• KARTKA URODZINOWA

     • Świetliczaki ponownie przystąpiły do akcji urodzinowa kartka dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Przystań” we Wronikowie. Dzięki swojemu zaangażowaniu uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze znaczeniem pojęć: pensjonariusz, dom pomocy społecznej, a także poznali metody tworzenia kartki urodzinowej oraz zasady redagowania życzeń. Miła niespodzianka od naszych uczniów sprawiła wiele radości wśród pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Przystań”.    

     • WYJAZD DO KINA

     • 26 września 2022r. uczniowie z klasy 3a i 3c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się do kina Helios w Piotrkowie Tryb. Obejrzeli film pt. „Chłopiec z chmur”, który przybliżył dzieciom temat ochrony dzikich ptaków i ginących gatunków zwierząt. Głównym bohaterem był chłopiec o imieniu Thomas, dla którego spędzenie wakacji z ojcem ornitologiem wydawało się koszmarem. Skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklętami chłopiec przywiązywał się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii do Francji była nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie ptaków, ale też przygodą życia Thomasa.

      Projekcję filmu poprzedziła prelekcja na temat wędrówek dzikich ptaków.

      Następnym punktem wyjazdu był McDonald’s.

      Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: A. Stankiewicz, L. Stanios i M. Rawicka.

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • Wybory przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego to bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole. Każdy uczeń ma możliwość wskazania swojego kandydata i powinien mieć świadomość, że jego głos jest bardzo ważny.

      W tym roku szkolnym mieliśmy pięciu kandydatów, a kampanie trwały cały tydzień, mogliśmy dowiedzieć się jakie plany i pomysły mają osoby startujące w wyborach i co chciałyby zmienić w miejscu, w którym spędzamy tak wiele godzin.

      Po zliczeniu wszystkich głosów możemy już przedstawić nazwiska trzech osób, które zdobyły największe poparcie wśród społeczności szkolnej.

      Przewodniczącym szkoły został Mateusz Pechta z klasy 8a, natomiast Amelia Ziemba z klasy 8a oraz Karolina Krawczyk z klasy 8b będą pełnić funkcję zastępców i jednocześnie szefów poszczególnych sekcji.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim kandydatom za ich zaangażowanie i życzymy powodzenia naszemu nowemu zarządowi. Niech społeczność uczniowska i dobre imię naszej szkoły będą dla Was najważniejsze.

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • ”Liście się złocą w całym lesie,
      to znak właśnie, że już jesień.
      Lasem, łąką, polem,
      chodzi ze złocistym parasolem”.

      23 września z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Jesieni.

      Tego dnia królowały kolory: żółty, złoty, pomarańczowy, czerwony i brązowy. Oprócz strojów w tych barwach uczniowie przygotowali piękne jesienne nakrycia głowy ozdobione, liśćmi, kasztanami, żołędziami i jarzębiną. W klasach powstały jesienne dekoracje.

      Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna i zimna, ale barwna, ciepła i piękna.

     • MISTRZOSTWA POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • 21 września 2022 r. w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach. Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach reprezentowało 15 uczniów i 20 uczennic. Najlepsze wyniki osiągnęli:

      IV miejsce Maja Mirek w kategorii Igrzyska Dzieci (dziewczęta)

      I miejsce Adam Trzebiński w kategorii Igrzyska Dzieci (chłopcy)

      V miejsce Wiktoria Kaźmierska w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (dziewczęta)

      Naszą szkołę reprezentowali również: Dąbrowska Natalia, Ziemba Amelia, Kiełbik Bartosz, Gawłowski Patryk, Famulski Igor, Ziemba Filip, Drzazga Maja, Jarosińska Aleksandra, Bezulski Igor, Jachimczak Amelia, Walczak Nadia, Kierlik Maja, Iznerowicz Jakub, Frączkowska Roksana, Skrobek Lena, Bolanowski Jakub, Orlik Amelia, Wieńczek Kornelia, Łyczkowska Julia, Jeż Szymon, Krzynówek Kamil, Możdżeń Piotr, Baran Jakub, Remisz Dominik, Sikora Maciej, Kubicka Nikola, Odrzywolska Maja, Rumik Antonina, Wieńczek Dawid, Matuszczyk Nadia, Dąbrowska Paulina, Fila Wiktoria.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

     • 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania oraz drzwi sal lekcyjnych wypełnione były kolorowymi kropkami. Uczniowie klas I-III mieli także możliwość wykonania zdjęć w kropkowej fotobudce. Do akcji przyłączyli się również uczniowie świetlicy szkolnej, wykonując dżdżownicę z kolorowych kółek. Podczas zajęć było dużo radości i zabawy.

      Dzień Kropki został zorganizowany przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego z pomocą p. Agnieszki Kubiak i p. Eweliny Nowak.

     • APEL DOTYCZĄCY BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     • 14 września 2022r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się apele szkolne w młodszych i starszych grupach wiekowych. Dotyczyły one bezpieczeństwa na terenie szkoły oraz podczas drogi do szkoły i do domu. Prelekcję na ten temat przeprowadził aspirant sztabowy z Komisariatu Policji w Gorzkowicach pan K. Kaczmarek. Ponadto opiekunki Samorządu Uczniowskiego przypomniały uczniom podstawowe zasady funkcjonowania oraz zachowania na terenie placówki, a także zaprosiły do udziału w akcjach organizowanych przez tę organizację.

     • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     • 1 września, wypoczęci i z nowa energią,  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. O godz. 8.00 w Kościele parafialnym odbyła się Msza święta dla uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły.

      Następnie o godzinie 9.00 uczniowie zgromadzili się na parkingu szkolnym. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły głos zabrał Wójt Gminy Gorzkowice Pan Alojzy Włodarczyk, który powitał wszystkich zebranych i życzył dobrego, bezpiecznego roku szkolnego. Ważnym punktem przemówienia były słowa, w których uszanował pamięć poległych w II Wojnie Światowej oraz podkreślił wagę pokoju na świecie.

      Pani Dyrektor Magdalena Treścińska – Niemczyk powitała uczniów i nauczycieli szkoły, a szczególnie uczniów klas I oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Gościnnej, którzy w tym roku zawitali w murach naszej szkoły. Życzyła wszystkim wytrwałości oraz samych sukcesów.

      Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie otrzymali informacje na temat organizacji pracy swojej klasy.