• Aktualności 

     • DZIEŃ CHŁOPAKA POD HASŁEM DNIA MUSZKI I KRAWATA

      Święto wszystkich panów, mężczyzn, chłopców i chłopczyków obchodziliśmy w naszej szkole wystrojeni w akcesoria typowo męskie. Mucha i krawat oprócz tego, że dodała męskiej części szkoły powagi i mnóstwa uroku pomogła również uzyskać „bon zwalniający”. Chłopcy mogli je wykorzystać gdy nie mieli odrobionej pracy domowej, nie byli przygotowani do odpowiedzi ustnej lub też potrzebowali dodatkowej wskazówki od nauczyciela. Mamy nadzieję, że się przydały...

     • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO 2023

      29 września 2023 r. uczniowie SP Gorzkowice wraz z jednostkami edukacyjnymi z całej Europy i Świata celebrowali Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Celem tej inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród uczniów. W ramach obchodów ESSD (European School Sport Day) nasi uczniowie wzięli udział w aktywnościach:

     • WOJEWÓDZKIE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE SZS 2023

      Uczniowie SP Gorzkowice: Bartosz Kabziński, Kacper Klęska, Dominik Remisz i Adam Trzebiński wzięli udział w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych w Aleksandrowie Łódzkim. Zawody odbyły się 28 września 2023 r. i były połączone z uroczystym otwarciem rywalizacji sportowej szkół województwa łódzkiego w roku szkolnym 2023/24.

     • LEKCJA PROGRAMOWANIA KLASY 3C - #LaboratoriaPrzyszłości

      Uczniowie klasy 3c podczas lekcji informatyki wybrali się do pracowni komputerowej wyposażonej w nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Doskonalili swoje umiejętności z zakresu programowania interaktywnego robota Photon, który wspiera naukę kodowania, programowania, wyobraźnię, kreatywność oraz logiczne myślenie.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW – ŚWIĘTUJ RAZEM Z NAMI!

      Język jest formą komunikacji między ludźmi. Definicja Edwarda Sapira jest wzorowa: „Język jest unikalną dla człowieka, niezakorzenioną w instynkcie metodą przekazywania myśli, uczuć i pragnień za pomocą systemu swobodnie tworzonych symboli”. Język pisany i mówiony jest środkiem myślenia i rozumienia świata. Definicja ta zakłada, że ​​język jest niezbędny we wszystkich bardziej złożonych działaniach człowieka i procesach myślowych.

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego to istotne wydarzenie w naszej szkole. Każdy uczeń ma możliwość wskazania swojego kandydata i ma świadomość, że jego głos jest bardzo ważny.

      W tym roku szkolnym mieliśmy trzech kandydatów z klasy 8a. Po zliczeniu wszystkich głosów możemy przedstawić nazwiska osób, które zyskały sobie największe poparcie wśród kolegów i koleżanek.

     • INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - WOLBÓRZ 2023

      W dniu 21 września 2023 r. uczniowie SP Gorzkowice wzięli udział w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych SZS. W zawodach udział wzięło 350 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu piotrkowskiego. W indywidualnej rywalizacji znakomicie wypadli nasi uczniowie.

      Kategoria chłopców rocznik 2011 i młodsi:

     • ZUZANNA WOJDALSKA Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW ŚWIATA!

      Wspaniała wiadomość dla społeczności naszej szkoły. Zuzanna Wojdalska, uczennica klasy
      VII c w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach, zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata NE Waza World Cup 2023 w Ju- Jitsu, które odbyły się w miniony weekend w Podgoricy- stolicy Czarnogóry.

      To niesamowite, że w tak krótkim czasie od momentu pierwszego treningu BJJ w Torfiorze Team, czyli pięć lat temu, Zuzia osiągnęła tak wiele. To wszystko stało się możliwe dzięki Jej charyzmie, chęci ciągłego rozwijania się i niesamowitemu zaangażowaniu Zuzi jaki wkłada w każdy trening.

     • PROGRAM „WF Z AWF - AKTYWNY DZISIAJ DLA ZDROWIA W PRZYSZŁOŚCI”

      W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas 1, 2 i 3 Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach biorą udział w kolejnym etapie programu „WF z AWF - Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości” pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego.

      Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej uczniów, walka ze skutkami hipokinezji, wdrożenie regularnej, wewnętrznej potrzeby uczestniczenia w zajęciach ruchowych oraz budowanie świadomości z korzyści, jakie dają człowiekowi zajęcia aktywności ruchowej.

     • NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. H. SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

      9 września po raz dwunasty odbyło się objęte patronatem prezydenta RP Narodowe Czytanie najwybitniejszych dzieł polskiej literatury. W tym roku wybór padł na unikalne dzieło Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach również wzięli udział w tym wyjątkowym czytelniczym wydarzeniu. W szkolnej bibliotece został odczytany fragment powieści "Legenda o Janie i Cecylii" oraz zaprezentowany fragment filmu „Nad Niemnem”. Dyrektor szkoły pani Magdalena Treścińska – Niemczyk odczytała list Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do uczestników Narodowego Czytania. Ponadto uczniowie zostali zapoznani z życiorysem i bibliografią autorki i otrzymali pamiątkowe dyplomy udziału w akcji.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Chętni uczniowie mieli możliwość wykonania zdjęć w „kropkowej” fotobudce, wykonanej przez Samorząd Uczniowski.

      Z okazji tego święta opiekunki Szkolnego Koła Oszczędnościowego oraz Samorządu Uczniowskiego zorganizowały konkurs dla uczniów klas 1-4 pn. „Zaprojektuj swoją monetę”.

     • PRZYWITANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH PRZEZ SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach postanowili przywitać młodszych kolegów i koleżanki z klas pierwszych słodkim upominkiem, czyli własnoręcznie upieczonymi i pysznymi babeczkami. Chcąc sprawić przyjemność najmłodszym uczniom, wolontariusze poświęcili swoje wolne popołudnie na przygotowanie poczęstunku. Tym gestem wywołali szeroki uśmiech na twarzach dzieci, które były niesamowicie zaskoczone tą miłą niespodzianką.

     • APEL PORZĄDKOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. H. SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

      6 września 2023r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się apele porządkowe młodszej i starszej grupy wiekowej. Dotyczyły one bezpieczeństwa na terenie szkoły oraz w drodze do i ze szkoły. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego - P. Aneta Krawczyk oraz P. Anna Maniecka przypomniały uczniom podstawowe zasady funkcjonowania na terenie placówki, a szczególnie dotyczące poszanowania mienia szkolnego oraz utrzymania czystości na korytarzach i w toaletach. Poinformowały także o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowego zachowania. Na apelach głos zabrała Dyrektor Szkoły P. Magdalena Treścińska – Niemczyk również zwracając uwagę uczniów na odpowiednie zachowanie na terenie szkoły.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 4 września 2023r. o godzinie 9.00 na parkingu przy ulicy Szkolnej. Po części oficjalnej uczniowie udadzą się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. W przypadku niesprzyjającej pogody rozpoczęcie odbędzie się na hali sportowej.

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

      Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna
      praca go obrobi i wartość mu wielką nada.

      Stanisław Staszic

      22 czerwca w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach uroczyście świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Bohaterami dzisiejszego dnia byli ósmoklasiści, którzy przekazali sztandar szkoły kolegom z młodszych klas oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Ponadto uczniowie klas IV- VIII otrzymali nagrody za uzyskanie świadectw z wyróżnieniem. Niespodzianką dla niektórych rodziców uczniów klas VIII było otrzymanie z rąk p. dyrektor listów gratulacyjnych za wyjątkowe osiągnięcia w nauce.

     • APEL „BEZPIECZNE WAKACJE” W KLASACH 1-3

      W trosce o bezpieczeństwo uczniów 21 czerwca 2023 roku w klasach 1-3 odbył się apel pt. ”Bezpieczne wakacje”. Opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Pani Aneta Krawczyk opowiedziała o letnim wypoczynku, jego przyjemnościach, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie, które należy zachować podczas wakacyjnych zabaw. Przekazała informacje dotyczących właściwego korzystania z kąpielisk, miejsc zabaw i rekreacji, a także przypomniała zasady właściwego poruszania się po drogach.

     • WYCIECZKA DO MINI ZOO HUBISIÓWKA

      W ostatnim tygodniu przed wakacjami klasa 2c wybrała się do Ośrodka Agroturystycznego i Mini Zoo „Hubisiówka”.

      Jest to wyjątkowe miejsce, w którym drugoklasiści spędzili mile czas w towarzystwie wielu sympatycznych zwierząt: osiołka, alpak, danieli i kóz miniaturek. Po terenie Mini ZOO oprowadzał uczniów Pan Hubert, a towarzyszyły mu dwa pieski – Furia i Byku. Po wspólnym karmieniu zwierząt i spacerze z alpakami nadszedł czas na zajęcia plastyczne, a następnie grę na boisku do koszykówki i siatkówki plażowej oraz zabawę na placu zabaw. Na koniec dzieci zjadły pyszną kiełbaskę z grilla.

     • PRZYGODA Z GRODEM KOPERNIKA… KLASY DRUGIE W TORUNIU

      Dnia 11 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 2 a i 2 c wraz z wychowawcami p. Marzeną Gorzędowską i p. Anetą Krawczyk oraz opiekunami: p. Moniką Jachimczak i p. Marią Kurzawską wybrali się na jednodniową wycieczkę do Torunia.

      Po mieście oprowadzała nas Pani przewodnik. Jedną z wielu ciekawych budowli jaką zwiedziliśmy tego dnia, była Krzywa Wieża. Poznaliśmy legendę związaną z tą „krzywą” budowlą i każdy chętny mógł poddać się „testowi prawości”. Według legendy równowagę, opierając się plecami o ścianę wieży, utrzyma tylko człowiek prawy, wierny i uczciwy. Następnie uliczkami miasta Pani przewodnik zaprowadziła nas do Domu Mikołaja Kopernika, do Bramy Klasztornej, zwiedziliśmy gotycki kościół katedralny św. Janów. Spacerowaliśmy po rynku Starego Miasta, a tam: oglądaliśmy zabytkowe kamieniczki, piernikową aleję gwiazd, osiołka, fontannę flisaka, zwiedzaliśmy ratusz oraz zrobiliśmy

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia