• IGRZYSKA DZIECI SZS W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW 2024

     • Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach była w dniu 28 maja 2024 r. organizatorem Finału Powiatowego w Piłce Nożnej Chłopców SZS w kategorii Igrzysk Dzieci. Rozgrywki odbyły się na stadionie gminnym, a w rywalizacji wzięło udział 8 drużyn z terenu powiatu. Z powodzeniem w zawodach uczestniczyli piłkarze SP Gorzkowice, którzy w ostatecznej klasyfikacji uplasowali się na III miejscu. Podsumowania zawodów dokonał Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Michał Tokarski.

      Skład drużyny: Igor Frączkowski-Borowik, Maciej Sikora, Jan Olejnik, Jakub Skrobek, Oskar Kordyzon, Oliwier Magiera, Michał Krystek, Jan Zieliński, Bartosz Kabźiński, Szymon Adamczyk, Bartłomiej Szopa, Miłosz Kaleciński.

      Opiekunowie: Marek Siewierski, Alan Kadir.

     • PIŁKARSKA KADRA CZEKA 2024 - FINAŁ POWIATOWY

     • Drużyna GUKS/SP Gorzkowice zajęła I miejsce w Finale Powiatowym Turnieju Piłkarska Kadra Czeka  LZS 2024. Zwycięstwo jest przepustką do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 5 czerwca 2024 r. na obiektach Omegi Kleszczów.

      Skład drużyny: Bartosz Wiernicki, Filip Ziemba, Kacper Klęska, Przemysław Marusiński, Adam Trzebiński, Bartosz Foksowicz, Kamil Gozdek, Szymon Jeż, Dominik Remisz, Krystian Krawczyk, Olivier Ryszka, Dawid Jabłecki, Konrad Cichosz. Trenerzy: Piotr Potęga, Marek Siewierski.

     • TYMBARK 2024 - FINAŁ WOJEWÓDZKI

     • Puchar Tymbarku to turniej piłkarski organizowany przez PZPN od 24 lat i jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci, rozgrywanym w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Sponsorem generalnym turnieju jest marka Tymbark, a od 2023 r. Puchar Tymbarku i jego uczestnicy są Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski. W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98% powiatów. Rywalizacja zaczyna się na etapach gminnych, a kończy zawodami ogólnopolskimi lub w przypadku najmłodszych na finale wojewódzkim.

      Tegoroczna edycja okazała się historyczna dla uczniów SP Gorzkowice z dwóch powodów. Po pierwsze do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się aż trzy drużyny oraz ze względu na znakomity występ chłopców U-10, którzy zajęli III miejsce. Jest to jak dotąd najwyższe miejsce w tym turnieju w występach naszych miejscowych drużyn.

      Drużyna U-10 toczyła swoje eliminacje w piątek, a w sobotę znalazła się w gronie ścisłych finalistów, którzy swoje mecze rozgrywali na obiekcie Widzewa Łódź. Po przegranym półfinale oraz zwycięstwie w rzutach karnych nasi piłkarze stanęli na podium Finału Wojewódzkiego. Gadżety, medale, okazały puchar, a także zaproszenia na mecz REPREZENTACJI POLSKI z TURCJĄ to część nagród, w które obfituje ten niezwykle popularny wśród dzieci turniej.

      Takie rozgrywki to również okazja do spotkań ze znanymi osobami. W tym roku mieliśmy przyjemność porozmawiać oraz zrobić wspólne zdjęcie z sędzią polskiej Ekstraklasy Panem Pawłem MALCEM.

       

      Składy drużyn SP Gorzkowice:

      Dziewczynki U-8: Julia WACHOWSKA, Julia KORYCIŃSKA, Jagoda NOWAK, Zosia MATYJASZCZYK, Michalina BORYCA, Maria MOTYKA, Natalia SOBIESZEK.

      Chłopcy U-8: Jakub WACHOWSKI, Kacper KRASOŃ, Aleksander LORENS, Szymon SKROBEK, Mikołaj TURNIAK, Miłosz WACHNIK, Mateusz NOWAK, Kacper KORYCIŃSKI, Esteban ŁOSKOT, Filip STUDNIAREK.

      Chłopcy U-10: Oliwier KRUPA, Aleksander KŁYS, Aleksander CICHOŃ, Szymon MANIECKI, Bartłomiej SZULC, Kajetan ADAMCZYK, Kornel LEWIŃSKI, Patryk KORDYZON, Alan STRZELECKI, Tymoteusz FRĄCZKOWSKI, Oskar SOBIESZEK.

      Trenerzy i opiekunowie: Alan KADIR, Adam WACHOWSKI, Krzysztof SOCHACKI, Piotr POTĘGA, Marek SIEWIERSKI.

     • WYCIECZKA DO TORUNIA I BYDGOSZCZY

     • W dniach 21 i 22 maja 2024 r. uczniowie z klas: 4a, 4c, 5c i 5b wraz z opiekunami wybrali się na dwudniową wycieczkę do Torunia i Bydgoszczy. Słoneczna pogoda pozwoliła na odwiedzenie wszystkich miejsc zaplanowanych w harmonogramie wycieczki.

      Dzień pierwszy – „Dla Torunia tym jest piernik, czym dla statku dobry sternik”

      Pierwszym punktem wycieczki był seans filmowy w planetarium, który dostarczył wszystkim wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach.

      Następnie  wraz z przewodnikiem, kupcem Leonem Ryszardem Romanem, uczniowie wybrali się na spacer po Starym Mieście. Poznali historię miasta oraz zobaczyli najpiękniejsze zabytki. Ogromną atrakcją dla uczniów okazała się Krzywa Wieża, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Wieść głosi, że grzesznik, opierając się plecami o ścianę wieży, nigdy nie będzie w stanie utrzymać równowagi i się przewróci. Jedynie człowiek prawy może pozytywnie przejść test i zachować równowagę. Wszyscy chętnie poddawali się temu testowi.

      Uczniowie mieli również okazję obejrzeć pomnik i dom Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP. Architektura miasta była na wyciągnięcie ręki, a uczestnicy wycieczki poznawali gotyk przez dotyk.

      Niemałą atrakcję stanowiły warsztaty, podczas których uczniowie wypiekali pierniki w sposób, jaki czyniono to 500 lat temu. Nasz przewodnik pochwalił wszystkich, że nie „spierniczyli” tej roboty :)

      Po zakupieniu pamiątek i pierników wszyscy udali się do hotelu „Brzoza”, gdzie  po zakwaterowaniu zjedli obiadokolację i skorzystali z atrakcji hotelowych. Jeszcze niektórzy mieli energię na dyskotekę, a następnie... zapadła cisza nocna.

      Dzień drugi – „Być gościem w Bydgoszczy”

      Bydgoszcz, położona nad Brdą i Wisłą, to miasto o bogatej historii i unikalnym uroku. Wraz z przewodniczką p. Dagmarą uczniowie odwiedzili Wyspę Młyńską pełną zabytkowych budynków i urokliwych kanałów. Później uczestnicy oglądali Operę Nova, która zachwyciła nowoczesną architekturą oraz zwiedzili Katedrę Bydgoską – imponującą świątynię gotycką z XIV wieku. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Rynku, gdzie znajdują się liczne kawiarnie i restauracje. Tu wszyscy mogli skosztować najlepszych w Bydgoszczy lodów włoskich oraz rzemieślniczych.

      Największą atrakcją była wizyty w Exploseum, unikalnym muzeum techniki wojskowej i historii przemysłu zbrojeniowego. Znajduje się ono na terenie dawnej fabryki dynamitu Alfreda Nobla i oferuje fascynującą podróż przez historię produkcji materiałów wybuchowych, z licznymi interaktywnymi wystawami i oryginalnymi budynkami fabrycznymi z czasów II wojny światowej.

      Zmęczeni, ale pełni wrażeń wszyscy udali się w drogę powrotną do domu. To była naprawdę udana wycieczka! Uczniowie zobaczyli  wiele ciekawych miejsc, zabrali ze sobą mnóstwo wspaniałych wspomnień oraz zdjęć i pamiątek, które będą  przypominać te miejsca.

      Duże podziękowania składamy dla przewodniczki Nadii, która opiekowała się wszystkimi podczas tych dwóch dni.

      Opiekunkami i organizatorkami wycieczki były: p. Aneta Zawada, p. Małgorzata Szulc, p. Ewa Turkowska i p. Małgorzata Kaniowska.

     • KONKURS POETYCKI "PISZĘ SERCEM, SERCEM MALUJĘ..."

     • „Chodzi mi o to, aby język giętki
      Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:
      A czasem był jak piorun jasny, prędki,
      A czasem smutny jako pieśń stepowa…”

      J. Słowacki

       

      Tak o tworzeniu pisał jeden z najwybitniejszych mistrzów słowa okresu romantyzmu. Minęło kilka wieków, a „poezja wciąż jest w modzie”.

      Poeci w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach również są! Może czasem „piszą do szuflady”, ale niektórzy z nich zdecydowali się podzielić swoją twórczością. I jak się okazało z niemałym sukcesem.

      23 maja 2024r. w Piotrkowie Trybunalskim  odbyła się Gala finałowa IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Piszę sercem, sercem maluję…”. W tegorocznych literackich zmaganiach wzięło udział ponad 120 uczestników z 29 szkół podstawowych. Młodzi poeci tworzyli wiersze w dwóch kategoriach -  kl. IV – VI „Wiersz o marzeniach”, kl. VII – VIII „Wiersz z problemem w tle”. Ekspertem, który oceniał utwory liryczne, była poetka Danuta Mucha. Wśród laureatów znalazło się kilku uczniów z naszej szkoły.

      I miejsce w kategorii „Wiersz” Zuzanna Ziemba kl. 6b.

      Wyróżnienie w kategorii „Wiersz” Jakub Skrobek kl. 6b.

      Wyróżnienia w kategorii „Motyw” otrzymali: Zofia Tarwacka kl. 4a, Adam Lipiński kl. 5a, Wojciech Tkaczyk kl. 5a, Piotr Łęgowiak kl. 5b, Krzysztof Jaroszewski kl. 6b, Maciej Lalek kl. 6b, Antonina Rumik kl. 6b.

      Nagrodzone wiersze zostały opublikowane w tomiku pokonkursowym „Piszę sercem, sercem maluję…”

      Wszystkim naszym poetom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

     • PIKNIK NAUKI I TECHNIKI EXPLORER

     • 23 maja br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 odbyła się III edycja Piotrkowskiego Pikniku Nauki i Techniki EXPLORER. Piknik dał wyjątkową okazję do obcowania z techniką i nauką w niecodzienny sposób, uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wielu pokazach (m.in. biometryczne i druku 3D), mogli zgłębiać tajniki archeologii i daktyloskopii, samodzielnie wykonać doświadczenie chemiczne, wyprodukować niewielki odlew, zmierzyć wysokość drzewa, rozszyfrować zagadkowe pojęcia, sprawdzić własną kondycję fizyczną i popisać się sprawnością. 
      Było wiele dodatkowych atrakcji – m.in. roboty mobilne w systemie Lego Mindstromes, symulatory (alkogogle), zabytkowe auta, samochody terenowe, quady,  motocykle, tiry i drony. W dwóch prezentacjach motoshow zobaczyliśmy  umiejętności kierowców motocykli crossowych i samochodów wyścigowych.

     • KONCERT FILHARMONII

     • 23 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się niezwykły koncert filharmonii, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-3 oraz 4-8. Na początku wydarzenia uczniowie usłyszeli kilka słów o historii hip-hopu. Dowiedzieliśmy się, że ten gatunek muzyczny powstał 51 lat temu w Stanach Zjednoczonych.

      Na scenie pojawili się tancerze Klaudia i Maciej, którzy zaprezentowali niezwykłe umiejętności w stylu hip hop dance. Ich występ był pełen energii i dynamicznych ruchów, co wzbudziło ogromny entuzjazm wśród publiczności.

      Podczas koncertu wyjaśniono również, czym jest rap - śpiewanie i rymowanie do muzyki hip-hopowej, co stanowi integralną część tego gatunku. Dowiedzieliśmy się także o roli DJ'a, rapera i tancerza w kulturze hip-hopowej oraz o graffiti jako formie artystycznego wyrazu związanej z tym ruchem.

      Całe wydarzenie było nie tylko świetną zabawą, ale także cenną lekcją o kulturze hip-hopowej, ponieważ uczniowie mieli okazję poznać nowe formy ekspresji artystycznej.

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

     • W dniu 22.05.2024 r. w Rozprzy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym. W zawodach wystartowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Nasza reprezentacja w składzie: Emilia Stelmaszczyk, Maja Baryła, Nikola Kubicka, Antonina Rumik, Nadia Matuszczyk, Amelia Gwóźdź, Joanna Krawczyk, Michał Krystek, Oliwier Magiera, Jakub Skrobek i Bartłomiej Szopa zdobyła V miejsce.

     • W MAGICZNYM KRÓLESTWIE PSZCZÓŁ – LEKCJE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     • Z okazji Światowego Dnia Pszczół w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje, w których uczestniczyli uczniowie klas drugich.

      W trakcie zajęć dzieci wysłuchały fragmentu książki „Pszczoły” Piotra Sochy, obejrzały prezentację i bajki edukacyjne o tych pożytecznych i pracowitych owadach, a także książki i ciekawostki z wystawki.

      Uczniowie dowiedzieli się m. in. gdzie mieszkają pszczoły, jakie mają zwyczaje, jak dzielimy pszczoły ze względu na pełnione w rodzinie role, co im zawdzięczamy. Usłyszeli skąd wiadomo, że żyły już w czasach dinozaurów i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona, czym różni się barć od ula, jak wygląda strój pszczelarza. Okazało się też, że pszczoły można hodować w wielkich miastach, a miejską pasiekę założyć na budynku. Ule stoją na dachu np. Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

      Na zakończenie spotkania drugoklasiści obiecali, że będą dbać o środowisko naturalne, bo od tego zależy przyszłość pszczół i wszystkich ludzi na Ziemi.

      Zajęcia zostały zorganizowane w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.                                                              

     • WYCIECZKA UCZNIÓW DO TORUNIA - KLASA IIA, IIB

     • W piątek 17 maja 2024r. uczniowie klasy IIa i IIb wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku i odważnym kocie. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP, Fontannę ze złotymi żabkami, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. oraz Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich.
      Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek.
      Ostatnim punktem wizyty w Toruniu był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób w jaki czyniono to ponad 500 lat temu.

     • SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM W BIBLIOTECE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     •  „Kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną tylko 4 lata”                          

                                                                                                             Albert Einstein

       

      20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Wymieranie pszczół to ogólnoświatowy problem, który dotyczy każdego człowieka na naszej planecie. Od kilkunastu lat, ze względu m. in. na zanieczyszczenie środowiska maleje populacja pszczół.              

      Z okazji Światowego Dnia Pszczół uczniowie klasy 5a i 5c wzięli udział w spotkaniu z Panem Edwinem Krawczykiem - doświadczonym pszczelarzem praktykiem, członkiem lokalnego koła pszczelarskiego.

      Zaproszony gość przedstawił uczniom wiele ciekawych informacji o życiu pszczół, ich roli  w ekosystemie, a także o pracy pszczelarzy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie.

      Pan Edwin opowiedział także, jak powstaje miód i jakie ma właściwości zdrowotne. Dużą atrakcją było oglądanie królowej w klateczce, ramki z woszczyną, stroju pszczelarza oraz przyrządów, których używa w codziennej pracy.

      Było również słodko - uczniowie spróbowali miodu prosto z pasieki.

      Spotkaniu towarzyszyła wystawka.

      Piątoklasiści wykazali duże zainteresowanie tematem.

      Zajęcia zostały zorganizowane w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.

       

     • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH – HENRYKA SIENKIEWICZA

     • 20 maja 1982 r.  odbyło się uroczyste nadanie szkole imienia Henryka Sienkiewicza i przekazanie sztandaru szkolnego. Dziś, 20 maja 2024 r., obchodziliśmy kolejną rocznicę tego ważnego dla naszej społeczności  wydarzenia. W tym dniu oddaliśmy cześć naszemu patronowi przypominając ciekawy życiorys pisarza i wspominając jego bogaty dorobek literacki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i sprawowali wartę w kąciku patrona.

     • OSTATNI DZIEŃ EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTÓW

     • Czwartek jest ostatnim dniem egzaminacyjnym dla ósmoklasistów.

      15 maja 2024r. uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach przystąpili do egzaminu z matematyki, natomiast 16 maja 2024 r. z języka angielskiego.

      Dzisiejszy dzień zakończył maraton egzaminacyjny. Dziękujemy Naszym Ósmoklasistom za poświęcenie, trud i pracę. Życzymy wspaniałych osiągnięć i sukcesów w nauce.

     • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA POLSKIEGO

     • 14 maja 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny.

      Pierwszego dnia odbył się egzamin klas ósmych z języka polskiego. 

      Wszystkim naszym Ósmoklasistom życzymy powodzenia na dalsze dni zmagań egzaminacyjnych.

     • WYCIECZKA UCZNIÓW KL. 6A i 6B

     • 10 maja 2024 r. uczniowie kl. 6a i 6b Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.

      Pierwszym punktem programu było spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania miasta:

      Katedra wawelska z Dzwonem Zygmunta i kryptami, droga królewska, okno papieskie, Uniwersytet Jagielloński, Sukiennice, Kościół Mariacki i otwarcie ołtarza, który wykonał Wit Stwosz oraz Barbakan.

      Następnym punktem programu było Interaktywne Muzeum Gier Komputerowych – wehikuł czasu do lat 80 i 90ubiegłego wieku. Unikalna w Polsce kolekcja ponad 150 klasycznych gier wideo dostępna dla każdego. Muzeum przedstawia historię ewolucji i rozwoju gier arcade na przestrzeni lat, w które uczniowie mogli spróbować w co grali ich rodzice.

     • PROJEKT EDUKACYJNY - CYBERPRZESTĘPCY W ŚWIECIE FINANSÓW

     • W związku z trwającym Rokiem Edukacji Ekonomicznej oraz kierunkiem polityki oświatowej - wspieranie rozwoju kompetencji cyfrowych ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w dn.13 maja 2024r. grupa uczniów kl.4-8 i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wzięła udział w webinarium zorganizowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu edukacyjnego „Cyberprzestępcy w świecie finansów”. Uczestnicy poznali zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać w cyberprzestrzeni, złośliwe linki, oprogramowania i metody ataków na urządzenia mobilne. Zwrócono też uwagę na oszustwa finansowe z wykorzystaniem kodów QR. Prowadzący wskazali również szereg dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa finansowego w urządzeniach mobilnych.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PTAKÓW WĘDROWNYCH W BIBLIOTECE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • Corocznie od 2006 roku w maju obchodzony jest Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Celem święta jest promowanie ochrony wędrujących ptaków na całym świecie.

      Dzięki uprzejmości p. Wojciecha Woźniaka, miłośnika przyrody i działacza Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, uczniowie klasy 5b i 5c uczestniczyli w nietypowej lekcji biologii.

      Pan Wojciech opowiadał o swojej pasji, jaką jest obserwacja skrzydlatych mieszkańców naszej Ziemi.

      Piątoklasiści poznali różne ciekawostki na temat ptaków wędrownych: ich życia, szlaków migracyjnych, budowy, odżywiania. Dowiedzieli się, że Polska jest ważnym miejscem na szlaku ptasich przelotów. Obejrzeli zdjęcia ptaków gniazdujących w naszym regionie.

      To było bardzo ciekawe spotkanie. Uczniowie podziękowali p. Wojciechowi gromkimi brawami.

      Lekcji towarzyszyła tematyczna wystawka książek.

      Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.

     • DYSTRYBUTORY WODY PITNEJ

     • W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach  z inicjatywy rodziców zostały zakupione i zamontowane dwa dystrybutory wody pitnej. Zakup został sfinansowany przez Radę Rodziców, która przeznaczyła na ten cel dochód z tegorocznego XVI dobroczynnego balu  karnawałowego. Dyrektor wraz z całą społecznością szkolną składają podziękowania oraz wyrażają wdzięczność za ten wspaniały gest oraz aktywne uczestnictwo rodziców  w życiu szkoły.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS III

     • 29 kwietnia 2024r. odbył się konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii”. Adresatami tego konkursu byli uczniowie klas: IIIA, IIIB, IIIC, i IIID Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych, oraz kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy.

      Do konkursu przystąpiło 20 uczniów po 5 uczniów z każdej klasy wyłonionych w ramach etapu klasowego. Kompetencje ortograficzne uczestników były sprawdzone w formie dyktanda oraz zadań ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni.

      Wyniki konkursu:
      I miejsce
      Julian Piekarski kl. IIIc


      II miejsce
      Julian Jabłecki kl. IIIc


      III miejsce
      Joanna Kowalczyk kl. IIIa
      Franciszek Niezgoda kl. IIIc


      Wyróżnienia:
      Oliwia Schmidt kl. IIIc
      Marcel Nowak kl. IIIb
      Maja Kopacz kl. III d


      Dyplomy oraz nagrody zostaną przekazane uczniom podczas apelu zorganizowanego na koniec roku szkolnego.

      Organizatorami konkursu były wychowawczynie klas III:
      p. Marzena Gorzędowska
      p. Agnieszka Kubiak
      p. Aneta Krawczyk
      p. Agnieszka Sawicka

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W FESTIWALU SZTAFET W RĘCZNIE

     • W dniu 08.05.2024 r. na stadionie sportowym w Ręcznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego Szkół Podstawowych w Festiwalu Sztafet. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Nasi chłopcy w kategorii Igrzyska Dzieci w sztafecie 4x100 m zajęli II miejsce (Jakub Skrobek, Szymon Adamczyk, Maciej Sikora i Oliwier Magiera). Sztafeta Szwedzka chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci również zajęła II miejsce (Bartosz Kabziński, Oskar Kordyzon, Maciej Sikora i Jan Zieliński). Nasze uczennice w Sztafecie Olimpijskiej w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zajęły III miejsce (Maja Mirek, Lena Skrobek, Zuzanna Wojdalska i Amelia Orlik). Sztafeta 4x100 m dziewcząt W kategorii Igrzyska Dzieci zajęła III miejsce (Emilia Stelmaszczyk, Antonina Rumik, Joanna Krawczyk i Nadia Matuszczyk). Na III miejscu rywalizację zakończyła także nasza Sztafeta Olimpijska Chłopów w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Dominik Remisz, Kacper Klęska, Adam Trzebiński i Przemysław Marusiński). Pozostałe nasze sztafety zajmowały IV miejsca w swoich kategoriach. Szkołę naszą reprezentowali także: Nikola Palej, Anna Korzela, Kornelia Wieńczek, Sabina Zawada, Maja Sadura, Nikola Kubicka, Amelia Gwóźdź, Oliwier Ryszka, Szymon Karpiński, Dawid Jabłecki i Adam Dąbrowski. Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczyli wszystkim zawodnikom Starosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Piotr Łączny i Wójt Gminy Ręczno Pan Kamil Ślusarczyk.