• Aktualności 

     • PRZYGOTOWANIA DO WOŚP

      Podczas gdy pozostali uczniowie korzystają jeszcze z uroków czasu wolnego, Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach są już zwarci i gotowi na niedzielne kwestowanie na rzecz WOŚP. Identyfikatory i puszki zostały właśnie odebrane. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do zbiórki. Czekamy na darczyńców w najbliższą niedzielę w godzinach 9.00 - 13.00 w okolicach rynku, a od 13.00 do 15.00 przed sklepem Biedronka.

     • KOLEJNE ZAJĘCIA Z INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ ZA NAMI - „POZNAJEMY AMERYKĘ POŁUDNIOWĄ”

      W styczniu podczas naszych podróży poznaliśmy kolejny kontynent – Amerykę Południową.

      W poznawaniu tego odległego kontynentu niezwykle przydatne okazały się prezentacje multimedialne oraz książki przyrodnicze.

      Dzieci poznały kulturę Ameryki Południowej, położenie geograficzne - w tym m.in. jakie oblewają ją oceany, jakim językiem posługują się jej mieszkańcy oraz jaką mają walutę, klimat , a także florę i faunę.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

      W związku ze zbliżającym się świętem Dnia Babci i Dziadka w dniu dzisiejszym rozmawialiśmy w świetlicy Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach na temat ich święta. Uczniowie opowiadali o wyjątkowej więzi, jaka łączy ich z najbliższymi członkami rodziny. Podkreślali ogromne znaczenie miłości i troskliwości, którymi są obdarzani przez Babcie i Dziadków. Uczniowie bardzo doceniają czas spędzony z nimi oraz to, że zawsze mogą na nich liczyć. Podczas zajęć uczniowie wykonali piękne laurki i kolorowali tematyczne malowanki.

     • ZAPROSZENIE NA BAL

      W związku z mającym się odbyć Balem Charytatywnym dla Naszej Kochanej Hani, w dniu 18 lutego 2023r. w Domu Kultury w Gorzkowicach, uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach im. H. Sienkiewicza z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie wykonali zaproszenia karnawałowe dla osób, które zaszczycą swoją obecnością Bal Dobroczynny.

     • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE – APELE MŁODSZEJ I STARSZEJ GRUPY WIEKOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. H. SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

      ​​​​​

      ​​​"Czas ferii zimowych to fajna zabawa.
      Kto bezpiecznie się bawi,
      w kłopoty nie wpada!"

      Drodzy Uczniowie!

      W tym roku szkolnym ferie rozpoczynają się 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia.

      Życzymy Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Pamiętajcie, że ferie to czas, aby odpocząć od szkoły i obowiązków z nią związanych. Powinny być czasem wyjątkowym, w głównej mierze ukierunkowanym na odpoczynek i przyjemności, ale ograniczonym normami i granicami, które towarzyszą Wam każdego dnia, takimi, jak np. obowiązki domowe:). Odpoczywajcie, cieszcie się kontaktami z bliskimi, jednak zawsze dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu.

     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zmiana diety dla planety” organizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Lidl Polska.

      Celem konkursu jest przygotowanie plakatu - pracy plastycznej zachęcającej do stosowania diety planetarnej, przedstawiającej jej korzyści dla zdrowia człowieka i planety lub zasad diety planetarnej.

     • FILHARMONIA

      Nikt z nas nie pomyślał, że w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach nadal będzie tak świątecznie i klimatycznie. W podróż wigilijnych wspomnień zabrali nas artyści czwartkowej filharmonii. Uczniowie mieli okazję posłuchać pastorałek i kolęd, a także sprawdzić swoją wiedzę odnośnie Świąt Bożego Narodzenia. Nie możemy doczekać się następnego spotkania.

     • PODZIĘKOWANIA

      „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. (Janusz Korczak)

      Uczniowie świetlicy Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach serdecznie dziękują Dyrekcji, Pracownikom i Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej „Przystań” we Wronikowie za przekazanie pięknego, świątecznego upominku oraz pysznych słodkości.

     • SUKCESY MUZYCZNE UCZNIA KLASY PIERWSZEJ - JULIANA ŁOJKA

      Julian Łojek - obecnie uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach oraz uczeń klasy drugiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz, klasa gitary, swoją przygodę ze śpiewem i piosenką rozpoczął uczęszczając do Artystycznego Przedszkola "Świat Bajek" Gorzkowice. Jako trzylatek, po raz pierwszy wziął udział w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Właśnie tam, w Koninie, na deskach tamtejszego Domu Kultury rozpoczęła się jego podróż ze śpiewem. Wystąpił tam jako najmłodszy uczestnik z piosenką pt. "Kotek Kłopotek". Przez kilka lat brał udział w licznych festiwalach i konkursach. Dziś, zaprzyjaźniony ze sceną, dumnie reprezentuje swoją szkołę podstawową i Gminę Gorzkowice. Ciężka praca połączona z wciąż rosnącą pasją pozwala mu sięgać coraz wyżej i dalej, a tym samym ma przyjemność reprezentować szkołę i gmin

     • PROGRAM DLA SZKÓŁ - KLASA 4A

      Wszyscy uczniowie naszej klasy 4a Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach uczestniczą od września 2022 roku w – „Programie dla szkół”. Głównym celem Programu jest nauczenie nas regularnego spożywania owoców, warzyw i produktów mlecznych. Ogromny wpływ na to co jemy mają nasze koleżanki i koledzy z klasy. W szkole spędzamy kilka godzin dziennie, a że jesteśmy bacznymi obserwatorami wiemy, co je nasz kolega z ławki, co super pachnie z ostatniego rzędu.

     • JASEŁKA

      „Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci,

      siądziemy wszyscy przy stole,

      rodzice, krewni i dzieci.

      Zaczniemy od opłatka

      i życzeń dla każdego:

      zdrowia, radości, szczęścia,

      wszystkiego najlepszego.”

      To jeden z piękniejszych fragmentów Jasełek, które przygotowane zostały w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach. Wśród wigilijnych potraw, zapachu świerkowej choinki i udekorowanym stole, zasiądźmy wszyscy razem, wdzięczni za obecność najbliższych. Niech smutki i troski zastąpi radość z oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W ten magiczny czas wprowadzili nas uczniowie najstarszych klas przedziału I – III, którzy z pełną powagą odwzorowali najważniejszy moment dla ludzkości – przyjście na świat małego Dzieciątka, które zbawia świat od ponad dwóch tysiącleci. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Gorzkowice pani Iwona Kadir, Komendant Komisariatu Policji w Gorzkowic

     • KARTKA OD ŚWIETLICZAKÓW

      Świetliczaki ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach również w miesiącu grudniu pamiętały o pensjonariuszach z Domu Pomocy Społecznej „Przystań” we Wronikowie.

      Uczniowie wykonali kartkę, śliczny stroik świąteczny oraz przekazali Dyrekcji, Pracownikom i Pensjonariuszom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

      20 XII 2022 przedstawiciele społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach odwiedzili Urząd Gminy i złożyli świąteczne życzenia Panu Alojzemu Włodarczykowi, Wójtowi Gminy i pracownikom urzędu życząc:

      Wesołych świąt

      dużo uśmiechu,

      miłości, radości,

      szczęścia i wrażliwości.

     • ŚWIĄTECZNA AKCJA PCK

      ,,Kto słodycze rozdaje świętym Mikołajem zostaje” – to motto corocznej akcji szkolnego koła PCK. Nieważne jaką będziesz niósł pomoc, ważne, że włożysz w nią swoje serce, a okazanie miłości i troski o drugiego człowieka przyniesie ci ogromną radość.

      Zgodnie z coroczną tradycją członkowieszkolnego koła PCK wraz z opiekunami przygotowali paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Oprócz tego własnoręcznie wykonali kartki świąteczne z życzeniami i słodkie serca z piernika, które podarowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły. Kartka z życzeniami i piernikowe serce powędrowało również do Wójta Gminy Gorzkowice.

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD SKW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      "Białe myśli lekkie jak puch

      niech anioł przywieje z nieba,

      otworzy skrzydłem nadziei

      i kolędę zaśpiewa.

      Bo dzisiaj jest piękny dzień,

      wszystko się rodzi na nowo,

      więc w blasku tajemnych Świąt

      żyj zdrowo i kolorowo."

      W tym magicznym okresie oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa, Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach życzy pięknych, radosnych, a przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Kolęda przygotowana przez Wolontariuszy została nagrana za pomocą sprzętu, który został zakupiony do naszej szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości, w celu rozwijania umiejętności uczniów na wielu płaszczyznach.

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

      Zapach aromatycznych pierników i ciast oraz świerkowych stroików przez wiele godzin rozchodził się po szkolnych korytarzach Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach. Szkolne Koło Wolontariatu, Szkolne Koło Caritas oraz Świetlica Szkolna zorganizowali kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe szkoły. Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom zajmującym się sprzedażą (Mateusz Pechta, Amelia Ziemba, Natalia Dąbrowska z klasy 8a oraz Anna Pieścik i Nikola Tarnowska z klasy 8c), a także wszystkim, którzy wsparli działania organizacji i w tym "napiętym" przedświątecznym czasie znaleźli chwilę, aby upiec wszystkie smakołyki czy przygotować stroiki (Maja Kowalczyk 8a, Nadia Matuszczyk 4a, Filip Matuszczyk 6c, Maja Pielużek 8b, Lena Pielużek 6a, Maja Jachimczak 3a, Viktoria Strzewiczek 7a, Amelia Orlik 6b, Mateusz Pechta 8a, Alicja Włóka 8a, Dominika Grzejszczak 8c, Igor F

     • ŚWIĄTECZNY WYJAZD DO KINA

      14 grudnia uczniowie klasy 8a i 8b SP w Gorzkowicach uczestniczyli w wycieczce do Piotrkowa Trybunalskiego. Jej celem było obejrzenie filmu o tematyce świątecznej pt. „Święta inaczej” w kinie „Helios” oraz integracja zespołów klasowych.

      To polska komedia romantyczna zrealizowana przez twórców „Rodzinki.pl” iListów do M 4”, której bohaterką jest Ewa, perfekcyjna pani domu, kochająca święta Bożego Narodzenia. Szykuje się na nie już od wakacji. Jest przekonana, że nic nie może pójść źle, niezgodnie z jej planem. Niestety, bardzo się myli.

     • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA WYBRANA! KONKURS SKW

      Szkolne Koło Wolontariatu było organizatorem konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

      Celem inicjatywy było:

      - kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,

      - udział w przedsięwzięciu o charakterze charytatywnym,

      - rozwijanie kreatywności w podejściu do tematu.

      W konkursie plastycznym wzięło udział 15 uczniów.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia