspozycji jest zademonstrowanie doświadczenia dowodzącego ruchu Ziemi wokół własnej osi.

     • CZWARTOKLASIŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      W grudniu w bibliotece szkolnej odbyły sie lekcje biblioteczne dla uczniów klas czwartych. Czwartoklasiści dowiedzieli się czym jest biblioteka i jakie są jej zadania. Bibliotekarze zapoznali uczniów z katalogami bibliotecznymi i zwrócili uwagę na znaczenie katalogu jako źródła informacji o zbiorach w bibliotece. Na koniec dzieci zostały zapoznane z filmem edukacyjnym pt: "Jak powstaje książka?" Dodatkowo uczniowie mogli obejrzeć wystawę, posłuchać opowieści o życiu i twórczości patrona naszej szkoły. Zajęcia były zorganizowane w korelacji z lekcjami języka polskiego.

     • KOLĘDOWANIE

      Mimo szarej pogody za oknem to u nas już czuć świąteczny klimat. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach rozjaśnili ten dzień pięknym śpiewem i swoją obecnością w Domu Pomocy Społecznej „Przystań” we Wronikowie.

      Przygotowany przez Panią Renatę Ziembę chór zaprezentował całą gamę pięknych kolęd i pastorałek. Jako solista wystąpił Julian Łojek.

     • MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

      Dnia 12 grudnia uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim na film pt. "Wonka". Ten wyjazd był dla nich dodatkowym prezentem mikołajkowym od rodziców. Z ogromną przyjemnością dzieci obejrzały przygody młodego Willy'ego Wronki, który pragnie zostać najlepszym wytwórcą czekolady na świecie. To film o podążaniu za swoimi marzeniami, walce o coś, co się dawno straciło, a także o przyjaźni. Przeniósł uczniów do kolorowej, bajkowej i magicznej krainy, która płynie czekoladą. Po obejrzeniu każdy natychmiast ma ochotę na zjedzenie choćby małego kawałka czekolady....

     • PODSUMOWANIE KONKURSU „ADVENTSKALENDER”

      W dniu 12 grudnia 2023r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs „Adventskalender” na najpiękniejszy kalendarz adwentowy w języku niemieckim, adresowany do uczniów klas VII – VIII.
      Celem konkursu było motywowanie młodzieży do poznawania tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych.
      Uczniowie przygotowali piękne kalendarze adwentowe zawierające niespodzianki językowe. Wykazali się kreatywnością, talentem plastycznym oraz umiejętnościami językowymi.
      Komisja konkursowa w składzie:
      p. dyr. Małgorzata Sadura
      p. Ewa Turkowska
      p. Barbara Bielińska
      miała bardzo trudny wybór, oceniając prace uczniów i wyłaniając zwycięzców:

     • KATARZYNA GACEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      12 grudnia 2023r. dzięki współracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzkowicach w bibliotece Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach odbyło się spotkanie promujące czytelnictwo z pisarką i scenarzystką Katarzyną Gacek. Uczniowie klas siódmych wysłuchali ciekawej prelekcji na temat warsztatu pracy pisarza oraz scenarzysty. Zostali również zapoznani z książkami, które napisała pani Katarzyna. W księgozbiorze Gminnej Biblioteki Publicznej znajdują się książki Katarzyny Gacek. Warto więc tam zajrzeć i przeczytać chociażby cykl powieści dla dzieci "Supercepcja".

     • PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO SZS ZA ROK 2022/23

      W dniu 12 grudnia 2023r. w sali kolumnowej Starostwa Powiatu Piotrkowskiego odbyło się uroczyste Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego SZS za rok 2022/23.

      W rywalizacji szkolnego sportu w minionym roku wzięło udział ponad 2600 uczestników z 28 szkół powiatu piotrkowskiego. Zawodnicy mierzyli się w takich konkurencjach jak: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, lekkoatletyka, biegi przełajowe, piłka siatkowa plażowa, tenis stołowy, szachy, unihokej oraz piłka ręczna.

     • MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

      Dnia 7 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 3 a i 3 c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim na film „Najpiękniejsze święta”. Główna bohaterka filmu, dziewięcioletnia dziewczynka o imieniu Stine, uświadamia wszystkim mieszkańcom małej górskiej osady, że życie jest najpiękniejsze, kiedy można je dzielić z innymi. Tym bardziej, że były to pierwsze Święta Bożego Narodzenia po wojnie i miały szczególne znaczenie dla małej dziewczynki oraz jej mieszkańców. Film nie tylko wprowadził wszystkich w refleksyjny nastrój zbliżających się i oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia, ale pozwolił docenić własną rodzinę oraz uwrażliwił na drugiego człowieka. Po projekcji filmu dzieci wróciły na smaczny obiad do szkoły.
      Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marzena Gorzędowska, Aneta Krawczyk oraz pani wicedyrektor szkoły Małgorzata Sadura.

     • KONKURS SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU NA NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

      Liczba ozdób wykonanych na konkurs bożonarodzeniowy jest imponująca. Wszystkie prace zachwycają oryginalnością, techniką, wykorzystanym materiałem oraz estetyką i misternym wykonaniem. Komisja w składzie: wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Sadura, pani Renata Ziemba i opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu pani Renata Turniak, miała niebywale trudny wybór. Po godzinnym spotkaniu, spośród kilkudziesięciu prac, wyłoniono zwycięzców. Nie sposób było zdecydować, która praca bardziej zasługuje na pierwsze miejsce, która na drugie lub trzecie. Dlatego też ogłoszono:

     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

      Kocyki, poduszeczki, coś na ząb... zaraz zaraz, czy to aby na pewno zajęcia lekcyjne? A jakże! I to jakie! Pierwsze z zajęć innowacji pedagogicznej z języka angielskiego "Reading is your power" przewidzianej w tym roku szkolnym dla uczniów klas czwartych. Co daje nam to odstępstwo od typowej lekcji? Zainteresowanie czytaniem, atrakcyjna i nietypowa forma zajęć dla uczniów, zwiększenie aktywności, poszerzanie słownictwa, próba odnalezienia się w sytuacji bohaterów czytanki ... jak widać zalet jest nieskończenie wiele. Jeśli dorzucimy do tego relaksującą świąteczną melodię, projektor z reniferami i światełka i pierniczki, upieczone specjalnie dla uczniów, to jesteśmy jak w domu, bo przecież jesteśmy, right? Uczniowie stworzyli cudowną atmosferę:)

     • WYJAZD DO KINA

      11 grudnia 2023r. uczniowie klas VIIa oraz VII c uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Piotrkowie Tryb. Obejrzeli film „Chłopi”, zrealizowany na podstawie powieści społeczno-obyczajowej Władysława Stanisława Reymonta (Nagroda Nobla w 1924 roku), która ukazuje losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. Co ciekawe, „Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na cały

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia