• Witamy na naszej stronie

   Zapraszamy Cię na naszą nową stronę internetową, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły.
  • Aktualności 

     • WARSZAWA OKIEM DWUNASTOLATKA

      We wtorek 18 czerwca 2024 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Czekaliśmy na to kilka miesięcy. Wreszcie nadszedł ten dzień. Mimo wczesnej pory zbiórki nikt z kolegów i koleżanek z klasy 5a i 5c się nie spóźnił. Oczywiście przy wsiadaniu do autobusu dziewczyny miały pierwszeństwo! Podczas podróży dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy związanych z Warszawą i jej historią od pani pilot, która często zadawała nam trudne pytania. Zawsze znalazł się ktoś wśród nas, kto znał odpowiedź. Pierwszym punktem zwiedzania było „najszczęśliwsze miejsce w Warszawie”. Brzmi ciekawie? To Muzeum Łazienki Królewskie, letnia rezydencja króla Stanisława Augusta tworząca klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. Zachwycił nas Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, Pałac Myślewicki oraz ogrody ze ścieżkami, alejkami, gdzie spacerowaliśmy wśród drzew, krzewów i kwiatów. Przed Pomnikiem Chopina zrobili

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

      „Tyle było dni do utraty sił
      Do utraty tchu tyle było chwil
      Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
      Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że
      Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
      Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…”


      Tak, tyle było dni… wspólnie spędzonych, przyjemnych, pełnych wrażeń, choć nie brakowało też momentów, podczas których emocje i stres sięgały zenitu. Zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie uczniów najstarszych klas, to zawsze pełne wzruszenia chwile. Radość z upragnionych wakacji miesza się z tęsknotą za przyjaciółmi i wspólnym podejmowaniem działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. „Do widzenia przyjaciele, coś się kończy, a coś zaczyna” śpiewały uczennice podczas montażu słowno-muzycznego. Najstarsi uczniowie zostawiają w murach szkoły nie tylko wiele bliskich ich sercu osób, ale także ogrom pracy, zaangażowania, a przede wszystk

     • APEL STARSZEJ I MŁODSZEJ GRUPY WIEKOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

      W dniu 19 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach w poszczególnych grupach wiekowych odbyły się apele podsumowujące osiągnięcia uczniów. Dyrektor szkoły, pani Magdalena Treścińska – Niemczyk oraz wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Sadura wręczyły uczniom nagrody i dyplomy za osiągnięcia i udział w konkursach szkolnych, zawodach sportowych, pracę w organizacjach oraz stuprocentową frekwencję. Podczas apelu uczniowie wysłuchali prelekcji policjanta – młodszego aspiranta Marcina Błaszczyka, który przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo w sieci oraz odpowiedzialność karną małoletnich.

     • WYCIECZKA DO TORUNIA

      12 czerwca 2024r. uczniowie klas 4b i 5b wybrali się na wycieczkę do grodu polskiego astronoma – Torunia. W pierwszej kolejności uczestnicy zobaczyli wykonany z brązu pomnik – Mikołaja Kopernika, jeden z najbardziej popularnych i najczęściej fotografowanych obiektów miasta. Następnie wąskimi i barwnymi uliczkami Starego Miasta udali się do średniowiecznej baszty – Krzywej Wieży. Według legendy, jej powstanie wiąże się z postępkiem jednego z toruńskich krzyżaków, który wbrew obowiązującym zasadom zakochał się i spotykał z piękną córką bogatego kupca. Pokutą za złamanie ślubu czystości miało być wzniesienie pochyłej wieży, jako symbolu odejścia od surowej zasady zakonnej. Szybkim krokiem wycieczka kierowała się wzdłuż murów obronnych, brzegiem królowej rzek – Wisły, do Kamienic pod Gwiazdami. Jest to miejsce dawnych rezydencji bogatych toruńskich patrycjuszy. W dalszej kolejności można by

     • WARSZTATY EKONOMICZNE W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GORZKOWICACH

      We wtorek 11 czerwca uczniowie klasy 2a i 3c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach uczestniczyli w warsztatach ekonomicznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzkowicach.

      Uczniowie klasy 2a podczas warsztatów pn. „Mały finansista” dowiedzieli się po co są banki i ubezpieczyciele. Wspólnie rozwiązywali ekonomiczne przygody i odpowiadali na pytania czym są odsetki, a także czy zawsze warto pożyczać i oszczędzać pieniądze w banku. Tworzyli polisy ubezpieczeniowe i zastanawiali się, kiedy można kupić ochronę ubezpieczeniową. Głównym celem warsztatów było pokazanie dzieciom do czego służą instytucje finansowe (banki, ubezpieczyciele) i kiedy można skorzystać z ich usług.

     • WYCIECZKA UCZNIÓW DO WARSZAWY - KLASA III A, III C

      7 czerwca bieżącego roku uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. O godzinie 6.40 rozpoczęliśmy podróż autokarem do naszej stolicy. Pierwszym punktem programu było spotkanie z przewodnikiem pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zapoznaniu się z jego historią udaliśmy się na zwiedzanie Łazienek Królewskich, które są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta. Podczas spaceru wśród drzew, krzewów i kwiatów, udało nam się zobaczyć wiele zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszył się paw, który pokazywał nam swoje piękne, rozproszone pióra. Po spacerze odwiedziliśmy Pałac na Wodzie, zbudowany na jednej z wysp w samym centrum parku. Pałac ten był miejscem letniego odpoczynku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. We wnętrzu pałacu podziwialiśmy obrazy królewskich kolekcji oraz pomieszczenia króla, tj. garderobę, kaplicę, salę balową

     • ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

      Dobiegła końca akcja zbiórki karmy dla psów, zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas. Przez dwa tygodnie udało nam się zebrać ponad 130 kg suchej i mokrej karmy dla psów. Zbiórka pokazała, że wszystkim osobom wspierającym akcję nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Wszystkim ofiarodawcom za ogromne serce, zaangażowanie i ogromną pomoc bezdomnym psom z Fundacji „Masz Nosa” w imieniu "naszych braci mniejszych"serdecznie dziękujemy.

     • „PSIEROCINIEC” - INSCENIZACJA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      W dniu 11 czerwca 2024 roku w bibliotece szkolnej odbyła się inscenizacja na podstawie fragmentu książki „Psierociniec” autorstwa Agaty Widzowskiej, na którą zaproszeni zostali uczniowie klas drugich. Przedstawienie przeniosło widzów w magiczny świat opowieści o psach, które znajdują schronienie w tytułowym „Psierocińcu”. Psiaki z różnych powodów straciły dach nad głową.
      Jedne zostały porzucone, inne zabrane z powodu zaniedbań, ale łączy je takie samo marzenie, pragną mieć dom. W takich okolicznościach poznajemy Remika – psa poetę. Kundelek gonił tak długo za zapachem, że zgubił się i trafił do schroniska. Tutaj, gdzie o nadzieję na ciepły dom ciężko, powstają zabawne wiersze. Dodają one pieskom wiary, że któregoś dnia los się do nich uśmiechnie, a dobra rodzina zaoferuje im dom.
      Czy znajdzie się odpowiednia rodzina dla psa – poety? Odpowiedzi należy poszukać w książce.
      Dzieci dowied

     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA "READING IS YOUR POWER"

      Wymiernych korzyści wynikających z czytania chyba nie trzeba nikomu wymieniać:) A jeśli czytając doskonalisz umiejętności językowe z angielskiego, lista plusów szybuje w górę:) Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego uczniom klasy 4a udało się uczestniczyć w kolejnych, ciekawych zajęciach - innowacji pedagogicznej "Reading is your power" realizowanej przez Mrs Izabelę Jachimczak. Bawiliśmy się równie cudnie jak poprzednio. Przeczytane historie miały ciekawy przekaz, uczniowie poprzez ćwiczenia utrwalili nowe słownictwo, zobaczyli, jak wykorzystać fajne zwroty in use, a pełni szczęścia dodała góra jedzenia i picia, mięciutkie kocyki i fantastyczna atmosfera:) Pod koniec dwugodzinnych zajęć, uczniowie narysowali najciekawsze dla nich postaci czy wydarzenia.

     • WIZYTA UCZNIÓW KLASY 2A, 3A I 3C W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GORZKOWICACH

      We wtorek 6 czerwca uczniowie klasy 2a, 3a i 3c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Ewą Chotomską.

      Pani Ewa w latach 80-tych występowała w programie telewizyjnym „Tik-Tak” jako Ciotka Klotka. Była również scenarzystką innych programów telewizyjnych skierowanych do dzieci - „Fasola”, „Domowe przedszkole”, „Młynek”. Jest również autorką wielu piosenek dla najmłodszych, które stały się powszechnie znane – m.in.” Moja fantazja”, “Myj zęby”, “Mydło lubi zabawę”.
      W 1983 roku razem z Andrzejem Grabowskim założyła zespół Fasolki.
      Ewa Chotomska, córka znanej poetki Wandy Chotomskiej również pisze książki, np. „Kuchenny alfabet w zagadkach”, „Piosennik Ciotki Klotki”, „Legendy polskie”, „Zając Poziomka”.

     • SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      Szkolny konkurs z języka angielskiego przyciągnął uwagę wielu uczniów z klas siódmych. Podczas konkurencji uczestnicy musieli zmierzyć się z jedną z kluczowych kompetencji egzaminacyjnych, jaką jest znajomość funkcji językowych.


      Zwycięzcami konkursu zostali:

      1 miejsce - Liliana Rojek i Jakub Bolanowski z klasy 7a

     • UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH WYBRALI ULUBIONE KSIĄŻKI

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wzięli udział w akcji - Ogólnopolskie Wybory Książek i wybrali najciekawsze książki, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat.

      Ogólnopolskie Wybory Książek to akcja organizowana przez branżowy miesięcznik „Biblioteka w Szkole” wraz ze środowiskiem bibliotek z całej Polski. Jest to największe w Polsce i jedno z największych na świecie badań czytelniczych.

