• FINAŁ WOŚP

     • Kolejny finał, tym razem jubileuszowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mógł odbyć się bez udziału wspaniałych uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach oraz ich nauczycieli.

      Przez cały styczeń  w szkole działała puszka stacjonarna, do której datki wrzucali wszyscy członkowie szkolnej społeczności. W nasze działania włączyło się również Przedszkole Samorządowe w Gorzkowicach oraz Samorządowy Klub Dziecięcy w Gorzkowicach.

      W dniu wielkiego finału na ulicach Gorzkowic nie zabrakło naszych wolontariuszy. Mimo trudnych warunków atmosferycznych wszyscy dzielnie kwestowali na rzecz dzieci z problemami okulistycznymi.

      Ogromną radość sprawia fakt, że chętnych wolontariuszy jest zdecydowanie więcej niż mogliśmy się spodziewać, a nasi uczniowie pokazują, że pomagać zawsze warto. Empatia, zainteresowanie oraz bezinteresowna pomoc to cechy, bez których świat byłby szary i smutny.

      A dobro zawsze wraca!

     • Wszystkiego dobrego... urodzonym w styczniu!

     • Jak co miesiąc... świetliczaki ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach przygotowały i wysłały własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami dla pensjonariuszy zamieszkujących Dom Pomocy Społecznej "Przystań” we Wronikowie. Tym gestem nasi uczniowie chcieli umilić ten wyjątkowy dzień solenizantom, którzy swoje urodziny obchodzą w styczniu.

     • PROGRAM DLA SZKÓŁ - DZIAŁANIE EDUKACYJNE

     • W ramach udziału w „Programie dla szkół” uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wzięli udział w zajęciach mających na celu propagowanie zasad zdrowego żywienia. Uczniowie dowiedzieli się między innymi dlaczego należy się zdrowo odżywiać i poznali zasady zdrowego odżywiania się.

      Młodsi uczniowie otrzymali także tematyczne kolorowanki, dzięki którym mogli poznać proces produkcji żywności od nasionka do gotowego produktu.

      Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali mleko dostarczane do szkoły w ramach „Programu dla szkół”.

     • KARTKA Z ŻYCZENIAMI URODZINOWYMI

     • Sto lat... urodzonym w GRUDNIU

      Zgodnie z comiesięczną tradycją świetliczaki ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach przygotowały i wysłały własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami dla pensjonariuszy zamieszkujących Dom Pomocy Społecznej "Przystań” we Wronikowie. Tym gestem nasi uczniowie chcieli umilić ten wyjątkowy dzień solenizantom, którzy swoje urodziny obchodzą w grudniu.

      Wszystkim, natomiast chcemy życzyć zdrowych, wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, a także Szczęśliwego Nowego Roku. 

       

      Koordynatorzy akcji: Monika Jachimczak i Kamila Krzynówek.

     • PROJEKT EMOCJA I EKOEMOCJE

     • W naszej szkole realizowany jest Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”. Uczniowie klasy  5b zrealizowali już 2 moduł projektu pt. „Wyobraźnia”. Celem tego modułu było pobudzenie wyobraźni twórczej, fantazji i kreatywności. Nasza przygoda z wyobraźnią rozpoczęła się od określenia w naszych kącikach emocji samopoczucia uczniów na termometrze uczuć. Następnie uczniowie wysłuchali opowiadania „Żółty balonik”, gdzie dzieci musiały użyć swojej wyobraźni i zmienić zakończenie opowiadania. Powstało mnóstwo pozytywnych i ciekawych zakończeń opowiadania. Kolejnym zadaniem było wykonanie przez dzieci swojego balonika marzeń i kodowania z wyobraźnią. Wyobraźnia tutaj zadziałała, baloniki stały się różnymi zwierzątkami, postaciami z bajek, a nawet znanymi piłkarzami. Uczniowie wysłuchali opowiadania „Kraina Wyobraźni i jej kreatywni mieszkańcy”, następnie odpowiedzieli na pytanie - czy chciałbyś mieszkać w takiej krainie Wyobraźni? Jako mieszkaniec kim byś był i co byś tworzył? Obejrzeliśmy wspólnie film „Miłość Bałwana” o poszukiwaniu sensu życia. Uczniowie namalowali Drzewko Wyobraźni, a na każdym płatku śniegu lub pierniczku opisali swoje największe marzenie. Wykonywaliśmy mapę myśli, opisywaliśmy czym jest wyobraźnia.

      Z EkoEmocji uczniowie stworzyli ludziki z kasztanów, gdzie również przydatna była wyobraźnia. Następnie wysłuchali wiersz Romana Pisarskiego „Zielone serce” i odpowiedzieli na pytanie – jakie to jest Drzewo smutne i wesołe? Miało to za zadanie wyrabianie szacunku do przyrody, uwrażliwienie na jej piękno; określanie odczuwanych emocji.

      Na koniec była relaksacja i ewaluacja. Podczas realizacji modułu było wiele pozytywnych emocji i wspólnej, wspaniałej zabawy. 

     • KONKURS "POCZTÓWKA Z WAKACJI"

     • W dniu 17 grudnia 2021r. pani dyrektor Magdalena Ościk i pani dyrektor Małgorzata Sadura wręczyły uczniom dyplomy i upominki za udział w konkursie plastycznym "Pocztówka z wakacji", zorganizowanym przez nauczycieli świetlicy. 

      Celem konkursu było:

      - przedstawienie oczami dzieci i młodzieży wspomnień tegorocznych wakacji,

      - rozwijanie kreatywności,

      - kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej,

      - popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

      Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VIII

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce - Antonina Rumik kl. 4b

      II miejsce - Maja Sadura kl. 4a

      III miejsce (ex aequo) - Barbara Krawczyk kl. 5b

                                          - Karolina Krawczyk kl.7b

     • KONKURS „NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTĘ NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA"

     • Dnia 16 grudnia 2021 roku został podsumowany konkurs „Na najładniejszą kartę na Święta Bożego Narodzenia”, który był przeznaczony dla uczniów klas I- VIII.

      Konkurs miał sprzyjać pobudzeniu wyobraźni oraz kultywowanie tradycji w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a także wyrażanie nastroju i uczuć związanych ze świętami.

      Komisja w składzie:

      Przewodniczące Komisji:

      Pani Dyrektor Magdalena Ościk oraz Dyrektor Małgorzata Sadura,

      Członkowie Komisji:

      p. Ewa Turkowska, p. Aneta Krawczyk, p. Anna Maniecka

      oraz organizator konkursu p. Agnieszka Kubiak

      biorąc pod uwagę następujące kryteria:

      - zgodność wykonania pracy z regulaminem,

      - estetykę oraz samodzielność wykonania pracy,

      po zapoznaniu się z 39 pracami plastycznymi w dwóch kategoriach przyznała:

       

      3 miejsca równorzędne w kategorii : „Najładniejsza karta na Boże Narodzenie” w klasach

      I-III

      Maja Jachimczak kl. 2a

      Zuzanna Klekocińska kl. 3c

      Amelia Migoda 1a

       

      3 miejsca równorzędne w kategorii: „Najładniejsza karta na Boże Narodzenie” w klasach

      IV -VIII

      Julita Maczugowska 5c

      Maja Sadura 4a

      Zuzanna Włóka 7a

       

      Wszystkie pozostałe prace zostały wyróżnione i przedstawione w utworzonej przez organizatora konkursu prezentacji, tworząc kolorową i ciekawą niespodziankę dla wszystkich na Święta Bożego Narodzenia i wstawionej na stronę Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach.

      Rozdanie nagród miało miejsce 17.12.2021r. Uczniom, którzy nie byli obecni na wręczeniu nagród zostaną one wręczone po powrocie do szkoły.

       

     • AKCJA ŚWIĄTECZNA SK PCK

     • W tym roku przed świętami Bożego Narodzenia SK PCK zorganizowało akcję ,,Kto słodycze rozdaje Świętym Mikołajem zostaje”. Z zebranych darów uczniowie wraz z opiekunami P. Lidią Słodkowicz i Ewą Librowską przygotowali paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

      SK PCK życzy wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

     • PROGRAM WF Z AWF

     • Od września do grudnia bieżącego roku szkolnego uczniowie klas Vb i Vc naszej szkoły uczestniczyli w dodatkowych zajęciach ruchowych w ramach projektu "WF z AWF - Aktywny powrót do szkoły". Jego celem była poprawa kondycji fizycznej uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej. W zajęciach brało udział 15 dzieci. Dały one możliwość nie tylko pożytecznego spędzenia czasu i zadbania o zdrowie ale i świetnej zabawy.

     • KONKURS PLASTYCZNY „EX LIBRIS – WYRAZIĆ SIEBIE”

     • Biblioteka Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach we współpracy z nauczycielem plastyki  była organizatorem Konkursu Plastycznego „Ex Libris – wyrazić siebie”.         

      Wzięli w nim udział uczniowie klas siódmych i ósmych..

      Celem konkursu było:

      - przedstawienie zainteresowań i form spędzenia czasu wolnego uczniów,

      - upowszechnienie wiedzy na temat ekslibrisu, poznanie jego historii,

      - pobudzenie plastycznej aktywności twórczej uczniów oraz popularyzacja ekslibrisu jako grafiki artystycznej.

             Prace oceniała Komisja konkursowa w składzie:

         - p. Renata Ziemba,

         - p. Justyna Święcicka,

         - p. Tomasz Filipczak.

              Komisja  oceniając prace  uwzględniła poniższe kryteria:
      – zgodność wykonania ekslibrisu z regulaminem,
      – jakość ekslibrisu,
      – pomysł na własny ekslibris,
      – technikę kaligrafii napisu,
      – ogólny wyraz artystyczny.

      I miejsce zajęła Wiktoria Kaźmierska,

      II miejsce zajął Igor Ciesielski,

      III miejsce zajęła Anna Kiełek.

      Każda z nagrodzonych prac - Ex libris składa  się  z sygnetu (znaku graficznego) oraz z logotypu (stylizacji literowej), wykonana jest ręcznie i zgodnie z techniką. Każdy z wykonanych ekslibrisów związany był z zainteresowaniami, sposobami spędzania czasu wolnego ucznia.

      Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ „POMOC DLA MAŁGOSI”

     •  

      „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
      lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
      Jan Paweł II

       

      Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

      Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

      Za pomoc i życzliwość
       
      - DZIĘKUJEMY !

       

      Dyrekcja i opiekunowie organizacji szkolnych składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Małgosi.

      Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom oraz osobom zaangażowanym w naszą akcję - bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe.

      Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i razem z nami tak licznie, z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia kiermaszu bożonarodzeniowego w ramach akcji charytatywnej ,, Pomoc dla Małgosi” w dniu 12 grudnia 2021r.

      Na dzień 13 grudnia ze wszystkich prowadzonych akcji razem udało się nam zebrać kwotę 12935,68 zł:

      -kiermasz bożonarodzeniowy – 6137,68 zł

      - „Serce nie tylko z piernika” – 2448,00 zł

      - licytacje – 4350,00 zł

      Zebrane pieniądze zostały przekazane  na konto – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”

      Ul. Łomiańska 5, 01 – 685 Warszawa

      Alor Bank S. A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

      Tytułem: 39821 Łągwa Małgorzata – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

       

      Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc, szczodry gest, okazane serce i wrażliwość.

       

      Dziękujemy

         Nie zawiedliście...

     • WOJEWÓDZKIE PÓŁFINAŁY W DRUŻYNOWEJ GRZE W SZACHY.

     • W dniu 13.12.2021 r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbyły się półfinały województwa łódzkiego w drużynowej grze w szachy. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Młodzieży Szkolnej (urodzeni 2007-2008) oraz  Igrzyska Dzieci (urodzeni 2009 i młodsi). Szkołę Podstawową w Gorzkowicach reprezentowali: Anna Łęgowiak, Olga Tarnowska, Konrad Jeż, Maciej Pająk, Rafał Bożek, Cezary Gala, Konrad Cichosz oraz Konrad Kaniowski. Nasze drużyny zajęły odpowiednio IV i III miejsca w swoich kategoriach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • KONKURS PLASTYCZNY „MIKOŁAJKI W ŚWIECIE BAJKI”

     • Biblioteka Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach  była organizatorem Konkursu Plastycznego „Mikołajki w świecie bajki”. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich.

      Celem konkursu było:

      - promowanie czytelnictwa literatury pięknej wśród dzieci,

      - pogłębianie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów,

      - rozbudzanie wyobraźni plastycznej,

      - zachęcanie dzieci do kreatywności i oryginalności ujęcia tematu.

      Prace oceniała Komisja konkursowa w składzie:

      - p. Renata Ziemba,

      - p. Justyna Święcicka,

      - p. Tomasz Filipczak.

       Jury biorąc pod uwagę następujące kryteria:

      - zgodność wykonania pracy z regulaminem,

      - estetykę oraz samodzielność wykonania pracy,

      - ogólny wyraz artystyczny,

      przyznało nagrody:

      I miejsce zajęła Agnieszka Włuka,

      II miejsce zajęła Maja Miśkiewicz,

      III miejsce zajęła Magdalena Sochańska.

      Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Bartosiewicz, Martyna Walczak, Alicja Adamek i Mateusz Suszyński.

      Dziękujemy za współpracę wychowawcom klas trzecich oraz Poczcie Polskiej Gorzkowice za ufundowanie wyróżnień w Konkursie.

     • AKCJA BohaterOn

     • W październiku i listopadzie uczniowie klas 7 i 8 brali udział w akcji BohaterOn. To akcja która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie realizowali ja w dwóch etapach. Pierwszy z nich miał przybliżyć im historię Powstania Warszawskiego, życia codziennego podczas Powstania. Lekcje odbywały się w formie warsztatów. Drugi etap to przygotowanie kartki dla wybranego powstańca, w którym uczniowie dziękują za życie w wolnej niepodległej Polsce. Akcja miała również na celu promowanie postaw patriotycznych i tożsamość narodową w Polsce.

     • POMOC DLA MAŁGOSI - AKCJA CHARYTATYWNA

     • Uczniowie naszej szkoły zaangażowani w akcję charytatywną, Pomoc dla Małgosi, uczestniczą w warsztatach malarskich. Obrazy wystawione zostaną na kiermaszu przed kościołem w Gorzkowicach dnia 12.12.2021r.

      Serdecznie zapraszamy

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W DRUŻYNOWEJ GRZE W SZACHY

     • W dniu 08.12.2021 r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Drużynowej Grze w Szachy. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: urodzeni 2007-2008 oraz 2009 i młodsi. W obu kategoriach zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach. W kategorii młodszej szkołę reprezentowali: Anna Łęgowiak, Kacper Klęska, Jakub Skrobek i Aleksander Bartnik. W starszej drużynie występowali: Olga Tarnowska, Konrad Jeż, Maciej Pająk i Rafał Brożek.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • PRZEDŚWIĄTECZNE DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia opiekunowie Samorządu Uczniowskiego  Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach zorganizowali spotkanie, podczas którego uczniowie pod czujnym okiem Pani Ewy Turkowskiej i zaproszonego gościa – Pani Marty Jakubiak uczestniczyli w warsztatach tworzenia świątecznych dekoracji techniką makramy.

      Makrama to nazwa techniki wyplatania przeróżnych ozdób ze sznurków,  przy pomocy określonych splotów i węzłów.

      Uczniowie z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie wyplatali bawełniane sznurki i tworzyli różne wzory choinek. 

      Zostały również wykonane oryginalne ozdoby z masy porcelanowej. Wszystkie dzieła zostaną podarowane przyjaciołom szkoły, mamy nadzieję, że spodobają się i będą miłą pamiątką.

      Zajęcia wprowadziły uczestników w niezwykłą magię świąt. 

     • Konkurs

     • Uczennica klasy 4a Maja Sadura bierze udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka nt.”Praw dziecka”. Wyniki będą podane w połowie grudnia.

     • KONKURS PLASTYCZNY

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym pod patronatem Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka , w którym tematem jest

      - Promocja krwiolecznictwa  oraz

      - Pierwsza pomoc.

      Prace wykonali:

      Jan Źródelny kl. 7c,  Szymon Jeż kl. 5b, Wiktoria Kaźmierska kl. 7c, Maja Kowalczyk kl. 7a, Zuzanna Wojdalska kl. 5c, Maja Sadura kl. 4a, Kamil Gozdek kl. 5c, Kacper Kanak kl. 7c.

      Wyniki konkursu będą udostępnione w połowie grudnia.