• MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • 21 września 2021 r. w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Aż siedmioro uczniów SP Gorzkowice zajęło miejsca premiowane:

       

      Igrzyska Dzieci r. 2009 i młodsi dziewczęta:

       

      I miejsce – Wiktoria Kaźmierska

      II miejsce – Maja Drzazga

      V – miejsce Lena Bachańska

       

      Igrzyska Dzieci r. 2009 i młodsi chłopcy:

       

      III miejsce – Bartosz Kiełbik

      V miejsce – Dominik Remisz

       

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej r. 2007/08 dziewczęta:

       

      IV miejsce – Aleksandra Łęgowiak

      V miejsce – Łucja Piotrowska

       

      W/w zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w dni 28 września 2021 r. w Uniejowie.

       

      Szkołę Podstawową w Gorzkowicach reprezentowali również: Kordyzon Oskar, Skrobek Lena, Jeż Szymon, Krzynówek Kamil, Rokita Oliwier, Cichoń Oliwia, Ciesielski Igor, Stalka Hubert, Ziemba Sebastian, Gawłowski Patryk, Ziemba Filip, Ziemba Michał, Kulikowski Cyprian, Włóka Filip, Bachański Kacper, Just Aleksandra, Kalecińska Oliwia, Karliński Bartosz, Karliński Hubert, Nowak Jakub, Smolarek Anna, Woźniak Przemysław, Jeż Aleksandra, Pająk Maciej, Skrobek Nikodem.

     • POCZTÓWKA DLA BLANKI LIPOWSKIEJ

     • Dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach włączyły się do akcji urodzinowej dla Blanki. Blanka to czteroletnia dziewczynka, która cierpi z powodu nieuleczalnej choroby. Mimo bezlitosnych informacji, które otrzymuje rodzina Blanki, jej bliscy nie tracą nadziei, że dziewczynkę może czekać normalne życie. Dlatego też świetliczaki postanowiły dać promyk słońca i odpowiedzieć na akcję dla dzielnej bohaterki, wysyłając ciepłe życzenia urodzinowe.

     • KLASA 1C UTRWALA ZASADY RUCHU DROGOWEGO

     • 17 września uczniowie klasy 1c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wraz z wychowawczynią p.Anetą Krawczyk wybrali się na spacer na pobliskie skrzyżowanie oraz przejście dla pieszych. Celem wycieczki było utrwalenie zasad ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Uczniowie z uwagą obserwowali ruch uliczny, nazywali pojazdy oraz poznane na zajęciach znaki drogowe, a przede wszystkim uczyli się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię. Następnie udali się na teren Miasteczka Ruchu Drogowego, znajdującego się przy naszej szkole, gdzie poprzez zabawę  mogli uczyć się bezpiecznego zachowania na drodze. Na koniec Pierwszoklasiści z radością bawili się w gry edukacyjne i ruchowe znajdujące się na terenie miasteczka.

     • DZIEŃ KROPKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     • Międzynarodowy Dzień Kropki był okazją do promowania bestsellerowego picturebooka Petera H.Reynoldsa pt. „Kropka” - bo od „Kropki” wszystko się zaczęło.

      15 września 2003 roku ta niewielka książeczka trafiła do rąk amerykańskich czytelników. Wkrótce została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Dey). Historia Dnia Kropki sięga 2009 roku, kiedy to nauczyciel muzyki Terry Shay zaproponował zaprzyjaźnionym szkołom i nauczycielom, by przeczytać książkę – 15 września.                                                                                                                   

      Uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach poznali historię bohaterki książki – małej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie chciała uczestniczyć w lekcji plastyki – nie wierzyła, że potrafi malować. Nauczycielka zachęciła dziewczynkę do pracy słowami: „Postaw tu kropkę i zobaczymy co się stanie”. Na drugi dzień praca uczennicy, wisiała w klasie oprawiona w złotą ramę. Czasem wystarczy mały gest, aby uczniowskie skrzydła rozpostarły się szeroko. Vashti otrzymała wsparcie, dzięki temu nabrała chęci do działania, uwierzyła w siebie, pomogła również odnaleźć talent swojemu koledze. Dzięki czytaniu jej historii o „Kropce” nadal pomaga dzieciom na całym świecie.

      Obchodzony 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu wszelkich trudności.

     • KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

     • Od 13 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach jest zatrudniony psycholog - pani Ewa Bednarek. Pani psycholog pracuje od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00 - 12:00.

      Zapisy na konsultacje psychologiczne u pedagoga szkolnego.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. H. SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     • W środę 15 września 2021r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć i spróbować go odkryć.

      Inspiracją do obchodzenia tego dnia stała się książka „Kropka” napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała ten dzień, który jest obchodzony na  całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Ta niepozorna napisana oszczędnym językiem historia Vashti- dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości poruszyła serca nauczycielek. Postanowili czytać ją swoim uczniom i rozmawiać o talentach, które w nich drzemią.

      W ramach tego dnia wiele szkół,  w tym także nasza, zorganizowała działania, które pomogły uczniom odkryć swoje talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim tego dnia była kropka. Uczniowie przyszli ubrani w kropki (elementy ubrania bądź dodatki). Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości. Chętni rysowali swój talent w dużej kropce, bądź wykonywali rysunki z kropek.

      Uczniowie na prośbę Samorządu Uczniowskiego i Wychowawców Świetlicy przygotowali w klasie bądź w domu koła wycięte z tektury o średnicy 30cm i wypełnili je wymyślonymi przez klasę kolorowymi motywami zrobionymi z kropek (np.: z plasteliny, korków plastikowych, guzików lub też pomalowanych kredkami czy flamastrami) koła te pomogły nam w stworzeniu wspólnej pracy. Mnóstwo kolorowych krop, kropek i kropeczek zagościło na kołach klasowych, które utworzyły wspólną pracę. Dziękujemy wszystkim  i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

     • NOWOCZESNA BIBLIOTEKA

     • Komputeryzacja to jeden z ważniejszych etapów przekształcania biblioteki szkolnej w nowoczesne centrum informacji.     

      W bibliotece Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicz w Gorzkowicach dwa lata temu rozpoczęto pracę nad elektronicznym opracowaniem księgozbioru. Pandemia COVID-19 nieco spowolniła ten proces, ale go nie zatrzymała. Do inwentarza elektronicznego udało się wprowadzić ponad dziesięć tysięcy woluminów.   

      Ten rok szkolny jest przełomowy, ponieważ rozpoczynamy działalność w skomputeryzowanej bibliotece, a użytkownicy biblioteki otrzymają elektroniczne karty biblioteczne.    

      Dzięki komputeryzacji zbiorów wypożyczanie i wyszukiwanie informacji będzie szybsze, uczniowie uzyskają możliwość zdalnego wyszukiwania i rezerwowania książek. W radosnym wydarzeniu przekazania elektronicznych kart bibliotecznych czytelnikom wzięły udział - Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Ościk i Wicedyrektor Szkoły Pani Małgorzata Sadura, które w obecności wychowawców klas i bibliotekarzy wręczyły karty biblioteczne uczniom. Pani Dyrektor wskazywała dzieciom korzyści płynące z czytania i zachęcała do odwiedzania biblioteki szkolnej.        

      W najbliższych dniach elektroniczne karty biblioteczne otrzymają wszyscy użytkownicy biblioteki.       

      Zapraszamy do wypożyczania książek i życzymy czytelnikom, aby dzięki książkom dowiedzieli się nowych rzeczy, poznali inspirujące historie i osoby, umieli spojrzeć na innych ludzi lub sytuacje z różnych punktów widzenia.

       

     • UROCZYSTE OTWARCIE MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO

     • 6 września 2021 roku Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach wraz z Panią Dyrektor Magdaleną Ościk, Panem Wójtem Alojzym Włodarczykiem, Panem Piotrem Wojtysiakiem Starostą Powiatu Piotrkowskiego, Panem Dariuszem Misztalem Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego dokonała uroczystego otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, którzy wsparli Budowę Miasteczka Ruchu Drogowego i których działania społeczne i filantropijne stanowią postawę godną do naśladowania. Miasteczko Ruchu Drogowego będzie służyć uczniom naszej szkoły do nauki bezpiecznego zachowania się na drodze, zdawania egzaminu na kartę rowerową, udziału w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a także kreatywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

     • „Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.

       Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko ty słyszysz.

      Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu,

      a nie oglądania się do tyłu”.

                                                                    Paulo Coelho

       

       

       

      25 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach, odbyło się zakończenie roku szkolnego. Dla każdego ucznia to chwila niezwykle radosna, niosąca ze sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, ale również rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

      Niezwykłe przeżycia towarzyszyły ósmoklasistom, którzy opuszczali mury naszej szkoły. To nietypowe pożegnanie zwłaszcza z tymi, którzy przez osiem lat mieli wpływ nie tylko na edukacje, ale także na kształtowanie ich osobowości.

      Drodzy Absolwenci! Zostawiacie tu cząstkę siebie. Nie zapomnimy o Was, ale i Wy nie zapomnijcie o nas. Wierzymy, że wiedzę i doświadczenie zdobyte w tej szkole będziecie rozwijać w kolejnych latach edukacji. Pamiętajcie, że „droga do sukcesu wiedzie przez optymizm,” więc… wierzcie w lepsze jutro.

       

      Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, słonecznych i radosnych wakacji.

       

     • PRZEKAZANIE SZTANDARU

     • ​​​​​​​24 czerwca 2021 roku miał miejsce ceremoniał przekazania Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Ustępując asysta przekazała insygnia Pocztu swoim młodszym kolegom z klas siódmych. Chorąży Pocztu Sztandarowego zwrócił się do swojego następcy z prośbą o opiekę nad Sztandarem i godną reprezentację szkoły.

      Pod opieką nowej asysty Sztandar będzie uczestniczył w najważniejszych uroczystościach szkolnych oraz poza szkołą na zaproszenie innych szkół i instytucji.

      W związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią Covid-19 w  tym roku szkolnym  ceremoniał przekazania Sztandaru wyjątkowo odbył się  w gabinecie Dyrektora Szkoły.


     • KONKURS O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wzięli udział w KONKURSIE NA NAJCIEKAWSZE OPOWIADANIE LUB BAJKĘ DOTYCZĄCĄ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO.

      Organizatorem konkursu jest GŁÓWNY INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO.

      Prace, które będą reprezentować nasza szkołę wykonali:

      - Wiktoria Karlińska kl. 4c

      - Cezary Gala kl. 4b

      - Aleksandra Jarosińska kl. 6c

      - Aleksander Malik kl. 6c.

      Konkurs spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Do 4 czerwca 2021 r. organizatorzy otrzymali ponad 1100 niezwykle różnorodnych i ciekawych prac. Decyzją Komisji Konkursowej ogłoszenie listy laureatów konkursu nastąpi w terminie do 10 września 2021 r. Lista zostanie zamieszczona na stronie internetowej GITD (https://gitd.gov.pl/).

     • AKCJA CHARYTATYWNA "ZBIÓRKA CHUSTECZEK NAWILŻANYCH"

     • W dniu 17 czerwca została zakończona akcja charytatywna: „Zbiórka chusteczek nawilżanych w 2021r.”, zorganizowana w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Tego dnia nauczyciele – koordynatorzy (Monika Jachimczak i Agnieszka Kubiak) dostarczyli zebrane przez darczyńców chusteczki nawilżane do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego na ul. Wojska Polskiego 77 w Piotrkowie    Tryb.
      Celem akcji było zebranie potrzebnych artykułów do codziennej pielęgnacji i podarowanie ich chorym  przebywającym w  Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym  na ul. Wojska Polskiego 77 w Piotrkowie Tryb.

      Podczas akcji dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach oraz ich rodziny udowodnili, że mają ogromne serca i dzięki Ich hojności udało się zebrać pokaźną ilość potrzebnych chusteczek. Ogromnym wsparciem i podporą podczas trwania akcji byli wychowawcy klas, którzy służyli swoją pomocą na każdym etapie naszej akcji.

      Bardzo dziękujemy Wszystkim za otwarcie swoich serc, pomoc oraz za każdy, nawet najmniejszy okazany gest wspierający tę inicjatywę.

      Klasy biorące udział w akcji otrzymały pamiątkowe dyplomy.

                                                                                                     Organizatorzy akcji

                                                                              Agnieszka Kubiak i Monika Jachimczak

     • KONKURS "ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ HENRYKA SIENKIEWICZA"

     • Ogromną kreatywnością, różnorakimi umiejętnościami oraz wiedzą o patronie naszej szkoły i jego dziełach wykazali się uczniowie klas siódmych, którzy wzięli udział w konkursie „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”. W czterech etapach konkursu uczniowie musieli m.in. stworzyć plakat filmowy, napisać zaproszenie i scenariusz akademii, a także wykonać zdjęcie obrazujące scenę z jednego z utworów H. Sienkiewicza. Z zadań wywiązali się znakomicie, w związku z czym wszystkie grupy zasłużyły na wyróżnienia.


      Komisja konkursowa w składzie:

      Anna Kubik – przewodnicząca

      Arkadiusz Krasoń

      Katarzyna Kowalska

      Agnieszka Chycka

      Agnieszka Kubiak

      przyznała:

      I miejsce:

      • Natalia Tomala 7c

      II miejsce:

      • Aleksandra Jeż 7c, Amelia Rakowiecka 7c, Zuzanna Włóka 7c

      III miejsce:

      • Maja Kister 7d, Oliwia Stępień 7d

      Wyróżnienia:

      • Marika Klekocińska 7a, Aleksandra Łęgowiak 7a
      • Aleksandra Just 7b, Oliwia Kalecińska 7b, Łucja Piotrowska 7b
      • Anna Kiełek 7d, Olga Tarnowska 7d, Julia Nowak 7d


      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

     • "WSZYSTKO JEST TEMATEM" - WRĘCZENIE NAGRÓD DLA LAUREATÓW KONKURSU POETYCKIEGO

     •       14 czerwca 2021 r. Dyrektor SP w Gorzkowicach - Arkadiusz Krasoń wręczył nagrody książkowe uczniom nagrodzonym i wyróżnionym w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim „Wszystko jest tematem”. Otrzymali je:

       I miejsce

      Natalia Tomala - uczennica kl. 7c  za  wiersz  „Spojrzenie falującego lustra”

      III miejsce

      Marek Krzemień - uczeń kl.7a  za wiersz „ Korona- wirus (COVID 19)”

       Oliwia Walczak – uczennica kl. 7d  za wiersz  „Brak internetu”

      Wyróżnienia

       Paulina Wrońska - uczennica kl. 8a za wiersz „Słoneczne chwile”

       Anna Gałązka - uczennica kl. 8c  za wiersz „Wiosna”

             Pan Dyrektor pogratulował nagrodzonym uczniom i życzył, by nie zabrakło im zapału do pisania nowych wierszy. Wyraził również nadzieję, że być może jeszcze kiedyś usłyszymy o młodych poetach.

     • UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY MISTRZYNIĄ POLSKI W BJJ

     • Zuzanna Wojdalska, uczennica klasy 4c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach, od niedawna może pochwalić się zaszczytnym tytułem mistrzyni Polski w brazylijskim jiu- jitsu (BJJ), w kategorii 34 kg.

      Sport o którym mowa to sztuka walki oparta na mocowaniu się i walce w parterze. Skupia się na umiejętności kontrolowania przeciwnika za pomocą technik, które zmuszają przeciwnika do poddania się. BJJ szczyci się tym, że jest znana jako „delikatna sztuka” , pozwalając mniejszej, słabszej osobie na użycie dźwigni i poddań w celu obrony przed większym przeciwnikiem.

      Zuzia trenuje w bełchatowskim klubie „Torfiorze Team”. Pasję do tej dyscypliny sportu nasza uczennica dzieli ze swoim tatą. To właśnie on zainspirował i zachęcił córkę do spróbowania swoich sił w BJJ. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Zuzia uczęszcza na treningi zaledwie od roku, a już odnosi tak spektakularne sukcesy. Co więcej, kilka dni temu, 5 czerwca 2021, Zuzia wygrała Puchar Polski na zawodach w Luboniu. Były to drugie najważniejsze zawody zaraz po Mistrzostwach Polski.

      Zuziu, jesteśmy z Ciebie dumni. Cieszymy się, że jesteś częścią naszej szkolnej społeczności. Życzymy Ci czerpania nieustającej przyjemności z pasji, którą w sobie odkryłaś, a także wytrwałości w dążeniu do zdobywania kolejnych, sportowych sukcesów i umiejętności.


       

     • KONKURS PLASTYCZNY

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym:

      ,,Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane".

      Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Puławach.

      Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem:

      - Ministra Edukacji i Nauki,

      - Marszałka Województwa Lubelskiego,

      - Lubelskiego Kuratora Oświaty,

      - Prezydenta Miasta Puławy.

      Patronat medialny objęły:

      - TVP 3 Lublin,

      - Dziennik Wschodni,

      - LPU 24.pl, LPU radio, LPU telewizja, iPulawy.pl.


      Prace, które będą reprezentować naszą szkołę wykonali:

      - Wiktoria Karlińska uczennica kl. 4c

      - Wiktoria Kaźmierska uczennica kl. 6c

      - Zuzanna Niedzwiecka uczennica kl. 7a

      - Cyprian Kulikowski uczeń kl. 7a

      - Michalina Jarocka uczennica kl. 8c


       

     • ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

     • Wszystkim dzieciom - dużym, małym,

      Tym niegrzecznym i wspaniałym,

      Tym co mają w nosie muchy...

      Niechaj życie pisze bajki

      Czarodziejskim dymkiem z fajki!

      Niech spełniają swe marzenia.

       

      Dla najważniejszych ludzi na świecie ślemy te życzenia.

       

                                                      Samorząd Uczniowski