• ŚWIĄTECZNA AKCJA PCK

     • ,,Kto słodycze rozdaje świętym Mikołajem zostaje” – to motto corocznej akcji szkolnego koła PCK. Nieważne jaką będziesz niósł pomoc, ważne, że włożysz w nią swoje serce, a okazanie miłości i troski o drugiego człowieka przyniesie ci ogromną radość.

      Zgodnie z coroczną tradycją członkowieszkolnego koła PCK wraz z opiekunami przygotowali paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Oprócz tego własnoręcznie wykonali kartki świąteczne z życzeniami i słodkie serca z piernika, które podarowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły. Kartka z życzeniami i piernikowe serce powędrowało również do Wójta Gminy Gorzkowice.

      Cała akcja udała się dzięki ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu  społeczności szkolnej.

      Dziękujemy wszystkim za pomoc i  życzymy Zdrowych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

     • ŚWIĄTECZNA LEKCJA JĘZYKA NIEMIECKIEGO W KLASIE 5A

     • Na przedświątecznej lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy 5a „dopięli na ostatni guzik” Lapbooka. Co to takiego? Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, która pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, słówka, wierszyki, kolędy i historyjki obrazkowe. Lapbook uczy organizacji pracy, cierpliwości, rozwija kreatywność, porządkuje i pogłębia wiedzę. Lapbook może być na każdy temat. Uczniowie klasy 5a znaleźli wspaniały sposób na naukę słownictwa związanego z Bożym Narodzeniem, życzeniami świątecznymi i zimą, a to wszystko w języku niemieckim. Do przygotowania Lapbooka posłużyły własnoręcznie wykonane ilustracje, obrazki, rysunki dotyczące omawianego tematu. Dzieci pracowały z filmem w języku niemieckim, na podstawie którego poznawały nowe słownictwo i wykorzystywały je podczas tworzenia elementów przestrzennych Lapbooka. Film dostępny pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=TVlz-PNpBy8&ab_channel=SuperDeutsch

      Uczniowie klasy 5a drugi rok uczęszczają na zajęcia społeczne z języka niemieckiego

     • WIDOWISKO BOŻONARODZENIOWE W MAGICZNEJ OPRAWIE WOKALNO-ARTYSTYCZNEJ

     • Mały Jezusek bezbronnie leżący w żłobie jest symbolem najpiękniejszego daru, jaki możemy sobie przekazać – miłości i pokoju. Boże Narodzenie to czas wspólnego gromadzenia się przy rodzinnym stole, co sprawia, że czas
      poświęcony drugiemu człowiekowi jest bezcenny. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię małego dzieciątka, którego przyjście na świat zmieniło dzieje ludzkości. Spektakl w wykonaniu uczniów klas trzecich, był widowiskiem magicznym i zapierającym dech w piersiach. Uroku dodawały misternie wykonane stroje, rekwizyty oraz dekoracja, a także umiejętności aktorskie i wokalne trzecioklasistów. Zwieńczeniem widowiska było symboliczne przełamanie się opłatkiem i złożenie życzeń Wójtowi Gminy Gorzkowice panu Alojzemu Włodarczykowi oraz Dyrekcji Szkoły. Idealnym dopełnieniem uroczystości był występ zespołu wokalnego przygotowany przez panią Renatę Ziembę. Miło nam było przeżywać te wspaniałe chwile wraz z zaproszonymi gośćmi.

      Zaszczycili nas swoją obecnością:

      Wójt Gminy Gorzkowice Pan Alojzy Włodarczyk,
      Radny Powiatu Piotrkowskiego pan Krzysztof Mroczkowski,
      Radni Rady Gminy Gorzkowice,
      Proboszcz Parafii Gorzkowice ksiądz Ryszard Bryłka,
      dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Gorzkowice,
      drużyna harcerska „Wicher” oraz gromada zuchów „Mali Tropiciele”,
      Rada Rodziców na czele z przewodniczącą Panią Ewą Nowicką – Mirek,
      rodzice, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie naszej szkoły.

      Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był dla wszystkich niezwykłym przeżyciem. Wójt Gminy Gorzkowice pan Alojzy Włodarczyk, Dyrektor Szkoły pani Magdalena Treścińska - Niemczyk oraz Proboszcz Parafii Gorzkowice ksiądz Ryszard Bryłka złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

      Odpowiedzialne za przygotowanie spektaklu bożonarodzeniowego były panie:
      Aneta Krawczyk, Marzena Gorzędowska, Agnieszka Sawicka, Agnieszka Kubiak.
      Zaproszenia i oprawę muzyczną przygotowała pani Renata Ziemba.
      Dekorację wykonała pani Mariola Pielużek.

     • FREMDSPRACHENWETTBEWERB IN DER KATEGORIE DEUTSCH „WEIHNACHTSWÜNSCHE” SP GORZKOWICE

     • 18 grudnia 2023 roku rozstrzygnięto konkurs z języka obcego w kategorii – NIEMIECKI „Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia”. Konkurs klasowy został zorganizowany przez uczniów. Komisja konkursowa w skład, której
      weszli przedstawiciele klasy 7a i 7c wyłoniła zwycięzców:


      1. Platz – Zuzanna Wojdalska klasa 7c oraz Anna Korzela klasa 7c
      2. Platz – Bartosz Foksowicz klasa 7a oraz Julia Cyran klasa 7a
      3. Platz – Maja Kęsy klasa 7a oraz Adam Merk klasa 7a


      Konsultantami językowymi, oceniającymi poprawność zapisu życzeń w języku niemiecki byli Julia Cyran i Przemysław Bieliński. Dyplomy dla zwycięzców wykonał Adam Trzebiński na internetowej platformie do projektowania graficznego Canva. Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach pani Małgorzata Sadura wręczyła dyplomy i pogratulowała nagrodzonym. Kartki z życzeniami świątecznymi wykonane przez uczniów naszej szkoły zostaną wysłane do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie (Botschaft
      der Bundesrepublik Deutschland Warschau).

     • APEL STARSZEJ GRUPY WIEKOWEJ

     • 19 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbył się apel, którego tematem było przypomnienie zasad zachowania na terenie szkoły, poszanowania mienia szkolnego oraz bezpieczeństwo podczas poruszania się po ulicach i podczas drogi do szkoły i do domu. Na koniec opiekunka Samorządu Uczniowskiego złożyła uczniom życzenia bożonarodzeniowe.

     • UCZNIOWIE SP GORZKOWICE PODSUMOWALI LISTOPAD!

     • Co się odbiło ECHEM w naszej szkole? Najważniejsze fakty!  Wiemy, wiemy już w starożytności do szkoły chodziło się, aby zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Obecnie młodzież spędza przeciętnie 33 godziny w tygodniu w szkole (prawie cały etat). Żartobliwie rzecz ujmując, musi tu być po prostu fajnie, żebyśmy się w szkole nie nudzili.

      Zapraszamy do lektury.

      Uczennice i uczniowie SP w Gorzkowicach

     • WYSTĘP ZESPOŁU WOKALNEGO PODCZAS JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO W GORZKOWICACH

     • 17 grudnia 2023 r. zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wystąpił podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego organizowanego przez Rady Rodziców Przedszkola Samorządowego i Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej .

      Zespół wokalny wystąpił w składzie:

      Maja Jachimczak, Piotr Łęgowiak, Olga Bucka, Maja Odrzywolska, Nikola Palej, Nikola Klekocińska, Wiktoria Karlińska, Natalia Stasiak, Anna Łęgowiak, Anna Korzela, Zuzanna Wojdalska, Viktoria Strzewiczek.

     • WYJAZD DO KINA KLASY 8A

     • W piątek 15 grudnia uczniowie klasy 8a wybrali się do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim na seans filmowy pod tytułem ,,Wonka”. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To także doskonała okazja do integracji uczniów i wzmacniania więzi koleżeńskiej.

      Po seansie cała grupa udała się do KFC na małe co nieco. Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych, zadowoleniw doskonałych humorach wrócili do szkoły. Był to bardzo udany dzień.

     • MIKOŁAJKOWY WYJAZD KLASY 6A i 6B DO TORUNIA

     • 6 grudnia uczniowie klasy 6a i 6b wzięli udział w Mikołajkowej wycieczce do Torunia.

      Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy:

      Wahadło Foucaulta

      To wizytówka, która wita po wejściu do budynku.
      Główną ideą ekspozycji jest zademonstrowanie doświadczenia dowodzącego ruchu Ziemi wokół własnej osi.

      O obrotach

      Głównym tematem wystawy jest ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne, a także zjawiska z nim związane, takie jak występowanie sił bezwładności w obracających się układach odniesienia, w tym na Ziemi.

