• MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • 21 września 2021 r. w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Aż siedmioro uczniów SP Gorzkowice zajęło miejsca premiowane:

       

      Igrzyska Dzieci r. 2009 i młodsi dziewczęta:

       

      I miejsce – Wiktoria Kaźmierska

      II miejsce – Maja Drzazga

      V – miejsce Lena Bachańska

       

      Igrzyska Dzieci r. 2009 i młodsi chłopcy:

       

      III miejsce – Bartosz Kiełbik

      V miejsce – Dominik Remisz

       

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej r. 2007/08 dziewczęta:

       

      IV miejsce – Aleksandra Łęgowiak

      V miejsce – Łucja Piotrowska

       

      W/w zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w dni 28 września 2021 r. w Uniejowie.

       

      Szkołę Podstawową w Gorzkowicach reprezentowali również: Kordyzon Oskar, Skrobek Lena, Jeż Szymon, Krzynówek Kamil, Rokita Oliwier, Cichoń Oliwia, Ciesielski Igor, Stalka Hubert, Ziemba Sebastian, Gawłowski Patryk, Ziemba Filip, Ziemba Michał, Kulikowski Cyprian, Włóka Filip, Bachański Kacper, Just Aleksandra, Kalecińska Oliwia, Karliński Bartosz, Karliński Hubert, Nowak Jakub, Smolarek Anna, Woźniak Przemysław, Jeż Aleksandra, Pająk Maciej, Skrobek Nikodem.

     • POCZTÓWKA DLA BLANKI LIPOWSKIEJ

     • Dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach włączyły się do akcji urodzinowej dla Blanki. Blanka to czteroletnia dziewczynka, która cierpi z powodu nieuleczalnej choroby. Mimo bezlitosnych informacji, które otrzymuje rodzina Blanki, jej bliscy nie tracą nadziei, że dziewczynkę może czekać normalne życie. Dlatego też świetliczaki postanowiły dać promyk słońca i odpowiedzieć na akcję dla dzielnej bohaterki, wysyłając ciepłe życzenia urodzinowe.

     • KLASA 1C UTRWALA ZASADY RUCHU DROGOWEGO

     • 17 września uczniowie klasy 1c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wraz z wychowawczynią p.Anetą Krawczyk wybrali się na spacer na pobliskie skrzyżowanie oraz przejście dla pieszych. Celem wycieczki było utrwalenie zasad ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Uczniowie z uwagą obserwowali ruch uliczny, nazywali pojazdy oraz poznane na zajęciach znaki drogowe, a przede wszystkim uczyli się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię. Następnie udali się na teren Miasteczka Ruchu Drogowego, znajdującego się przy naszej szkole, gdzie poprzez zabawę  mogli uczyć się bezpiecznego zachowania na drodze. Na koniec Pierwszoklasiści z radością bawili się w gry edukacyjne i ruchowe znajdujące się na terenie miasteczka.

     • DZIEŃ KROPKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     • Międzynarodowy Dzień Kropki był okazją do promowania bestsellerowego picturebooka Petera H.Reynoldsa pt. „Kropka” - bo od „Kropki” wszystko się zaczęło.

      15 września 2003 roku ta niewielka książeczka trafiła do rąk amerykańskich czytelników. Wkrótce została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Dey). Historia Dnia Kropki sięga 2009 roku, kiedy to nauczyciel muzyki Terry Shay zaproponował zaprzyjaźnionym szkołom i nauczycielom, by przeczytać książkę – 15 września.                                                                                                                   

      Uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach poznali historię bohaterki książki – małej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie chciała uczestniczyć w lekcji plastyki – nie wierzyła, że potrafi malować. Nauczycielka zachęciła dziewczynkę do pracy słowami: „Postaw tu kropkę i zobaczymy co się stanie”. Na drugi dzień praca uczennicy, wisiała w klasie oprawiona w złotą ramę. Czasem wystarczy mały gest, aby uczniowskie skrzydła rozpostarły się szeroko. Vashti otrzymała wsparcie, dzięki temu nabrała chęci do działania, uwierzyła w siebie, pomogła również odnaleźć talent swojemu koledze. Dzięki czytaniu jej historii o „Kropce” nadal pomaga dzieciom na całym świecie.

      Obchodzony 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu wszelkich trudności.

     • KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

     • Od 13 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach jest zatrudniony psycholog - pani Ewa Bednarek. Pani psycholog pracuje od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00 - 12:00.

      Zapisy na konsultacje psychologiczne u pedagoga szkolnego.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. H. SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     • W środę 15 września 2021r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć i spróbować go odkryć.

      Inspiracją do obchodzenia tego dnia stała się książka „Kropka” napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała ten dzień, który jest obchodzony na  całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Ta niepozorna napisana oszczędnym językiem historia Vashti- dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości poruszyła serca nauczycielek. Postanowili czytać ją swoim uczniom i rozmawiać o talentach, które w nich drzemią.

      W ramach tego dnia wiele szkół,  w tym także nasza, zorganizowała działania, które pomogły uczniom odkryć swoje talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim tego dnia była kropka. Uczniowie przyszli ubrani w kropki (elementy ubrania bądź dodatki). Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości. Chętni rysowali swój talent w dużej kropce, bądź wykonywali rysunki z kropek.

      Uczniowie na prośbę Samorządu Uczniowskiego i Wychowawców Świetlicy przygotowali w klasie bądź w domu koła wycięte z tektury o średnicy 30cm i wypełnili je wymyślonymi przez klasę kolorowymi motywami zrobionymi z kropek (np.: z plasteliny, korków plastikowych, guzików lub też pomalowanych kredkami czy flamastrami) koła te pomogły nam w stworzeniu wspólnej pracy. Mnóstwo kolorowych krop, kropek i kropeczek zagościło na kołach klasowych, które utworzyły wspólną pracę. Dziękujemy wszystkim  i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

     • NOWOCZESNA BIBLIOTEKA

     • Komputeryzacja to jeden z ważniejszych etapów przekształcania biblioteki szkolnej w nowoczesne centrum informacji.     

      W bibliotece Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicz w Gorzkowicach dwa lata temu rozpoczęto pracę nad elektronicznym opracowaniem księgozbioru. Pandemia COVID-19 nieco spowolniła ten proces, ale go nie zatrzymała. Do inwentarza elektronicznego udało się wprowadzić ponad dziesięć tysięcy woluminów.   

      Ten rok szkolny jest przełomowy, ponieważ rozpoczynamy działalność w skomputeryzowanej bibliotece, a użytkownicy biblioteki otrzymają elektroniczne karty biblioteczne.    

      Dzięki komputeryzacji zbiorów wypożyczanie i wyszukiwanie informacji będzie szybsze, uczniowie uzyskają możliwość zdalnego wyszukiwania i rezerwowania książek. W radosnym wydarzeniu przekazania elektronicznych kart bibliotecznych czytelnikom wzięły udział - Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Ościk i Wicedyrektor Szkoły Pani Małgorzata Sadura, które w obecności wychowawców klas i bibliotekarzy wręczyły karty biblioteczne uczniom. Pani Dyrektor wskazywała dzieciom korzyści płynące z czytania i zachęcała do odwiedzania biblioteki szkolnej.        

      W najbliższych dniach elektroniczne karty biblioteczne otrzymają wszyscy użytkownicy biblioteki.       

      Zapraszamy do wypożyczania książek i życzymy czytelnikom, aby dzięki książkom dowiedzieli się nowych rzeczy, poznali inspirujące historie i osoby, umieli spojrzeć na innych ludzi lub sytuacje z różnych punktów widzenia.

       

     • UROCZYSTE OTWARCIE MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO

     • 6 września 2021 roku Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach wraz z Panią Dyrektor Magdaleną Ościk, Panem Wójtem Alojzym Włodarczykiem, Panem Piotrem Wojtysiakiem Starostą Powiatu Piotrkowskiego, Panem Dariuszem Misztalem Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego dokonała uroczystego otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, którzy wsparli Budowę Miasteczka Ruchu Drogowego i których działania społeczne i filantropijne stanowią postawę godną do naśladowania. Miasteczko Ruchu Drogowego będzie służyć uczniom naszej szkoły do nauki bezpiecznego zachowania się na drodze, zdawania egzaminu na kartę rowerową, udziału w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a także kreatywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.