• KONCERT FILHARMONII

     • W dniu 30 marca 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej  im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach mieli możliwość uczestniczenia w Koncercie Filharmonii. Tematem tego ciekawego spotkania była muzyka  pochodząca z Meksyku. Uczniowie wsłuchiwali się w dźwięki  najbardziej znanych utworów muzycznych meksykańskich. Poznali kulturę Meksyku. Ponadto muzycy zaprezentowali naszym uczniom budowę instrumentu - bijela inaczej (gitara meksykańska). Dzisiejszy koncert filharmonii przeniósł nas do dalekiego, egzotycznego Meksyku.

     • II OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ANTYSMOGOWA

     • Wszyscy wiemy, jak ważna jest w dzisiejszych czasach wiedza o powietrzu i zmianach klimatu.

      Z jednej strony powinniśmy wiedzieć: co najbardziej zatruwa powietrze, jakie związki znajdują się w smogu i jaki mają wpływ na nasze zdrowie. Z drugiej, jak ograniczać emisję gazów, które powodują ocieplenie klimatu.

      Pamiętajmy: wzrost temperatury o 2 stopnie Celsjusza to absolutna granica bezpieczeństwa dla naszej planety !!!

      30.03.2023r. uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła chemicznego: Mateusz Pechta, Mikołaj Miler i Mikołaj Sikora wzięli udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej.

      Opiekunem koła jest p. Agnieszka Ziemba

      Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom. Liczymy na dobre wyniki.

      Zdjęcia zostały wykonane sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
       

     • SOLENIZANCI Z MIESIĄCA MARCA

     • Jak co miesiąc… świetliczaki, we współpracy z uczennicą klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wykonały własnoręcznie kartkę z życzeniami dla pensjonariuszy zamieszkujących Dom Pomocy Społecznej ,,Przystań” we Wronikowie. Tym gestem nasi uczniowie i wychowawcy świetlicy chcieli umilić ten wyjątkowy dzień solenizantom, którzy swoje urodziny obchodzą w miesiącu MARCU.

     • XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI UNIKAMY”

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie  Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Organizatorem konkursu jest Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Piotrkowie Trybunalskim

      Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań podczas pracy i zabawy na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym, a także rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.

      Uczestnicy konkursu:

      1. Filip Lasek, klasa 1c
      2. Amelia Migoda, klasa 2a
      3. Oliwia Lasek, klasa 6a.

      Opiekunowie: p. Renata Ziemba, p. Aneta Krawczyk

     • DZIEŃ POEZJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. H. SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     • "Nie wiem, co to poezja,
      nie wiem, po co i na co,
      wiem, że czasami ludzie
      czytają wiersze i płaczą,
      a potem sami piszą,
      mozolnie i nieudolnie,
      by od dławiącej ciszy

      łkające serce uwolnić."

      Władysław Broniewski

       

      Poezja jest dla każdego – łączy ludzi w różnym wieku. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi. Wymaga od odbiorców uwagi, otwartości i empatii. 21 marca przypada Międzynarodowy Dzień Poezji. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”. Dlatego, aby uczcić taki ważny dla tradycji, kultury i literatury pięknej dzień, w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach zorganizowano konkurs recytatorski pn."Dzień poezji z Wisławą Szymborską". W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych. Ich zadaniem było zaprezentowanie zdolności recytatorskich. Najpiękniej zaprezentowały się uczennice: Natalia Stasiak kl. 6C, Anna Korzela kl. 6C, Anna Łęgowiak kl. 6C oraz Maja Korpas kl. 6c. Nagrody i dyplomy zostaną rozdane na uroczystym apelu szkolnym. Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy wielu niezapomnianych chwil w odbiorze utworów poetyckich.

     • KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W IV LO

     • Dwoje uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach było dziś gośćmi IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Ada Wilczek z klasy 7a i Jan Źródelny z klasy 8c zmierzyli się z uczniami z wielu innych szkół. Było to dla nich ciekawym doświadczeniem, a sam udział w konkursie został doceniony przez organizatorów. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek w zamian za wkład pracy włożony w poszerzanie swojej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

      Uczniów przygotowały panie Magdalena Ałaszewska i Ewa Turkowska.

     • ŚWIĄTECZNE KARTY W ŚWIETICY SZKOLNEJ

     • Jak co roku uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach podjęli wyzwanie artystyczne wykonując świąteczne karty – „Wesołego Alleluja”. Uczniowie przy pomocy nauczycieli wykazali się ogromną determinacją i talentami wykonując prawie 200 kart , które wzbogacą świąteczne stoły obdarowanych nimi osób .

