• FINAŁ WOŚP

     • Kolejny finał, tym razem jubileuszowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mógł odbyć się bez udziału wspaniałych uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach oraz ich nauczycieli.

      Przez cały styczeń  w szkole działała puszka stacjonarna, do której datki wrzucali wszyscy członkowie szkolnej społeczności. W nasze działania włączyło się również Przedszkole Samorządowe w Gorzkowicach oraz Samorządowy Klub Dziecięcy w Gorzkowicach.

      W dniu wielkiego finału na ulicach Gorzkowic nie zabrakło naszych wolontariuszy. Mimo trudnych warunków atmosferycznych wszyscy dzielnie kwestowali na rzecz dzieci z problemami okulistycznymi.

      Ogromną radość sprawia fakt, że chętnych wolontariuszy jest zdecydowanie więcej niż mogliśmy się spodziewać, a nasi uczniowie pokazują, że pomagać zawsze warto. Empatia, zainteresowanie oraz bezinteresowna pomoc to cechy, bez których świat byłby szary i smutny.

      A dobro zawsze wraca!

     • Wszystkiego dobrego... urodzonym w styczniu!

     • Jak co miesiąc... świetliczaki ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach przygotowały i wysłały własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami dla pensjonariuszy zamieszkujących Dom Pomocy Społecznej "Przystań” we Wronikowie. Tym gestem nasi uczniowie chcieli umilić ten wyjątkowy dzień solenizantom, którzy swoje urodziny obchodzą w styczniu.

     • PROGRAM DLA SZKÓŁ - DZIAŁANIE EDUKACYJNE

     • W ramach udziału w „Programie dla szkół” uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wzięli udział w zajęciach mających na celu propagowanie zasad zdrowego żywienia. Uczniowie dowiedzieli się między innymi dlaczego należy się zdrowo odżywiać i poznali zasady zdrowego odżywiania się.

      Młodsi uczniowie otrzymali także tematyczne kolorowanki, dzięki którym mogli poznać proces produkcji żywności od nasionka do gotowego produktu.

      Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali mleko dostarczane do szkoły w ramach „Programu dla szkół”.