• KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY VIII „CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM”

     • Dnia 8 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbył się konkurs CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM dla klasy 8. Jego celem było popularyzowanie nauki języka angielskiego wśród młodzieży, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy oraz motywowanie uczniów do rozwijania zainteresowań językowych.

       

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      I miejsce – Ada Wilczek ,

                        Olivier Ryszka

      II miejsce – Roksana Frączkowska

      III miejsce – Kacper Klęska

       

      Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Konkurs przygotowały: p. Maria Czabańska oraz p. Izabela Jachimczak

     • WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

     • Nauka matematyki to napotykanie na trudności, konieczność podejmowania wysiłku i poszukiwanie dróg rozwiązań, ale i olbrzymia satysfakcja, gdy w końcu pojawia się prawidłowy wynik.

      13 listopada 2023 roku ośmiu uczniów klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach przystąpiło do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

      Była to doskonała okazja, aby zmierzyć się z ciekawymi zadaniami, wykazać się swoimi zdolnościami logicznymi i sprawnością rachunkową.

     • AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     • „Pod jedną flagą jesteśmy wszyscy,
      Pod jednym znakiem.
      Niech nas połączy, by tworzył jedność
      Polak z Polakiem.“

      Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju kraju.

      Społeczność Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach w 105 rocznicę odzyskania niepodległości uczciła to wielkie historyczne wydarzenie uroczystą akademią. Uczniowie klas IV-VIII zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie, aktorskie w minispektaklu zatytułowanym „Pod jedną flagą...”. Przekazali w nim, jak ważny jest szacunek do tradycji, historii, symboli narodowych. Te wartości dla współczesnej młodzieży są odległe, ale dzięki przekazowi ze sceny oraz perypetiom bohaterki - Wiktorii uczniowie mogli dokonać refleksji. Dowiedzieli się, czym jest wolność - „szansa, by spełnić najjaśniejsze sny”.

      W tej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, których przywitała Dyrektor Szkoły p. Magdalena Treścińska – Niemczyk oraz Wójt Gminy Gorzkowice p. Alojzy Włodarczyk:
      Radny Powiatu Piotrkowskiego – p. Krzysztof Rawicki,
      Radny Powiatu Piotrkowskiego – p. Krzysztof Mroczkowski,
      Dyrektor Banku Spółdzielczego Ziemi Piotrkowskiej – p. Marcin Bieliński,
      Komendant Komisariatu Policji w Gorzkowicach – podkomisarz Stanisław Kiełbik,
      Sekretarz Gminy Gorzkowice – p. Iwona Kadir,
      Przewodnicząca Rady Gminy Gorzkowice – p. Aneta Karbowiak wraz z Radnymi Rady Gminy Gorzkowice,
      Przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców – p. Anna Gawińska, p. Monika Chuda, p. Anna Misztald,
      Sołtysi Sołectw Gminy Gorzkowice,
      Przewodniczący Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń, zespołów, związków i organizacji z terenu Gminy Gorzkowice,
      Prezes – p. Rafał Zawisza i Komendant – p. Zbigniew Owczarek Zarządu Oddziału Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z prezesami i druhami poszczególnych jednostek OSP Gminy Gorzkowice,
      Dyrektorzy, kierownicy i pracownicy jednostek organizacyjnych Gminy Gorzkowice oraz referatów Urzędu Gminy Gorzkowice,
      Nauczyciele, rodzice, uczniowie.

      Dyrektor szkoły p. Magdalena Treścińska - Niemczyk słowami znanego poety:
      ”Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej
      Od żyta złotej, od lasów szumiącej (...)” przywołała fakty z tej trudnej dla Polaków lekcji historii. Zwróciła również uwagę na fakt, że o WOLNOŚĆ trzeba dbać, nie jest nam ona dana na zawsze.

      Wójt Gminy Gorzkowice, dziękując za przygotowanie wzruszającej uroczystości, zwrócił uwagę napięknie, głośno, wyraziście odśpiewany Hymn Polski przez uczniów naszej szkoły.

      Część artystyczną przygotowały: Małgorzata Szulc, Anna Maniecka
      Oprawa muzyczna: Renata Ziemba
      Dekoracje: Renata Turniak, Aneta Krawczyk, Anna Maniecka, Małgorzata Szulc
      Zaproszenia: Renata Turniak, Agnieszka Kubiak
      Nagłośnienie: Marek Siewierski
      Zdjęcia: Mirosław Rzepecki

     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     • 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disneya. Święto stało się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować uczniów do wspólnej zabawy w “bajkowym wymiarze”.
      Najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Świetliczaki wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie  i tytuły bajek, kolorowały obrazki, układały puzzle i pląsały w rytm utworów bajkowych. 
      To spotkanie w świetlicy szkolnej sprawiło dzieciom wiele radości. Uczniowie byli aktywni, otwarci i weseli. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Organizatorami tego spotkania byli nauczyciele świetlicy szkolnej.

     • WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     • Tegoroczny sezon Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych rozpoczął język niemiecki. W naszej szkole w dniu 9 listopada 2023 w szranki z zadaniami stanęło 3 uczniów. Powitała ich serdecznie Dyrektor Szkoły pani Magdalena Treścińska - Niemczyk. Życzyła uczniom spokojnej i owocnej pracy oraz wysokich lokat. Uczniowie podczas godzinnej pracy zmierzyli się z 11 zadaniami otwartymi i zamkniętymi. Konkurs przebiegł w miłej i spokojnej atmosferze, a wyniki zostaną przedstawione uczniom już wkrótce. W kolejnych konkursach życzymy startującym uczniom powodzenia!

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W DRUŻYNOWEJ GRZE W TENISA STOŁOWEGO

     • W dniu 08.11.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Drużynowej Grze w Tenisa Stołowego. Zawody rozgrywane były w ramach Igrzysk Dzieci SZS. Do rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn dziewcząt i 7drużyn chłopców. Szkołę Podstawową z Gorzkowic reprezentowali: Milena Zochniak, Pola Jabłecka, Aleksander Bartnik i Jan Depczyński. Nasze dziewczęta zajęły IV miejsce, a chłopcy zajęli V miejsce w swoich kategoriach. W zawodach zwyciężyli uczennice i uczniowie z Moszczenicy. Pamiątkowe dyplomy i puchary wręczył zawodnikom Pan Alojzy Włodarczyk Wójt Gminy Gorzkowice i Pani Małgorzata Sadura Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach.

     • PODZIĘKOWANIE DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • Za udział w Narodowym Czytaniu dotarł do nas specjalny egzemplarz powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej oraz podziękowanie za zorganizowanie tego wydarzenia. Wszystkich, którzy chcą się zapoznać z listem i książką zapraszamy do biblioteki.

      Przedsięwzięcie zorganizowali p. Anna Maniecka i p. Tomasz Filipczak

     • ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW - AKCJA „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

     • Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach po raz kolejny przystąpiła do akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      W zamian za przekazany sprzęt szkoła otrzyma bon na nagrody.

      Do akcji mogą przystąpić również mieszkańcy gminy, a także firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz szkoły.

      Termin akcji: 23.10.2023r. – 13.11.2023r.

      Miejsce akcji: Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach, ul. Kościelna 26

       

      WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

     • KONKURS PLASTYCZNY

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w IX Konkursie plastycznym dla dzieci szkół podstawowych z okazji

      Dni Honorowego Krwiodawstwa

      pod hasłem

      ,,ODDAJĄC KREW – RATUJESZ ŻYCIE,,.

      Prace wykonali:


      1. Nadia Wiśniewska kl.1a
      2. Laura Mizera kl. 1b
      3. Patryk Kordyzon kl. 2b
      4. Filip Lasek kl. 2c
      5. Halina Łatacz kl. 3a
      6. Joanna Kowalczyk kl. 3a
      7. Leon Źródelny kl. 5b
      8. Agnieszka Włuka kl. 5c
      9. Julia Włuka kl. 7a
      10. Julia Krupa kl. 7a
      11. Oliwia Lasek kl. 7a
      12. Szymon Jeż kl. 7b
      13. Wiktoria Karlińska kl. 7c
      14. Kamil Gozdek kl. 7c

     • „DZIEŃ PLUSZOWEGO KAPCIA” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • W poniedziałek od samego rana pluszowe zwierzęta i inne miłe stwory pojawiły się na stopach uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Lwy, tygrysy, krowy, króliczki, niedźwiadki  rozweselały nas i wprawiały w dobry nastrój mimo jesiennej, chłodnej pogody za oknem.

      Przypominamy jednocześnie, że od jutra rusza do pracy sekcja porządkowa Samorządu Uczniowskiego, która będzie kontrolować czy uczniowie wywiązują się z obowiązku zmiany obuwia na terenie szkoły.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     • PROGRAM SPOŁECZNY „19 DNI BEZ PRZEMOCY”

     • Naszym marzeniem jest tworzenie świata,
      w którym nie ma przemocy wobec dziecii młodzieży…”

       

      Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacjapo DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

      Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach po raz pierwszy przystąpiła do światowej kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

      Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

      #10sekund to hasło przewodnie tegorocznej, jubileuszowej kampanii.

      W tegorocznej kampanii 19 dni chcemy skupić się na tym jak reagować na przemoc. Będziemy podawać przykłady i pokazywać jak ważne jest to, co może zrobić każdy z nas.

      Chcemy zwrócić uwagę na to, że #10sekund to wystarczający czas, żeby kogoś skrzywdzić, pominąć, nie dostrzec. Ale to też wystarczający czas, żeby zauważyć i pomóc. 

      Ile można zrobić w ciągu #10sekund, żeby powstrzymać przemoc? Po pierwsze nie odchodź. Nie odwracaj wzroku. Obserwuj i reaguj adekwatnie do sytuacji. Bądź uważny.

      10 lat kampanii w Polsce i 10 sekund, które mogą być decydujące...

     • PROJEKT EDUKACYJNY "NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI"

     • W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 3c pod przewodnictwem wychowawczyni p. Anety Krawczyk biorą udział w projekcie edukacyjnym „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” organizowanym przez grupę wydawniczą MAC.

      Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.

      Cele szczegółowe projektu to:

      - popularyzacja matematyki

      - podniesienie u ucznia motywacji do nauki matematyki

      - rozwijanie uzdolnień ucznia

      - rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych ucznia

      - rozwijanie samodzielności, korzystanie z posiadanej wiedzy w sposób twórczy

      - rozwijanie wyobraźni przestrzennej

      - aktywizowanie ucznia, zachęcanie do wykazywania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów

      - kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego

      Zadania realizowane w ramach projektu:

      Moduł I – Matematyka w szkole

      Moduł II – Matematyka na dworcu kolejowym

      Moduł III – Matematyka na kartce świątecznej

      Moduł IV – Matematyka na basenie

      Moduł V – Matematyka w budowaniu klocków

      Moduł VI – Matematyka w prognozie pogody

      Moduł VII – Matematyka w tańcu

      Moduł VIII – Matematyka w książce i bibliotece

      Działania projektowe są zgodne z podstawą programową oraz kierunkami polityki oświatowej MEiN. Projekt trwa do 31.05.2024 r.

      Pierwszy moduł już za nami. Uczniowie poprzez tworzenie grupowego plakatu uczyli się współpracy, słuchania siebie nawzajem i szanowania zdania rówieśników. Lekcja była okazją nie tylko do tego, aby wzbudzić zaciekawienie matematyką, ale także budynkiem szkoły i szkołą jako społecznością. Celem zajęć było również pokazanie, że matematyka nas otacza i dzięki niej możemy ją odnaleźć w otaczającym nas środowisku. Po wykonaniu zadań w kartach pracy uczniowie otrzymali Dzienniczki Wielkiego Matematyka, w których będą dokumentować sprawności zdobyte w poszczególnych modułach. Trzecioklasiści z  niecierpliwością czekają na kolejne wyzwania, by rozwijać samodzielność oraz wykorzystywać posiadaną wiedzę w twórczy sposób.

     • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "DEBATA"

     • 30-31 października 2023r  uczniowie klas VIa, VIb, VIIa i VIIIa uczestniczyli w programie profilaktycznym „Debata”.Program trwał 3 godziny dydaktyczne w każdej klasie.

      Program profilaktyczny „Debata” skupia się  na szeroko rozumianej profilaktyce uniwersalnej, której głównym celem jest wyposażenie młodzieży w umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, na poszukiwaniu pozytywnej alternatywy dla wielu zachowań poprzez dostarczenie odpowiedniej informacji oraz wzmacnianie czynników chroniących i redukcję czynników ryzyka.  

      Adresowany do młodzieży, u której w większości nie nastąpiła jeszcze inicjacja alkoholowa. Ma on charakter uprzedzający, jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy abstynencji.

      Zajęcia warsztatowe były dostosowane do potrzeb i możliwości uczniów, którzy chętnie i aktywnie w nich uczestniczyli, odpowiadali na zadawane pytania, dyskutowali i sami zadawali pytania. Uczniowie poznali mechanizmy uzależnienia oraz konsekwencje jakie niesie zbyt wczesne sięganie po używki.

      Zajęcia zostały pozytywnie ocenione przez uczniów, którzy wyrazili chęć udziału w takich inicjatywach w kolejnych latach nauki.

      Realizacja programu jest zalecana przez PARPA (Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), posiada pozytywną opinię ORE (Ośrodek Rozwoju Edukacji).

      Zajęcia  odbyły się dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorzkowicach, a realizowane były przez trenera p. Annę Bińczak z Fundacji Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce.

      Dobra profilaktyka jest ważna, gdyż daje młodym ludziom wiedzę i świadomość zagrożeń. Zadaniem szkoły jest wyposażyć uczniów w taką wiedzę, zgodnie z myślą ,,Lepiej zapobiegać jak leczyć!”

     • URODZINOWA KARTKA

     • Jak co miesiąc…  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach przygotowali i wysłali własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami dla pensjonariuszy zamieszkujących  Dom Pomocy Społecznej ,,Przystań” we Wronikowie. Tym gestem nasi uczniowie chcieli umilić ten wyjątkowy dzień solenizantom , którzy swoje urodziny obchodzą w miesiącu październiku.  Młodsi uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie angażują się w pracę nad ozdobieniem kartki jak i w redagowanie życzeń… Jeszcze raz sto lat, sto lat niech żyją, żyją nam.

     • #„LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”- KOLEJNA LEKCJA PROGRAMOWANIA W KLASIE 3C

     • W ramach realizacji programu „Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest umożliwienie uczniom rozwijania ich zainteresowań, kreatywności oraz logicznego myślenia na zajęciach informatycznych uczniowie klasy 3c doskonalili naukę programowania i kodowania robota Photon.

      Nauka programowania połączona była z utrwaleniem wiedzy polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wszyscy byli bardzo aktywni i  świetnie  poradzili sobie z zadaniami.

      Zajęcia przeprowadziła p. Aneta Krawczyk.

     • KONKURS "KSIĄŻKA MÓWI"

     • 27 października w CER WŁ w Piotrkowie Trybunalskim odbył się kolejny etap konkursu "Książka mówi". Konkurs był wyjątkową okazją do przedstawienia utworów wybitnych polskich pisarzy w interpretacji młodych czytelników. Szkołę Podstawową w Gorzkowicach reprezentowały uczennice klasy 7c: Anna Korzela i Natalia Stasiak, przedstawiając ponadczasowe utwory Aleksandra Fredry "Koguty" oraz "Małpa w kąpieli".

     • DNI KULTURY ANTYCZNEJ

     • W poniedziałek 23 października 2023r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza rozpoczął się Tydzień Kultury Antycznej. Antyk jest najstarszą epoką w dziejach kultury. Trwał od przełomu IX i VIII w p.n.e. do V w. n.e. Umowną datą kończącą ten czas jest rok 476 – data zdobycia Rzymu przez wojska germańskie i upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego. Ponieważ dorobek tego okresu jest niezwykle bogaty i różnorodny, nauczyciele języka polskiego, historii, plastyki i muzyki przygotowali harmonogram ciekawych i interesujących konkursów, które zainicjowały Tydzień Antyczny.

      Wydarzenie miało na celu przybliżenie uczniom historii i kultury starożytnych czasów.

      Przedsięwzięcie skierowane było do klas 5-8, które realizowały zróżnicowane zagadnienia. Uczniowie klas 5 pisali dyktando pt. „Posejdon”, na podstawie którego wzbogacili swoją wiedzę o greckim bogu mórz, jezior i rzek oraz jego podmorskim życiu. Chętni uczniowie klas 6 wykazali się niezwykłą kreatywnością, tworząc samodzielnie wymyślone symbole i skojarzenia nawiązujące do frazeologizmów wywodzących się z antyku.

      Natomiast dziewczynki z klas 7 przeniosły się do starożytnej Grecji i zaprezentowały antyczny pokaz mody. Piękne boginie: Afrodyta, Artemida, Hera, Atena, Hekate swoją aparycję podkreśliły oryginalnymi, innowacyjnymi atrybutami. Przygotowana również autocharakterystyka została zaprezentowana młodszym klasom jako niezwykła, aktywna forma lekcji mitologicznej. Na lekcjach historii uczniowie klas 5 i 6 przygotowali plakaty, które przedstawiały rożne starożytne cywilizacje. Wykonane zostały dowolnymi technikami plastycznymi. Zaangażowanie młodych uczestników było bardzo duże, a ekspozycje dzieł zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej. Ponadto na prezentacji multimedialnej szczegółowo omówiono dzieje i kulturę antyku, gatunki tej epoki i filozofię.

      W klasach 5c, 6a, 6b na zajęciach z plastyki dzieci wykazały się zdolnościami manualnymi podczas realizacji tematu „Ceramika, czyli sztuka użytkowa towarzysząca życiu codziennemu przy muzyce antycznej” , natomiast w klasach 7a, 7b,7c „Rzymskie budowle, czyli rewolucja w architekturze przy muzyce antycznej”. Praca artystyczna i zadziwiające odgłosy muzyki wprawiły uczniów w doskonały nastrój. Praca twórcza – wywiad z Zeusem skierowany został do najstarzej grupy wiekowej – klasy 8.

      Podczas tego wydarzenia uczniowie przybliżyli sobie wiadomości o najstarszych dziejach, które stały się źródłem inspiracji dla kolejnych epok.

     • KONKURS RECYTATORSKI "POEZJA JESIENNA"

     • 27 października 2023r. w bibliotece Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach 19 uczniów klas czwartych i piątych wzięło udział w konkursie recytatorskim "Poezja jesienna". Konkurs ten miał na celu rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentowanie umiejętności artystycznych, rozwijanie umiejętności językowych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz naukę rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy przygotowali piękne utwory o tematyce jesiennej, niektórzy zadbali również o strój i rekwizyty.


      Laureaci konkursu to:
      I miejsce – Amelia Figa klasa 4c,
      II miejsce – Michalina Mucha klasa 4a,
      III miejsce – Anastasiia Bilokobylska klasa 4b, Aleksander Jachimczak klasa 4c.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za chęć udziału w konkursie, a laureatom gratulujemy wyników. Konkurs odbył się w ramach akcji Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

     • ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W RAMACH PRACY SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

     • Gdy w piątkowe popołudnie wszyscy uczniowie zaczynają radować się z nadchodzącego weekendu, nasi Wolontariusze wrzucają piąty bieg i nadal są w pełni aktywni:) W określonych terminach dwie fantastyczne ekipy wybierają się do Przedszkola Samorządowego w ramach pracy Szkolnego Koła Wolontariatu. Uczniowie podejmują  się różnych aktywności w celu integracji grupy, a jednym słowem, dbają o to, by obie strony bawiły się w swoim towarzystwie znakomicie:) Zatem gdy przebierają nogami z niecierpliwości i ochoczo wypatrują piątku, znaczyć to może tylko jedno... serduszka Wolontariuszy i ich bezinteresowna chęć czynienia dobra jest ogromna:) Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu, z wielkim optymizmem i nieskrywanym podziwem, przypatrują się działaniom swoich podopiecznych:)

     • WOJEWÓDZKIE PÓŁFINAŁY W DRUŻYNOWEJ GRZE W TENISA STOŁOWEGO

     • W dniu 27.10.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się Wojewódzkie Półfinały w Drużynowej Grze w Tenisa Stołowego. Zawody rozgrywane były w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Naszą szkołę reprezentowali: Konrad Kaniowski i Cezary Gala. Wygrali oni kolejno z rówieśnikami z Lubochni 3:0, następnie pokonali Mniszków 3:1, w półfinale okazali się lepsi od Woli Krzysztoporskiej 3:0 i w finale zwyciężyli Wójcin 3:0. Zdobywając I miejsce uzyskali awans do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!