• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     • Dzień Bezpiecznego Internetu to doskonały moment, aby  poprzez różne inicjatywy poszerzać  wiedzę uczniów w zakresie profilaktyki zagrożeń online i edukacji cyfrowej.

      Stale przybywa zjawisk, z którymi warto być na bieżąco, aby dobrze rozumieć świat nowych mediów i poruszać się w nim z rozwagą.

      Uczniowie z klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach  w ramach ogłoszonego w szkole konkursu przygotowali prezentacje o zagrożeniach w Internecie i możliwościach chronienia się przed nimi.

      Autorzy nagrodzonych prac:

      - I miejsceHanna Cimcioch – kl. 5a

      - II miejsceAgnieszka Włuka – kl. 4c

      - III miejsceMaja Miśkiewicz – kl.4c

      Uczniowie z klas 1-3 tematykę bezpieczeństwa w Sieci przedstawiali za pomocą prac plastycznych. Wszyscy autorzy otrzymali drobne upominki.

       

      Zdjęcia dołączone do notatki zostały zrobione aparatem pozyskanym przez szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

     • ZABAWA CHOINKOWA 2023

     • Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy i rozrywki. Świetną okazją ku temu są szkolne bale karnawałowe.

      4 lutego 2023r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach przy dźwiękach znanych przebojów muzycznych odbyła się zabawa choinkowa.                                                            

      Tradycyjnie dzień wcześniej uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego pięknie udekorowali salę taneczną kolorowymi balonami.

      Dyrektor szkoły Pani Magdalena Treścińska – Niemczyk przywitała wszystkich uczestników i oficjalnie rozpoczęła zabawę. Uczniowie w pięknych i oryginalnych przebraniach zaczęli prezentowanie na parkiecie swoich umiejętności tanecznych. Wśród przebierańców można było dostrzec wróżki, księżniczki, piratów, żołnierzy, policjantów czy kowbojów.

      Tego dnia animatorki z Fitnes Center Karolina Nowak oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego pod okiem opiekunów zorganizowali wiele konkursów z nagrodami oraz zabaw integracyjnych, sprawnościowych i  tanecznych. Było przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, piłkami, balonami, pociągi, kółeczka itp.

      Moc radości dostarczyło malowanie buziek dzieci oraz brokatowe tatuaże.

      Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej balu, którymi zostali Zuzanna Woźniak i Bartek Szulc z klas młodszych oraz Lena Bachańska i Krzyś Mazurkiewicz z klas starszych.

      Bal zakończyła skoczna „Belgijka”, która porwała do tańca nie tylko uczniów, ale i nauczycieli.

      Ogromne podziękowania należą się Radzie Rodziców - organizatorom zabawy choinkowej,  za zaangażowanie, organizację i sponsorowanie imprezy, zakup materiałów do przystrojenia sali, licznych i atrakcyjnych nagród za wygrane i udział w konkursach, a także zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla uczniów.

      Zabawa była bardzo udana i niewątpliwie zintegrowała uczniów. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

     • 3 lutego 2023 r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli. Uczniowie z klas I – III zapoznali się z historią tej zabawy. Opowiadali swoje przygody związane z puzzlami. Oprócz tradycyjnych puzzli samodzielnie tworzyli własne układanki, wykorzystując przy tym tablicę interaktywną. Układanie puzzli to wspaniała zabawa, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Dzięki niej wszyscy mogli wykazać się swoją kreatywnością i umiejętnością logicznego myślenia.

     • DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA

     • „ Podobno optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda „​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Dzień Pozytywnego Myślenia ma pomóc wszystkim przyjąć tę prawdę i uwierzyć, że wszystko zmierza we właściwym kierunku.

      Pomysłodawcą tego święta, które w USA obchodzi się 13 września, jest amerykańska psycholog KirstenHarrell. Od lat zajmuje się ona badaniem (również na własnej skórze) wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne myślenie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje. Optymista nie szuka problemów, wręcz przeciwnie, czerpie z życia pełnymi garściami. Prawdą jest również to, że przyjemniej żyje się z człowiekiem, który potrafi każdy dzień przywitać uśmiechem. Pamiętajmy ---> śmiech i radość są zaraźliwe, więc otaczajmy się ludźmi pozytywnie patrzącymi na świat :)

      Drugi dzień lutego jest zatem doskonałą okazją do tego, by szklanka była zawsze w połowie pełna.

      Na lekcjach w młodszych i starszych klasach nauczyciele wplatali aktywności, które dotyczyły tego właśnie tematu. Na lekcjach informatyki uczniowie oglądali materiały filmowe, dzięki którym dowiedzieli się dlaczego warto myśleć pozytywnie. Na zajęciach plastyki uczniowie klasy 5a i 4a wykonali prace plastyczne : POZYTYWNA MANDALA PRZY MUZYCE RELAKSACYJNEJ. W czasie tych zajęć wykorzystaliśmy zgodnie z programem Laboratoria Przyszłości aparat fotograficzny, za pomocą którego uczniowie sami udokumentowali swoje prace.

      Klasy 1-3 w ramach obchodów Dnia Pozytywnego Myślenia poznały historię niewidzialnego plecaka, który wszyscy ludzie na całym świecie każdego dnia noszą że sobą. Jest to specjalny plecak, który służy do noszenia miłych i ciepłych uczuć, np. radości, dobrego samopoczucia i zadowolenia z siebie. Kiedy plecak jest pełny czujemy się szczęśliwi. W Dniu Pozytywnego Myślenia dowiedzieliśmy się, co musimy zrobić, żeby nasze plecaki były jak najczęściej wypełnione dobrymi uczuciami, oraz w jaki sposób możemy pomóc napełnić plecaki osób wokół nas.

      Klasy 4 – 8 „trenowały pozytywne myślenie” przygotowując emotkę z cytatem, aforyzmem lub powiedzeniem dotyczącym radości życia. Odpowiedzialni za przygotowanie oraz powieszenie jej na „drzewie myśli pozytywnych” byli gospodarze klas 48 Emotki ideas | śmieszne gify, buźka, emotikony

      Wszystkie klasy udekorowały drzwi swoich sal lekcyjnych przygotowanymi emotkami.

       

      Dzięki tym wszystkim elementom na lekcjach, zrozumieliśmy, że czasem wystarczy jeden uśmiech, żeby przywołać słońce na ciemnym niebie🙂 ☀

     • PODSUMOWANIE FINAŁU WOŚP

     • Wolontariusze WOŚP ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach mogą być z siebie dumni! Łączna uzbierana przez nich kwota podczas 31. finału to 4746,28 zł :) Od połowy grudnia do 27. stycznia 2023 roku odbyła się w naszej szkole również stacjonarna zbiórka pieniążków na rzecz Wielkiej Orkiestry. Zebraliśmy niebagatelną kwotę, bo aż 1172,03 złotych, co spowodowało, że niemal dwukrotnie przebiliśmy kwotę z zeszłego roku. Dziękujemy wszystkich darczyńcom, a przede wszystkim naszym szkolnym Wolontariuszom:)

      Zdjęcia wykonano sprzętem zakupionym w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Laboratoria Przyszłości".

     • LEKCJE INFORMATYKI Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU Z #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI

     • Uczymy Photony tańczyć 

      Nowoczesne technologie stają się standardami w edukacji, uczą samodzielności w planowaniu i wykonywaniu zadań, pracy zespołowej i zwiększają motywację wewnętrzną uczniów.

      Uczniowie klasy 8c rozpoczęli naukę z robotami Photon zakupionymi w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości od stworzenia w interfejsie graficznym Photon  Blocks wersji  choreografii tanecznej. Jak się okazało, niektóre roboty też mylą kroki :-)

     • WIRTUALNA LEKCJA UCZNIÓW KLASY 2 C – WYKORZYSTANIE SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

     • Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do Ogólnopolskiego Projektu „Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum Gov Tech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
      1 lutego 2023r. uczniowie klasy 2c wybrali się do pracowni komputerowej wyposażonej w nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach  programu „Laboratoria przyszłości”. Uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez Pana Arkadiusza Krasonia – nauczyciela informatyki oraz wychowawcę  klasy Panią Anetę Krawczyk. Tematem zajęć było poznawanie odległych zakątków świata z wykorzystaniem okularów Class VR, które uatrakcyjniły zdobywanie wiedzy przez uczniów oraz pomogły w lepszym jej przyswojeniu. Uczniowie nie tylko widzieli wirtualny świat na ekranie, ale praktycznie stali się jego częścią, co sprzyjało przeżywaniu i zapamiętywaniu wiadomości.
      Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń. Teraz czekają na kolejną lekcję z wykorzystaniem edukacyjnych robotów, przydatnych w nauce programowania.

     • PODZIĘKOWANIE ZA ODNOWIENIE I POMALOWANIE SALI

     • Podczas ferii zimowych została pomalowana i odnowiona sala lekcyjna klasy 2c, której wychowawcą jest p. Aneta Krawczyk.

      Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów za wsparcie finansowe, zaangażowanie i poświęcenie wolnego czasu na rzecz placówki oraz Panu Zbigniewowi Cichoszowi, dziadkowi Gabrysia, który podjął się trudu pomalowania sali.

     • KOTYLIONY NA BAL KARNAWAŁOWY

     • Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i tańca tradycja. Zgodnie z nią, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach organizuje Dobroczynny Bal Karnawałowy. Z tej okazji nauczyciele świetlicy szkolnej, współpracując z Radą Rodziców, wykonali różnobarwne kotyliony, które będą ciekawym elementem udanej zabawy do białego rana.

     • MITOLOGICZNA PODRÓŻ

     • Tuż przed feriami 12 stycznia 2023 roku uczniowie klasy 4a, 4b, 4c oraz 5a uczestniczyli w wycieczce do Teatru Muzycznego w Łodzi. Celem wyjazdu było przybliżenie uczniom czasów mitologicznych na podstawie spektaklu pt. „Tadek na tropach Minotaura”. Podróżując z głównym bohaterem Tadkiem – Tezeuszem przez zakamarki mitycznego labiryntu, widzowie poznali greckich bogów i herosów, w tym m. in. Zeusa, Midasa, Dedala i Ikara, Orfeusza i wreszcie samego Minotaura. Analizując dzieło muzyczne młodzi odbiorcy znaleźli odpowiedź - jak przetrwać w świecie, w którym wszystko zmienia się w złoto, kamień nie daje się wtoczyć na górę, a w sieci ciemnych korytarzy czai się bestia. Najpopularniejsze mity stały się kanwą dla opowieści o poszukiwaniu celu i odkrywaniu siebie. Pełni wrażeń i emocji uczniowie czekają na kolejne wyzwania i podróże.

      Opiekunami podczas wycieczki były: p. Magdalena Ałaszewska, p. Renata Kluczyńska - Musiał, p. Małgorzata Szulc, p. Małgorzata Woźniak i p. Grażyna Mastalerz.

     • PODZIĘKOWANIA DLA RADY RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • W imieniu wszystkich uczniów korzystających z biblioteki szkolnej, chcemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za przekazanie w darze książek, dzięki któremu nasza biblioteka wzbogaciła się o 86 sztuk najpotrzebniejszych lektur.

      Książka to – zwłaszcza dla młodych ludzi – przyjemny sposób na poszerzenie horyzontów i spędzenie wolnego czasu. Bowiem jak mawiała nasza noblistka Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

      Zachęcamy wszystkich wielbicieli książek do odwiedzenia progów naszej biblioteki, w której każdy znajdzie dla siebie interesującą pozycję.

     • NIEDZIELNE KWESTOWANIE WOLONTARIUSZY WOŚP

     • Nie zważając na złe warunki pogodowe i jednocześnie poświęcając swój wolny czas, Wolontariusze WOŚP (Anna Śmigielska, Anna Pieścik, Zuzanna Magiera, Ksawery Orski, Igor Ziemba, Julia Jaroszewska, Arkadiusz Chmielewski, Kacper Lalek) ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach dzielnie kwestowali podczas niedzielnej zbiórki. Opiekę nad uczniami sprawowali: koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu p. Izabela Jachimczak, opiekun SKW p. Agnieszka Zyzik, wychowawcy klas 8: p. Aneta Zawada, p. Krystyna Miastkowska, p. Małgorzata Szulc, p. Agnieszka Ziemba oraz p. Agnieszka Kubiak i p. Lucyna Barańska.

     • KARTKA URODZINOWA DLA PENSJONARIUSZY

     • W Nowym Roku 2023 Świetliczaki z klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach również pamiętają o akcji „Urodzinowa kartka dla pensjonariuszy” Domu Pomocy Społecznej „Przystań” we Wronikowie. Dlatego dnia 30 stycznia 2023r. została zrobiona karta z życzeniami dla solenizantów, którzy obchodzili swoje urodziny w miesiącu styczniu. Uczniowie chętnie angażują się w prace, a przy tym poznają metody ręcznego tworzenia kartki urodzinowej oraz zasady redagowania życzeń. Miła niespodzianka od naszych uczniów sprawiła wiele radości wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Przystań”, dlatego kontynuujemy akcję. W miesiącu styczniu akcję nadzorowały: p. Monika Jachimczak oraz p. Agnieszka Kubiak.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

     • W dniu 30 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach została przygotowana wystawa dotycząca Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Koordynatorami tej wystawy są Panie: Agnieszka Kubiak, Anna Kubik i Agnieszka Zyzik. Holokaust jest to określenie stosowane do prześladowań i zagłady milionów Żydów przez władze Trzeciej Rzeszy. 1-Listopada 2005 roku rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, został ustanowiony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia - dzień wyzwolenia obozu Auschwitz - Birkenau w 1945 roku. W obozie byli więzieni i mordowani obywatele wszystkich europejskich krajów okupowanych przez Niemcy. W największej z hitlerowskich fabryk śmierci zginęło ok. 1mln 100 tys. osób. Ogólna liczba ofiar jest szacowana na 6 mln. 1/3 tej liczby stanowiły dzieci. "Dzień pamięci o Holokauście to wyzwanie, moralny nakaz. Musimy zrobić wszystko, by już nigdy kart historii nie rozcinano nożem Kaina, a świat stał się domem dla ludzi" -  Golda Tencer - Dyrektor Generalny Fundacji SHALOM. Na szkolnej wystawie są wyeksponowane pozycje książkowe dotyczące Holokaustu  dla uczniów, którzy w przyszłości mogą je wypożyczyć i przeczytać.

     • PRZYGOTOWANIA DO WOŚP

     • Podczas gdy pozostali uczniowie korzystają jeszcze z uroków czasu wolnego, Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach są już zwarci i gotowi na niedzielne kwestowanie na rzecz WOŚP. Identyfikatory i puszki zostały właśnie odebrane. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do zbiórki. Czekamy na darczyńców w najbliższą niedzielę w godzinach 9.00 - 13.00 w okolicach rynku, a od 13.00 do 15.00 przed sklepem Biedronka.

     • KOLEJNE ZAJĘCIA Z INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ ZA NAMI - „POZNAJEMY AMERYKĘ POŁUDNIOWĄ”

     • W styczniu podczas naszych podróży poznaliśmy kolejny kontynent – Amerykę Południową.

      W poznawaniu tego odległego kontynentu niezwykle przydatne okazały się prezentacje multimedialne oraz książki przyrodnicze.

      Dzieci poznały kulturę Ameryki Południowej, położenie geograficzne - w tym m.in. jakie oblewają ją oceany, jakim językiem posługują się jej mieszkańcy oraz jaką mają walutę, klimat , a także florę i faunę.

      Wspólnie wskazaliśmy omawiany kontynent na mapie świata oraz przykleiliśmy jego kontury. Odnaleźliśmy miejsce położenia Brazylii – największego państwa w Ameryce Południowej, które bardzo mocno związane jest z piłką nożną. Na specjalnych makietach sami stoczyliśmy kilka pojedynków sprawnościowych za przykładem gospodarzy. Uczniowie poznali również miasto Brazylii – Rio de Janeiro. Największą ciekawostką był Karnawał w Rio de Janeiro - największe święto ludowe w Brazylii, obchodzone na cztery dni przed Popielcem. Oglądając występy, dzieci były zachwycone barwnymi strojami i muzyką.

      Dzieci zainspirowane opowieściami o kulturze i kolorach nowo poznanego kontynentu poczyniły przygotowania do karnawału tworząc własnoręcznie maski karnawałowe. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i przebiegły w miłej atmosferze.

       

      Małgorzata Kaniowska

      Marlena Radojewska-Pechta

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

     • W związku ze zbliżającym się świętem Dnia Babci i Dziadka w dniu dzisiejszym rozmawialiśmy w świetlicy Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach na temat ich święta. Uczniowie opowiadali o wyjątkowej więzi, jaka łączy ich z najbliższymi członkami rodziny. Podkreślali ogromne znaczenie miłości i troskliwości, którymi są obdarzani przez Babcie i Dziadków. Uczniowie bardzo doceniają czas spędzony z nimi oraz to, że zawsze mogą na nich liczyć. Podczas zajęć uczniowie wykonali piękne laurki i kolorowali tematyczne malowanki.

      Z okazji zbliżającego się święta, życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, szczęścia oraz radości ze swoich wnucząt i spędzanego razem z nimi czasu!

     • ZAPROSZENIE NA BAL

     • W związku z mającym się odbyć Balem Charytatywnym dla Naszej Kochanej Hani, w dniu 18 lutego 2023r. w Domu Kultury w Gorzkowicach, uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach im. H. Sienkiewicza z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie wykonali zaproszenia karnawałowe dla osób, które zaszczycą swoją obecnością Bal Dobroczynny.

     • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE – APELE MŁODSZEJ I STARSZEJ GRUPY WIEKOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. H. SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     • ​​​​​

      ​​​"Czas ferii zimowych to fajna zabawa.
      Kto bezpiecznie się bawi,
      w kłopoty nie wpada!"

       

      Drodzy Uczniowie!

      W tym roku szkolnym ferie rozpoczynają się 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia.

      Życzymy Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Pamiętajcie, że ferie to czas, aby odpocząć od szkoły i obowiązków z nią związanych. Powinny być czasem wyjątkowym, w głównej mierze ukierunkowanym na odpoczynek i przyjemności, ale ograniczonym normami i granicami, które towarzyszą Wam każdego dnia, takimi, jak np. obowiązki domowe:). Odpoczywajcie, cieszcie się kontaktami z bliskimi, jednak zawsze dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu.


      Mamy nadzieję, że zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych, o których przypominał podczas apelu zaproszony gość – funkcjonariusz Komisariatu Policji w Gorzkowicach aspirant sztabowy p. Krzysztof Kaczmarek, będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych:


      Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!

      Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

      Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!

      W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre, udaj się do domu, by je zmienić na suche!

      W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!

      Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

      Spędzając ferie w domu, pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!

      W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem, komputerem!

      W czasie korzystania z internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do Ciebie!

      Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla Twoich oczu!

      W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

      Jeśli jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi obcym!

      Pamiętaj o telefonach alarmowych:

      ● 997 – Policja

      ● 998 – Straż

      ● 999 – Pogotowie

      ● 112 – nr alarmowy używany w UE

      Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!

      Przypominając zasady dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu, nauczyciele prowadzący apele przekazali uczniom bieżące informacje, m.in. na temat zachowania na terenie szkoły, kultury osobistej, zagrożeń płynących ze spożywania napojów energetyzujących, a także organizowanej po feriach zabawie choinkowej. Społeczność szkolna została również poinformowana o Charytatywnym Koncercie Noworocznym „Dobro powraca, otwórzcie serca dla Hani”, który odbędzie się w hali sportowej naszej szkoły w dniu 14 stycznia 2023r.

      Dyrekcja oraz nauczyciele życzą wszystkim uczniom wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku!

     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zmiana diety dla planety” organizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Lidl Polska.

      Celem konkursu jest przygotowanie plakatu - pracy plastycznej zachęcającej do stosowania diety planetarnej, przedstawiającej jej korzyści dla zdrowia człowieka i planety lub zasad diety planetarnej.

      Prace plastyczne wykonali:

      1. Julia Janicka kl.3a
      2. Joanna Kowalczyk kl.2a
      3. Oliwia Szmidt kl.2a
      4. Oskar Koryciński kl.3a
      5. Julia Nowak kl.3a
      6. Zuzanna Krupa kl.3a

      Zuzanna Woźniak kl.3a