• Witamy na naszej stronie

   Zapraszamy Cię na naszą nową stronę internetową, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły.
  • Aktualności 

     • WYJAZD KLAS III DO TEATRU ARLEKIN

      Dnia 7 marca uczniowie klasy III a i III c wybrali się do Teatru Arlekin w Łodzi na spektakl teatralny „Momo”.

      Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali przedstawienie o dziewczynce o imieniu Momo, która próbuje uratować swoich przyjaciół oraz innych ludzi przed Szarymi Panami – złodziejami czasu. Szarzy Panowie namawiają ludzi, aby oszczędzali czas, czyli nie marnowali go na przyjemności, zabawę czy spotkania z przyjaciółmi. „Momo” bohaterka przedstawienia chce nam przekazać, że pomimo wielu ważnych czynności w życiu, najważniejsze są relacje z bliskimi osobami i wspólnie spędzony z nimi czas.

     • KONKURS PLASTYCZNY

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza wzięli udział w MAZOWIECKIM KONKURSIE HISTORYCZNO – PLASTYCZNYM „NIGDY WIĘCEJ WOJNY” .Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem: Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

     • XXVII INTERDYSCYPLINARNY KONKURS EKOLOGICZNO-REGIONALNY dla uczniów siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej województwa łódzkiego - stopień II

      Uczennica Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach Amelia Orlik z klasy 7b wzięła udział w rejonowym etapie Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno - Regionalnego organizowanego dla uczniów siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej województwa łódzkiego. Patronat nad konkursem objął Łódzki Kurator Oświaty oraz Centrum Rozwoju Edukacji WŁ w Piotrkowie Tryb. Do II etapu zakwalifikowało się tylko 46 uczestników z całego województwa.
      Amelia do konkursu przygotowywała się pod okiem nauczycielki p. Agnieszki Ziemby.
      Z niecierpliwością czekamy na wyniki, mając nadzieję, że zakwalifikuje się do kolejnego etapu.

     • PRELEKCJA NA TEMAT STRATEGII WALKI NAPOLEONA BONAPARTE

      W dniu 4 marca 2024r w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyła się prelekcja w klasach szóstych na temat taktyki wojennej słynnego dowódcy francuskiego - Napoleona Bonaparte, którą prowadził uczeń klasy 8A - Olivier Ryszka. Kolejny raz szóstoklasiści mogli przypomnieć sobie słynną postać historyczną oraz poznać sposoby i tajniki walki na polu bitwy.

     • JULIAN ŁOJEK- REPREZENTANT SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH W KONKURSACH WOKALNYCH

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach biorą udział w różnych konkursach. Jeden z uczniów – Julian Łojek - reprezentuje szkołę w wielu konkursach wokalnych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym zajmując czołowe miejsca oraz wyróżnienia. Julian zdobył wyróżnienia na Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży piosenki Jana Wojdaka 2023 i Dźwięki Wolności Gdynia 2023, Ogólnopolski Festiwal Zimowe Granie Gdynia 2024, wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej „Raduje się serce” 2023, III miejsce w XIX International Autumn Contest Of Art I The IslandsWorldwide Star Bridge Maldives 2023. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • NAUCZYCIELKI ROKU POWIATU PIOTRKOWSKIEGO

      26 lutego 2024 roku w Teatrze Pinokio w Łodzi odbyła się uroczysta gala Plebiscytu Edukacyjnego 2023 roku, organizowanego przez Dziennik Łódzki. Nagrody wręczono najlepszym nauczycielom województwa łódzkiego i poszczególnych powiatów w następujących kategoriach:

      • Nauczyciel Roku
      • Dyrektor Roku
      • Pr
     • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

      1 marca od kilkunastu lat obchodzimy święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony przez Sejm RP jako wyraz hołdu i pamięci bohaterom, którzy przeciwstawiali się reżimowi komunistycznemu i sowietyzacji społeczeństwa polskiego.

      Wiele lat musiało upłynąć, aby środowiska kombatanckie, liczne organizacje patriotyczne, a przede wszystkim przyjaciele i rodziny doczekały się dnia poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych.

     • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

      Rusza rekrutacja do pierwszej klasy na rok szkolny 2024/2025. Wnioski będzie można składać w dn.1-29 marca 2024r. Druki dostępne są w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach oraz na stronie internetowej www.spgorzkowice.bip.wikom.pl w zakładce „Menu przedmiotowe – Zasady naboru”.

      Dane dziecka niezbędne do zapisu to dane zawarte w akcie urodzenia, PESEL, a także adres zamieszkania i zameldowania.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POMOCY POTRZEBUJĄCYM W NASZEJ SZKOLE

      23 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. Na całym świecie organizowane są wydarzenia zachęcające do pomagania osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz uwrażliwiające na problemy społeczne.

      Często osobami potrzebującymi są nasi najbliżsi. Potrzebują czasu, uwagi, rozmowy, zrozumienia, wsparcia, dobrego słowa, podtrzymania na duchu, dystansu w postaci humoru czy odwrócenia uwagi, przytulenia, wspólnego spaceru... Nie zapominajmy również o naszych czworonożnych przyjaciołach. Oni też nas potrzebują.

     • PRZEKAZANIE SPRZĘTU SPORTOWEGO PRZEZ RODZICÓW UCZNIÓW SP W GORZKOWICACH

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach składa serdeczne podziękowania rodzicom za przekazany sprzęt sportowy, za aktywność na rzecz naszej szkoły i za wspaniałą współpracę.

      22 lutego 2024r. nastąpiło przekazanie sprzętu sportowego dla klas I–III, który sprawi młodszym uczniom na pewno wiele radości, ale i pomoże w rozwoju zdolności sportowych.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

      Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 jako upamiętnienie tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dhace, która została później stolicą niepodległego Bangladeszu. W 1947 r. Indie przestały być kolonią brytyjską, niepodległość uzyskał też Pakistan, a tereny Bengalu (na których znajdowała się Dhaka) zostały podzielone pomiędzy te dwa państwa. W 1948 r. rząd pakistański ustanowił język urdu jako jedyny język urzędowy, co spowodowało protesty społeczności zamieszkującej wschodnią część Bengalu i w większości mówiącej po bengalsku (język ten liczy prawie 200 mln użytkowników!). Wobec rosnących napięć etnicznych i powszechnego niezadowolenia z nowego prawa rząd zakazał publicznych zgromadzeń i wieców. Studenci uniwersytetu w Dhace i inni polityczni aktywiści odrzucili nowe prawo i zorganiz

     • WYCIECZKA KLAS DRUGICH

      Klasy drugie wybrały się do Gigantów Mocy w Bełchatowie na spektakl teatralny pt. Nasz Shrek - baśń o tolerancji. Dzieci z zaciekawieniem śledziły przygody szkaradnego ogra, wesołego osła i innych postaci z bajek. Uczniowie podziwiali występy aktorów, wspaniałą scenografię oraz niezwykłe efekty specjalne. Przedstawienie teatralne zawierało ważne przesłanie o tolerancji, poszanowaniu inności i akceptacji samego siebie.

     • ETAP REJONOWY KONKURSU HISTORYCZNEGO PT. "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI OBROŃCY RZECZYPOSPOLITEJ"

      Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim

      Konkurs historyczny pt. Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej" miał na celu upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnianie wiedzy historycznej o bohaterach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II Wojnie Światowej, a także rozwój i kształtowanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej mieszkańców naszego regionu, pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej.

     • DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ

      19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Święto to zostało uchwalone w 2020 roku jako wyraz najwyższego uznania dla dokonań polskich naukowców czasów minionych i współczesnych.

      Celem tego święta jest wzmocnienie zainteresowania nauką, rozbudzenie ciekawości oraz inspiracja do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Nauka bowiem stanowi kluczowy impuls do rozwoju intelektualnego, społecznego i gospodarczego. Ma służyć ludziom w dotarciu do rozumienia zależności między zachodzącymi procesami.

      Na datę obchodów wybrano nieprzypadkowy dzień. Jest to dzień urodzin wybitnego Polaka – przede wszystkim astronoma, ale także lekarza, prawnika i ekonomisty Mikołaja Kopernika.

      Młodzież z koła chemicznego „Szalone atomy” przygotowała przedstawienie, podczas którego przybliżyła sylwetki wybitnych polskich naukowców: Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie, Ignacego Łukasiewicza oraz prof. Zbig

     • WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI - ETAP REJONOWY

      W dniu 16.02.2024r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z matematyki - etap rejonowy.

      Naszą szkołę reprezentowały:

      - Viktoria Strzewiczek,
      - Kaja Wawszczak,
      - Ada Wilczek.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki za nasze uczennice.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia