• PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W SZTAFETACH PRZEŁAJOWYCH

     • Reprezentacja SP Gorzkowice wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców. Po zaciętej rywalizacji nasz drużyn zjęła IV miejsce. W skład sztafety weszli: Adam Trzebiński, Jakub Bolanowski, Kamil Krzynówek, Szymon Jeż, Dominik Remisz, Maciej Sikora i Oskar Kordyzon. Zawody były okazją na zwiedzenie jedynej w Polsce Areny Lodowej, która służy do całorocznego uprawiania sportów zimowych. Obiekt ten może być wykorzystywany do organizacji imprez sportowych szczebla międzynarodowego.

     • „KSIĄŻKA MÓWI” - KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

     • „Miej serce i patrzaj w serce”. Słowa naszego słynnego poety – Adama Mickiewicza są inspiracją dla tych, którzy mają w sobie ogromne pokłady wrażliwości. To właśnie uczestnicy konkursu pięknego czytania, który stał się okazją do refleksji nad kunsztem słowa poety.

      17 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się eliminacje szkolne konkursu, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych Adama Mickiewicza. Organizator przedsięwzięcia to Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

      Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z wszystkich klas VIII. Jury w składzie:

      p. Małgorzata Sadura- wicedyrektor

      p. Tomasz Filipczak- nauczyciel bibliotekarz

      p. Renata Kluczyńska- Musiał- nauczyciel języka polskiego

      p. Małgorzata Szulc – nauczyciel języka polskiego

      wytypowało następujące uczennice do drugiego etapu konkursu:


      1. Amelia Ziemba- klasa VIII a za interpretację utworu „Rękawiczka”
      2. Aleksandra Jarosińska- klasa VIII c za interpretację utworu „Upiór”


      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie się do konkursu i trzymamy kciuki za Amelię i Olę w konkursie na szczeblu powiatu.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SP W GORZKOWICACH

     • Członkowie Samorządu Uczniowskiego w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej witali swoich nauczycieli w drzwiach szkoły. Każdy z nich usłyszał życzenia i otrzymał własnoręcznie wykonany kotylion oraz zaproszenie na słodki poczęstunek przygotowany w pokoju nauczycielskim przez uczniów i Radę Rodziców. Reprezentacja Samorządu Uczniowskiego składała także najserdeczniejsze życzenia pracownikom obsługi, którzy również zostali obdarowani słodkościami. Miło nam było odwiedzić w tym dniu Wójta Gminy Gorzkowice Pana Alojzego Włodarczyka składając na jego ręce symboliczny bukiet kwiatów. Dzień upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

     • KONCERT MUZYCZNY

     • 11 października 2022r. do Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach po długiej przerwie powrócił pan Hanusz Kowalczyk z koncertem muzycznym „Hiszpańskie struny”. W czasie spotkania, dzięki muzykom - Januszowi Czajczyńskiemu i Michałowi Izydorczykowi, uczniowie wybrali się w muzyczną podróż do Hiszpanii. Artyści zapoznali uczniów z kulturą tego kraju, następnie omówili budowę gitary, a w dalszej kolejności zaprezentowali utwory muzyczne inspirowane kulturą hiszpańską. Uczniowie mogli również wykazać się swoimi umiejętnościami tanecznymi, a także znajomością utworów ze znanych im filmów lub bajek. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Miały one okazję nie tylko podziwiać umiejętności artystów, ale mogły także spróbować swoich sił pod okiem profesjonalistów. Spotkanie miało oczywiście walor edukacyjny. Program był dostosowany do wieku odbiorców, urozmaicony różnymi atrakcjami.

      Najważniejsze jest to, że uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania przykładów różnego rodzaju muzyki w mistrzowskim wykonaniu.

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • 12 października 2022r. w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach reprezentowało 15 uczennic i 15 uczniów. Drużyny startowały w czterech kategoriach wiekowych. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły, którzy wzięli udział w zawodach sportowych zajęli miejsca na podium – gratulujemy!

      • III miejsce w kategorii Igrzyska Dzieci (dziewczęta)

      Maja Mirek, Lena Skrobek, Wiktoria Fila, Nadia Matuszczyk, Nikola Kubicka, Maja Odrzywolska, Amelia Orlik, Kornelia Wieńczek;    

      • II miejsce w kategorii Igrzyska Dzieci (chłopcy)

      Adam Trzebiński, Dominik Remisz, Jakub Bolanowski, Szymon Jeż, Kamil Krzynówek, Oskar Kordyzon, Maciej Sikora, Dawid Wieńczek;

      • III miejsce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (dziewczęta)

      Maja Drzazga, Aleksandra Jarosińska, Wiktoria Kaźmierska, Lena Bachańska, Maja Kierlik, Nadia Walczak, Roksana Frączkowska;

      • III miejsce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (chłopcy)

      Ernest Rusek, Jakub Iznerowicz, Igor Bezulski, Filip Ziemba, Patryk Gawłowski, Bartosz Kiełbik, Igor Famulski.

     • APEL PORZĄDKOWY DLA KLAS IV – VIII

     • Apel porządkowy dla klas IV – VIII został zorganizowany z powodu coraz częściej zdarzających się aktów niszczenia i nieszanowania mienia szkolnego przez uczniów oraz licznych konfliktów między nimi.

      Podczas spotkania dzieci zostały poproszone o poszanowanie otaczających ich sprzętów, mebli, urządzeń, pomocy dydaktycznych, zadbanie o czystość korytarzy szkolnych oraz właściwe zachowanie w toaletach. Prowadząca apel zwróciła szczególną uwagę na okazywanie sobie wzajemnej sympatii, szacunku oraz empatii gdyż wszyscy jesteśmy członkami jednej społeczności szkolnej. Przypomniane zostały również konsekwencje wynikające z niewłaściwych zachowań.

      Mamy nadzieję, że sytuacje nieodpowiedniego postępowania nie będą się już powtarzały.

     • APEL KLAS 1-3 DOTYCZĄCY BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     • 7 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach odbył się apel młodszej grupy wiekowej klas 1-3. Dotyczył on bezpieczeństwa na terenie szkoły oraz w drodze do i ze szkoły. Opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Aneta Krawczyk przypomniała uczniom podstawowe zasady funkcjonowania na terenie placówki oraz poinformowała o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowego zachowania.

     • PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO SZS 2021/2022

     • 5 października 2022r. w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Tryb. odbyło się uroczyste Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego SZS 2021/2022. Przeprowadzono 46 zawodów, w których uczestniczyły dzieci z powiatu piotrkowskiego. Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach w kategorii Igrzyska Dzieci uplasowała się na wysokim 3 miejscu. Nagrodę z rąk Starosty Powiatu Piotrkowskiego Pana Piotra Wojtysiaka odebrała dyrektor szkoły Pani Magdalena Treścińska - Niemczyk, przedstawiciele nauczycieli Pani Anna Siewierska, Pani Agnieszka Zyzik oraz uczniowie Wiktoria Kaźmierska, Maja Drzazga oraz Hubert Jaros. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

     • ZAJĘCIA TECHNICZNE W KLASIE 2C - KUKIEŁKI Z WARZYW I OWOCÓW

     • Uczniowie klasy 2c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach, podczas omawiania tematyki jesiennych zbiorów poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą właściwości odżywczych warzyw i owoców. Do szkoły przynieśli różne dary z sadu i ogrodu, które zamienili w zabawne kukiełki. Z wielkim zapałem tworzyli swoje prace wykazując się przy tym ogromną cierpliwością i zaangażowaniem.

      Zajęcia zorganizowała p. Aneta Krawczyk.

     • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

     • Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”, w ramach którego zakupiono nowoczesne wyposażenie rozwijające kompetencje przyszłości uczniów takie jak współpraca, kreatywność i obycie z nowymi technologiami.

      W skład wyposażenia zakupionego w ramach programu wchodzą m.in.: drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, roboty, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, oświetlenie, mikrofony), stacje lutownicze.

      Mamy nadzieję, że praca z nowymi pomocami pozwoli naszym uczniom na rozwijanie swoich zainteresowań i poszerzenie wiedzy, ale również da uczniom wiele radości.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

     • Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

      Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach także postanowili zaakcentować ten ważny dzień, ozdabiając drzwi swojej klasy informacjami dotyczącymi wybranego państwa europejskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

     • WYCIECZKA KLAS 5A i 5B

     • 3 października 2022r. uczniowie klas 5a i 5b Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki – Mandoria w Rzgowie. Mandoria to miejsce dobrej zabawy oraz wspaniałej przygody.

      Uczniowie korzystali m.in. z takich atrakcji jak: karuzele, roller-coastery, rowerki wodne, samoloty, zjeżdżalnie, labirynty.

     • DZIEŃ CHŁOPAKA

     • W piątek, 30 września 2022 roku wszyscy chłopcy obchodzili swoje święto. Dziewczynki przygotowały plakat z życzeniami, a nauczyciele nie obciążali dodatkowymi kartkówkami czy odpowiedziami ustnymi chłopców ubranych w krawat lub muszkę – czyli atrybuty mężczyzny.

      Cały dzień upływał w miłej atmosferze. Po południu odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka. Udział w niej mogli wziąć uczniowie z klas starszych, czyli 4-8. Zabawa była wspaniała, a na koniec każdy z chłopców miał możliwość wylosować los i wygrać jedną z nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego, to wielkie międzynarodowe święto ruchu, którego zadaniem jest promowanie zdrowego stylu życia i budowania dobrych nawyków. Biorą w nim udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji. W tym roku 30 września święto ruchu zrzeszyło ponad 1000 placówek. Nasza szkoła również włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. Uczniowie klas drugich wzięli udział w rozgrywkach międzyklasowych, w „wyścigach rzędów”, które budziły dużo emocji i uśmiechów na twarzach dzieci.

      Wychowawcy klas wykorzystali filmiki z edukacją w ruchu udostępnione przez p. Małgorzatę Kaniowską do ćwiczeń ruchowych w czasie zajęć.

     • WOJEWÓDZKA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO SZS 2022/2023

     • 29 września 2022 r. na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023. Tradycyjnie była ona połączona z Wojewódzkimi Biegami Przełajowymi. W imprezie udział wzięło blisko 500 uczniów, którzy w ramach eliminacji powiatowych zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich. Szkołę Podstawową w Gorzkowicach reprezentowali: Maja Mirek, Wiktoria Kaźmierska i Adam Trzebiński.

     • KARTKA URODZINOWA

     • Świetliczaki ponownie przystąpiły do akcji urodzinowa kartka dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Przystań” we Wronikowie. Dzięki swojemu zaangażowaniu uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze znaczeniem pojęć: pensjonariusz, dom pomocy społecznej, a także poznali metody tworzenia kartki urodzinowej oraz zasady redagowania życzeń. Miła niespodzianka od naszych uczniów sprawiła wiele radości wśród pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Przystań”.    

     • WYJAZD DO KINA

     • 26 września 2022r. uczniowie z klasy 3a i 3c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Piotrkowie Tryb. Obejrzeli film pt. „Chłopiec z chmur”, który przybliżył dzieciom temat ochrony dzikich ptaków i ginących gatunków zwierząt. Głównym bohaterem był chłopiec o imieniu Thomas, dla którego spędzenie wakacji z ojcem ornitologiem wydawało się koszmarem. Skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklętami chłopiec przywiązywał się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii do Francji była nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie ptaków, ale też przygodą życia Thomasa.

      Projekcję filmu poprzedziła prelekcja na temat wędrówek dzikich ptaków.

      Następnym punktem wyjazdu był McDonald’s.

      Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: A. Stankiewicz, L. Stanios i M. Rawicka.