• KARTKA URODZINOWA

     • Jak co miesiąc, tak i w czerwcu Świetliczaki przygotowały i wysłały własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami urodzinowymi dla pensjonariuszy zamieszkujących Dom Pomocy Społecznej ,,Przystań’’ we Wronikowie. Tym gestem nasi uczniowie chcieli umilić wyjątkowy dzień solenizantom, którzy swoje urodziny obchodzą w CZERWCU.

      Wszystkie dzieci z młodszej grupy świetlicowej, pragną serdecznie podziękować za słodki prezent, który  otrzymały na Dzień Dziecka od pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej ,,Przystań’’ we Wronikowie. Maluchy były przeszczęśliwe,  widząc tak dużą ilość słodyczy.

      W imieniu koordynatorów akcji chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim dzieciom ze świetlicy za pomoc przy wykonywaniu i dekorowaniu kartek urodzinowych.

      A my opiekunowie podczas wakacji nie zapomnimy o solenizantach, którzy swoje urodziny obchodzą w miesiącach wakacyjnych.

      Koordynatorzy akcji : Monika Jachimczak i Kamila Krzynówek.

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH. POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

     • Dzień 23 czerwca w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach to czas, w którym uroczyście świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

      Bohaterami dzisiejszego dnia byli uczniowie klas ósmych.

      W asyście młodszych kolegów, przybyłych rodziców i zaproszonych gości w osobach: Sekretarza Gminy Gorzkowice Iwony Kadir, Dyrektora Administracji Placówek Oświatowych w Gorzkowicach Daniela Słowika i przedstawiciela Rady Rodziców Urszuli Tarnowskiej, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byliśmy świadkami doniosłej uroczystości przekazania sztandaru szkoły z rąk ósmej klasy młodszym rocznikom i ślubowania absolwentów.

      Pani Iwona Kadir w imieniu Wójta Gminy Gorzkowice Alojzego Włodarczyka i swoim własnym złożyła serdeczne gratulacje ósmoklasistom z okazji ukończenia szkoły podstawowej. Wszystkim uczniom życzyła dużo zdrowia, wytrwałości i osiągania wymarzonych celów oraz wiary w siebie i swoje możliwości.

      Pani dyrektor Magdalena Ościk skierowała wiele ciepłych słów do uczniów życząc im, aby czas spędzony w szkole na zawsze pozostał w ich sercach. Podziękowała za zapał, otwartość, szczerość i za te chwile, które będą trwać długo w naszej pamięci. Podkreśliła też, że mury szkoły są zawsze miejscem przyjaznym absolwentom i pamiętającym o swoich Wychowankach. Wyróżnionym uczniom wraz z Zastępcą Dyrektora Małgorzatą Sadurą wręczyła nagrody książkowe za naukę, konkursy, pracę w Samorządzie Uczniowskim i organizacjach szkolnych. Wszyscy uczniowie klas ósmych otrzymali pamiątkowe tarcze z logo naszej szkoły.

      W sympatyczny sposób naszych absolwentów pożegnały klasy siódme obdarowując ich  miłymi upominkami i kierując do nich wiele ciepłych i wzruszających słów.

      Pięknym akcentem była część artystyczna przygotowana przez ósmoklasistów, którzy w ten sposób podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud i wysiłek włożony w wychowanie młodzieży.

      Przy miłej oprawie muzycznej były to chwile nostalgii, zadumy i refleksji nad tym co było.

      Uczniom życzymy by zdobyta wiedza i doświadczenie pozytywnie wpływały na ich dalsze życie i by nie rezygnowali z realizacji  marzeń i planów.

      Oprawę uroczystości przygotowały: Aneta Krawczyk, Ewa Turkowska, Anna Maniecka, Alicja Woźniakiewicz, Maria Anna Dędek, Renata Ziemba,Agnieszka Kubiak, Ewelina Nowak.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

     • Nasi uczniowie lubią spędzać czas w świetlicy szkolnej. Kiedy lekcje są już odrobione, przychodzi czas na zabawę.

      22 czerwca w świetlicy szkolnej młodszej grupy wiekowej odbyła się impreza z okazji końca roku szkolnego. Każdy z uczestników przyniósł słodką przekąskę lub napój oraz gry planszowe. Atrakcjom nie było końca. Zabawa rozpoczęła się wspólnym tańcem oraz karaoke. Nie obyło się bez malowania buzi, ciekawych konkursów oraz tańca na parkiecie.

      Uczniowie zadowoleni opuścili teren świetlicy szkolnej i już nie mogą się doczekać kolejnej świetlicowej imprezy.

     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • „Let’s Celebrate These Special Days” to nazwa innowacji pedagogicznej z przedmiotu język angielski, która prowadzona była w tym roku szkolnym przez p. Lucynę Barańską, podczas dodatkowych zajęć odbywających się raz w miesiącu. Adresatami innowacji byli wszyscy uczniowie klasy 3c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach. Głównym celem innowacji było budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim, poprzez wprowadzanie na zajęciach scenariuszy zajęć dni nietypowych. Trzecioklasiści świętowali następujące dni: jesieni, deszczu, pluszowego misia, popcornu, motyla, herbaty, cyrku, płatka śniegu, św. Patryka, kota. Podczas zajęć wykonywali różnorodne aktywności: poznawali słownictwo tematyczne, uczestniczyli w zabawach muzyczno - ruchowych, wykonywali prace plastyczne, oglądali anglojęzyczne filmy edukacyjne, słuchali utworów literackich czy degustowali popcorn lub tradycyjną angielską herbatę. Udział w zajęciach przynosił wszystkim wiele śmiechu i frajdy, pokazując, że możliwe jest łączenie przyjemnego z pożytecznym czyli zabawy z nauką.

     • SK CARITAS POMAGA PODOPIECZNYM POGOTOWIA OPIEKUŃCZEGO W PIOTRKOWIE TRYB.

     • W przedwakacyjnym tygodniu Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach zakończyło ostatnią akcję zaplanowaną na ten rok szkolny. Tym razem wolontariusze wraz z opiekunami zaangażowali społeczność szkolną w zbiórkę artykułów higienicznych oraz papierniczych, których beneficjentami są podopieczni Pogotowia Opiekuńczego w Piotrkowie Trybunalskim.

      Pamiętajmy, że bezinteresowna pomoc wypływająca z serca ma wielką moc - daje radość wszystkim, którzy znajdą się w jej zasięgu: dzieciom, wychowawcom i tym czekającym na otwartą, pomocną dłoń.

     • KONKURS "MISTRZ ANGIELSKICH SŁÓWEK"

     • Dnia 8 czerwca 2022 w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach chętni trzecioklasiści wzięli udział w konkursie dedykowanym właśnie tej grupie wiekowej pt. „MISTRZ ANGIELSKICH SŁÓWEK”. Celem konkursu było promowanie języka angielskiego wśród uczniów, zachęta do nauki tego języka, a także nabywanie umiejętności zdrowej rywalizacji. Zadaniem konkursowym było napisanie jak największej ilości zapamiętanych słówek, wraz z ich polskim tłumaczeniem, które były wprowadzone w klasie III w podręczniku Tiger cz.3.

      Spośród uczestników konkursu wyłoniono następujących laureatów:

      I miejsce - Dawid Szulc kl. 3a

      II miejsce - Piotr Łęgowiak kl. 3b

      III miejsce - Tymon Wlaźlak kl. 3d

      Nad przebiegiem konkursu czuwały panie Anna Pregiel oraz Lucyna Barańska.

      Serdecznie gratulujemy!

     • WYCIECZKA DO ŁODZI

     • 9 czerwca 2022 r. klasy - Ib i IIId wyjechały na wycieczkę do Łodzi.

      Obejrzeliśmy z radością spektakl pt. "Mamo" w teatrze Arlekin. Potem pojechaliśmy do łódzkiego Planetarium EC1 na ciekawy seans "Kosmos". Na koniec odwiedziliśmy atrakcyjne Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego. Po wyjściu z muzeum obejrzeliśmy w pobliskim parku postać Plastusia znanego nam z lektury "Plastusiowy pamiętnik". Dalej czekał na nas świetny plac zabaw... Było naprawdę wspaniale! 

      Opiekę sprawowały:

      p. Anna Grabowska
      p. Anna Librowska
      p. Monika Jachimczak

     • APEL MŁODSZEJ GRUPY WIEKOWEJ

     • 22 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbył się apel młodszej grupy wiekowej podsumowujący rok szkolny. Spotkanie prowadziła opiekunka SU, pani Aneta Krawczyk. Uczeń klasy III przypomniał o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Pani Dyrektor Magdalena Ościk wręczyła nagrody za udział w szkolnych i klasowych konkursach, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym oraz za stuprocentową frekwencję. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom w konkursach gratulujemy. Na zakończenie apelu Pani Dyrektor życzyła uczniom udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

     • ROZDANIE NAGRÓD KSIĄŻKOWYCH

     • 22 czerwca w Szkole Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2021/2022 wyróżnili się bardzo dobrymi wynikami w nauce, otrzymali książki. Dyrektor szkoły, pani Magdalena Ościk wręczyła również nagrody za stuprocentową frekwencję, konkursy oraz szczególne osiągnięcia sportowe. Członkowie Samorządu Uczniowskiego otrzymali dyplomy za działalność na rzecz szkoły.

     • WYCIECZKA DO KRAKOWA

     • 9 czerwca 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach odwiedzili Kraków. Uczniowie klas piątych wraz z opiekunami zobaczyli m. in. Katedrę Wawelską, Rynek Główny, posłuchali również hejnału z Wieży Mariackiej. Mimo zapowiedzi deszczowej pogody, przez całą wycieczkę dopisało słońce, co pozwoliło uczniom bez przeszkód zapoznać się z zabytkami dawnej stolicy Polski.

     • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

     • Tydzień Profilaktyki dobiegł końca. Ostatni dzień był szczególny. Aby uczcić ważne tematy poruszane w tym tygodniu, postanowiliśmy je wyśpiewać na Festiwalu Piosenki Turystycznej jako podsumowanie oraz wyrażenie radości z nadchodzących wakacji. 

      Wychowankowie przedszkoli oraz uczniowie gminnych szkół wystąpili i pięknie zaśpiewali. 

      Dziękujemy opiekunom i organizatorom za współpracę. 

     • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

     • Minął czwarty dzień Tygodnia Profilaktyki w Naszej Szkole. Pogoda znów okazała się  dla nas łaskawa i pozwoliła nam ćwiczyć na boisku. Tym razem rozgrzewkę poprowadziły uczennice klasy 8. 

      A zaraz po rozgrzewce na uczniów klas 6-8 w hali sportowej czekał dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gorzkowicach, pan Krzysztof Kaczmarek który poprowadził pogadankę. Głównym tematem było bezpieczeństwo w sieci i cyberprzemoc. 

      Od godziny 10:00 w sali gimnastycznej ratownik medyczny, pan  Mirosław Krasoń rozmawiał z uczniami z klas 1-3 , a następnie z klasami 8, o swojej pracy. Przedstawił również podstawy pierwszej pomocy, co wzbudziło duże zainteresowanie uczniów.

      Klasy 4 - 6 miały okazję porozmawiać z panią psycholog Martyną Koper. Uzależnienia i depresja były głównymi wątkami poruszanymi podczas debaty. 

      O godzinie 12:00  klasy 7 i 8  zebrały się jeszcze raz w sali gimnastycznej, by posłuchać lekarza psychiatry pana doktora Marcina Wlazłowskiego. 

      Dzień był pełen interesujących spotkań i rozmów na poważne tematy. Uczniowie mogli otrzymać merytoryczne, jasne i adekwatne do wieku odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

     • TYDZIEŃ ZDROWIA

     • Kolejny dzień Tygodnia Zdrowia. Zdążyliśmy przed deszczem wyjść na boisko się rozgrzać - chętnie, żwawo i wesoło. I już o godzinie 9.15 rozpoczęliśmy spotkania z panią Anną Kańską - pracownikiem Sanitarnej Stacji Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkania odbyły się dla trzech grup w godzinach:

      9.15 - 9.40 - odział "0" Samorządowego Przedszkola w Gorzkowicach oraz klasy 1 i 2 z Naszej Szkoły. 

      9.55 - 10.30 - klasy 3- 5

      10. 50 - 11.25 - klasy 6-8

      Podczas spotkań,  uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym zajmuje się "Sanepid", jakie pełnią obowiązki pracownicy i inspektorzy, jakie badania wykonują i w jakim celu kontrolują warunki higieniczne pracy, jak wyglądają laboratoria i w jaki sposób przyczyniają się do zwalczania chorób zakaźnych. Rozmowa dotyczyła również konieczności zachowania higieny osobistej, zdrowego odżywiania się, tak by nie doprowadzać do rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów. 

      Uczniowie uważnie słuchali i zadawali dociekliwe pytania. Po spotkaniach, dzieci uroczyście wręczyły pani Kańskiej laurki, wykonane w podzięce za ciężką pracę, jaką codziennie wykonują dla nas pracownicy "Sanepidu", za poświęcenie i wsparcie podczas pandemii COVID - 19. 

     • WYCIECZKA DO WARSZAWY

     • W czerwcu 2022 r. uczniowie klasy 2a i 3b uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru po przepięknym, rozległym Parku - Łazienki Królewskie. Na uczniów czekało wiele atrakcji m. in. zwiedzanie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz uczestniczenie w ceremoni zmiany warty, przejazd metrem. Dzieci bardzo chętnie oglądały Rynek Starego Miasta z Pomnikiem Syrenki. Wszyscy wrócili szczęśliwi i pełni wrażeń.

     • KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH „WIERSZE JANA BRZECHWY”

     • 3 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach został przeprowadzony konkurs recytatorski dla uczniów klas drugich.


      Celem konkursu było:

      • Rozwijanie zdolności recytatorskich
      • Zainteresowanie uczniów poezją
      • Prezentacja umiejętności uczniów
      • Uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze
      • Zachęcanie do występów przed publicznością


      W konkursie brało udział 8 uczniów. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować i przedstawić wybrany utwór J. Brzechwy.


      Wyniki konkursu:

      1 miejsce - Amelia Figa, Antoni Stasiak - klasa 2c

      2 miejsce - Michalina Mucha - klasa 2a

      3miejsce - Aleksander Soja - klasa 2b

       

      Zwycięzcom konkursu zostaną wręczone nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy.

      Organizatorzy konkursu: A Stankiewicz, L. Stanios, A. Szydziak, A. Sawicka.

     • KONKURS PLASTYCZNY

     • Uczennica klasy 7c Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach WIKTORIA  KAŹMIERSKA zdobyła wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane.”

     • KONKURS PLASTYCZNY

     • Uczeń klasy 7c Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach Jan Źródelny otrzymał podziękowanie za udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Barwy Nastroju.

     • KIERMASZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI – SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

     • W ramach Tygodnia Zdrowia Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz zdrowej żywności promujący zdrowe odżywianie.

      Na szkolnym korytarzu pojawiły się stoły pełne zdrowych posiłków. Uczniowie mogli skosztować ciast: marchewkowego i szpinakowego, ciasteczek zbożowych, tortilli z warzywami, frytek z batatów, szaszłyków i sałatek owocowych i warzywnych, koktajli oraz naparów z ziół i owoców.

      Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Wszystkim wszystko smakowało.

      Zebrana w trakcie kiermaszu kwota 874 zł zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję oraz tym, którzy wspierali ją.

     • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI - SZKOŁA PODSTAWOWA W GORZKOWICACH

     • Tydzień Profilaktyki w Naszej Szkole rozpoczęty. Wczoraj, 6 czerwca na boisku szkolnym o godzinie 9 rano wyszliśmy poćwiczyć. Rozgrzewkę poprowadzili chłopcy z 5 klasy. W tym dniu wychowawcy przekazali uczniom informacje dotyczące organizacji nadchodzącego tygodnia. 

      Dzisiaj, 7 czerwca, Dzień Witaminki, również zaczęliśmy od rozgrzewki. Zaśpiewaliśmy też piosenkę o gimnastyce. 

      Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie zdrowe potrawy. Były to: szaszłyki owocowe, ciasta marchewkowe, ciasta szpinakowe, szarlotki, ciasteczka owsiane, kanapki, tortille z warzywami, sałatki ze świeżych warzyw i owoców, pieczone bataty, lemoniady z mięty i cytrusów do picia oraz owocowe koktajle. 

      Po prezentacji odbył się kiermasz Szkolnego Koła Wolontariatu, na którym wolontariusze sprzedawali darowaną zdrową żywność na rzecz potrzebującym. 

      W klasach 1-3 uczniowie prezentowali swoje przebrania na Konkurs Witaminkowy. 

      Dzień był bardzo kolorowy, zdrowy, pełen witamin i uśmiechu.