• ŚWIĘTA MAJOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH

     • Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 1maja to święto państwowe ustawowo wolne od pracy. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe. 2 maja jest świętem wyjątkowym. Od 2004 roku obchodzimy tego dnia Dzień Flagi. 3 maja to upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku. Ta ustawa zasadnicza została zatwierdzona przez Sejm Czteroletni. Dnia 29 kwietnia 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach chcąc uczcić nadchodzące Święta Majowe, wykonali gazetki tematyczne w swoich klasach i przyszli do szkoły ubrani na galowo.

     • KONKURS POETYCKI

     • Przelewasz czasem swoje myśli na papier? Tworzysz własne wiersze lub teksty piosenek? A może chciałbyś/ chciałabyś zaprezentować ulubioną poezję? - te pytania adresowane były do uczniów klas 4 -8 wyrażających chęć do wzięcia udziału w Konkursie Pięknego Czytania i Tworzenia utworów literackich, zorganizowanym w dniu 28 kwietnia przez nauczycieli świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach.
      Do konkursu zgłosiło się 5 uczennic - młodych poetek, wrażliwych na uczucia zamienione na słowa. Przed każdym prezentowanym wierszem, uczestniczki wyjaśniały dlaczego wybrały dany utwór i jakie wydarzenia są z nim związane.
      Wybór laureatów był trudny, ponieważ każda uczennica była przygotowana perfekcyjnie, tworząc również nastrój za pomocą podkładu muzycznego.
      Po prezentacji, jury wyłoniło zwycięzców konkursu oraz wyróżniło uczestniczki dyplomami, wyróżnieniami oraz nagrodami rzeczowymi:
      I miejsce - Natalia Tomala z kl. 8c z własnym utworem pt. "Spojrzenie falującego lustra "
      II miejsce - Weronika Śmigielska z kl. 8b z własnym utworem pt." Chaos na wyspie totalnej porażki "
      III miejsce - Kinga Wieczorek z kl. 8c z utworem Wisławy Szymborskiej pt. " Nic dwa razy".
      Wyróżnienia : Dominika Grzejszczak z kl. 7c z własnym utworem pt. "Przyszła wiosna" oraz Amelia Ziemba z kl. 7a z utworem Juliana Tuwima pt. " Do prostego człowieka ". 
      Wszystkim uczestniczkom bardzo dziękujemy za udział, serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

     • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY EMOCJA MODUŁ 4 "EMPATIA"

     • Uczniowie klasy 5b zrealizowali moduł 4 „Empatia” z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. Celem modułu było podwyższenie poczucia własnej wartości, zrozumienie co przeżywają inni, kształtowanie szacunku dla siebie i innych osób.  

      Realizacja modułu „Empatia” rozpoczęła się od wysłuchania wierszy „Empatia”. Uczniowie z wierszy dowiedzieli się co to jest empatia, jakie emocje można odczuwać. Następnie przeszliśmy do zadań twórczych. Na początek rysowaliśmy na kartach pracy emocje, którą odczuwaliśmy w tym dniu. Wspólnie stworzyliśmy opis miłego, sympatycznego stworka, Emocjacza. Dużo radości przyniosła uczniom  zabawa „Jakie to emocje?”, podczas której odgrywając scenki wczuwaliśmy się w emocje innych osób.Wyjaśnialiśmy wspólnie,co to znaczy postrzegać świat przez empatyczne okulary. Następnie patrzyliśmy przez okulary na kolegów i koleżanki z klasy i ćwiczyliśmy reakcje empatyczne, o których wcześniej rozmawialiśmy.

      W ramach EkoEmocji uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę reżyserów, przygotowując wiele odsłon teatrzyku cieni. Podczas zajęć poruszona został również temat poświęcony oszczędzaniu energii. Uczniowie przedstawiali własne propozycje, w jaki sposób można oszczędzać energię na co dzień. Zaprojektowaliśmy plakietki, które zostały umieszczone przy włącznikach i wyłącznikach światłą w szkole.

      Dzięki tym zajęciom mogliśmy wspólnie przyglądać się naszym zachowaniom i emocjom, a co najważniejsze - patrzeć na świat przez empatyczne okulary. 

      Opiekunowie:
      p. Małgorzata Kaniowska
      p. Marlena Radojewska-Pechta

     • WYJAZD DO KINA

     • Dzień Ziemi to doskonała okazja do promowania ochrony środowiska oraz przybliżenia dzieciom problemów związanych ze współczesną ekologią.

      22 kwietnia uczniowie z klasy 1c i 3d Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach wyjechali do Kina Helios w Piotrkowie Tryb. Obejrzeli piękny film pt. „Niezwykłe przygody chłopca z chmur”, poruszający temat ochrony dzikich ptaków i ginących gatunków zwierząt. Opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieniła życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół bardzo spodobała się małym widzom. Dla Thomasa, głównego bohatera filmu – zafascynowanego światem gier video pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem wydawał się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmił, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myślał, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami przywiązał się do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji była nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

      Projekcję filmu poprzedziła prelekcja na temat wędrówek ptaków, która zakończyła się quizem zdobytych wiadomości.

      Wyjazd uczniów zorganizowały Panie – Anna Grabowska i Aneta Krawczyk. Dodatkowo opiekę nad uczniami pełniła Pani Agnieszka Kubiak.

     • DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • Obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi ma na całym świecie promować ochronę środowiska i zachowania proekologiczne. Każdym obchodom towarzyszy inne hasło przewodnie.
      W 2022 roku brzmi ono Inwestujmy w naszą planetę. Ma ono zwrócić uwagę na konieczność gospodarczych zmian, które pomogłyby w zahamowaniu kryzysu klimatycznego. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach uczcili ten dzień przynosząc ze sobą zielone roślinki. Różne kaktusy i sukulenty towarzyszyły naszym uczniom podczas lekcji na stolikach szkolnych. Ponadto można było zauważyć zielone akcenty w strojach dzieci.
      Akcję "na zielono" zainicjował Samorząd Uczniowski i Świetlica szkolna.

     • ŚCIEŻKA UWAŻNOŚCI

     • Zgodnie z zapowiedzią w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach pojawiła się ścieżka uważności. Młodsze dzieci już mogą korzystać z zestawów edukacyjnych, dzięki którym będą utrwalać podstawowe umiejętności i wiedzę szkolną.

      Różnorodne możliwości korzystania ze ścieżki zostały zaprezentowane wychowawcom klas 1-3 oraz nauczycielom świetlicy szkolnej.

      Ścieżka uważności to zaprojektowany w różnorodny sposób układ naklejek, który można umieścić m.in. w sali lekcyjnej, świetlicowej czy na korytarzu szkolnym. Składają się one od jednego do kilku zestawów, połączonych ze sobą lub funkcjonujących osobno.

      Naklejki umieszcza się zarówno na podłodze, jak i na ścianach, co pozwala na tworzenie różnorodnych gier oraz ich dopasowywanie do możliwości uczniów.

      Za projekt ścieżki, a także jej stworzenie odpowiedzialne były p. Agnieszka Kubiak oraz p. Anna Kubik.

     • KONKURSY WIELKANOCNE

     • 11 kwietnia 2022 roku rozstrzygnięte zostały dwa konkursy wielkanocne organizowane w naszej szkole, tj.:
      - Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną, organizowany przez Samorząd Uczniowski
      - Konkurs na Kartkę Wielkanocną, organizowany przez nauczycieli świetlicy szkolnej.


      Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem wyboru najpiękniejszych ozdób i kart wielkanocnych. To było karkołomne zadanie, bowiem na konkursy zgłoszonych zostało łącznie ponad 100 wyjątkowych prac, przygotowanych z wielką starannością i zaangażowaniem. Wszystkie oddawały wyjątkowy klimat nadchodzących świąt.
      Komisja brała pod uwagę samodzielność wykonanych prac, kreatywne podejście do tematów konkursów i zgodność z wymogami zapisanymi w regulaminach. Ufamy, że przygotowanie prac konkursowych wpłynęło na rozwój wyobraźni uczniów naszej szkoły, rozbudzenie kreatywności, aktywności i twórczych postaw uczestników, a także zmobilizowało do wspólnego, rodzinnego kultywowania tradycji świątecznych.


      Komisja konkursowa w składzie:
      - Pani Dyrektor Magdalena Ościk- przewodnicząca
      - Pani W-ce Dyrektor Małgorzata Sadura- członek komisji
      - Pani Ewa Turkowska- członek komisji
      - Pani Marlena Radojewska-Pechta – członek komisji
      po analizie prac przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach określonych w regulaminie konkursu.

      NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA

      UCZNIOWIE KLAS I-III
      I MIEJSCE Zuzanna Klekocińska kl. 3c
      II MIEJSCE Lipiński Patryk kl. 2c
      II MIEJSCE Halina Łatacz kl. 1a

      UCZNIOWIE KLAS IV-VIII
      I MIEJSCE Maja Korpas kl. 5c
      II MIEJSCE Szymon Jeż kl. 5b
      II MIEJSCE Lena Ziemska kl. 4a

      KARTKA WIELKANOCNA

      UCZNIOWIE KLAS I-III I MIEJSCE Szymon Bąkowicz kl. 2c
      II MIEJSCE Asia Krawczyk kl. 1a
      II MIEJSCE Maja Cieślik kl. 1a

      UCZNIOWIE KLAS IV-VIII
      I MIEJSCE Zuzanna Niedźwiecka kl. 8a
      II MIEJSCE Bartosz Kiełbik kl. 7a
      II MIEJSCE Kacper Rumik kl. 4a

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów. Pragniemy również podziękować Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody w konkursach. Informujemy, iż nagrody zostaną wręczone zwycięzcom po weekendzie majowym.
      Dziękujemy za udział w konkursach oraz składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Poniżej prezentujemy prace zwycięzców.

      Opracowała:
      Marlena Radojewska-Pechta

     • WSZYSTKIEGO DOBREGO... URODZONYM W KWIETNIU

     • Zgodnie z comiesięczną tradycją świetliczaki ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach przygotowały i wysłały własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami dla pensjonariuszy zamieszkujących Dom Pomocy Społecznej "Przystań” we Wronikowie. Tym gestem nasi uczniowie chcieli umilić ten wyjątkowy dzień solenizantom, którzy swoje urodziny obchodzą w kwietniu. Wszystkim natomiast chcemy życzyć zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, oraz mokrego Śmigusa Dyngusa! :)

     • BIBLIOTEKA – TUTAJ ROZMAWIAMY O WSZYSTKIM

     • Biblioteka Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach w marcu i w kwietniu przeprowadziła szereg zajęć tematycznych w ramach cyklu „Porozmawiajmy o...”. 

      Tematyka pierwszych zajęć w ramach cyklu poświęcona była wojnie i uchodźctwie w kontekście wydarzeń, które dzieją się za naszą wschodnią granicą. Za pośrednictwem literatury rozmawialiśmy o emocjach i uczuciach, które towarzyszą nam w obecnej sytuacji, o tolerancji, szacunku i akceptacji wobec drugiego człowieka. 

      Aby przybliżyć dzieciom trudny temat wojny sięgnęliśmy też po utwory muzyczne, fragmenty filmów i spektakli teatralnych na podstawie omawianych książek, prezentację o Ukrainie. 

      Aby przedstawić sytuację bohaterów spowodowaną wojną - uczniowie brali udział w ćwiczeniach m. in.: pakowanie „całego dobytku” do plecaka, ucieczka i podróż w bardzo trudnych i niebezpiecznych warunkach, tworzyli „Ogród dobrych słów”. Następnie dostrzegali podobieństwa pomiędzy wysłuchanym tekstem, a wykonanym ćwiczeniem. 

      Uczestnicy zajęć szukali odpowiedzi na pytanie – Co pozwala przetrwać trudny czas? Odpowiedź znaleźli w książce M. Górskiej „Aliaszka”. Kim jest „Aliaszka”? To nie jest jedna bohaterka, ale słowo – symbol. Aliaszka jest rodzajem lalki, która niesie nadzieję i pojawia się wszędzie tam, gdzie jest potrzebna . A tym co daje siłę jest nadzieja, że to co złe minie i wszystko będzie dobrze. 

      W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: trzecich, czwartych i piątych.

     • WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY GORZKOWICE

     • 08. kwietnia 2022 r w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Gorzkowice. W głosowaniu brali udział uczniowie klas 8,7 i 6.
      Z 17 kandydatów uczniowie w głosowaniu tajnym wybierali 12 radnych.

      Komisja wyborcza w składzie:
      Małgorzata Sadura – przewodnicząca komisji
      Anna Barańska - członek komisji
      Małgorzata Soja – członek komisji
      Oliwia Kalecińska -członek komisji
      Jakub Raczyński - członek komisji

      po przeliczeniu wszystkich głosów ustaliła 12 radnych:

      1. Mateusz Pechta
      2. Lena Bachańska
      3. Miłosz Miler
      4. Amelia Ziemba
      5. Wędzonka Wiktoria
      6. Daria Kubiak
      7. Klara Glejzer
      8. Alicja Kosmala
      9. Julia Wrzesińska
      10. Jan Źródelny
      11. Lena Nowak
      12. Viktoria Strzewiczek

     • PALMY WIELKANOCNE – WARSZTATY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach są już gotowi na Niedzielę Palmową. W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Wielkanocne w dniu 06.04.2022r. wychowawcy świetlicy zorganizowali warsztaty pt.: PALMY WIELKANOCNE. Celem zajęć było podtrzymywanie tradycji ręcznie robionych palm wielkanocnych, zaszczepienie wśród młodzieży pasji do rękodzieła przekazywanego z pokolenia na pokolenie oraz integracja społeczności szkolnej.

      Palma wielkanocna ma być kolorowa jak wiosna, ma dawać nadzieję, bo nadzieja rodzi się wiosną, jak przyroda budzi się do życia. Dlatego palmy mieniły się wieloma kolorami i zostały przyozdobione bukszpanem oraz kolorowymi kwiatami z bibuły. Trzeba przyznać, że końcowy efekt zachwycił wszystkich.

      Dziś panuje moda na gotowe produkty, które można dostać od ręki  w każdym sklepie. Może jednak warto wrócić do korzeni i spróbować taką palmę wykonać samemu?

     • WARSZTATY WIELKANOCNE

     • W Szkole Podstawowej w Gorzkowicach zostały przeprowadzone warsztaty "Wielkanocne" organizowane przez Samorząd Uczniowski.Z przygotowanych jaj styropianowych owiniętych sznurem do makramy, gałęzi brzozy, różnobarwnych piór oraz plastrów drzewa, zostały stworzone ręcznie robione ozdoby, które umilą nadchodzący czas Wielkiej Nocy.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SPORTU W KLASIE 1C

     • 6 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. To dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie. Sport nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę.

      Uczniowie klasy 1c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach, której wychowawcą jest p. Aneta Krawczyk, uwielbiają aktywność fizyczną  i wiedzą, że sport to zdrowie.  

      Z samego rana na zajęciach wychowania fizycznego chłopcy podzielili się na dwie drużyny i postanowili zagrać mecz piłki nożnej. Nad sprawnym i  prawidłowym przebiegiem gry czuwał sędzia. Dziewczynki kibicowały kolegom i pełniąc rolę cheerleaderek prezentowały swoje umiejętności taneczne. Gra zawodników była zacięta, do końca trzymająca w napięciu, ale rozgrywana w atmosferze fair play.

      Po meczu uczniowie ćwiczyli swoją siłę i wytrzymałość przeciągając linę. Następnie przyszedł czas na balonowe konkurencje i zabawy. Dużo radości sprawiła pierwszoklasistom gra „W zdrowym ciele – zdrowy duch”, podczas której losowali rodzaj ćwiczenia, które musieli wykonać i ilość powtórzeń.

      Po zmaganiach sportowych uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy o zdrowiu i aktywności fizycznej.

      Sportowy dzień był bardzo udany. Uczniowie świetnie bawili się promując jednocześnie aktywność fizyczną.

     • SUKCES WERONIKI, UCZENNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH NA KONKURSIE POETYCKIM „MIĘDZY SŁOWAMI” ORGANIZOWANY PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KAMIEŃSKU

     • Że wszystko może być tematem, wie każdy. Nie każdy jednak potrafi i chce ten temat dostrzec. Nasza uczennica należy do grona tych, którzy temat widzą i chcą się pochwalić swoją twórczością.

      Dnia 4 kwietnia 2022 roku nastąpiło podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego pt. „MIĘDZY SŁOWAMI” organizowanego przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Kamieńsku.

      Celem konkursu było zainspirowanie uczniów do aktywności twórczej, pobudzenie wrażliwości poetyckiej, popularyzacja twórczości literackiej, rozwijanie wyobraźni i umiejętności warsztatowych.

      Wśród wielu uczestników jakże trudnego literackiego przedsięwzięcia znalazła się również uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach, Weronika Śmigielska, która uplasowała się na II miejscu, pokonując uczniów z kilku szkół.

      Do tej pory postrzegana jako niepozorna, skromna osoba, tym razem Weronika pokazała swój ukryty - niezwykły, a zarazem wielki talent poetycki, charakteryzujący się szczególną wrażliwością. W swoim wierszu pt. „Fobia telefoniczna” wyraziła niecodzienną oryginalność, empatię oraz spojrzenie na otaczający nas świat w zupełnie innej perspektywie. W szczególny sposób dostrzegła coś bliskiego, magicznego, co być może stanie się motorem do dalszej twórczej drogi literackiej.

      Liczymy na dalszą twórczość, ogromne sukcesy literackie i zaangażowanie w pracę twórczą Weroniki. Jej samej serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów, ale i dziękujemy za promocję naszej szkoły.

      Opiekun uczennicy
      nauczyciel języka polskiego
      Renata Kluczyńska - Musiał

     • HODOWLA ROŚLIN W KLASIE 1C

     • Wiosna - pora roku, która budzi całą przyrodę do życia, zachęca do obserwowania, poszukiwania odpowiedzi na pytania oraz wykonywania doświadczeń. Dlatego uczniowie klasy 1c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach zamienili się w małych ogrodników i założyli w swojej sali hodowlę roślin. Z  niewielką pomocą wychowawczyni – p. Anety Krawczyk zasiali nasiona kwiatów i warzyw oraz zasadzili cebulki. Towarzyszyły temu rozmowy o etapach rozwoju roślin, sposobie pielęgnacji oraz warunkach potrzebnych do ich rozwoju.  Teraz uczniowie podlewają rośliny, z uwagą i zadowoleniem obserwują pojawienie się łodyżek oraz pierwszych listków.

     • PRIMA APRILIS

     • Primaaprilisowy poranek przywitał nas zimową pogodą. Jednak w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach radości i śmiechu było co niemiara, ponieważ uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Ten codzienny przedmiot, nierozłącznie kojarzący się ze szkołą i uczniem, dziś został zastąpiony: wózkami, koszykami, walizkami, skrzynkami na narzędzia, poszewkami na poduszki, a nawet szufladami.

      Okazuje się, że wyobraźnia i kreatywność naszych uczniów są nieograniczone. "Dzień bez plecaka" został zainicjowany przez Samorząd Uczniowski.

     • TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ

     • „Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem”  – J.Śniadecki

      Tydzień z matematyką w Szkole Podstawowej im. H.Sienkiewicz w Gorzkowicach rozpoczął się od świętowania Międzynarodowego Dnia liczby  Pi.

      Pi – zwana również Ludolfiną – jest najpopularniejszą stałą matematyczną i jedną z pierwszych odkrytych liczb niewymiernych. 14 marca 2022r. uczniowie klasy 6a na lekcji matematyki obejrzeli film: Czy w liczbie Pi można znaleźć daty urodzenia każdego z nas? Wysłuchali również wesołej piosenki o tej liczbie. Poznali krótką historię liczby Pi a następnie odkrywali kolejne jej cyfry rozwiązując Pi – szarady. Dowiedzieli się jak Ludolfina znalazła się w kosmosie oraz wysłuchali wiersza Wisławy Szymborskiej pt. Liczba Pi. Na zakończenie lekcji tworzyli Pi – wyrazy.

      Uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w konkursie plastycznym „ Liczba Pi fascynuje od czasów starożytnych do dziś”. Nasi młodzi artyści wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem a wśród wyróżnionych plakatów znalazły się prace autorstwa:

      Nikoli Klekocińskiej  - kl.5c
      Aleksandry Gierlik – kl.5a
      Zuzanny Wojdalskiej - kl 5c
      Antoniny Rumik – kl.4b
      Mai Korpas – kl. 5c

      Uczniowie klas siódmych wzięli natomiast udział w Światowym Dniu Matematyki, którego inicjatorem w Polsce jest Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
      Organizatorzy co roku zapraszają uczniów do konkursów, quizów i zagadek matematycznych. Rozwiązywanie zadań ma sprawiać uczniom przyjemność,  wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

      W tym roku hasło przewodnie obchodów Dnia Matematyki brzmiało: Matematyka, to jakiś kosmos. Uczniowie rywalizowali ze sobą, rozwiązując ciekawe zadania związane tematycznie z kosmosem. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka.

       Zwycięską drużyną okazał się zespół uczniów klasy 7c w składzie:

      Mikołaj Miler

      Miłosz Miler

      Jan Źródelny

       

      Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne celebrowanie świąt matematycznych.