• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

     • „Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.

       Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko ty słyszysz.

      Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu,

      a nie oglądania się do tyłu”.

                                                                    Paulo Coelho

       

       

       

      25 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach, odbyło się zakończenie roku szkolnego. Dla każdego ucznia to chwila niezwykle radosna, niosąca ze sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, ale również rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

      Niezwykłe przeżycia towarzyszyły ósmoklasistom, którzy opuszczali mury naszej szkoły. To nietypowe pożegnanie zwłaszcza z tymi, którzy przez osiem lat mieli wpływ nie tylko na edukacje, ale także na kształtowanie ich osobowości.

      Drodzy Absolwenci! Zostawiacie tu cząstkę siebie. Nie zapomnimy o Was, ale i Wy nie zapomnijcie o nas. Wierzymy, że wiedzę i doświadczenie zdobyte w tej szkole będziecie rozwijać w kolejnych latach edukacji. Pamiętajcie, że „droga do sukcesu wiedzie przez optymizm,” więc… wierzcie w lepsze jutro.

       

      Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, słonecznych i radosnych wakacji.

       

     • PRZEKAZANIE SZTANDARU

     • ​​​​​​​24 czerwca 2021 roku miał miejsce ceremoniał przekazania Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Ustępując asysta przekazała insygnia Pocztu swoim młodszym kolegom z klas siódmych. Chorąży Pocztu Sztandarowego zwrócił się do swojego następcy z prośbą o opiekę nad Sztandarem i godną reprezentację szkoły.

      Pod opieką nowej asysty Sztandar będzie uczestniczył w najważniejszych uroczystościach szkolnych oraz poza szkołą na zaproszenie innych szkół i instytucji.

      W związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią Covid-19 w  tym roku szkolnym  ceremoniał przekazania Sztandaru wyjątkowo odbył się  w gabinecie Dyrektora Szkoły.


     • KONKURS O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wzięli udział w KONKURSIE NA NAJCIEKAWSZE OPOWIADANIE LUB BAJKĘ DOTYCZĄCĄ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO.

      Organizatorem konkursu jest GŁÓWNY INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO.

      Prace, które będą reprezentować nasza szkołę wykonali:

      - Wiktoria Karlińska kl. 4c

      - Cezary Gala kl. 4b

      - Aleksandra Jarosińska kl. 6c

      - Aleksander Malik kl. 6c.

      Konkurs spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Do 4 czerwca 2021 r. organizatorzy otrzymali ponad 1100 niezwykle różnorodnych i ciekawych prac. Decyzją Komisji Konkursowej ogłoszenie listy laureatów konkursu nastąpi w terminie do 10 września 2021 r. Lista zostanie zamieszczona na stronie internetowej GITD (https://gitd.gov.pl/).

     • AKCJA CHARYTATYWNA "ZBIÓRKA CHUSTECZEK NAWILŻANYCH"

     • W dniu 17 czerwca została zakończona akcja charytatywna: „Zbiórka chusteczek nawilżanych w 2021r.”, zorganizowana w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Tego dnia nauczyciele – koordynatorzy (Monika Jachimczak i Agnieszka Kubiak) dostarczyli zebrane przez darczyńców chusteczki nawilżane do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego na ul. Wojska Polskiego 77 w Piotrkowie    Tryb.
      Celem akcji było zebranie potrzebnych artykułów do codziennej pielęgnacji i podarowanie ich chorym  przebywającym w  Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym  na ul. Wojska Polskiego 77 w Piotrkowie Tryb.

      Podczas akcji dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach oraz ich rodziny udowodnili, że mają ogromne serca i dzięki Ich hojności udało się zebrać pokaźną ilość potrzebnych chusteczek. Ogromnym wsparciem i podporą podczas trwania akcji byli wychowawcy klas, którzy służyli swoją pomocą na każdym etapie naszej akcji.

      Bardzo dziękujemy Wszystkim za otwarcie swoich serc, pomoc oraz za każdy, nawet najmniejszy okazany gest wspierający tę inicjatywę.

      Klasy biorące udział w akcji otrzymały pamiątkowe dyplomy.

                                                                                                     Organizatorzy akcji

                                                                              Agnieszka Kubiak i Monika Jachimczak

     • "WSZYSTKO JEST TEMATEM" - WRĘCZENIE NAGRÓD DLA LAUREATÓW KONKURSU POETYCKIEGO

     •       14 czerwca 2021 r. Dyrektor SP w Gorzkowicach - Arkadiusz Krasoń wręczył nagrody książkowe uczniom nagrodzonym i wyróżnionym w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim „Wszystko jest tematem”. Otrzymali je:

       I miejsce

      Natalia Tomala - uczennica kl. 7c  za  wiersz  „Spojrzenie falującego lustra”

      III miejsce

      Marek Krzemień - uczeń kl.7a  za wiersz „ Korona- wirus (COVID 19)”

       Oliwia Walczak – uczennica kl. 7d  za wiersz  „Brak internetu”

      Wyróżnienia

       Paulina Wrońska - uczennica kl. 8a za wiersz „Słoneczne chwile”

       Anna Gałązka - uczennica kl. 8c  za wiersz „Wiosna”

             Pan Dyrektor pogratulował nagrodzonym uczniom i życzył, by nie zabrakło im zapału do pisania nowych wierszy. Wyraził również nadzieję, że być może jeszcze kiedyś usłyszymy o młodych poetach.

     • UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY MISTRZYNIĄ POLSKI W BJJ

     • Zuzanna Wojdalska, uczennica klasy 4c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach, od niedawna może pochwalić się zaszczytnym tytułem mistrzyni Polski w brazylijskim jiu- jitsu (BJJ), w kategorii 34 kg.

      Sport o którym mowa to sztuka walki oparta na mocowaniu się i walce w parterze. Skupia się na umiejętności kontrolowania przeciwnika za pomocą technik, które zmuszają przeciwnika do poddania się. BJJ szczyci się tym, że jest znana jako „delikatna sztuka” , pozwalając mniejszej, słabszej osobie na użycie dźwigni i poddań w celu obrony przed większym przeciwnikiem.

      Zuzia trenuje w bełchatowskim klubie „Torfiorze Team”. Pasję do tej dyscypliny sportu nasza uczennica dzieli ze swoim tatą. To właśnie on zainspirował i zachęcił córkę do spróbowania swoich sił w BJJ. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Zuzia uczęszcza na treningi zaledwie od roku, a już odnosi tak spektakularne sukcesy. Co więcej, kilka dni temu, 5 czerwca 2021, Zuzia wygrała Puchar Polski na zawodach w Luboniu. Były to drugie najważniejsze zawody zaraz po Mistrzostwach Polski.

      Zuziu, jesteśmy z Ciebie dumni. Cieszymy się, że jesteś częścią naszej szkolnej społeczności. Życzymy Ci czerpania nieustającej przyjemności z pasji, którą w sobie odkryłaś, a także wytrwałości w dążeniu do zdobywania kolejnych, sportowych sukcesów i umiejętności.


       

     • KONKURS PLASTYCZNY

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym:

      ,,Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane".

      Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Puławach.

      Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem:

      - Ministra Edukacji i Nauki,

      - Marszałka Województwa Lubelskiego,

      - Lubelskiego Kuratora Oświaty,

      - Prezydenta Miasta Puławy.

      Patronat medialny objęły:

      - TVP 3 Lublin,

      - Dziennik Wschodni,

      - LPU 24.pl, LPU radio, LPU telewizja, iPulawy.pl.


      Prace, które będą reprezentować naszą szkołę wykonali:

      - Wiktoria Karlińska uczennica kl. 4c

      - Wiktoria Kaźmierska uczennica kl. 6c

      - Zuzanna Niedzwiecka uczennica kl. 7a

      - Cyprian Kulikowski uczeń kl. 7a

      - Michalina Jarocka uczennica kl. 8c