• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • Wybory przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego to bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole. Każdy uczeń ma możliwość wskazania swojego kandydata i powinien mieć świadomość, że jego głos jest bardzo ważny.

      W tym roku szkolnym mieliśmy pięciu kandydatów, a kampanie trwały cały tydzień, mogliśmy dowiedzieć się jakie plany i pomysły mają osoby startujące w wyborach i co chciałyby zmienić w miejscu, w którym spędzamy tak wiele godzin.

      Po zliczeniu wszystkich głosów możemy już przedstawić nazwiska trzech osób, które zdobyły największe poparcie wśród społeczności szkolnej.

      Przewodniczącym szkoły został Mateusz Pechta z klasy 8a, natomiast Amelia Ziemba z klasy 8a oraz Karolina Krawczyk z klasy 8b będą pełnić funkcję zastępców i jednocześnie szefów poszczególnych sekcji.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim kandydatom za ich zaangażowanie i życzymy powodzenia naszemu nowemu zarządowi. Niech społeczność uczniowska i dobre imię naszej szkoły będą dla Was najważniejsze.

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • ”Liście się złocą w całym lesie,
      to znak właśnie, że już jesień.
      Lasem, łąką, polem,
      chodzi ze złocistym parasolem”.

      23 września z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Jesieni.

      Tego dnia królowały kolory: żółty, złoty, pomarańczowy, czerwony i brązowy. Oprócz strojów w tych barwach uczniowie przygotowali piękne jesienne nakrycia głowy ozdobione, liśćmi, kasztanami, żołędziami i jarzębiną. W klasach powstały jesienne dekoracje.

      Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna i zimna, ale barwna, ciepła i piękna.

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • 21 września 2022 r. w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach. Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach reprezentowało 15 uczniów i 20 uczennic. Najlepsze wyniki osiągnęli:

      IV miejsce Maja Mirek w kategorii Igrzyska Dzieci (dziewczęta)

      I miejsce Adam Trzebiński w kategorii Igrzyska Dzieci (chłopcy)

      V miejsce Wiktoria Kaźmierska w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (dziewczęta)

      Naszą szkołę reprezentowali również: Dąbrowska Natalia, Ziemba Amelia, Kiełbik Bartosz, Gawłowski Patryk, Famulski Igor, Ziemba Filip, Drzazga Maja, Jarosińska Aleksandra, Bezulski Igor, Jachimczak Amelia, Walczak Nadia, Kierlik Maja, Iznerowicz Jakub, Frączkowska Roksana, Skrobek Lena, Bolanowski Jakub, Orlik Amelia, Wieńczek Kornelia, Łyczkowska Julia, Jeż Szymon, Krzynówek Kamil, Możdżeń Piotr, Baran Jakub, Remisz Dominik, Sikora Maciej, Kubicka Nikola, Odrzywolska Maja, Rumik Antonina, Wieńczek Dawid, Matuszczyk Nadia, Dąbrowska Paulina, Fila Wiktoria.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

     • 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania oraz drzwi sal lekcyjnych wypełnione były kolorowymi kropkami. Uczniowie klas I-III mieli także możliwość wykonania zdjęć w kropkowej fotobudce. Do akcji przyłączyli się również uczniowie świetlicy szkolnej, wykonując dżdżownicę z kolorowych kółek. Podczas zajęć było dużo radości i zabawy.

      Dzień Kropki został zorganizowany przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego z pomocą p. Agnieszki Kubiak i p. Eweliny Nowak.

     • APEL DOTYCZĄCY BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     • 14 września 2022r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się apele szkolne w młodszych i starszych grupach wiekowych. Dotyczyły one bezpieczeństwa na terenie szkoły oraz podczas drogi do szkoły i do domu. Prelekcję na ten temat przeprowadził aspirant sztabowy z Komisariatu Policji w Gorzkowicach pan K. Kaczmarek. Ponadto opiekunki Samorządu Uczniowskiego przypomniały uczniom podstawowe zasady funkcjonowania oraz zachowania na terenie placówki, a także zaprosiły do udziału w akcjach organizowanych przez tę organizację.

     • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     • 1 września, wypoczęci i z nowa energią,  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. O godz. 8.00 w Kościele parafialnym odbyła się Msza święta dla uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły.

      Następnie o godzinie 9.00 uczniowie zgromadzili się na parkingu szkolnym. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły głos zabrał Wójt Gminy Gorzkowice Pan Alojzy Włodarczyk, który powitał wszystkich zebranych i życzył dobrego, bezpiecznego roku szkolnego. Ważnym punktem przemówienia były słowa, w których uszanował pamięć poległych w II Wojnie Światowej oraz podkreślił wagę pokoju na świecie.

      Pani Dyrektor Magdalena Treścińska – Niemczyk powitała uczniów i nauczycieli szkoły, a szczególnie uczniów klas I oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Gościnnej, którzy w tym roku zawitali w murach naszej szkoły. Życzyła wszystkim wytrwałości oraz samych sukcesów.

      Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie otrzymali informacje na temat organizacji pracy swojej klasy.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się 1.09.2022 r. o godzinie 9.00 na parkingu przy ulicy Szkolnej. Po części oficjalnej uczniowie udadzą się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. W przypadku niesprzyjającej pogody rozpoczęcie odbędzie się na hali sportowej.

     • KARTKA URODZINOWA

     • Jak co miesiąc, tak i w czerwcu Świetliczaki przygotowały i wysłały własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami urodzinowymi dla pensjonariuszy zamieszkujących Dom Pomocy Społecznej ,,Przystań’’ we Wronikowie. Tym gestem nasi uczniowie chcieli umilić wyjątkowy dzień solenizantom, którzy swoje urodziny obchodzą w CZERWCU.

      Wszystkie dzieci z młodszej grupy świetlicowej, pragną serdecznie podziękować za słodki prezent, który  otrzymały na Dzień Dziecka od pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej ,,Przystań’’ we Wronikowie. Maluchy były przeszczęśliwe,  widząc tak dużą ilość słodyczy.

      W imieniu koordynatorów akcji chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim dzieciom ze świetlicy za pomoc przy wykonywaniu i dekorowaniu kartek urodzinowych.

      A my opiekunowie podczas wakacji nie zapomnimy o solenizantach, którzy swoje urodziny obchodzą w miesiącach wakacyjnych.

      Koordynatorzy akcji : Monika Jachimczak i Kamila Krzynówek.

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH. POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

     • Dzień 23 czerwca w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach to czas, w którym uroczyście świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

      Bohaterami dzisiejszego dnia byli uczniowie klas ósmych.

      W asyście młodszych kolegów, przybyłych rodziców i zaproszonych gości w osobach: Sekretarza Gminy Gorzkowice Iwony Kadir, Dyrektora Administracji Placówek Oświatowych w Gorzkowicach Daniela Słowika i przedstawiciela Rady Rodziców Urszuli Tarnowskiej, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byliśmy świadkami doniosłej uroczystości przekazania sztandaru szkoły z rąk ósmej klasy młodszym rocznikom i ślubowania absolwentów.

      Pani Iwona Kadir w imieniu Wójta Gminy Gorzkowice Alojzego Włodarczyka i swoim własnym złożyła serdeczne gratulacje ósmoklasistom z okazji ukończenia szkoły podstawowej. Wszystkim uczniom życzyła dużo zdrowia, wytrwałości i osiągania wymarzonych celów oraz wiary w siebie i swoje możliwości.

      Pani dyrektor Magdalena Ościk skierowała wiele ciepłych słów do uczniów życząc im, aby czas spędzony w szkole na zawsze pozostał w ich sercach. Podziękowała za zapał, otwartość, szczerość i za te chwile, które będą trwać długo w naszej pamięci. Podkreśliła też, że mury szkoły są zawsze miejscem przyjaznym absolwentom i pamiętającym o swoich Wychowankach. Wyróżnionym uczniom wraz z Zastępcą Dyrektora Małgorzatą Sadurą wręczyła nagrody książkowe za naukę, konkursy, pracę w Samorządzie Uczniowskim i organizacjach szkolnych. Wszyscy uczniowie klas ósmych otrzymali pamiątkowe tarcze z logo naszej szkoły.

      W sympatyczny sposób naszych absolwentów pożegnały klasy siódme obdarowując ich  miłymi upominkami i kierując do nich wiele ciepłych i wzruszających słów.

      Pięknym akcentem była część artystyczna przygotowana przez ósmoklasistów, którzy w ten sposób podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud i wysiłek włożony w wychowanie młodzieży.

      Przy miłej oprawie muzycznej były to chwile nostalgii, zadumy i refleksji nad tym co było.

      Uczniom życzymy by zdobyta wiedza i doświadczenie pozytywnie wpływały na ich dalsze życie i by nie rezygnowali z realizacji  marzeń i planów.

      Oprawę uroczystości przygotowały: Aneta Krawczyk, Ewa Turkowska, Anna Maniecka, Alicja Woźniakiewicz, Maria Anna Dędek, Renata Ziemba,Agnieszka Kubiak, Ewelina Nowak.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

     • Nasi uczniowie lubią spędzać czas w świetlicy szkolnej. Kiedy lekcje są już odrobione, przychodzi czas na zabawę.

      22 czerwca w świetlicy szkolnej młodszej grupy wiekowej odbyła się impreza z okazji końca roku szkolnego. Każdy z uczestników przyniósł słodką przekąskę lub napój oraz gry planszowe. Atrakcjom nie było końca. Zabawa rozpoczęła się wspólnym tańcem oraz karaoke. Nie obyło się bez malowania buzi, ciekawych konkursów oraz tańca na parkiecie.

      Uczniowie zadowoleni opuścili teren świetlicy szkolnej i już nie mogą się doczekać kolejnej świetlicowej imprezy.

     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • „Let’s Celebrate These Special Days” to nazwa innowacji pedagogicznej z przedmiotu język angielski, która prowadzona była w tym roku szkolnym przez p. Lucynę Barańską, podczas dodatkowych zajęć odbywających się raz w miesiącu. Adresatami innowacji byli wszyscy uczniowie klasy 3c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach. Głównym celem innowacji było budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim, poprzez wprowadzanie na zajęciach scenariuszy zajęć dni nietypowych. Trzecioklasiści świętowali następujące dni: jesieni, deszczu, pluszowego misia, popcornu, motyla, herbaty, cyrku, płatka śniegu, św. Patryka, kota. Podczas zajęć wykonywali różnorodne aktywności: poznawali słownictwo tematyczne, uczestniczyli w zabawach muzyczno - ruchowych, wykonywali prace plastyczne, oglądali anglojęzyczne filmy edukacyjne, słuchali utworów literackich czy degustowali popcorn lub tradycyjną angielską herbatę. Udział w zajęciach przynosił wszystkim wiele śmiechu i frajdy, pokazując, że możliwe jest łączenie przyjemnego z pożytecznym czyli zabawy z nauką.

     • SK CARITAS POMAGA PODOPIECZNYM POGOTOWIA OPIEKUŃCZEGO W PIOTRKOWIE TRYB.

     • W przedwakacyjnym tygodniu Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach zakończyło ostatnią akcję zaplanowaną na ten rok szkolny. Tym razem wolontariusze wraz z opiekunami zaangażowali społeczność szkolną w zbiórkę artykułów higienicznych oraz papierniczych, których beneficjentami są podopieczni Pogotowia Opiekuńczego w Piotrkowie Trybunalskim.

      Pamiętajmy, że bezinteresowna pomoc wypływająca z serca ma wielką moc - daje radość wszystkim, którzy znajdą się w jej zasięgu: dzieciom, wychowawcom i tym czekającym na otwartą, pomocną dłoń.

     • KONKURS "MISTRZ ANGIELSKICH SŁÓWEK"

     • Dnia 8 czerwca 2022 w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach chętni trzecioklasiści wzięli udział w konkursie dedykowanym właśnie tej grupie wiekowej pt. „MISTRZ ANGIELSKICH SŁÓWEK”. Celem konkursu było promowanie języka angielskiego wśród uczniów, zachęta do nauki tego języka, a także nabywanie umiejętności zdrowej rywalizacji. Zadaniem konkursowym było napisanie jak największej ilości zapamiętanych słówek, wraz z ich polskim tłumaczeniem, które były wprowadzone w klasie III w podręczniku Tiger cz.3.

      Spośród uczestników konkursu wyłoniono następujących laureatów:

      I miejsce - Dawid Szulc kl. 3a

      II miejsce - Piotr Łęgowiak kl. 3b

      III miejsce - Tymon Wlaźlak kl. 3d

      Nad przebiegiem konkursu czuwały panie Anna Pregiel oraz Lucyna Barańska.

      Serdecznie gratulujemy!

     • WYCIECZKA DO ŁODZI

     • 9 czerwca 2022 r. klasy - Ib i IIId wyjechały na wycieczkę do Łodzi.

      Obejrzeliśmy z radością spektakl pt. "Mamo" w teatrze Arlekin. Potem pojechaliśmy do łódzkiego Planetarium EC1 na ciekawy seans "Kosmos". Na koniec odwiedziliśmy atrakcyjne Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego. Po wyjściu z muzeum obejrzeliśmy w pobliskim parku postać Plastusia znanego nam z lektury "Plastusiowy pamiętnik". Dalej czekał na nas świetny plac zabaw... Było naprawdę wspaniale! 

      Opiekę sprawowały:

      p. Anna Grabowska
      p. Anna Librowska
      p. Monika Jachimczak

     • APEL MŁODSZEJ GRUPY WIEKOWEJ

     • 22 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbył się apel młodszej grupy wiekowej podsumowujący rok szkolny. Spotkanie prowadziła opiekunka SU, pani Aneta Krawczyk. Uczeń klasy III przypomniał o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Pani Dyrektor Magdalena Ościk wręczyła nagrody za udział w szkolnych i klasowych konkursach, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym oraz za stuprocentową frekwencję. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom w konkursach gratulujemy. Na zakończenie apelu Pani Dyrektor życzyła uczniom udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

     • ROZDANIE NAGRÓD KSIĄŻKOWYCH

     • 22 czerwca w Szkole Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2021/2022 wyróżnili się bardzo dobrymi wynikami w nauce, otrzymali książki. Dyrektor szkoły, pani Magdalena Ościk wręczyła również nagrody za stuprocentową frekwencję, konkursy oraz szczególne osiągnięcia sportowe. Członkowie Samorządu Uczniowskiego otrzymali dyplomy za działalność na rzecz szkoły.

     • WYCIECZKA DO KRAKOWA

     • 9 czerwca 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach odwiedzili Kraków. Uczniowie klas piątych wraz z opiekunami zobaczyli m. in. Katedrę Wawelską, Rynek Główny, posłuchali również hejnału z Wieży Mariackiej. Mimo zapowiedzi deszczowej pogody, przez całą wycieczkę dopisało słońce, co pozwoliło uczniom bez przeszkód zapoznać się z zabytkami dawnej stolicy Polski.

     • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

     • Tydzień Profilaktyki dobiegł końca. Ostatni dzień był szczególny. Aby uczcić ważne tematy poruszane w tym tygodniu, postanowiliśmy je wyśpiewać na Festiwalu Piosenki Turystycznej jako podsumowanie oraz wyrażenie radości z nadchodzących wakacji. 

      Wychowankowie przedszkoli oraz uczniowie gminnych szkół wystąpili i pięknie zaśpiewali. 

      Dziękujemy opiekunom i organizatorom za współpracę.