     • "EDUKACJA Z WOJSKIEM" - PROGRAM EDUKACYJNO-OBRONNY

      6 czerwca 2024r. uczniowie klasy 7 c Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach programu edukacyjno-obronnego przygotowanego i realizowanego we współdziałaniu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej - „Edukacja z wojskiem”. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili żołnierze z 15. Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu: starszy chorąży sztabowy R.Musiałek, młodszy chorąży W.Kwiatusiński, kapral B.Trepka. Głównym celem szkolenia było podniesienie świadomości uczniów w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

     • WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO KIELC

      27 maja 2024r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Pierwszym punktem programu była manufaktura „Magia Słodkości”, gdzie każde dziecko zobaczyło jak powstają kolorowe lizaki i cukierki. Uczestnicy warsztatów pod opieką cukierników wykonywali własne, różnokolorowe lizaki. Następnie dzieci zwiedzały Muzeum Zabawy i Zabawek, jedno z najstarszych w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawki pochodzące z przełomu XIX i XX wieku, przede wszystkim lalki, ołowiane żołnierzyki i miniaturowa maszyna do szycia. W trakcie wyjazdu dzieci były również w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. Dowiedziały się, jak wyglądały sale lekcyjne, zdobywanie wiedzy i jakie uczniowie ponosili kary. Ostatnim punktem programu był Zamek Królewski w Chęcinach. Zwiedzanie lochu i skarbca stanowiło szczególną atrakcję dla pierwszoklasistów. Korzystając z pięknej, s

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

      W dniu 04.06.2024 r. w Rozprzy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego Szkół Podstawowych w Trójboju Lekkoatletycznym. W zawodach wystartowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Nasze dziewczęta: Lena Miśkiewicz, Anna Kubicka, Antonina Chrapek, Dominika Skrobek, Kinga Gawłowska, Ada Chuda i Lena Pająk zajęły IV miejsce. Reprezentacja chłopców w składzie: Adam Odrzywolski, Szymon Strzelczyk, Oskar Koryciński, Mikołaj Siewier, Antoni Stasiak i Patryk Lipiński wywalczyła II miejsce. Gratulujemy!

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

      28 maja 2024r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach został przeprowadzony Konkurs Recytatorski ,,Wiersze Doroty Gellner”. W wydarzeniu brało udział 10 uczniów klas drugich. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, rozbudzanie zainteresowań poezją, prezentacja umiejętności dzieci, zachęcanie do występów przed publicznością. Młodzi artyści z zapałem i przejęciem zaprezentowali przygotowane utwory.

     • PODRÓŻ PO PARKACH NARODOWYCH Z BOHATERAMI LEKTURY SZKOLNEJ – LEKCJE W BIBLIOTECE

      24 maja obchodzony jest Europejski Dzień Parków Narodowych.

      Z tej okazji uczniowie klas trzecich zostali zaproszeni w wielką podróż po parkach narodowych.Było to możliwe dzięki wyjątkowej książce, która znajduje się w zbiorach biblioteki szkolnej. „Którędy do Yellowstone?” Aleksandry i Daniela Mizielińskich to wielki album komiksowy pełen wiedzy o świecie dzikiej przyrody. Autorzy w przystępny, atrakcyjny i dowcipny sposób pokazują różnorodność parków narodowych z całego świata, ich unikalne cechy oraz znaczenie dla ochrony przyrody i edukacji ekologicznej.

     • DZIEŃ DZIECKA

      „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

      Janusz Korczak


      3 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach miało miejsce wydarzenie najbardziej wyczekiwane przez wszystkich uczniów – Dzień Dziecka. Dyrektor szkoły – Pani Magdalena Treścińska-Niemczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Ewa Nowicka-Mirek oraz Wójt Gminy Gorzkowice – Pan Alojzy Włodarczyk złożyli uczniom z serca płynące życzenia, aby uśmiech gościł na ich twarzach, a każdy dzień był pełen odkryć, przygód i radości, by dzieciństwo trwało jak najdłużej i spełniały się wszystkie marzenia.

      Uśmiechy dzieci na zdjęciach z fotorelacji stanowią dowód na to, że impreza była bardzo udana. Wesołe harce na dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach przeplatały się z pokazami tanecznymi, zabawami i rozgrywkami sportowymi prowadzonymi przez organizatorów. Rozegrano też mecz piłki siatkowej – uczniowie kont

     • IGRZYSKA DZIECI SZS W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW 2024

      Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach była w dniu 28 maja 2024 r. organizatorem Finału Powiatowego w Piłce Nożnej Chłopców SZS w kategorii Igrzysk Dzieci. Rozgrywki odbyły się na stadionie gminnym, a w rywalizacji wzięło udział 8 drużyn z terenu powiatu. Z powodzeniem w zawodach uczestniczyli piłkarze SP Gorzkowice, którzy w ostatecznej klasyfikacji uplasowali się na III miejscu. Podsumowania zawodów dokonał Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Michał Tokarski.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia