• WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

     • Uczniowie klas pierwszych 28 października wybrali się na wycieczkę do Bełchatowa na spektakl teatralny pt. „Ach, ta Pippi” przygotowany przez Narodowy Teatr Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.

      W spektaklu uczniowie zobaczyli bardzo ciekawą historię małej Pippi, dzięki której przekonali się, co znaczy i jak ważna jest, szczególnie dzisiaj, tolerancja. Dowiedzieli się, co znaczy prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. Podziwiali niezwykle efektowne lalki teatralne, które towarzyszyły niektórym postaciom. Spektakl ubarwiły wesołe piosenki i efekty świetlne. Dzieci poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

      Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM SZS IMS 2022

     • 28 października 2022 r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach rozegrano Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Tenisie Stołowym Drużynowo. Zawody przeprowadzono w ramach cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Wzięło w nich udział sześć drużyn chłopców i pięć dziewcząt.

      Drużyna chłopców SP Gorzkowice zajęł miejsce I. Reprezentacja dziewcząt uplasowała się na miejscu V.

      Drużyny SP Gorzkowice wystąpiły w składzie: Hubert Wściubiak, Hubert Jaros, Maja Drzazga, Magdalena Rybak i Oliwia Bulińska.

     • NAUKA I DOBRA ZABAWA W JEDNYM, CZYLI SŁÓW KILKA O INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • Czy można połączyć naukę ze świetną zabawą? Jak najbardziej! Po raz kolejny przekonali się o tym uczniowie klasy 4a ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach, uczestnicząc w zajęciach z innowacji pedagogicznej z języka angielskiego prowadzonych przez panią Izabelę Jachimczak. Autorski program zajęć „ListeningComprehension – yourkey to success” skupia się na poprawie jakże kluczowej umiejętności słuchania, a co za tym idzie, budowaniu poprawnych nawyków używania języka obcego w mowie. Podczas zajęć uczniowie słuchają filmów, podcastów, piosenek i bajek w języku angielskim, a następnie powielają usłyszane zwroty w rozmowach. Wykorzystując wszelkie możliwe urządzenia multimedialne odchodzimy od nauki polegającej na pracy z książką czy zeszytem ćwiczeń. Słuchamy i mówimy, mówimy i słuchamy, a przy okazji czerpiemy z tego radość i z poczuciem niedosytu reagujemy na dzwonek, przerywający nam dobrą zabawę. Podczas ostatniego spotkania poruszyliśmy temat przyszłych zawodów. Dodatkowo, w myśl zasady, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach są „unstoppable” (nie do zatrzymania) i „invincible” (niezwyciężeni), zaśpiewana została nasza ulubiona piosenka pod tytułem „Unstoppable” (wyk. Sia), z której owe słowa pochodzą.

      Drodzy uczniowie! Szczerze wierzę, iż wasze plany na przyszłość się spełnią. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, ponieważ macie nieograniczone możliwości i jesteście niezwyciężeni :-)

       

      Tekst: p. Izabela Jachimczak

     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA - POZNAJEMY KULTURY KONTYNENTÓW

     • 26 X 2022 r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbyły się zajęcia innowacyjne pt. Poznajemy kultury kontynentów. Podczas pierwszych zajęć uczniowie poznali kontynent europejski. Jednym z zadań uczestników, było przyklejenie konturów kontynentu Europy na specjalnie przygotowanej mapie świata. W dalszej części zajęć omawiane były między innymi; tradycje związane z poszczególnymi krajami Europy, zabytki, stroje narodowe, tradycje kulinarne oraz zwierzęta zamieszkujące poszczególne tereny tego kontynentu. Poruszony został także temat Unii Europejskiej i poznanie flag przynależących do niej krajów. Ważnym wątkiem, było stworzenie Drzewa Unii, którego pień stanowiła flaga Unii Europejskiej, natomiast flagi pozostałych państw symbolizowały gałęzie. Zajęcia innowacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie w nich uczestniczyli.

      Prowadzący:
      Małgorzata Kaniowska
      Marlena Radojewska Pechta

     • KARTA ROWEROWA

     • 26 października 2022 roku w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach został przeprowadzony egzamin praktyczny na kartę rowerową na terenie miasteczka ruchu drogowego. Uczestniczyli w nim uczniowie klas piątych, którzy zaliczyli wcześniej część teoretyczną. Przed przystąpieniem do egzaminu zostały przypomniane podstawowe zasady obowiązujące na drogach oraz omówiona została trasa przejazdu w miasteczku rowerowym. Uczniowie wykazali się wiedzą dotycząca znajomości znaków drogowych oraz umiejętnością jazdy na rowerze z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego.

     • PRÓBNA EWAKUACJA

     • W środę 26 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach przeprowadzona została próbna ewakuacja. Cała akcja  przebiegła  bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństwa. Po usłyszeniu alarmu  wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli oraz pracownicy szkoły, zgodnie z planem ewakuacji, opuścili placówkę i udali się w bezpieczne miejsce na boisku szkolnym. Nauczyciele zdali raport o frekwencji, po odebraniu sprawozdania o przebiegu ewakuacji, Pani Dyrektor Magdalena Treścińska – Niemczyk odwołała alarm. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Celem ćwiczeń było utrwalenie zasad zachowania podczas ogłoszenia alarmu oraz wypracowanie właściwych zachowań podczas ewentualnych zagrożeń.

     • ŚLADAMI „ŚWIĘTOKRZYSKICH PEREŁEK”

     • 25 października 2022 roku, uczniowie klasy I a  i III a Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wraz z wychowawczyniami - p. M. Marczak i p. A. Stankiewicz oraz opiekunkami - p. M. Kurzawską i p. E. Librowską uczestniczyli w wycieczce do Kielc.

      Wycieczka była dofinansowana z budżetu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu  „Poznaj Polskę”.

      Po dotarciu do celu przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Pierwszy punkt programu obejmował warsztaty edukacyjno-plastyczne, podczas których uczniowie mieli okazję wykonać własnoręcznie zabawkę. Następnie dzieci zwiedzały Muzeum Zabawek po czym udały się do Muzeum Stefana Żeromskiego gdzie mogły dowiedzieć się jak wyglądała nauka w XIX wieku. Po zjedzeniu pysznego obiadu uczniowie udali się na warsztaty do Magii Karmelu i tam każdy z nich mógł zrobić kolorowego lizaka. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie jaskini Raj- jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce.

      Zmęczeni, ale pełni wrażeń i uśmiechnięci wróciliśmy do domów.

     • "NA STRAGANIE" - PRZEDSTAWIENIE W KLASIE 2C

     • Na podsumowanie tematyki jesiennych zbiorów oraz wartości odżywczych  warzyw,  uczniowie klasy 2 c, której wychowawca jest p. Aneta Krawczyk przygotowali inscenizację do wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”.

      Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali przed Panią Dyrektor Magdaleną Treścińską – Niemczyk, Panią Wicedyrektor Małgorzatą Sadurą, nauczycielami i kolegami z klas 1-3. Gra młodych aktorów i piękne stroje przyciągnęły uwagę nauczycieli i uczniów, którzy z zainteresowaniem oglądali przedstawienie. Mali aktorzy świetnie odegrali swoje role, a przy tym dobrze się bawili. Występ drugoklasistów zakończył się gromkimi brawami.

     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2022

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w

      OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM 2022

      Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu

       

      Prace plastyczne wykonali:

      1. Angelika Molęda         klasa 1b
      2. Filip Lasek                   klasa 1c
      3. Halina Łatacz              klasa 2a
      4. Paweł Chmielewski     klasa 2a
      5. Anastazja Pabich        klasa 3c
      6. Dawid Szulc                klasa 4a
      7. Filip Just                      klasa 4b
      8. Oliwia Lasek                klasa 6a
     • PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH - WYJŚCIE NA CMENTARZ KLASY 2C

     • Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. 24 października 2022r. uczniowie klasy IIc  Szkoły Podstawowej  im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odwiedzili Cmentarz parafialny w Gorzkowicach.

      Spacer alejkami cmentarza wprowadził  uczniów w nastój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich. W ciszy i spokoju uczniowie pomodlili się oraz zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli i osób zasłużonych dla społeczności lokalnej. Uporządkowali również grób Państwa Kolasińskich oraz złożyli wiązankę.

      Opiekę nad uczniami pełnili –wychowawca klasy 2 c - p. A. Krawczyk,   p. Małgorzata Soja i p. Tomasz Filipczak.

     • UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

     • 21 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Na wydarzenie przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Gorzkowice Pan Alojzy Włodarczyk, proboszcz parafii ks. Ryszard Bryłka, przedstawiciel Komisariatu Policji w Gorzkowicach  aspirant  Pan Marcin Kowalski, Dyrektor Administracji Placówek Oświatowych Pan Daniel Słowik, Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców Pani Wioleta Alama, Skarbnik Rady Rodziców Pani Anna Gawińska.

      Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, zaprezentowali krótki program artystyczny. Ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Dzieci z rąk Pana Wójta  otrzymały upominki.

      Kolejnym punktem uroczystości było zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego. Gospodarze wszystkich klas w osobach: klasa VIII a - Bartosz Kiełbik, klasa VIII b - Igor Famulski klasa VIII c - Filip Szopa, klasa VIII d -  Wiktoria Wędzonka, klasa VII a -  Olivier Ryszka, klasa VI a - Bartosz Foksowicz, klasa VI b - Konrad Cichosz, klasa VI c -  Filip Matuszczyk, klasa V a -  Maciej Sikora, klasa V b - Alan Włóka, klasa IV a  - Amelia Gwóźdź, klasa IV b -  Piotr Łęgowiak, klasa IV c  - Tymon Wlaźlak, klasa III a -  Oskar Koryciński, klasa III b -  Jakub Ziemba, klasa III c -  Antoni Stasiak,klasa II a - Hanna Karlińska, klasa II b - Maja Krajewska, klasa II c -  Oskar Sobieszek, klasa II d - Martyna Woźniak, klasa Ia - Aleksander Cichoń, klasa I b  - Patryk Kordyzon, klasa I c -  Pola Janiec złożyli uroczyste ślubowanie obiecując sumiennie wypełniać wszystkie  obowiązki, jakie nakłada na nich szkoła, godnie reprezentować szkołę swoimi osiągnięciami i postawą oraz nie zawieść pokładanych w nich nadziei.

      Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.

     • „POZNAJ POLSKĘ” – WYCIECZKA DO KRAKOWA UCZNIÓW KLASY 2A I 2C SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • 17 października 2022 roku, uczniowie klasy II a  i II c Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wraz z wychowawczyniami - p. Marzeną Gorzędowską i p. Anetą Krawczyk oraz opiekunkami - p. Małgorzatą Rawicką i p. Marią Kurzawską uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.
      Wycieczka była dofinansowana z budżetu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu  „Poznaj Polskę”. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie mogli  zwiedzić i podziwiać piękno i historię miasta Krakowa.
      Autokar wyjechał z Gorzkowic o godz. 7.00. Dzieci były bardzo podekscytowane i radosne. Po przyjeździe do Krakowa, przywitała nas piękna i słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam do samego końca. Wraz z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie Historycznego Zespołu Miasta. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu oraz dziedziniec i posąg Smoka Wawelskiego.

      Z Wawelu udaliśmy się na przygotowany dla nas obiad w restauracji pod Smoczą Jamą. Po smacznym posiłku i odpoczynku wyruszyliśmy w doskonałym nastroju na dalsze zwiedzanie pięknymi  i zabytkowymi ulicami Krakowa. W dalszej części wycieczki podziwialiśmy Rynek, Sukiennice, Pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Mariacki. Dzieci miały okazję wysłuchać hejnału, po zakończeniu którego z radością pomachały hejnaliście. Wokół rynku mogły podziwiać również przejeżdżające piękne dorożki.
      Następnie udaliśmy się z przewodnikiem na zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej,  Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Śladami europejskiej tożsamości Krakowa. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie obejrzeli  unikatową podziemną ekspozycję muzealną znajdująca się 4 metry pod płytą Rynku Głównego. Była  ona ciekawym multimedialnym widowiskiem i  podróżą w czasie. Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć historii legendarnego miasta. Pod  koniec zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej podziwiali pokaz wybijania monet metodą tradycyjną. Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć historii legendarnego miasta.
      Kolejnym i lubianym  punktem w harmonogramie wycieczki był czas wolny i zakup pamiątek.

      Ostatnim etapem zwiedzania, był spacer do autokaru, podczas którego mogliśmy podziwiać  zachód słońca nad Krakowem.

      Droga powrotna minęła szybko i spokojnie. Cali i zdrowi, z bagażem miłych wrażeń wróciliśmy do Gorzkowic.

     • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

     •  

      „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,
      ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”

       

               Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach rozpoczęło działalność w roku szkolnym 2017/2018. Ideą Koła jest niesienie pomocy innym, reagowanie na potrzeby oraz inicjowanie działań w środowisku lokalnym, jak również wspomaganie lokalnych i ogólnopolskich akcji charytatywnych i kulturalnych. Praca w wolontariacie uczy uczniówotwartości na los drugiego człowieka, kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności za innych.

      Skład SK Wolontariatu zmienia się. W każdym roku szkolnym przystępują do niego nowi uczniowie z klas ósmych, zastępując tych, którzy opuszczają naszą szkołę. Obecnie w pracę Szkolnego Koła Wolontariatu zaangażowanych jest 35 uczniów klas ósmych, spośród których wolontariusze wybrali skład Zarządu:

      Przewodnicząca – Aleksandra Jarosińska

      Zastępca – Mateusz Pechta

      Sekretarz – Wiktoria Wędzonka

      Sekretarz – Igor Ziemba

       

      Działania planowane w roku szkolnym 2022/2023 to:

      1. Przygotowanie gazetki / wystawy okolicznościowej z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza – 5 grudnia.
      2. Podejmowanie przez członków Koła różnych form pomocy charytatywnej z własnej inicjatywy.
      3. Podejmowanie działań we współpracy z organizacjami szkolnymi, biblioteką szkolną, Przedszkolem Samorządowym i świetlicą szkolną.
      4. Konkurs na kartkę Bożonarodzeniową oraz Wielkanocną.
      5. Kiermasz Bożonarodzeniowy.
      6. Przygotowanie i wysłanie Kart Świątecznych dla podopiecznych DPS w Łochyńsku  z okazji Święta Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych.
      7. Kiermasz Walentynkowy.
      8. Kiermasz Zdrowego Żywienia.
      9. Przygotowanie zakładek do książki dla młodszych koleżanek i kolegów.

      SKW pozostaje otwarte na wszelkie zgłaszane formy pomocy osobom i instytucjom potrzebującym. Serdecznie zachęcamy do współpracy i wspierania naszych działań.

      Opiekę nad SKW sprawują nauczyciele: p. Izabela Jachimczak, p. Anna Pregiel i p. Justyna Święcicka.

     • KONKURS PLASTYCZNY „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI I MŁODZIEŻY”

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w Konkursie Plastycznym „Prawa Dziecka oczami dzieci i młodzieży”, który odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka. ORGANIZATOREM konkursu było Stowarzyszenie Euroaktywni. Konkurs zorganizowany był w ramach dotacji udzielonej przez Zarząd Powiatu Piotrkowskiego na realizację w roku 2022 zadań publicznych w zakresie powierzenia prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, punktu świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Piotrkowskiego.

       

      Uczniowie, którzy wykonali prace plastyczne:

      1. Franciszek Kanak kl. 1b

      2. Filip Lasek kl. 1c

      3. Joanna Kowalczyk kl. 2a

      4. Halina Łatacz kl. 2a

      5. Hanna Karlińska kl. 2a

      6. Weronika Kuśmierczyk kl. 2a

      7. Iga Dudzik kl. 3b

      8. Jan Zieliński kl. 5a

      9. Oliwia Lasek kl. 6a

      10. Szymon Jeż kl. 6b

      11. Wiktoria Karlińska kl. 6c

      12. Kamil Gozdek kl. 6c

      13. Wiktoria Kaźmierska kl. 8c

      14. Nikola Tarnowska kl. 8c

      15. Kacper Kanak kl. 8c

      16. Roksana Dudzik kl. 8d

     • SPRZEDAŻ KREMÓWEK PAPIESKICH

     • Z okazji XXII Dnia Papieskiego Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach zorganizowało sprzedaż papieskich smakołyków, czyli kremówek. Pyszne ciastka rozeszły się w tempie błyskawicznym! Serdecznie dziękujemy tym, którzy włączyli się do przeprowadzonej akcji.

     • PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W SZTAFETACH PRZEŁAJOWYCH

     • Reprezentacja SP Gorzkowice wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców. Po zaciętej rywalizacji nasz drużyn zjęła IV miejsce. W skład sztafety weszli: Adam Trzebiński, Jakub Bolanowski, Kamil Krzynówek, Szymon Jeż, Dominik Remisz, Maciej Sikora i Oskar Kordyzon. Zawody były okazją na zwiedzenie jedynej w Polsce Areny Lodowej, która służy do całorocznego uprawiania sportów zimowych. Obiekt ten może być wykorzystywany do organizacji imprez sportowych szczebla międzynarodowego.

     • „KSIĄŻKA MÓWI” - KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

     • „Miej serce i patrzaj w serce”. Słowa naszego słynnego poety – Adama Mickiewicza są inspiracją dla tych, którzy mają w sobie ogromne pokłady wrażliwości. To właśnie uczestnicy konkursu pięknego czytania, który stał się okazją do refleksji nad kunsztem słowa poety.

      17 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się eliminacje szkolne konkursu, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych Adama Mickiewicza. Organizator przedsięwzięcia to Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

      Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z wszystkich klas VIII. Jury w składzie:

      p. Małgorzata Sadura- wicedyrektor

      p. Tomasz Filipczak- nauczyciel bibliotekarz

      p. Renata Kluczyńska- Musiał- nauczyciel języka polskiego

      p. Małgorzata Szulc – nauczyciel języka polskiego

      wytypowało następujące uczennice do drugiego etapu konkursu:


      1. Amelia Ziemba- klasa VIII a za interpretację utworu „Rękawiczka”
      2. Aleksandra Jarosińska- klasa VIII c za interpretację utworu „Upiór”


      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie się do konkursu i trzymamy kciuki za Amelię i Olę w konkursie na szczeblu powiatu.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SP W GORZKOWICACH

     • Członkowie Samorządu Uczniowskiego w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej witali swoich nauczycieli w drzwiach szkoły. Każdy z nich usłyszał życzenia i otrzymał własnoręcznie wykonany kotylion oraz zaproszenie na słodki poczęstunek przygotowany w pokoju nauczycielskim przez uczniów i Radę Rodziców. Reprezentacja Samorządu Uczniowskiego składała także najserdeczniejsze życzenia pracownikom obsługi, którzy również zostali obdarowani słodkościami. Miło nam było odwiedzić w tym dniu Wójta Gminy Gorzkowice Pana Alojzego Włodarczyka składając na jego ręce symboliczny bukiet kwiatów. Dzień upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

     • KONCERT MUZYCZNY

     • 11 października 2022r. do Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach po długiej przerwie powrócił pan Hanusz Kowalczyk z koncertem muzycznym „Hiszpańskie struny”. W czasie spotkania, dzięki muzykom - Januszowi Czajczyńskiemu i Michałowi Izydorczykowi, uczniowie wybrali się w muzyczną podróż do Hiszpanii. Artyści zapoznali uczniów z kulturą tego kraju, następnie omówili budowę gitary, a w dalszej kolejności zaprezentowali utwory muzyczne inspirowane kulturą hiszpańską. Uczniowie mogli również wykazać się swoimi umiejętnościami tanecznymi, a także znajomością utworów ze znanych im filmów lub bajek. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Miały one okazję nie tylko podziwiać umiejętności artystów, ale mogły także spróbować swoich sił pod okiem profesjonalistów. Spotkanie miało oczywiście walor edukacyjny. Program był dostosowany do wieku odbiorców, urozmaicony różnymi atrakcjami.

      Najważniejsze jest to, że uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania przykładów różnego rodzaju muzyki w mistrzowskim wykonaniu.

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • 12 października 2022r. w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach reprezentowało 15 uczennic i 15 uczniów. Drużyny startowały w czterech kategoriach wiekowych. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły, którzy wzięli udział w zawodach sportowych zajęli miejsca na podium – gratulujemy!

      • III miejsce w kategorii Igrzyska Dzieci (dziewczęta)

      Maja Mirek, Lena Skrobek, Wiktoria Fila, Nadia Matuszczyk, Nikola Kubicka, Maja Odrzywolska, Amelia Orlik, Kornelia Wieńczek;    

      • II miejsce w kategorii Igrzyska Dzieci (chłopcy)

      Adam Trzebiński, Dominik Remisz, Jakub Bolanowski, Szymon Jeż, Kamil Krzynówek, Oskar Kordyzon, Maciej Sikora, Dawid Wieńczek;

      • III miejsce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (dziewczęta)

      Maja Drzazga, Aleksandra Jarosińska, Wiktoria Kaźmierska, Lena Bachańska, Maja Kierlik, Nadia Walczak, Roksana Frączkowska;

      • III miejsce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (chłopcy)

      Ernest Rusek, Jakub Iznerowicz, Igor Bezulski, Filip Ziemba, Patryk Gawłowski, Bartosz Kiełbik, Igor Famulski.