      APOLLO 11

      Na wystawę składa się 11 zdjęć. Obrazy inspirowane teoriami spiskowymi oraz wyobraźnią autora są hołdem złożonym wszystkim uczestnikom projektu Apollo, którzy w liczbie ponad 500 tysięcy osób udowodnili, że nauka, wyobraźnia poparta olbrzymimi nakładami finansowymi jest w stanie przełamywać bariery cywilizacyjne i tworzyć wizje przyszłości dla kolejnych pokoleń Ziemian.

      Rzeka

      Na wystawie „Rzeka” znajduje się model koryta rzeki Wisły. Nawiązując do najdłuższej rzeki Polski, przepływającej przez Toruń.
      Dookoła koryta znajdują się inne eksponaty pokazujące bogactwo fauny Polski.
      Dodatkową ozdobą tej przestrzeni jest wpasowujący się w całość model statku, powiązany z doniesieniami historycznymi o piratach grasujących dawniej na Wiśle.

      Iluzje i Ruch

      Głównym tematem wystawy są zjawiska fizyczne powodujące różne iluzje i efekty optyczne oraz zagadnienia fizyki związane z ruchem.

      przeŻYCIE

      To wystawa gdzie można  pobawić się w odkrywcę.

      przeBUDOWA

      Ekspozycja to przestrzeń z niebieskimi klockami zwanymi jako Imagination Playground, której projektantką jest Cas Holman – bohaterka jednego odcinka „Abstrakt- sztuka designu” na Netflixie. 

      ... To takie proste!

      Ta kolorowa wystawa, przypominająca z wyglądu wielką układankę Tetris, składa się z czterech części „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „Pomyśl, zrozum, zrób!” i „Techno świat”.

      IDEE

      Wystawa składa się z kilku stref: „Sztuki i Piękna”, „Komunikacji”, „Życia” i „Konstruktora”. Każda ze stref jest inna i mówi o ideach w służbie człowiekowi.

      Niebo w obiektywie

      Na ekspozycję składają się zdjęcia nadesłane na dziesięć edycji konkursu astrofotograficznego “AstroCamera”, organizowanego przez gdańskie centrum nauki Hevelianum.

      Kolejnym punktem posiłek w MC Donalds i czas na zakup pamiątek.

      Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w warsztatach piernikowych w Żywym Muzeum Piernika.

      Żywe Muzeum Piernika dumnie kontynuuje ponad 600-letnią tradycję wypieku toruńskich pierników. Oprócz kultywowania i przybliżania gościom cechowych technik wypieku piernika, odtwarzane są stare piernikarskie przepisy. Choć wiele jest miast, które zdobyły w Europie rozgłos dzięki wypiekowi piernika, np. Bazylea, Salzburg, Akwizgran czy Pardubice, jedynym znaczącym konkurentem Torunia w rywalizacji o piernikowe pierwszeństwo w Europie była Norymberga.

      Opiekunowie wycieczki: p. M. Woźniak, p. A. Zawada, p. R. Ziemba, p. D. Nowicka

     • CZWARTOKLASIŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     • W grudniu w bibliotece szkolnej odbyły sie lekcje biblioteczne dla uczniów klas czwartych. Czwartoklasiści dowiedzieli się czym jest biblioteka i jakie są jej zadania. Bibliotekarze zapoznali uczniów z katalogami bibliotecznymi i zwrócili uwagę na znaczenie katalogu jako źródła informacji o zbiorach w bibliotece. Na koniec dzieci zostały zapoznane z filmem edukacyjnym pt: "Jak powstaje książka?" Dodatkowo uczniowie mogli obejrzeć wystawę, posłuchać opowieści o życiu i twórczości patrona naszej szkoły. Zajęcia były zorganizowane w korelacji z lekcjami języka polskiego.

     • KOLĘDOWANIE

     • Mimo szarej pogody za oknem to u nas już czuć świąteczny klimat. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach rozjaśnili ten dzień pięknym śpiewem i swoją obecnością w Domu Pomocy Społecznej „Przystań” we Wronikowie.

      Przygotowany przez Panią Renatę Ziembę chór zaprezentował całą gamę pięknych kolęd i pastorałek. Jako solista wystąpił Julian Łojek.

      Uczniowie odświętnie ubrani przekazali również pensjonariuszom samodzielnie przygotowane karty świąteczne wykonane przez uczniów klasy II b oraz serce z piernika.

      Na ręce Dyrektora Pana Marcina Środy uczniowie przekazali życzenia oraz stroik świąteczny, pachnący choinką.

      Mamy nadzieję, że nasza obecność umiliła ten przedświąteczny czas osobom chorym i samotnym.

      Uczniowie zostali również obdarowani przez Dyrektora słodyczami, owocowymi musami, soczkami.

      Opiekę sprawowały panie Magdalena Ościk, Monika Jachimczak, Małgorzata Soja, Ewa Librowska.

     • MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

     • Dnia 12 grudnia uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim na film pt. "Wonka". Ten wyjazd był dla nich dodatkowym prezentem mikołajkowym od rodziców. Z ogromną przyjemnością dzieci obejrzały przygody młodego Willy'ego Wronki, który pragnie zostać najlepszym wytwórcą czekolady na świecie. To film o podążaniu za swoimi marzeniami, walce o coś, co się dawno straciło, a także o przyjaźni. Przeniósł uczniów do kolorowej, bajkowej i magicznej krainy, która płynie czekoladą. Po obejrzeniu każdy natychmiast ma ochotę na zjedzenie choćby małego kawałka czekolady....

      Opiekę nad uczniami sprawowały p. R. Turniak i p. M. Marczak.

     • PODSUMOWANIE KONKURSU „ADVENTSKALENDER”

     • W dniu 12 grudnia 2023r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs „Adventskalender” na najpiękniejszy kalendarz adwentowy w języku niemieckim, adresowany do uczniów klas VII – VIII.
      Celem konkursu było motywowanie młodzieży do poznawania tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych.
      Uczniowie przygotowali piękne kalendarze adwentowe zawierające niespodzianki językowe. Wykazali się kreatywnością, talentem plastycznym oraz umiejętnościami językowymi.
      Komisja konkursowa w składzie:
      p. dyr. Małgorzata Sadura
      p. Ewa Turkowska
      p. Barbara Bielińska
      miała bardzo trudny wybór, oceniając prace uczniów i wyłaniając zwycięzców:

      I miejsce – Szymon Jeż – klasa VIIb
      II miejsce – Konrad Kaniowski – klasa VIIb
      III miejsce – Mateusz Bodana – klasa VIIb

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • KATARZYNA GACEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     • 12 grudnia 2023r. dzięki współracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzkowicach w bibliotece Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach odbyło się spotkanie promujące czytelnictwo z pisarką i scenarzystką Katarzyną Gacek. Uczniowie klas siódmych wysłuchali ciekawej prelekcji na temat warsztatu pracy pisarza oraz scenarzysty. Zostali również zapoznani z książkami, które napisała pani Katarzyna. W księgozbiorze Gminnej Biblioteki Publicznej znajdują się książki Katarzyny Gacek. Warto więc tam zajrzeć i przeczytać chociażby cykl powieści dla dzieci "Supercepcja". 

     • PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO SZS ZA ROK 2022/23

     • W dniu 12 grudnia 2023r. w sali kolumnowej Starostwa Powiatu Piotrkowskiego odbyło się uroczyste Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego SZS za rok 2022/23.

      W rywalizacji szkolnego sportu w minionym roku wzięło udział ponad 2600 uczestników z 28 szkół powiatu piotrkowskiego. Zawodnicy mierzyli się w takich konkurencjach jak: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, lekkoatletyka, biegi przełajowe, piłka siatkowa plażowa, tenis stołowy, szachy, unihokej oraz piłka ręczna.

      W klasyfikacji końcowej, dwóch kategorii wiekowych, wysokie III miejsca zajęła Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach.

      Podczas uroczystości SP Gorzkowice reprezentowali uczniowie: Maja Mirek, Roksana Frączkowska, Dominik Remisz, Konrad Kaniowski, Adam Trzebiński, nauczyciel wychowania fizycznego pan Marek Siewierski oraz pani Małgorzata Sadura – wicedyrektor szkoły.

      Okazałe puchary oraz nagrody pieniężne reprezentacji naszej szkoły wręczyli: Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak, Przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski, Wiceprzewodniczący Michał Szymański oraz Radna Dorota Jankowska.

     • MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

     • Dnia 7 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 3 a i 3 c  Szkoły Podstawowej  w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim na film „Najpiękniejsze święta”. Główna bohaterka filmu, dziewięcioletnia dziewczynka o imieniu Stine, uświadamia wszystkim mieszkańcom małej górskiej osady, że życie jest najpiękniejsze, kiedy można je dzielić z innymi. Tym bardziej, że były to pierwsze Święta Bożego Narodzenia po wojnie i miały szczególne znaczenie dla małej dziewczynki oraz jej mieszkańców. Film nie tylko wprowadził wszystkich  w refleksyjny nastrój zbliżających się i oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia, ale pozwolił docenić własną rodzinę oraz uwrażliwił na drugiego człowieka. Po projekcji filmu dzieci wróciły na smaczny obiad do szkoły.
      Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marzena Gorzędowska, Aneta Krawczyk oraz pani wicedyrektor szkoły Małgorzata Sadura.

     • KONKURS SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

     • Każdego roku SKW ogłasza konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową, w tym roku szkolnym zawęziliśmy szeregi i rywalizacja odbywała się tylko w gronie wolontariuszy.

      Komisja w składzie wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Sadura, koordynator SKW pani Izabela Jachimczak oraz opiekun SKW pani Renata Turniak, wyłoniła zwycięzców:

      1 miejsce Szymon Jeż 7b

      2 miejsce Julia Kulbat 7a

      3 miejsce Kornelia Wieńczek 7b

      Kartka laureata zostanie wysłana podopiecznym DPS-u w Łochyńsku.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym za udział. Na laureatów czekają dyplomy i nagrody, a dla wszystkich pozostałych przewidziane są uwagi pozytywne.

       

     • KONKURS SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU NA NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

     • Liczba ozdób wykonanych na konkurs bożonarodzeniowy jest imponująca. Wszystkie prace zachwycają oryginalnością, techniką, wykorzystanym materiałem oraz estetyką i misternym wykonaniem. Komisja w składzie: wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Sadura, pani Renata Ziemba i opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu pani Renata Turniak, miała niebywale trudny wybór. Po godzinnym spotkaniu, spośród kilkudziesięciu prac, wyłoniono zwycięzców. Nie sposób było zdecydować, która praca bardziej zasługuje na pierwsze miejsce, która na drugie lub trzecie. Dlatego też ogłoszono:

      5 laureatów w kategorii klas 1-3

      Marcelina Stanisz 2b

      Nadia Wiśniewska 1a

      Joanna Kowalczyk 3a

      Halina Łatacz 3a

      Aniela Cimcioch 1a

      10 laureatów w kategorii klas 4-8

      Nowak Julia 4a

      Maja Jachimczak 4a

      Hanna Cimcioch 6a

      Maja Korpas 7c

      Oskar Koryciński 4a

      Szymon Jeż 7b

      Viktoria Strzewiczek 8a

      Oliwia Straszewska 8a

      Antonina Chrapek 4a

      Zuzanna Klekocińska 5c

      SERDECZNIE GRATULUJEMY wszystkim zwycięzcom oraz tym, którzy licznie i chętnie wzięli udział w konkursie.

      Prace zwycięzców zostały wybrane na podstawie kryteriów przedstawionych w regulaminie. Pomimo ogromu włożonej pracy i misternego wykonania, wiele prac nie zostało dopuszczonych do rywalizacji łamiąc podstawowe założenia owego regulaminu.

      Wszyscy uczestnicy otrzymają uwagę pozytywną za udział w konkursie, natomiast zwycięzcy dodatkowo mogą liczyć na dyplom oraz nagrodę.

      Ozdoby zostaną przekazane Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach na jarmark bożonarodzeniowy, organizowany 17 grudnia br., na który serdecznie Państwa zapraszamy.

     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

     • Kocyki, poduszeczki, coś na ząb... zaraz zaraz, czy to aby na pewno zajęcia lekcyjne? A jakże! I to jakie! Pierwsze z zajęć innowacji pedagogicznej z języka angielskiego "Reading is your power" przewidzianej w tym roku szkolnym dla uczniów klas czwartych. Co daje nam to odstępstwo od typowej lekcji? Zainteresowanie czytaniem, atrakcyjna i nietypowa forma zajęć dla uczniów, zwiększenie aktywności, poszerzanie słownictwa, próba odnalezienia się w sytuacji bohaterów czytanki ... jak widać zalet jest nieskończenie wiele. Jeśli dorzucimy do tego relaksującą świąteczną melodię, projektor z reniferami i światełka i pierniczki, upieczone specjalnie dla uczniów, to jesteśmy jak w domu, bo przecież jesteśmy, right? Uczniowie stworzyli cudowną atmosferę:)

      Zajęcia w klasie 4a realizuje Mrs Izabela Jachimczak:)