• PROJEKT "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI"

     • Nasza szkoła przystąpiła do projektu: "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".
      W dniu 27.04.2023r. zakończyliśmy akcję, a zebrany sprzęt trafił do utylizacji. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy czynnie wzięli udział w zbiórce. Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

     • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LEKCJA MATEMATYKI

     • Laboratoria przyszłości - okulary VR na lekcji matematyki w Szkole Podstawowej w  Gorzkowicach. Podczas lekcji matematyki uczniowie klasy VI A mieli okazję zapoznać się z wirtualnym światem brył. Zajęcia poprowadzono za pomocą nowoczesnej technologii, jaką są okulary VR, które szkoła pozyskała z projektu #LaboratoriumPrzyszłości. Okulary VR pozwalają przenieść się w wybraną wirtualną rzeczywistość oraz rozglądać się w niej wykorzystując jedynie ruchy głowy. Używając specjalnej aplikacji nauczyciel wybrał odpowiednie obrazy, które następnie ukazały się przed oczami podopiecznych. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji oraz co najważniejsze, z zainteresowaniem chłonęli wiedzę.

     • #LaboratoriaPrzyszłości – ZAJĘCIA REWALIDACYJNE

     • Im więcej zabawy, tym więcej nauki i nawet 60 minut mija za szybko!  Tak się składa, że w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach na zajęciach rewalidacyjnych kształtowanie procesów uwagi i koncentracji, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej przebiega w harmonijny sposób z wdrażaniem do świadomego korzystania z nowoczesnych technologii.

      Interdyscyplinarny zestaw Photon #LaboratoriaPrzyszłości daje możliwość przedstawienia zadań, ćwiczeń edukacyjnych w sposób interesujący dla ucznia.  Dzieci są twórcze łącząc różne technologie w celu stworzenia swoich unikalnych projektów.Mogą zobaczyć i przetestować, jak technologie działają w praktyce, co przekłada się na bardziej świadome korzystanie z nich, zastosowanie w prawdziwym życiu.

      Dyktando graficzne z wykorzystaniem Interdyscyplinarnego zestawu Photon#LaboratoriaPrzyszlosci – tematyka zajęć przeprowadzonych z uczniem klasy siódmej.

      Uczeń otrzymał zakratkowany arkusz/planszę, który był oznakowany na górnej i bocznej krawędzi literami i cyframi (jak w grze w okręty). Do arkusza była załączona legenda. Podając za pomocą oznaczeń literowo-cyfrowych dwa punkty (początek i koniec odcinka), wskazuje ona, w których miejscach na arkuszu nanieść kreski. Naniesione przez dziecko odcinki złożą się na rysunek, który odkryje się w całości po zakończeniu zadania. W naszym wypadku był to rower.

      Ćwiczenie nosi nazwę dyktanda, gdyż treść legendy jest odczytywana przez nauczyciela. Uczeń słucha wskazówek i na tej podstawie rysuje kreski. Tym samym ćwiczy także pamięć słuchową.Dyktanda graficzne służą rozwijaniu orientacji przestrzennej, percepcji wzrokowej, pamięci słuchowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także doskonalą umiejętność skupienia się i koncentracji.

      Wdrożenie do świadomego wykorzystania interdyscyplinarnego zestawu PHOTON. Za pomocą wydawanych komend robot poruszał się po wyznaczonych na planszach liniach. Zakodowane początki i końce odcinka wyznaczały trasę dla zestawu PHOTON.

     • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

     • W dniach 24-26 kwietnia 2023 r. w Sulejowie odbyły się finały powiatowe turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Ten organizowany od 23 lat przez PZPN turniej jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.

      W zawodach gminę Gorzkowice reprezentowały drużyny SP Gorzkowice, a w ich składach znaleźli się piłkarze GUKS „Gorzkowice”.

      Wyniki i składy:

      Drużyna U12 – II miejsce

      Frączkowski-Borowik Igor, Kaleciński Miłosz, Adamczyk Szymon, Kabziński Bartosz, Kordyzon Oskar, Olejnik Jan, Sikora Maciej, Magiera Oliwier, Skrobek Jakub, Szopa Bartłomiej.

       

      Drużyna U10 – II miejsce

      Frączkowski Tymoteusz, Kłys Aleksander, Lewinski Kornel, Piekarski Julian, Sobieszek Oskar, Załogowski Natan, Szulc Bartłomiej, Chojka Adam, Koryciński Oskar, Siewier Mikołaj.

       

      Drużyna U8 – I miejsce

      Cichoń Aleksander, Kłys Igor, Maniecki Szymon, Ogrodnik Kacper, Adamczyk Kajetan, Kanak Franciszek, Kordyzon Patryk, Krawczyk Piotr, Krupa Oliwier.

       

      Drużyna U8 zapewniła sobie awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 26 maja w Łodzi.

     • 232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     •  

      „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,

      tu każdy kwiat do niej się przyzna,

      źdźbło trawy najmniejsze podszepnie mi wiersze.

      Tu wszędzie jest moja ojczyzna…”

       

      Tak dużo dziś możemy powiedzieć  o najnowszych filmach, grach komputerowych, modelach telefonów. Ale czy równie wiele wiemy o przeszłości  naszej Ojczyzny? Czy mamy  świadomość,  dzięki komu możemy żyć w wolnym państwie, swobodnie mówić po polsku?Dlaczego ustawa zasadnicza z 3 maja 1791 r., która była pierwszą konstytucją uchwaloną w Europie i drugą na świecie, miała takie duże znaczenie? Chyba niektórym Polakom trudno odpowiedzieć na powyższe pytania. Są jednak momenty, kiedy warto się na chwilę  zatrzymać, zamyślić, zastanowić, uzmysłowić  sobie, że: „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje  przyszłości”. Okazję do refleksji i zrobienia pierwszego kroku, by uświadomić sobie, że: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”  mieli nasi uczniowie oraz zaproszeni goście podczas uroczystej akademii. Była to patriotyczna lekcja historii, na której swoją obecnością zaszczycili nas:

      Wójt Gminy Gorzkowice pan Alojzy Włodarczyk

      Radny Powiatu Piotrkowskiego pan Krzysztof Mroczkowski

      Radny Powiatu Piotrkowskiego pan Oskar Kuliński

      Sekretarz Gminy Gorzkowice pani Iwona Kadir

      Proboszcz parafii Gorzkowice ksiądz kanonik Ryszard Bryłka

      Dyrektor Banku Spółdzielczego Ziemi Piotrkowskiej w Gorzkowicach pan Marcin Bieliński

      Przewodnicząca Rady Gminy pani  Aneta Karbowiak wraz z radnymi Rady Gminy Gorzkowice

      Sołtys sołectwa Gorzkowice pan Zbigniew Nowak

      Przewodniczący Rady Rodziców pan Marcin Cieślik

      Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców pani Ewa  Nowicka - Mirek

      Skarbnik Rady Rodziców pani Anna Gawińska

      Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzkowicach pani Anna Pechta

      Dyrektor Domu Kultury i Biblioteki Publicznej w Gorzkowicach pani Małgorzata Gadecka

      Dyrektor Administracji Placówek Oświatowych w  Gorzkowicach pan Daniel Słowik

      Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Gorzkowicach pani Magdalena Rutka

      Kierownik Samorządowego Klubu Dziecięcego w Gorzkowicach pani Agnieszka Sobczyk.

      Uroczystość 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole w dniu  28 kwietnia 2023r. Uczniowie klas III - VIII   zaprezentowali swój talent w montażu słowno – muzycznym. Przedstawienie nie tylko przypomniało  genezę  i przebieg wydarzeń  z 1791 r., oddało hołd twórcom konstytucji,  ale również niosło przesłanie, że patriotyzm należy pielęgnować  każdego dnia. Uczniowie klas VIII pięknym polonezem rozpoczęli akademię, a młodzi aktorzy przenieśli  nas w czasy Sejmu Wielkiego. Byliśmy świadkami obietnicy składanej przez króla Stanisława Poniatowskiego, wraz z towarzyszącym mu orszakiem cieszyliśmy się z postanowień Konstytucji, z recytatorami oburzaliśmy się na zdrajców z Targowicy.  Podczas uroczystości nie zabrakło symboli narodowych, patriotycznych wierszy i piosenek. Młodzi aktorzy włożyli wiele serca i zaangażowania w przygotowanie cennej lekcji historii.

      Akademia została przygotowana przez p. M. Szulc, p.E. Rakowską – Kister, p.R. Ziembę, p. E. Turkowską, p. A. Maniecką, p. L. Barańską.Nagłośnienie i pomoc techniczna – M. Siewierski, zdjęcia – A. Kadir, zaproszenia – A. Kubik, A. Kubiak.

     • KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

     • „Kieszonkowe mamy w gotówce od Mamy.”

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w konkursie plastycznym  „Kieszonkowe mamy w gotówce od Mamy.”

      Prace oddali:

      Filip Lasek uczeń klasy 1c oraz Oliwia Lasek uczennica klasy 6a.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. Z tego właśnie powodu w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbyły się spotkania i lekcje biblioteczne propagujące czytelnictwo. Nauczyciele omówili również ważny temat dotyczący praw autorskich również w przestrzeni internetowej. Uczniowie mieli możliwość obcowania z książkami, rozwiązywali quizy oraz przygotowywali ciekawe krzyżówki tematyczne.

      Zdjęcia wykonane zostały za pomocą sprzętu (aparat + statyw)  w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

     • Kodowanie przez zabawę i nauka programowania w klasie 2c -wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach Ogólnopolskiego Projektu #„Laboratoria Przyszłości”

     • 26 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 2c na lekcji informatyki kolejny raz wybrali się do pracowni komputerowej wyposażonej w nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach  programu #Laboratoria przyszłości. Doskonalili swoje umiejętności z zakresu programowania interaktywnego robota Photon, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane  z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Jest to innowacyjna pomoc edukacyjna, która wspiera naukę kodowania i programowania, wyobraźnię i kreatywność, logiczne myślenie, ciekawość i postawę badawczą oraz umiejętność pracy zespołowej.

                                                                                                                                                                                Drugoklasiści dowiedzieli się, jak działa robot Photon i poznali jego możliwości. Mając do dyspozycji tablety sterowali robotami i tworzyli prosty program  określając jego ruch, dźwięk i trasę.

      Lekcja przeprowadzona  przez Pana Arkadiusza Krasonia – nauczyciela informatyki oraz wychowawcę  klasy 2c -  Panią Anetę Krawczyk była dla uczniów bardzo ciekawa, o czym świadczyło ich zaangażowanie i zainteresowanie podczas nauki przez zabawę.

       

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ KAR CIELESNYCH

     • 30 kwietnia po raz siedemnasty na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci oraz Międzynarodowy Dzień Bez Kar Cielesnych. Ma uświadomić wszystkim dorosłym, jak szkodliwie i destrukcyjne jest stosowanie kar cielesnych.

       

      „Bicie dziecka jest porażką wychowania,
      przegraną dorosłego z własną frustracją
      i świadectwem braku jego kompetencji wychowawczych.”

      Rzecznik Praw Dziecka
      Marek Michalak

       

      Sporządzony na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka raport za 2014 rok bije na alarm – wciąż 61% polskiego społeczeństwa aprobuje przemoc w wychowaniu, a 33% dorosłych uważa, że bicie nikomu jeszcze nie zaszkodziło (badania TNS OBOP 2014).

      W Polsce zakaz bicia dzieci regulowany jest ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym. Nowelizacja z 2010 r. wprowadziła całkowity zakaz stosowania jakichkolwiek kar cielesnych wobec dzieci przez osoby wykonujące władzę rodzicielską oraz sprawujące opiekę lub pieczę nad małoletnim. Zapis ten był wielokrotnie postulowany przez Rzecznika Praw Dziecka.

      Ważne jest, aby dzieci miały świadomość, że rodzinny, ciepły i bezpieczny dom nie może istnieć przy stosowaniu przemocy. Natomiast pozytywne rodzicielstwo może obejść się bez przemocy. Pozytywny rodzic, to taki, który posiada umiejętność radzenia sobie z dzieckiem w sposób bezprzemocowy, ucząc go odpowiedzialności i poszanowania praw każdego człowieka.

      Przemoc (zarówno fizyczna jak i psychiczna) jest najgorszą z możliwych rzeczy jakie mogą spotkać dziecko. Nie reagując - przyzwalamy.

      Zachęcamy do obejrzenia przygotowanej prezentacji.

     • DZIEŃ ZIEMI

     • Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

      Z okazji tego święta, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „ Ocalmy naszą planetę”, zorganizowany w dwóch kategoriach: klasy 1 – 4  i klasy 5 - 8.

      Bardzo dziękujemy tym uczniom, którzy przygotowali plakaty promujące tegoroczne święto, ukazujące piękno przyrody i podkreślające znaczenie ochrony środowiska naturalnego oraz jego roli w życiu każdego człowieka.

      Serdeczne gratulacje składamy wszystkim uczestnikom konkursu . Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. Nasi uczniowie wykazali się wielkim talentem i kreatywnością.               

             W pierwszej kategorii (klasy 1-4) wyłoniono zwycięzców:

      I miejsce- Michalina Mucha - klasa 3a

      II miejsce- Aleksander Kłys - klasa - 2c

      III miejsce- Oliwia Szymczyk klasa - 1a

              Wyróżnienie:

      Zuzanna Tomala - 2c

      Julian Jabłecki - 2c

      Aleksander Bartnik - 4b

           W drugiej kategorii ( klasy 5- 8 ) zwyciężyli:

      I miejsce – Ksawery Przybylski klasa - 7a

      II miejsce – Wiktoria Kaźmierska klasa - 8c

      III miejsce – Kacper Rumik klasa - 5a

              Wyróżnienie:

      Maja Sadura klasa - 5a

      Szymon Jeż klasa - 6b

     • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

     • Wzorem poprzednich lat, również w tym roku nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w XIV–tej już edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

      W ramach programu zrealizowano następujące tematy:

      - Jesteśmy bezpieczni w szkole i na wycieczce.

      - Jesteśmy bezpieczni na drodze.

      - Jesteśmy bezpieczni w domu. Pierwsza pomoc.

      - Jesteśmy bezpieczni w Internecie.

      W czasie zajęć uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wypełniając ciekawe karty pracy, układając puzzle, rozwiązując zagadki, oglądając filmy edukacyjne, biorąc udział w zabawach ruchowych
      i dydaktycznych, malując, a także słuchając i śpiewając piosenki związane z bezpiecznym poruszaniem się po ulicach.

      Podsumowaniem uczestnictwa w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. Po zakończeniu programu szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

       

     • FESTIWAL SZTAFET

     • W dniu 21 kwietnia 2023 r na stadionie lekkoatletycznym w Ręcznie odbył się Festiwal Sztafet. Zawody rozegrano w ramach rywalizacji sportowej szkół powiatu piotrkowskiego. Konkurencje toczyły się z podziałem na kategorie wiekowe, płeć oraz charakterystykę biegów.

       

      Wyniki SP Gorzkowice:

      Igrzyska Dzieci dziewczęta

      sztafeta 4x100 – VI miejsce

      sztafeta szwedzka (100 m, 200 m, 300 m, 400 m) – III miejsce

       

      Igrzyska Dzieci chłopcy

      sztafeta 4x100 – III miejsce

      sztafeta szwedzka (100 m, 200 m, 300 m, 400 m) – II miejsce

       

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewczęta

      sztafeta 4x100 – II miejsce

      sztafeta olimpijska (100 m, 200 m, 400 m, 800 m) – II miejsce

       

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopcy

      sztafeta 4x100 – III miejsce

      sztafeta olimpijska (100 m, 200 m, 400 m, 800 m) – II miejsce

       

      Szkołę Podstawową w Gorzkowicach reprezentowali: Matuszczyk Nadia, Dąbrowska Paulina, Fila Wiktoria, Justyna Julia, Bolanowski Jakub ,Mirek Maja, Skrobek Lena, Trzebiński Adam, Gala Cezary, Jeż Szymon, Krzynówek Kamil, Wieńczek Kornelia, Marusiński Przemysław, Remisz Dominik, Ryszka Olivier, Kiełbik Bartosz, Bachańska Lena, Krawczyk Karolina. Ziemba Filip, Bulińska Oliwia, Drzazga Maja, Jarosińska Aleksandra, Wściubiak Hubert, Glejzer Klara, Grela Hubert, Iznerowicz Jakub, Kierlik Maja, Rusek Ernest.

       

     • KONKURS " PRZEZ NAS ILUSTROWANE TO, CO W WIERSZACH KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO ZAPISANE"

     • Szkoła Podstawowa w Puławach zaprosiła uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych do udziału w  III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane”.

      Konkurs przeprowadzany jest w 102. rocznicę urodzin wielkiego poety.

      Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem:

      • Ministra Edukacji i Nauki,
      • Marszałka Województwa Lubelskiego,
      • Lubelskiego Kuratora Oświaty,
      • Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie,
      • Prezydenta Miasta Puławy.

      Głównymi celami konkursu są: poznawanie i popularyzowanie twórczości i życiorysu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń, w tym z okresu II wojny światowej i okupacji, a także uczczenie 102. rocznicy urodzin poety.

      Zadaniem uczestników było zilustrowanie wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej.

      Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach reprezentują prace uczniów:

      1. Szymona Jeża ucznia klasy 6b
      2. Kacpra Rumika ucznia klasy 5a.
     • KONKURS "NIEBO KOPERNIKA"

     • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach zgłosiła prace plastyczne uczniów do  XXX edycji konkursu plastycznego „Niebo Kopernika” dla dzieci z niepełnosprawnościami z terenu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego   i powiatu piotrkowskiego.

      Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim, Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

      Uczniowie którzy reprezentują szkołę:

      1. Kacper Wieczorek kl. 7a wykonał pracę pod kierunkiem p. Agnieszki Kubiak
      2. Filip Wiernicki kl.5b wykonał pracę pod kierunkiem p. Eweliny Nowak

       

     • SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

     • Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach otrzymała nagrody z udziału w programie Szkoły Pełne Talentów:

      Zestaw znaczników drużynowych pozwoli w kilka chwil podzielić grupę na dwie drużyny. Zestaw składa się z 20 szt. znaczników w 2 różnych kolorach. W komplecie torba – praktyczny sposób przechowywania.

      Tablice magnetyczne – układ pokarmowy. Bezpośrednio na tablicy można zobrazować przebieg procesu trawienia u człowieka. W zależności od poziomu edukacji można go przedstawić i wyjaśnić w sposób bardzo prosty lub bardzo szczegółowy. Łatwy do zrozumienia i wyjątkowo kolorowy rysunek. Zestaw zawiera: 18 magnetycznych obrazków (wielkość głowy: ok. 23 × 18 cm), 11 zadrukowanych plakietek z nazwami, 1 podręczną instrukcję z materiałami dydaktycznymi.

     • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ANTYSMOGOWA - FINAŁ

     •               Im więcej wiesz, tym lepiej potrafisz zadbać o zdrowie swoje i innych.

      Uczniowie Mikołaj Sikora i Mateusz Pechta zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej, który odbędzie się 27.04.2023r.

       Uczniów przygotowała p. Agnieszka Ziemba

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatecznej rozgrywce

     • „Queen Elizabeth II” – Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Królowej Elżbiecie II i Monarchii Brytyjskiej

     • W dniu 19 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Kamieńsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy na temat Królowej Elżbiety II  oraz Monarchii Brytyjskiej.  W konkursie wzięło udział 12 drużyn z sześciu szkół.  Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Wiktoria Mielczarek, Amelia Ziemba, Wiktor Dobrysiewicz, Mikołaj Sikora, Wiktoria Wędzonka oraz Anna Kukulska. 

      Konkurs składał się z dwóch konkurencji.  Pierwsza konkurencja miała formę testu złożonego z zadań zamkniętych w języku angielskim.  Druga konkurencja była kołem fortuny, podczas której uczniowie pracowali w parach losując pytania.

      Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę.  Drugie miejsce dla naszej szkoły wywalczyły uczennice klasy 8 D Anna Kukulska i Wiktoria Wędzonka

      GRATULACJE DLA DZIEWCZYN !

      Wszyscy uczestnicy konkursu mieli również okazję zapoznać się z ofertą szkoły, która ich gościła.  Poznali klasopracownie i wyposażenie szkoły.  Mieli również okazję wziąć udział w nietypowym pokazie zaprezentowanym przez żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego.

      Wszystkim nam dzień upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

      Opiekunami uczniów są nauczyciele języka angielskiego:  Maria Czabańska, Alicja Woźniakiewicz, Krystyna Miastkowska

     • MATEMATYKA WOKÓŁ NAS

     • Naklejki na schody to świetny sposób na to, by uczniowie każdego dnia utrwalali swoją wiedzę nawet podczas przerwy. Atrakcyjna forma graficzna i kolorystyczna przyciąga uwagę, uczy szybkiego zapamiętywania i stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną dostępną dla wszystkich uczniów.

      Biorąc pod uwagę zalety jakie daje stosowanie naklejek edukacyjnych Rada Rodziców zakupiła dla Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach komplet naklejek o tematyce matematycznej: tabliczka mnożenia oraz podstawowe wzory matematyczne.

       

       

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

     • W środę 18 kwietnia odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia oraz Europejski Dzień Praw Pacjenta. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia i wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Podczas obchodów tego święta na naszych uczniów czekało wiele atrakcji. Uczniowie klas I – IV uczestniczyli w spotkaniu ze szkolną higienistką panią Anettą Orłowską, która udzieliła wielu porad zdrowotnych i objaśniała piramidę żywienia. Następnie mali aktorzy zaprezentowali krótką inscenizację nawołującą do zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz dbania o higienę osobistą i higienę otoczenia. Na koniec wszyscy uczestnicy wzięli udział w degustacji zdrowej żywności jak również zdrowych przekąsek owocowo – warzywnych przygotowanych przez organizatorów ,,Światowego Dnia Zdrowia”. W tym samym czasie na hali sportowej uczniowie klas V – VIII ćwiczyli pod  nadzorem pani Anity Bilskiej – trenera z Fitness Center Karolina Nowak. Następnie uczennice z naszej szkoły zaprezentowały swoje układy taneczne. Na koniec odbyły się dwa konkursy sportowe. Rywalizacja i chęć wygranej spowodowały mnóstwo pozytywnych emocji na hali. Gratulujemy zwycięzcom oraz namawiamy do zdrowego stylu życia. Tym spotkaniem przyczyniliśmy się do podniesienia świadomości prozdrowotnej w naszej szkole.

      Wszystkim uczniom klas I – IV i wychowawcom dziękujemy za przygotowanie przepięknej akcji plakatowej o tematyce zdrowotnej, która została wyeksponowana na korytarzu szkolnym.

      Osoby odpowiedzialne:

      Ewa Librowska

      Małgorzata Soja

      Karolina Nowak

     • POWIATOWY TURNIEJ BRD

     • Dnia 12 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Gomulinie został przeprowadzony Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

      Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

      - test ze znajomości  przepisów ruchu drogowego,

      - udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,

      - rowerowy tor przeszkód.

      Naszą szkołę reprezentowali: Michał Krystek kl. 5a, Cezary Gala kl. 6b i Konrad Kaniowski kl. 6b.

      Celem konkursu jest utrwalanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.