     • WARSZTATY ŚWIETLICOWE - PALMY WIELKANOCNE

     • Zbliżające się Święta Wielkanocne są inspiracją do tworzenia różnorodnych świątecznych ozdób oraz palm wielkanocnych. Podczas warsztatów świetlicowych w dniu 27.03.23r. uczniowie wykonali piękne palmy wielkanocne według własnej inwencji twórczej. Powstało wiele wspaniałych prac, które odzwierciedliły talent i ogromną wyobraźnię uczniów.

     • PISANKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

     • „Pisanki, pisanki, jajka malowane…”. Kolorowe pisanki i stroiki wielkanocne to zbiór świątecznych ozdób, które wykonali uczniowie w ramach konkursu zorganizowanego w świetlicy szkolnej „Pisanka Wielkanocna”. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem i pomysłowością wykonując przepiękne prace konkursowe, a wyłonieni laureaci otrzymają ciekawe nagrody.

      Zwycięzcami zostali:

      1. Maja Korpas

      2. Anika Tokarska

      3. Franek Lorens

      Wyróżnienia otrzymali; Agnieszka Włuka, Antonina Chrapek, Magdalena Sochańska i Maja Sadura.

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i zaangażowanie w przygotowanie prac. Wszystkie prace jak i stroiki świąteczne, które otrzymujemy od klas na kiermasz świąteczny, zostaną przekazane na ręce Rady Rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

     • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

     • 22 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach został przeprowadzony Konkurs - Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

      Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego; kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu; popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ważnym zadaniem jest popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

      Uczestnicy musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach. Zadanie teoretyczne obejmowało test wiedzy i test skrzyżowań. Uczniowie zaprezentowali umiejętności praktyczne podczas jazdy rowerem po torze sprawnościowym oraz po miasteczku ruchu drogowego.

      Wyniki konkursu są następujące:

      I miejsce – Michał Krystek kl. 5a

      II miejsce – Cezary Gala kl. 6b oraz Konrad Kaniowski kl. 6b

      Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki na dalszym etapie Turnieju. Etap szkolny został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli techniki.

     • TRZYMAJ FORMĘ

     • 22 marca w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbył się konkurs organizowany przez  Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców jako inicjatywa towarzysząca Ogólnopolskiemu Programowi Edukacyjnemu "Trzymaj Formę!". 

      Konkurs adresowany był do uczniów klas VI, VII i VIII zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

      Etap szkolny odbył się online na komputerach szkolnych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki oraz listę osób zakwalifikowanych do etapu powiatowego. 

     • NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA

     • 24.03.2023r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach obchodziliśmy Narodowy Dzień Życia. To Święto obchodzone co roku 24 marca, zostało uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 27 sierpnia 2004 roku. Celem obchodów Narodowego Dnia Życia jest promowanie dobrych wzorców i budowanie pozytywnego klimatu wokół rodziny poprzez podejmowanie różnych działań i inicjatyw o charakterze prorodzinnym oraz okazja do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, a w szczególności ludzi najmniejszych najsłabszych i tych, którzy potrzebują pomocy od innych.

      „Celem święta jest wzbudzenie refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku do życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych i zdanych na pomoc innych.” - Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

      Działania jakie zostały podjęte to: prace uczniów wykonane podczas zajęć na lekcjach wiedzy o życiu w rodzinie poprowadzone przez panią Katarzynę Owczarek. Prace zostały wyeksponowane na tablicy wystawionej na korytarzu przy wejściu do szkoły.

      W ramach tego dnia przyznawane są Tulipany Narodowego Dnia Życia – to takie wyróżnienia dla osób, inicjatyw i instytucji zaangażowanych w działalność promującą rodzinę i wartości prorodzinne. W związku z tym nasi uczniowie wraz z nauczycielami: panią Eweliną Nowak i Agnieszką Kubiak wręczyli kwiaty pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzkowicach za codzienną pracę, życzliwość, utrzymywanie pozytywnego klimatu wokół rodzin poprzez podejmowanie różnych działań i inicjatyw o charakterze prorodzinnym oraz budowanie szacunku do życia ludzkiego, a szczególnie ludzi najsłabszych, którzy potrzebują od nich pomocy.

     • Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

     • Z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy 24 Marca ustanowiony został Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybrana na dzień obchodów data -  24 marca, jest symboliczna. Tego dnia w 1944 roku dokonano egzekucji na rodzinie Ulmów. Niemiecka żandarmeria zamordowała wówczas Józefa Ulmę, jego ciężarną żonę Wiktorię i sześcioro ich małoletnich dzieci oraz ośmioro ukrywanych przez nich Żydów: Gołdę Grünfeld, Leę Didner z córeczką oraz Saula Goldmana i jego czterech synów.  W 1995 r. Józefowi i Wiktorii nadano pośmiertnie tytuł Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. W 2010 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył ich Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

      17 marca 2016 r. otwarte zostało w Markowej pierwsze w Polsce Muzeum Polaków Ratujących Żydów, które przyjęło ich imię. Trwa proces beatyfikacyjny całej rodziny. W tym dniu w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach zorganizowano wystawę poświęconą Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Następnie klasy ósme obejrzały specjalne filmy-reportaże dotyczące trudnej rzeczywistości wojennej w Polsce, uczennice klasy szóstej i ósmej przygotowały prezentację multimedialną z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Wszystkie działania koordynowały panie: Anna Maria Dędek, Ewa Rakowska- Kister oraz Agnieszka Zyzik przy współpracy nauczycieli świetlicy szkolnej, pani Renaty Gnyp i Marleny Radojewskiej - Pechta.

     • GIEŁDA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • Zbliża się czas, kiedy uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej muszą podjąć jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu, którą szkołę wybrać, by w niej kontynuować naukę. Większość młodych ludzi nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość. Nie wiedzą, gdzie chcą poznawać tajniki wybranego przez siebie zawodu. Ta decyzja nie należy do najłatwiejszych. Tuż przed ostatecznym wyborem warto poznać oferty szkół. Takie spotkania często pozwalają rozwiać wiele wątpliwości.

      W związku z tym Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach 23 marca 2023 roku zorganizowała giełdę. Na zaproszenie odpowiedziało 20 szkół  z powiatów: piotrkowskiego, radomszczańskiego i bełchatowskiego. Każda z nich zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną. W części oficjalnej uczniowie klas VIII wysłuchali krótkich prezentacji każdej ze szkół. Następnie przy stoiskach mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą placówki oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami, którzy zachęcali do podjęcia nauki w ich szkole. Podczas giełdy gościliśmy również uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzemieniewicach. Zdjęcia zostały wykonane sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

      Organizatorami przedsięwzięcia byli: Agnieszka Chycka, Magdalena Ałaszewska, Monika Jachimczak, Krystyna Miastkowska, Agnieszka Ziemba, Aneta Zawada, Małgorzata Szulc, Mariola Pielużek

      Zdjęcia: Mirosław Rzepecki

      Nagłośnienie: Marek Siewierski

      Organizatorzy dziękują dyrektorowi SP, wicedyrektorowi, nauczycielom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu giełdy.

      Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców i uczniów, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla gości.

     • ŚWIĘTO MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE

     • „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.“

                                       Roger Bacon

       

      Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych , którzy myślą że jej nie lubią. 

      Zaproponowane w tym dniu przez nauczycieli matematyki zadania w szkole w Gorzkowicach nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

      Rozwiązywanie zadań  i łamigłówek matematycznych miało sprawić uczniom przyjemność, a nie być kolejnym testem.

      W popularyzowanie i celebrowanie Dnia Matematyki włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły.

      Uczniowie klas 1- 3 rozwiązywali quiz matematyczny przygotowany przez starszych kolegów. Odpowiadali na pytania dotyczące m.in. obliczeń kalendarzowych, zegarowych, własności liczb i figur. Najmłodsi członkowie naszej społeczności uczniowskiej otrzymali kolorowanki z motywami matematycznymi.

      Uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie plastycznym „Matematyka wokół nas”.

      Uczniów klas piątych w świat liczby Pi wprowadził prezentowany na lekcji matematyki film „ Ludolfina, tajemnicza liczba Pi”. Dowiedzieli się kto i kiedy ją odkrył oraz jak Ludolfina znalazła się w kosmosie. Rozwiązywali również rebusy matematyczne.

      Szóstoklasiści rywalizowali w turnieju „Zainwestuj w matematykę”. Zadania wiązały tematycznie matematykę z inwestycjami oraz przybliżały wiele pojęć dotyczących giełdy, spółek i indeksów giełdowych, kursów akcji oraz inflacji.  Największymi znawcami giełdy i inwestycji okazali się członkowie reprezentacji klasy 6c: Bartosz Foksowicz, Adam Trzebiński i Adam Merk.

      Wszystkie podjęte w szkole w Gorzkowicach inicjatywy związane z obchodami Dnia Matematyki miały pokazać uczniom jasną stronę nauki tego przedmiotu.

       

     • APEL STARSZEJ GRUPY WIEKOWEJ

     • 17 marca 2023 roku w hali sportowej szkoły Podstawowej w Gorzkowicach odbył się apel porządkowy starszej grupy wiekowej. Prowadząca apel zwrówciła szczególną uwagę uczniów na kulturę wypowiedzi oraz zachowanie na terenie szkoły. Ponadto przypomniała o najbliższych wydarzeniach, m.in. o organizowanej na terenie naszej szkoły "Giełdzie szkół", gdzie zarówno ósmoklasisci, jak i ich rodzice będa mogli zapoznać się ofertą szkół ponadpodstawowych. Ponadto prowadząca wspomniała również o organizowanych rekolekcjach wielkopostnych i sposobie udziału uczniów w tym wydarzeniu religijnym.

     • KONKURS PLASTYCZNY "DROGI DO WOLNOŚCI" KLASY 1-3

     • Uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w konkursie plastycznym  „Drogi do wolności”, którego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej, nawiązującej do 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. 

      Celem konkursu było włączenie się w obchody 160  rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, kształtowanie  postaw patriotycznych i świadomości narodowej wśród dzieci oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.
       

      Uczestnicy konkursu:

      1. Zuzanna Tomala klasa 2c
      2. Aleksander Kłys, klasa 2c
      3. Paweł Chmielewski, klasa 2a
      4. Halina Łatacz, klasa 2a
      5. Joanna Kowalczyk, klasa 2a
      6. Michalina Mucha, klasa 3a
      7. Dominika Skrobek, klasa 3b.

      Opiekun: p. Aneta Krawczyk

     • WYCIECZKA DO KINA – KLASA 7a

     • 13 marca 2023r. uczniowie klasy 7a Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Bełchatowie na film „Comedy Queen.”

      Film przedstawia historię  trzynastoletniej Saszy, której mama po długich zmaganiach z depresją popełniła samobójstwo. Dziewczynka sporządza więc listę zadań, których realizacja ma jej pomóc zapomnieć o bólu i nie skończyć tak jak mama. Po pierwsze, zetnie włosy, by jej nie przypominać. Po drugie, nie będzie nic czytać, bo mama czytała za dużo. Po trzecie, nie będzie płakać, bo mama ciągle płakała. Po czwarte, nie będzie się opiekować żadną żywą istotą, bo to zbyt duża odpowiedzialność i można tę istotę skrzywdzić. Wreszcie, po piąte, zostanie komiczką, comedy queen, królową stand-upu – i tym samym sprawi, że jej tata po raz pierwszy od śmierci mamy zacznie się śmiać.

      Film opowiada o radzeniu sobie z bólem i cierpieniem, dojrzewaniu bez upiększeń, depresji i godzeniu się ze stratą. Uczy wrażliwości oraz empatii, względem tych, którzy przeżywają trudne chwile.

      Opiekę nad uczniami pełniły p. Maria Czabańska i p. Aleksandra Pawelec.

     • WYCIECZKA DO KINA HELIOS – KLASY 2 A i 2 C

     • 15 marca 2023 roku uczniowie klasy 2a i 2 c  Szkoły Podstawowej  w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim na film „Szczęście Mikołajka”.

      Główny bohater filmu „Szczęście Mikołajka” próbował udzielić odpowiedzi: „Skąd się bierze radość?”. Zabrał nas w podróż do swojego zwariowanego świata pełnego humoru i ciepła oraz niekończących się przygód. To właśnie jego ciekawość, pewnego dnia kazała mu zakraść się do pracowni swoich twór­ców Renégo Goscinnego i Jean-Jacques’a Sempégo, którzy opowiedzieli mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili. Jest to opowieść  o życiowej mądrości, sile przyjaźni, potędze wyobraźni i o tym, jak znaleźć niewyczerpane źródło radości życia. Wyjazd do kina tym bardziej był wspaniałym i wzruszającym przeżyciem, gdyż spotkaliśmy się  z naszą  Hanią,  która obecnie  nie może uczęszczać do szkoły z powodów zdrowotnych. Radość ze wspólnego spotkania – niespodzianki była wielka. Dzieci z jej klasy, wręczyły koleżance symboliczną maskotkę,z życzeniami dużo… dużo zdrówka od wszystkich. Chcieliśmy też podziękować za miłe przyjęcie w kinie Helios, gdzie Hania otrzymała prezent od przedstawiciela kina, który również Hani sprawił wiele radości. Wszyscy wrócili z kina wzruszeni i zadowoleni z obejrzanego filmu i spotkania z koleżanką i jej mamą.

      Opiekę nad uczniami pełniły: P. Marzena Gorzędowska, P. Aneta Krawczyk i P. Maria Kurzawska.

     • KONKURS PLASTYCZNY "DROGI DO WOLNOŚCI"

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w konkursie plastycznym „Drogi do wolności”. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim


      Celem konkursu było:

      1. Kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości narodowej wśród dzieci.

      2. Włączenie się w obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

      3. Rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych.

      4. Zachęcanie dzieci do twórczej aktywności oraz rozwijania literackich zainteresowań.

      Uczestnicy konkursu:

      1. Kamil Gozdek kl. 6c
      2. Kacper Rumik kl. 5a
      3. Oliwia Lasek kl.6a
      4. Filip Lasek kl. 1c